mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 05:09:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011  (Prebrano 11201 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : ponedeljek, 11.07.2011 : 22:43:47 »

Komaj je za nami World Dog Show v Parizu, že se je treba pripravit na Euro dog Show na Nizozemskem Smiley

Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011

- spletna stran - https://www.eurodogshow2011.nl/

- sodniki (Za EDS in za CAC) - KLIK (.pdf)
- BIS sodniki za EDS - KLIK (.pdf) Smiley
- BIS sodniki za CAC - KLIK (.pdf) Smiley
- informacije o sodnikih - KLIK
- predstavitve sodnikov po pasmah za EDS in CAC - KLIK

- online prijava za EDS in CAC - KLIK
- print prijavnica za EDS in CAC - KLIK (.pdf)

- online prijava za JH - KLIK
- print prijava za JH - KLIK (.pdf)

- lokacija - KLIK

Zadnji dan prijave je torek, 12. julij 2011! - KLIK

- Participation dog with cropped ears is NOT allowed.
- Participation dog with docked tail is NOT allowed. Participation dog with docked tail is ALLOWED provided ... KLIK

Zagotovo spletka EDS 2011 že zdaj čisto drugače izgleda od spletke za WDS 2011 Smiley
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : torek, 12.07.2011 : 06:46:29 »

Citat
Zagotovo spletka EDS 2011 že zdaj čisto drugače izgleda od spletke za WDS 2011

Itak.  Smiley Pa BIS sodnike so imeli ze na nasi evropski. Cool
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #2 : sreda, 10.08.2011 : 17:17:54 »

100x lahko drugače izgleda  Angry statistika je OBUP

Statistika specialk

Statistika EDS
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #3 : sreda, 10.08.2011 : 17:50:26 »

ne morem verjet  Undecided 128 pudljev na EDS??? pa toliko jih je na vsaki razstavi v skandinaviji  Shocked Shocked Shocked

a je kdo našel podatek koliko je vseh psov???

grem štet še za specialko pudlje ... upam, da jih je več kot 50  Sad
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #4 : sreda, 10.08.2011 : 17:56:32 »

 Sad Sad Sad Sad  53 ... ne morem verjet ... kot zanimivost  ... v innsbruck-u ta vikend je prijavljenih v soboto 37 in v nedeljo 40 pudljev .... na specialki evropske pa 53 ... uf ...

Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #5 : sreda, 10.08.2011 : 18:23:16 »

saj ne vem, če sem dobro preštela (ne morem verjet, da je tako mala številka)  ... SAMO  7238 psov prijavljenih na EDS???  Shocked Shocked Shocked Shocked
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 10.08.2011 : 19:38:37 »

Huh, prav zares presenetljivo, da so kataloške cifre na EDS komaj mal čez 7000, na specialkah pa okrog 3500 Huh
Vseh barv nemških dog je na EDS prijavljenih 83 in obojih barvnih verzij bokserjev komaj 34, na specialki pa 37 nemških dog in 21 bokserjev.
Se bojim, natis, da je tisto, kar si naračunala za pudlje, kar prav, ker so tole za doge naravnost smešne cifre.
Logiran

efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #7 : četrtek, 11.08.2011 : 12:54:07 »

Kratkodlakih weimarancev je samo 48 (na EDS v Slovenjii jih je bilo 95), dolgodlaki pa so pičli 4.
Sicer pa tudi mi ne gremo: smo ves denar pustili v Parizu pa okoli Leeuwardna smo bili kar 4krat v preteklem času (od avgusta 2009 do avgusta 2010), ko smo šele tretjič uspešno parili našo muhasto bejbo (prvič pa smo šli psa samo pogledat:-)).
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : četrtek, 11.08.2011 : 13:38:08 »

A sem cisto slepa ali na EDS ni prijavljen noben Podenco Ibicenco?

Ali roka za prijavo niso podaljsali? Na njihovi spletki vidim, da je zadnji rok 1.7.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #9 : četrtek, 11.08.2011 : 13:42:44 »

Kratkodlakih weimarancev je samo 48 (na EDS v Slovenjii jih je bilo 95), dolgodlaki pa so pičli 4.
Sicer pa tudi mi ne gremo: smo ves denar pustili v Parizu pa okoli Leeuwardna smo bili kar 4krat v preteklem času (od avgusta 2009 do avgusta 2010), ko smo šele tretjič uspešno parili našo muhasto bejbo (prvič pa smo šli psa samo pogledat:-)).


 Grin Grin Grin Grin a vi tudi

pa še jana je zrihtala eno reč na ta dan ... je pa ja to bolj važno kot ena evropska  Grin Grin Grin Grin
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #10 : četrtek, 11.08.2011 : 13:45:46 »

A sem cisto slepa ali na EDS ni prijavljen noben Podenco Ibicenco?

Ali roka za prijavo niso podaljsali? Na njihovi spletki vidim, da je zadnji rok 1.7.

hja ... če ti je odprlo nizozemščino potem mogoče ne najdeš pasme (se tolažimo ane)

so podaljšali ... bil je do ali 12 ali 14.7, po koncu WDS, pa predno sem prišla domov vem, da je bilo že konec. itak je pa zmanjkalo cekinov tako kot je napisala že efica ... kar ga nismo porabili v parizu je ostalo pa še v oberwartu in splitu  Grin Grin Grin
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : petek, 12.08.2011 : 10:41:22 »

Jaz se sploh ne čudim,da je tako malo prijavljenih psov.Kolikor sem jaz slišala je bil WDS Pariz kar velik finančni zalogaj.Mislim,da bodo morali med WDS in EDS narediti večji časovni razmak,da si bodo ljudje malo finančno opomogli Wink
Tjaša
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #12 : petek, 12.08.2011 : 14:45:06 »

lunca,
to je bilo izpostavljeno ze lani, ko je bil EDS v Celju. Pa tudi, da bi bilo morda bolj logicno, da je EDS pred WDS. Ampak...
Ze lani so ljudje jamrali, da je bila Danska odisejada drag spas, letosnji Pariz pa ni bil le konkreten financni zalogaj, ampak, kot pravijo tisti, ki so bili tam, tudi totalen organizacijski fiasko.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #13 : petek, 02.09.2011 : 23:48:42 »

Rezultati za četrtek, 1. 9. 2011:


EURO DOG SHOW

- za III. FCI grupo so TUKAJ, vendar jih je treba gledati skupaj s katalogom, ki je TUKAJ.
- za IV. FCI grupo so TUKAJ, katalog pa TUKAJ.
- slike MAIN RING THURSDAY

Adijo pamet je tale sistem Tongue
Sem šla iskat po ključu SLR in mi vrže ven edino tole:

III. FCI 

JACK RUSSELL TERRIER
Judge: Mrs. Maite Golzalbo Lorenzo (ES)
FEMALES
INTERMEDIATE CLASS
374 Inverbrae Mahogany Saintly, SLR JRT 000094, G.: 24-10-2009, F.: F. Foster, V.: Inverbrae Mahogany Cassia, M.: Inverbrae
Celebration, Eig.: L. Premk
kataloške številke ni v rezultatih

SCOTTISH TERRIER
Judge: Mr. Ronnie Irving (GB)
MALES
INTERMEDIATE CLASS
549 Peabar Fire Ball, SLRST 175, G.: 4-2-2010, F.: M. Fegus Siroka, V.: Beinneins Advocate General, M.: Peabar Cranberry, Eig.:
K. Langeac
kataloške številke ni v rezultatih

Pojma nimam, ali je bil v III. grupi še kakšen slovenski pes, videt pa ni bilo nobenega drugega, ki bi bil vpisan v SLR.
V IV. grupi mi ne vrže ven nikogar.

National Show

- II. FCI - rezultati + katalog
- V. FCI - rezultati + katalog
- VI. FCI - rezultati + katalog
- VII. FCI - rezultati + katalog
- VIII. FCI - rezultati + katalog
- IX. FCI - rezultati + katalog

II. FCI

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Evgeny Kuplyauskas (RU)
FEMALES
INTERMEDIATE CLASS
1925 Nerissa from Valvasorʼs Land, SLR ND 001744, G.: 12-2-2010, F.: Owner, V.: Gallileo from Valvasor’s Land, M.: Zsa-Zsa
from Valvasor’s Land, Eig.: S. Pors en E. Golob
rezultati - CAC

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Evgeny Kuplyauskas (RU)
FEMALES
OPEN CLASS
1929 Eneja Valvasor Maly Smok, SLR ND 001818, G.: 2-8-2009, F.: M. Kalita & M. Smok, V.: Alano’s Shtat Znak Zorro, M.: Lyina-
Buba Oregon, Eig.: S. Pors en E. Golob
rezultat - RES CAC

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Evgeny Kuplyauskas (RU)
FEMALES
CHAMPION CLASS
1932 Gaynor from Valvasorʼs Land HR Ch., SLR ND 001548, G.: 30-1-2008, F.: Owner, V.: Manolo v.d. Ofnethohle, M.: Orabella
from Valvasor’s Land, Eig.: S. Pors en E. Golob

GREAT SWISS MOUNTAIN DOG
Judge: Mrs. Ramune Kazlauskaite (LT)
MALES
CHAMPION CLASS
2324 Klark CIB EWʼ10, SLRVPP 000166, G.: 8-8-2004, F.: K. Jus, V.: Blad, M.: Brina od Radovne, Eig.: U. Vuga en Z. Munih
rezultat - CAC

GREAT SWISS MOUNTAIN DOG
Judge: Mrs. Ramune Kazlauskaite (LT)
FEMALES
CHAMPION CLASS
2331 Princess Leia from Swiss Star CIB, SLRVPP 000350, G.: 8-8-2007, F.: I. Lipenska, V.: Karhunkierros Darko, M.: Faith
from Swiss Star, Eig.: U. Vuga en Z. Munih

V. FCI

SAMOYED
Judge: Mrs. Vija Klucniece (LV)
MALES
INTERMEDIATE CLASS
377 Anatina Duran Duran, SLR Sj000883, G.: 23-12-2009, F.: M. Kavcic, V.: Cabaka’s Yacker of McCoy, M.: Anatina Bye-Bye
Blue, Eig.: M. Kavcic

SAMOYED
Judge: Mrs. Vija Klucniece (LV)
MALES
CHAMPION CLASS
382 Anatina Webmaster CIB, SLR SJ 000828, G.: 5-11-2007, F.: M. Kavcic, V.: Anatina Voyage-Voyage, M.: Anatina Bye-Bye
Blue, Eig.: M. Vidic

VI. FCI

RHODESIAN RIDGEBACK
Judge: Mr. Damir Skok (CR)
MALES
CHAMPION CLASS
796 Myollnir Kyala CIB/AT/HR/SI/ME/BA Ch., SI SLRRR000042, G.: 17-6-2006, F.: Kyala, V.: Jockular Jamal Aquamarin, M.:
Lani Kyala, Eig.: S. Bracun

VII. FCI

IRISH RED SETTER
Judge: Mr. Josef Nemec (CZ)
MALES
OPEN CLASS
1064 MʼEudail Apollo CIB, SLR IS 001109, G.: 7-4-2008, F.: A. Pokorn, V.: M’Eudail Take That, M.: Free Minds Esa, Eig.: A. Pokorn

IRISH RED SETTER
Judge: Mr. Josef Nemec (CZ)
FEMALES
VETERAN CLASS
1085 Yesterdayʼs Hero Red Roses in Diamond CIB LU/SI/VDH/AT/SK/IT/CZ/RO/XS/MN/HU/HR/PL, SLR IS 001022,
G.: 24-1-2002, F.: Th. & Th. Hövener, V.: Meadowlark’s Midas Touch, M.: Tiffany Ankaranska, Eig.: A. Pokorn

IX. FCI

MALTESE
Judge: Mrs. Tiina Taulos (FI)
MALES
OPEN CLASS
2339 Rhapsodyʼs Smart Remark, SLRML 000560, G.: 18-9-2005, F.: T. Holibaugh, V.: Divine’s Marc of Friendship, M.:
Rhapsody’s Calamity Jane, Eig.: A. Mali

MALTESE
Judge: Mrs. Tiina Taulos (FI)
MALES
OPEN CLASS
2340 Maltangel Let the Earth Rejoice, SLRML 000559, G.: 30-5-2007, F.: S.M. Riley, V.: Divine’s Bright Morning Star, M.:
Maltangel I Will Rejoice, Eig.: A. Mali

MALTESE
Judge: Mrs. Tiina Taulos (FI)
MALES
CHAMPION CLASS
2346 Sun Isleʼs Perfect Piece of the Puzzle CIB US/AT/SI/HU/HR Ch.WW, SLRML 000481, G.: 25-2-2004, F.: E. Flewellen,
V.: Sun Isle’s Risque Rules, M.: Sun Isle’s First Amendment, Eig.: A. Mali

BICHON FRISÉ
Judge: Mrs. Paula Heikkinen-Lehkonen (FI)
FEMALES
JUNIOR CLASS
2369 Alisha Petris of Diablodogs, SLRBif 000036, G.: 2-5-2010, F.: K. Jezek, V.: Hardy Flap’s Famous Flamenco Dancer, M.:
Iwanka Charnett, Eig.: A. Prosenak en P. Lozej
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sobota, 03.09.2011 : 07:24:58 »

Tudi jaz vec kot toliko Slovencev nisem našla. Vem le, da je bil Zivin Klark tudi najlepsi samec (za BOB ga je premagala meni osebno ne prevec skladna psica, ampak OK). Slavijina psica iz vmesnih je odnesla tudi BOB, njene sampionke ni bilo. Danes imajo se evropsko in drzim pesti, da kaj odnesejo.
Pokornove s sestri ni bilo, Lana pa je z enim jack ruslom dobila odlicno, za druge ne vem.

Imajo pa organizacijo v nulo postimano, skoraj nobenih zamud, informacije na vsake koraku (verjetno je odvec povedat, da vsi cvekajo po par jezikov), da so prijazni. Govorila sem s kar precej razstavljalci in v večini so vsi zadovoljni, tudi taksni, ki niso nic pobrali. Zunaj je dovolj prostora, za spuscanje psov, do vceraj so pridno pospravljali tudi kupcke, ki so jih lastniki pozabili. Roll Eyes Malo nas edino mede njihov sistem podeljevanja nazivov. Saj bi razlozila, ampak po dveh dneh, se vedno nisem sigurna kako gre. Definitivno na glavo obrnjeno od nasega sistema (najprej podelijo CACIB, potem en CAC, za katerega se potegujeta tudi mlad in veteran...potem pa sem se izgubila). Wink

jana, slike imam, ampak je vsak vecer toliko stvari, da enostavno nimam casa, da bi jih objavila. Mogce mi danes uspe. lp
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #15 : sobota, 03.09.2011 : 07:49:35 »

ooo kajči  Cheesy

ti kar pridno glej kako gre za CAC predvsem saj veš kaj me zanima ane ... ena boga pasma s katero ni nikoli problemov z zbiranjem  Tongue Tongue Tongue  (če verjameš)... res te bom zelo vesela, če boš za pudlje razvozljala kako gredo skupaj (pomoč: pri nas bela, rjava, črna in apriko, siva, rdeča ... pa saj veš  Grin)

uživaj max in ne pozabi na katalog  Wink


jana
kolikor je meni znano je zelo malo razstavljalcev iz SLO. mislim, da od pudlašev celo ni nobega gor. če mene vprašaš, sta dve veliki razstavi preblizu skupaj... saj niti dva meseca ni od pariza. in dejansko smo se v parizu kar lepo znebili dinarčkov. s tem, da je tudi lokacija EDS bogu iza nogu. ni letališča zraven, ni dovolj hotelov.... no ... naj bo to "šola" bodočim organizatorjem, da se tako pač ne more organizirat. vem pa, da so v katalogu tudi psi, ki so že pred časom odpovedali sodelovanje in s tem tudi niso plačali pravočasno. tako, da ne vem, če ni tista štelika 7k prevelika  Sad
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #16 : sobota, 03.09.2011 : 19:28:19 »

Mislim, da s prenocitvami ni problema, ker sem ravno vceraj govorila z enimi, ki so prisli v cetrtek na blef s 4 velikimi psi in so v dveh urah nasli apartma. Verjetno tudi zato, ker so jim na info stantu klicarili naokrog in tako pomagali. Hoteli so bili pa res zabukirani ze zdavnaj.

No, meni osebno je prav vsec, da ni guzve, da dobis povsod takoj za jest in za pit.  Grin Da niti ne omenim, da je tukaj ful dober plac. Verjetno bi bil Amsterdam res boljsi, ampak zdaj je kar je.

p.s.mislim, da je en pudel iz Slovenije....bom jutri preverila v katalogu.  Smiley
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #17 : nedelja, 04.09.2011 : 00:19:43 »

u kajči hvala za poročilo  Smiley

pudelj je prijavljen, pa ga ni ... sva še včeraj govorili z nastjo  Wink

ta pudelj je bil odjavljen pred kar nekaj časa, niti ni plačan, pa so ga kar lepo objavili v katalogu  Angry
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #18 : nedelja, 04.09.2011 : 07:34:47 »

uf .... kako si želim, da ne bi bilo res  sram sram sram

Goldni na EDS
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 04.09.2011 : 10:43:46 »

Uf, katastrofa, tudi jaz upam, da ni res, se pa bojim, da je. Lana je po katalogu solastnica štirih goldnov.
Verjetno bodo kmalu kakšne podrobnejše informacije. Vsekakor vsega obsojanja vredno početje.

Zdaj pa tisto, kar se najde v čudaškem sistemu rezultatov letošnjega EDS Smiley
Vsaj BIS rezultati so nekoliko podobni temu, kar smo navajeni Wink

EDS

I. FCI

katalog

BELGIAN SHEPHERD DOG, LAEKENOIS
Judge: Mr. Evert Wieldraaijer (NL)
MALES
4539 Gart Gojar Tjammeʼs End EWʼ10 SI Ch., SLRLN 000001, G.: 3-3-2009, F.: P. Colijn, V.: Blackroyal’s Hawker Hurrican, M.: Dille Wichtje Duvel Tjamme’s End, Eig.: U. Vuga

GERMAN SHEPHERD DOG, SHORT-HAIRED
Judge: Mr. Kamen Litov (BG)
MALES
WORKING CLASS
4596 Orlando Zlatolicni, SLRNO-014291 No 004485, G.: 15-12-2008, F.: P. Zlatolicna, V.: Dex Zlatolicni, M.: Nicka Zlatolicna, Eig.: T. Zidar

GERMAN SHEPHERD DOG, SHORT-HAIRED
Judge: Mr. Kamen Litov (BG)
MALES
CHAMPION CLASS
4597 Nero Zlatolicni EK CIB SI/HR Ch., SLR NO 012885, G.: 3-9-2005, F.: D. Travnikar & P. Zlatolicna, V.: Jacko v. Frankengold, M.: Roxy Zlatolicna, Eig.: D. Travnikar

COLLIE ROUGH
Judge: Mrs. Natalja Nekrosiene (LT)
FEMALES
JUNIOR CLASS
4762 Lidokʼs Straight from the Heart, SLRŠKO- 002322, G.: 21-11-2010, F.: L. Oklescen, V.: Rossavon Reggae Night, M.: Steadwyn Pearlbarley, Eig.: L. Oklescen

II. FCI

katalog | rezultati | BOB

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Peter v. Montfoort (NL)
FEMALES
INTERMEDIATE CLASS
3407 Nerissa from Valvasorʼs Land, SLR ND 001744, G.: 12-2-2010, F.: Owner, V.: Gallileo from Valvasor’s Land, M.: Zsa-Zsa from Valvasor’s Land, Eig.: S. Pors en E. Golob

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Peter v. Montfoort (NL)
FEMALES
OPEN CLASS
3416 Eneja Valvasor Maly Smok, SLR ND 001818, G.: 2-8-2009, F.: M. Kalita & M. Smok, V.: Alano’s Shtat Znak Zorro, M.: Lyina-Buba Oregon, Eig.: S. Pors en E. Golob

GREAT DANE, BLACK AND HARLEQUIN
Judge: Mr. Peter v. Montfoort (NL)
FEMALES
CHAMPION CLASS
3421 Gaynor from Valvasorʼs Land HR Ch., SLR ND 001548, G.: 30-1-2008, F.: Owner, V.: Manolo v.d. Ofnethohle, M.: Orabella from Valvasor’s Land, Eig.: S. Pors en E. Golob

ROTTWEILER
Judge: Mr. Cristian Stefanescu (RO)
MALES
CHAMPION CLASS
3466 Primo vom Hause Edelstein SI/XS/HR Ch., SLR RW003057, G.: 15-9-2007, F.: M. Modrusan & P. Kovacic, V.: Gullit vom Hause Edelstein, M.: Eisha vom Hause Edelstein, Eig.: A. Lahajnar
from Valvasor’s Land, Eig.: S. Pors en E. Golob

GREAT SWISS MOUNTAIN DOG
Judge: Mr. Horst Kliebenstein (DE)
MALES
CHAMPION CLASS
4193 Klark CIB EWʼ10, SLRVPP 000166, G.: 8-8-2004, F.: K. Jus, V.: Blad, M.: Brina od Radovne, Eig.: U. Vuga en Z. Munih
rezultat: CAC, CACIB

GREAT SWISS MOUNTAIN DOG
Judge: Mr. Horst Kliebenstein (DE)
FEMALES
CHAMPION CLASS
4201 Princess Leia from Swiss Star CIB, SLRVPP 000350, G.: 8-8-2007, F.: I. Lipenska, V.: Karhunkierros Darko, M.: Faith from Swiss Star, Eig.: U. Vuga en Z. Munih

III. FCI

katalog | rezultati | BOB | CACIB winners | Junior Winners | Veteran Winners

JACK RUSSELL TERRIER
Judge: Mrs. Maite Golzalbo Lorenzo (ES)
FEMALES
INTERMEDIATE CLASS
374 Inverbrae Mahogany Saintly, SLR JRT 000094, G.: 24-10-2009, F.: F. Foster, V.: Inverbrae Mahogany Cassia, M.: Inverbrae Celebration, Eig.: L. Premk

SCOTTISH TERRIER
Judge: Mr. Ronnie Irving (GB)
MALES
INTERMEDIATE CLASS
549 Peabar Fire Ball, SLRST 175, G.: 4-2-2010, F.: M. Fegus Siroka, V.: Beinneins Advocate General, M.: Peabar Cranberry, Eig.: K. Langeac

V. FCI

katalog

SAMOYED
Judge: Mr. Stefan Sinko (SI)
MALES
INTERMEDIATE CLASS
5370 Anatina Duran Duran, SLR Sj000883, G.: 23-12-2009, F.: M. Kavcic, V.: Cabaka’s Yacker of McCoy, M.: Anatina Bye-Bye Blue, Eig.: M. Kavcic

SAMOYED
Judge: Mr. Stefan Sinko (SI)
MALES
CHAMPION CLASS
5380 Anatina Webmaster CIB, SLR SJ 000828, G.: 5-11-2007, F.: M. Kavcic, V.: Anatina Voyage-Voyage, M.: Anatina Bye-Bye Blue, Eig.: M. Vidic

SIBERIAN HUSKY
Judge: Mr. Ron Menaker (US)
MALES
CHAMPION CLASS
5484 Pack Creek Bear Hydrargium XS/HR/HU Ch. CIB, SLR SH-000413 JR.80759, G.: 31-3-2007, F.: M. Golob, V.: Tokima’s Nortwest Passage, M.: Karnovanda’s The Ice Princess, Eig.: M. Prpic

VI. FCI

katalog | rezultati | BOB | CACIB | Junior Winners

RHODESIAN RIDGEBACK
Judge: Mr. Greg Eva (ZA)
MALES
CHAMPION CLASS
1557 Myollnir Kyala CIB/AT/HR/SI/ME/BA Ch., SI SLRRR000042, G.: 17-6-2006, F.: Kyala, V.: Jockular Jamal Aquamarin, M.: Lani Kyala, Eig.: S. Bracun

VII. FCI

katalog | rezultati | BOB

IRISH RED SETTER
Judge: Mrs. Tatjana Urek (SI)
MALES
OPEN CLASS
2021 MʼEudail Apollo CIB, SLR IS 001109, G.: 7-4-2008, F.: A. Pokorn, V.: M’Eudail Take That, M.: Free Minds Esa, Eig.: A. Pokorn

IRISH RED SETTER
Judge: Mrs. Tatjana Urek (SI)
FEMALES
VETERAN CLASS
2062 Yesterdayʼs Hero Red Roses in Diamond CIB LU/SI/VDH/AT/SK/IT/CZ/RO/XS/MN/HU/HR/PL, SLR IS 001022, G.: 24-1-2002, F.: Th. & Th. Hövener, V.: Meadowlark’s Midas Touch, M.: Tiffany Ankaranska, Eig.: A. Pokorn

IX. FCI

katalog

MALTESE
Judge: Mr. Laurent Pichard (CH)
MALES
OPEN CLASS
6072 Rhapsodyʼs Smart Remark, SLRML 000560, G.: 18-9-2005, F.: T. Holibaugh, V.: Divine’s Marc of Friendship, M.: Rhapsody’s Calamity Jane, Eig.: A. Mali

MALTESE
Judge: Mr. Laurent Pichard (CH)
MALES
OPEN CLASS
6073 Maltangel Let the Earth Rejoice, SLRML 000559, G.: 30-5-2007, F.: S.M. Riley, V.: Divine’s Bright Morning Star, M.: Maltangel I Will Rejoice, Eig.: A. Mali

MALTESE
Judge: Mr. Laurent Pichard (CH)
MALES
CHAMPION CLASS
6082 Sun Isleʼs Perfect Piece of the Puzzle CIB US/AT/SI/HU/HR Ch.WW, SLRML 000481, G.: 25-2-2004, F.: E. Flewellen, V.: Sun Isle’s Risque Rules, M.: Sun Isle’s First Amendment, Eig.: A. Mali

BICHON FRISÉ
Judge: Mr. Sean Delmar (IE)
FEMALES
JUNIOR CLASS
6147 Alisha Petris of Diablodogs, SLRBif 000036, G.: 2-5-2010, F.: K. Jezek, V.: Hardy Flap’s Famous Flamenco Dancer, M.: Iwanka Charnett, Eig.: A. Prosenak en P. Lozej

CONTINENTAL TOY SPANIEL, PAPILLON
Judge: Mr. Paul Stanton (SE)
MALES
JUNIOR CLASS
6917 Mylegend Sweet Kisses, SLR Pa 000057, G.: 30-3-2010, F.: D. Korosec, V.: Kingshaven Xanta, M.: Connection Pink Perfume, Eig.: D. Korosec

CONTINENTAL TOY SPANIEL, PAPILLON
Judge: Mr. Paul Stanton (SE)
FEMALES
JUNIOR CLASS
6942 Mylegend Sweeter ThanWine, SLR Pa 000058, G.: 30-3-2010, F.: D. Korosec, V.: Kingshaven Xanta, M.: Connection Pink Perfume, Eig.: D. Korosec

X. FCI

katalog | rezultati

ITALIAN GREYHOUND
Judge: Mrs. Regina Tromp-Pruijn (NL)
MALES
INTERMEDIATE CLASS
4444 Caeles Timing Is Everything, SLR. PLI-000060, G.: 5-2-2010, F.: M.I. Veigaesdottir, V.: Alfheim’s All Things Considered, M.: Caeles Just In Time, Eig.: M. Svetlicic

ITALIAN GREYHOUND
Judge: Mrs. Regina Tromp-Pruijn (NL)
FEMALES
OPEN CLASS
4481 Desert Queen Harmonia, SLR. PLI-000047, G.: 7-7-2009, F.: Owner, V.: Adelchi Leopoldo, M.: Vertragus Tuscia, Eig.: M. Svetlicic
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 04.09.2011 : 11:02:31 »

Fotke:

četrtek | petek
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #21 : nedelja, 04.09.2011 : 13:35:28 »

NA ŽALOST je res  ... z darkom sta razstavljala 7 goldnov ... ko sta šla v ring so ostali trije v boxih brez nadzora. ko sta se vrnila, sta našla pse žal mrtve. psi so ostali na nizozemskem na obdukciji.

lana se z ostalimi štirimi že vrača domov trije pa so žal ....  Cry Cry
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #22 : nedelja, 04.09.2011 : 15:05:31 »

Joj, kam gre ta svet? Sad Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #23 : nedelja, 04.09.2011 : 15:23:37 »

Ne moreš verjet Sad
Tale je pa hudo bolan, upam vsaj, da ga bodo dobili.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #24 : nedelja, 04.09.2011 : 15:50:38 »

če koga zanima Eukanuba live

zdajle na vrsti peta grupa mladi. za njo peta grupa in deveta in Junior BIS in BIS.

ne vem kam gre ta svet samo tole ni več normalno. 2x zastrupljanje v 3 mesecih ... kaj so krivi psi pri vsem tem  Angry
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #25 : ponedeljek, 05.09.2011 : 10:43:02 »

Za Goldne RIP.
Upam, da nam Lana predstavi rezultate obdukcije, ker sedaj smo pa slišali že toliko zgodbic, zakaj so psi umrli, od dehidracije, izčrpanosti do zastrupitve, da pa sedaj že mene zanima, kaj je res bilo na stvari. Vsekakor pa ne glede na to, kaj je bilo dejansko res, si tega psi niso zaslužili v nobenem primeru. In upam, da bo storilec za to kaznovan in odgovarjal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 05.09.2011 : 14:46:56 »

Lana piše na svojem fb zidu, da so bili z goldiji v petek na razstavi, v soboto pa prosti. V soboto so po sprehodu povsem normalno nahranili pse in nekaj trenutkov kasneje so bili trije psi mrtvi. Veterinarji so pregledali ostale pse in potrdili, da je z njimi vse v redu.

Vse ostale informacije, ki naj bi krožile okrog, zavrača kot napačne.

Lepo prosim vse morebitne komentatorje, da se zdaj držimo njenih informacij. Vsekakor je grozno, najbolj za njo in za lastnike, da se je to zgodilo. Predvidevam, da še nihče ne ve pravega razloga za smrt treh goldnov, zato pričakujem, da se ne bo razvila kakšna huda debata okrog morebitnih pomanjkljivih ali celo napačnih informacij.
Hvala.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 05.09.2011 : 15:09:19 »

CAC show

FCI II: katalog | rezultati
FCI V: katalog | rezultati
FCI VI: katalog | rezultati
FCI VII: katalog | rezultati
FCI VIII: katalog | rezultati
FCI IX katalog | rezultati

https://www.eurodogshow2011.nl/index.php?id=2583

A I., III., IV. in X. grupa niso sodelovale na CAC razstavi?

Pri rezultatih z EDS nič novega, še vedno je gor le tisto, kar sem objavila včeraj.
KLIK

BEST IN (EURODOG)SHOW - KLIK
Datum: 04.09.11   

Best in Show, Afghan Hound, Cat. Nr. 4219
Agha Djari's Unplugged Version 
VDH/DWZB A 20254
Owner: K. Hesseling (Germany) 

Reserve Best in Show, Fox Terrier, wire-head, Cat. Nr. 145
Crispy Legacy     
S 49746/2007     
Owner: A. Åström   (Sweden) 

Third place BIS, Rabbit Dachshund, wire-haired, Cat. Nr. 1265
Alpheratz The Boss
LOI 08/128942   
L. Terruzzi    (Italy)

Fotk za soboto in včeraj zgleda sploh še ni, prav tako fotk iz BIS-a.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #28 : ponedeljek, 05.09.2011 : 20:04:26 »

tole je ena žalost, če mene prašaš. ni rezultatov od včeraj. rezultati (ko so) so samo za CACIB in BOB, kot da ne bi podeljevali nič drugega, a ostale ocene nas pa ne zanimajo al kaj???

pa sem se zgražala nad francozi ... vsaj rezultati so bili  Grin Grin Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : torek, 06.09.2011 : 15:19:10 »

Rezultate imate na spletni strani:
https://www.eurodogshow2011.nl/index.php?id=2589

Sicer imam kar nekaj slik, ampak jih je treba se malo obdelat. So pa fotke iz BISa na facebooku...ne vem kako to, da jih se ni na njihovi spletni strani. Sicer sem jih pa vse videla v zivo, tko, da meni se ne mudi. Grin Grin Grin Grin

V zvezi s smrtjo treh psov pa lahko samo komentiram, da pocakajmo na rezultate obdukcije. Ne glede na to kaksni bodo je dejstvo, da so psi mrtvi. Cry Cry
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : torek, 06.09.2011 : 16:40:59 »

Hm ..., čeprav sem zgoraj napisala, kar sem napisala, objavljam tudi tele linke. Težko namreč verjamem, da bi si nizozemski mediji izmislili novico brez podlage:

http://www.lc.nl/friesland/regio/article14076863.ece/Dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://www.energique.nl/nl_NL/nieuws/76/uit-het-nieuws:-dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://www.inekekoolmees.com/opmerkelijk-hondennieuws/dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://drimble.nl/regio/friesland/leeuwarden/5738116/dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein.html

http://www.nu.nl/binnenland/2607089/showhonden-bezwijken-in-auto-hitte.html

...
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : torek, 06.09.2011 : 20:33:50 »

To, da so pse resevali iz avtov je dejstvo. Ceprav se zdaj namiguje, da so si to izmislili (ne vem sicer zakaj), to ni res! Smo videli razbite avte, policijo in veterinarje in lastnike, ki bodo upam, da odgovarjali. Ma, 100 ljudi je to videlo!  Angry Vsi te psi, ki so jih resili iz avtov so preziveli. Kaj je bilo z goldni pa bo pokazala obdukcija.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : torek, 06.09.2011 : 21:05:03 »

Kaja, na KLIK piše, da so trije psi poginili.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : sreda, 07.09.2011 : 07:19:36 »

Ja, tudi na enem drugem portalu je pisalo enako. Ampak, ker lastniki trdijo, da so bili zastrupljeni, je mozno, da so res bili. Je pa jasno, da so v clanku omenjeni trije mrtvi psi misljeni te trije goldni in ne se dodatni trije drugi psi.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #34 : sreda, 07.09.2011 : 13:57:31 »

Zakaj pa bi se skuhane pse dajalo na obdukcijo?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #35 : sreda, 07.09.2011 : 14:24:19 »

zato, ker lastniki trdijo, da so jih zastrupili in da bodo ostro ukrepali proti zastrupljevalcem. novosti.rs
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : četrtek, 08.09.2011 : 20:56:32 »

Objavili so odgovor v zvezi s tremi zlatimi prinasalci.
 
https://www.eurodogshow2011.nl/index.php?id=2168&tx_ttnews[tt_news]=39&tx_ttnews[backPid]=2166&cHash=fe0f822f0997d7f173d50a828aba89a3
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 08.09.2011 : 21:24:23 »

Zaenkrat samo v nizozemščini, pravijo pa, da bo ASAP tudi v angleščini:

Sporočilo za javnost organizatorja EDS - tam klikni na ikonco , ker se ne da dati direktnega linka na novico.

Še popoldan je pisalo na strani avstrijskega vzreditelja (en pes je bil njihov) o zastrupitvi in o tem, da so bli trije umrli goldni v enem boksu (tak tekst, kot je še vedno objavljen pri drugem lastniku), zdajle pa piše tole:

NEWS
In regards to the recent tragical events, we have obtained international legal council to dissolve false and allegations rumors. We will keep you updated as new informationes becomes available.

KLIK

Na strani srbskega vzreditelja (dva psa sta bila njihova), pa je še vedno zapis o zastrupitvi:
Our lovely two dogs IntCh Blue Angel Of Golden Duck, near 3 years of age and JWCH Victoria Of Golden Duck at 15 months of age, were poisoned and killed at Eurodog Show in Holland/NL, also a young dog Cooper from our friend M.Greimel "Host of Angels" Austria suffered the same fate....

All three dogs were together in one box...
God bless them and Rest in Peace.

KLIK
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #38 : četrtek, 08.09.2011 : 22:45:06 »

Samo nekaj; zastrupljeni ali ne - psi so bili na hudi vročini zaprti v avtu?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : petek, 09.09.2011 : 00:08:10 »

PRESS RELEASE 

Last week (1-4 September 2011) in the largest exhibition complex in Friesland (Leeuwarden WTC Expo) the European Dog Show 2011 was held for 4 days for nearly 11.000 dogs. It was a successful event on all levels, which subsequently was overshadowed by the tragic death of three Golden Retrievers on Saturday, September 3rd. and the realease of about 30 dogs in hot cars on Sunday, September 4th.   

The three dead Golden Retrievers were in a van, with 8 other dogs (Golden Retrievers, Jack Russell Terriers and an Australian Shepherd). It is unclear at which location the three dogs are deceased exactly. In any case, it is clear that all 11 dogs and their companions were NOT at the WTC Expo parking- and showground on Saturday, September 3rd. The dogs and their supervisors were neither present at the club specialty for Golden Retrievers in Harich (Friesland).

There are stories that the dogs were poisoned. The organization of the FCI Centenary European Dog Show cannot confirm nor deny these stories, because the tragedy occurred beyond the boundaries and responsibility of the organization. According to the statement by the attending localy veterynary practice, where all the dogs were brought to on Saturday, September 3rd. around 7.00 p.m. from the parking lot of the Euro Hotel Leeuwarden (about 800 m. from the showground), poisoning is - clinically viewed - considered highly unlikely. At the veterinary practice one of the companions of the dogs declared that all 11 dogs were still in perfect condition a few hours before the tragedy.

According to reports received, all 11 dogs were locked up in a van without adequate ventilation at a temperature of at least 25 degrees Celsius and high humidity. Two of the deceased dogs were transferred from the veterinary practice for destruction. One dog is picked up Wednesday, September 7th. to perform autopsy in Austria.

Although the three deceased Golden Retrievers were not on the WTC Expo show- and parking areas on Saturday, the organization deplores the death of three dogs on Saturday and the precarious situation of around 30 dogs on Sunday. Despite al warnings and measures it still happens that participants and/or visitors leave their dog(s) too long in vehicles without checking, leaving the assumption that the temperature is not too bad.

September 8th, 2011

FCI Centenary European Dog Show

vir: https://www.eurodogshow2011.nl
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #40 : petek, 09.09.2011 : 08:44:46 »

frigga,
zagotovo vemo samo to, da so mrtvi trije psi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : petek, 09.09.2011 : 09:23:47 »

Glede na to, da se podobne scene vrstijo na vsaki večji pasji razstavi, bi bilo mogoče treba stopiti korak nazaj. Naj razstavljajo pse lastniki in vzreditelji sami, ne pa da jih najeti hendlerji vlačijo tja v starih avtobusih in kombijih, s kletkami naloženimi do stropa in brez ustreznega hlajenja/ogrevanja in prezračevanja. Na eno osebo, ki razstavlja pride toliko psov, da jim ne more zagotoviti ustrezne oskrbe in varnosti. Sajkomaj uspe skakat iz ringa v ring, kako bo hodila še preverjat, kajmse dogaja s psi, ki jih takrat ne potrebuje. Bolj ko je razstavni prostor bleščeč in imeniten, bolj žalostem je pogled na parkirišča. Meni so se najbolj zamerili ruski avtobusi in srbski kombiji, a očitno naši niso nič bolji.
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines