mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:08:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011  (Prebrano 11148 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #30 : torek, 06.09.2011 : 16:40:59 »

Hm ..., čeprav sem zgoraj napisala, kar sem napisala, objavljam tudi tele linke. Težko namreč verjamem, da bi si nizozemski mediji izmislili novico brez podlage:

http://www.lc.nl/friesland/regio/article14076863.ece/Dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://www.energique.nl/nl_NL/nieuws/76/uit-het-nieuws:-dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://www.inekekoolmees.com/opmerkelijk-hondennieuws/dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein

http://drimble.nl/regio/friesland/leeuwarden/5738116/dertig-honden-bevrijd-op-heet-beursterrein.html

http://www.nu.nl/binnenland/2607089/showhonden-bezwijken-in-auto-hitte.html

...
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #31 : torek, 06.09.2011 : 20:33:50 »

To, da so pse resevali iz avtov je dejstvo. Ceprav se zdaj namiguje, da so si to izmislili (ne vem sicer zakaj), to ni res! Smo videli razbite avte, policijo in veterinarje in lastnike, ki bodo upam, da odgovarjali. Ma, 100 ljudi je to videlo!  Angry Vsi te psi, ki so jih resili iz avtov so preziveli. Kaj je bilo z goldni pa bo pokazala obdukcija.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #32 : torek, 06.09.2011 : 21:05:03 »

Kaja, na KLIK piše, da so trije psi poginili.
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #33 : sreda, 07.09.2011 : 07:19:36 »

Ja, tudi na enem drugem portalu je pisalo enako. Ampak, ker lastniki trdijo, da so bili zastrupljeni, je mozno, da so res bili. Je pa jasno, da so v clanku omenjeni trije mrtvi psi misljeni te trije goldni in ne se dodatni trije drugi psi.
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #34 : sreda, 07.09.2011 : 13:57:31 »

Zakaj pa bi se skuhane pse dajalo na obdukcijo?
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #35 : sreda, 07.09.2011 : 14:24:19 »

zato, ker lastniki trdijo, da so jih zastrupili in da bodo ostro ukrepali proti zastrupljevalcem. novosti.rs
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #36 : četrtek, 08.09.2011 : 20:56:32 »

Objavili so odgovor v zvezi s tremi zlatimi prinasalci.
 
https://www.eurodogshow2011.nl/index.php?id=2168&tx_ttnews[tt_news]=39&tx_ttnews[backPid]=2166&cHash=fe0f822f0997d7f173d50a828aba89a3
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #37 : četrtek, 08.09.2011 : 21:24:23 »

Zaenkrat samo v nizozemščini, pravijo pa, da bo ASAP tudi v angleščini:

Sporočilo za javnost organizatorja EDS - tam klikni na ikonco , ker se ne da dati direktnega linka na novico.

Še popoldan je pisalo na strani avstrijskega vzreditelja (en pes je bil njihov) o zastrupitvi in o tem, da so bli trije umrli goldni v enem boksu (tak tekst, kot je še vedno objavljen pri drugem lastniku), zdajle pa piše tole:

NEWS
In regards to the recent tragical events, we have obtained international legal council to dissolve false and allegations rumors. We will keep you updated as new informationes becomes available.

KLIK

Na strani srbskega vzreditelja (dva psa sta bila njihova), pa je še vedno zapis o zastrupitvi:
Our lovely two dogs IntCh Blue Angel Of Golden Duck, near 3 years of age and JWCH Victoria Of Golden Duck at 15 months of age, were poisoned and killed at Eurodog Show in Holland/NL, also a young dog Cooper from our friend M.Greimel "Host of Angels" Austria suffered the same fate....

All three dogs were together in one box...
God bless them and Rest in Peace.

KLIK
Logiran

frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #38 : četrtek, 08.09.2011 : 22:45:06 »

Samo nekaj; zastrupljeni ali ne - psi so bili na hudi vročini zaprti v avtu?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #39 : petek, 09.09.2011 : 00:08:10 »

PRESS RELEASE 

Last week (1-4 September 2011) in the largest exhibition complex in Friesland (Leeuwarden WTC Expo) the European Dog Show 2011 was held for 4 days for nearly 11.000 dogs. It was a successful event on all levels, which subsequently was overshadowed by the tragic death of three Golden Retrievers on Saturday, September 3rd. and the realease of about 30 dogs in hot cars on Sunday, September 4th.   

The three dead Golden Retrievers were in a van, with 8 other dogs (Golden Retrievers, Jack Russell Terriers and an Australian Shepherd). It is unclear at which location the three dogs are deceased exactly. In any case, it is clear that all 11 dogs and their companions were NOT at the WTC Expo parking- and showground on Saturday, September 3rd. The dogs and their supervisors were neither present at the club specialty for Golden Retrievers in Harich (Friesland).

There are stories that the dogs were poisoned. The organization of the FCI Centenary European Dog Show cannot confirm nor deny these stories, because the tragedy occurred beyond the boundaries and responsibility of the organization. According to the statement by the attending localy veterynary practice, where all the dogs were brought to on Saturday, September 3rd. around 7.00 p.m. from the parking lot of the Euro Hotel Leeuwarden (about 800 m. from the showground), poisoning is - clinically viewed - considered highly unlikely. At the veterinary practice one of the companions of the dogs declared that all 11 dogs were still in perfect condition a few hours before the tragedy.

According to reports received, all 11 dogs were locked up in a van without adequate ventilation at a temperature of at least 25 degrees Celsius and high humidity. Two of the deceased dogs were transferred from the veterinary practice for destruction. One dog is picked up Wednesday, September 7th. to perform autopsy in Austria.

Although the three deceased Golden Retrievers were not on the WTC Expo show- and parking areas on Saturday, the organization deplores the death of three dogs on Saturday and the precarious situation of around 30 dogs on Sunday. Despite al warnings and measures it still happens that participants and/or visitors leave their dog(s) too long in vehicles without checking, leaving the assumption that the temperature is not too bad.

September 8th, 2011

FCI Centenary European Dog Show

vir: https://www.eurodogshow2011.nl
Logiran

Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #40 : petek, 09.09.2011 : 08:44:46 »

frigga,
zagotovo vemo samo to, da so mrtvi trije psi.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #41 : petek, 09.09.2011 : 09:23:47 »

Glede na to, da se podobne scene vrstijo na vsaki večji pasji razstavi, bi bilo mogoče treba stopiti korak nazaj. Naj razstavljajo pse lastniki in vzreditelji sami, ne pa da jih najeti hendlerji vlačijo tja v starih avtobusih in kombijih, s kletkami naloženimi do stropa in brez ustreznega hlajenja/ogrevanja in prezračevanja. Na eno osebo, ki razstavlja pride toliko psov, da jim ne more zagotoviti ustrezne oskrbe in varnosti. Sajkomaj uspe skakat iz ringa v ring, kako bo hodila še preverjat, kajmse dogaja s psi, ki jih takrat ne potrebuje. Bolj ko je razstavni prostor bleščeč in imeniten, bolj žalostem je pogled na parkirišča. Meni so se najbolj zamerili ruski avtobusi in srbski kombiji, a očitno naši niso nič bolji.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  mojpes.net vabi na prireditve  |  Pretekle prireditve  |  Tema: Evropska razstava psov, Leewarden/Nizozemska, 1.-4.9.2011
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines