mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 12:10:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi  (Prebrano 52973 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Chris
gost
« : torek, 19.10.2004 : 19:50:12 »

Citat
Citat: Nanook , Danes ob 20:32:31
Nope, dalec od tega. BARF, kuhana hrana, tudi briketi,...vse to je priblizno glih naravno-se pravi ni. Kar se pa sestavin tice, so pa naravni prehrani najblizje briketi slabse kakovosti, ki vsebujejo "not fit for human consumption" material.

Evo Nanook, sem ti odprl nov topic, kjer se boš lahko izživela.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : torek, 19.10.2004 : 19:57:41 »

Hvala, ampak nimam casa za romane, poleg tega sem pa to ze vse spisala v eni drugi temi na comu. Wink Grin Mogoce samo komentiram na kaj.  Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #2 : torek, 19.10.2004 : 20:05:02 »

Da zakurim ogenj  Grin

Se pravi, praviš, da so briketi najslabše kvalitete najbližje naravni prehrani psa, kar se sestavin tiče.

Ne vem, če bo držalo. Kaj pa je v njih naravnega? Dodani umetni vitamini? Crkovina, ki je v njih bi se pa strinjal da je najbližje hrani, ki jo volkovi jedo v naravi, če že kaj ne uplenijo  Grin Kar se pa sestavin tiče so pa v kuhani hrani ali barfu bolj SVEŽE oz. naravne, kot nekateri radi rečejo. Pa tudi briketi so povsem dehidrirani in tisti slabše (pa tudi mnogi višje) kvalitete iz sestavin zelo sumljivega porekla, po vrhu so pa še zapečeni pri zelo visokih temperaturah. A ni tako, da tako visoke temprerature krepko čez 100 stopinj uničijo še tisto kar je dobrega v briketih? Da o toksinih, ki nastanejo ne govorim. Roll Eyes

Zdaj se pa zaradi mene lahko razpišeš kakor češ. Smiley
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #3 : torek, 19.10.2004 : 20:26:22 »

Citat
Se pravi, praviš, da so briketi najslabše kvalitete najbližje naravni prehrani psa, kar se sestavin tiče.

Ne, ne pravim tega, pravim:

Citat
Kar se pa sestavin tice, so pa naravni prehrani najblizje briketi slabse kakovosti, ki vsebujejo "not fit for human consumption" material.

Citat
Ne vem, če bo držalo. Kaj pa je v njih naravnega? Dodani umetni vitamini?

Pravim, da se priblizajo temu-naravni prehrani, ne pa da so naravni.

Citat
Crkovina, ki je v njih bi se pa strinjal da je najbližje hrani, ki jo volkovi jedo v naravi, če že kaj ne uplenijo

Poudarek na volkovi. Pes ni volk, pa ceprav so eni poimenovanje malce priredili.  Grin

Citat
Kar se pa sestavin tiče so pa v kuhani hrani ali barfu bolj SVEŽE oz. naravne, kot nekateri radi rečejo.

Ja in kaj potem ce so sveze. Naravno to se vedno ni. Je pa "naravno" ful popularno, biznis je pac biznis.  Grin Grin Grin

Glede briketov-Food Pets Die For oz. Protect Your Pet, priporocam, tudi glede BARFa je notri.  Wink

Sorry, nic ne bo z romani, saj pravim, da ni casa. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #4 : torek, 19.10.2004 : 20:47:59 »

Nanook, dobro, če so priredili to naravnost.....  sicer si pa tole naravnost lahko razlagaš na več načinov. Poanta je v SVEŽI hrani, kar npr. briketi nikoli niso bili in ne bodo.

In zakaj so ''briketi slabse kakovosti, ki vsebujejo "not fit for human consumption" material'' najbližje naravni hrani?

''Volk ni pes'', mislim saj nismo slepi! Wink Naj bi pa imela iste prednike, le po drugačni poti naj bi šla, oz. naj bi bil vollk njegov prednik o čemer se ne morejo zediniti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : torek, 19.10.2004 : 21:02:14 »

In moras priznati, da se naravno izredno dobro prodaja, ane.  Wink

Zato, ker vsebujejo sestavine, ki niso npr. primerne za clovesko prehrano=odpadke, ki se jih zavrze, kar pa naj bi bila naravna prehrana psov. Ostalo je evolucija in ekologija, kar pa ne spada v to temo.

Citat
''Volk ni pes'', mislim saj nismo slepi!  Naj bi pa imela iste prednike, le po drugačni poti naj bi šla, oz. naj bi bil vollk njegov prednik o čemer se ne morejo zediniti.

Se ne strinjam. Marsikdo to dvoje enaci, ampak se tega recimo sploh ne zaveda. Tudi jaz sem vcasih, ko sem se iskala boljso razlago. Zakaj pa mislis, da vsi primerjajo naravno prehrano volkov in barf. Kar vclani se na kaksno mailing listo, bos videl koliko ljudi tole dvoje enaci, sploh ko pade debata ali je pes karnivor ali omnivor. Grin

Popravek: se niso mogli zediniti, zdaj je pa ze kar jasno, da imata pes in volk najblizje skupnega prednika, medtem ko je skupni prednik volk+pes in npr. kojota, sakala,…bolj oddaljen. Ampak to je ze evolucija…
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #6 : torek, 19.10.2004 : 21:47:37 »

Imata najbližje skupnega prednika.....torej? Sicer pa upam, da bo kdo nadaljveval tole debato. Meni se ne da več, sem jo namenil tebi Nanook, da se lahko tukaj izživiš. A nisem prijazen? Grin Aja, samo še nekaj me zanima. Odgovor na tole vprašanje, na katerega si pozabila odgovorit Wink
Citat
In zakaj so ''briketi slabse kakovosti, ki vsebujejo "not fit for human consumption" material'' najbližje naravni hrani?

Lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #7 : torek, 19.10.2004 : 22:11:17 »

Imata najbližje skupnega prednika.....torej? Sicer pa upam, da bo kdo nadaljveval tole debato. Meni se ne da več, sem jo namenil tebi Nanook, da se lahko tukaj izživiš. A nisem prijazen? Grin

In kaj potem, ce imata skupnega prednika? Hvala za poskus debate hehe. Si prijazen, ampak malce pozen; BARF, briketi, kuhanje in evolucija psa. Wink

Aja, samo še nekaj me zanima. Odgovor na tole vprašanje, na katerega si pozabila odgovorit Wink Lp


Zato, ker vsebujejo sestavine, ki niso npr. primerne za clovesko prehrano=odpadke, ki se jih zavrze, kar pa naj bi bila naravna prehrana psov. Ostalo je evolucija in ekologija, kar pa ne spada v to temo.
Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #8 : četrtek, 25.11.2004 : 00:33:00 »

VELIK minus: Briketi.....mogoče jih noče več jesti, ko se razvadi s predobro papico - Barfom ali kuhano hrano....  Roll Eyes
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #9 : četrtek, 25.11.2004 : 07:51:52 »

Pri nas tudi vse kombiniramo.
Dvakrat na teden barf, potem briketi z malo dodajanja sestavin kot so: jogurt, tuna, kosmiči, riž, goveja župca.
Štartamo z briketi, če ti laufajo veliko ne dodajamo. Če navdušenje ob briketih ugaša za večerni obrok dobi barf. Naslednje jutro briketi z dodatkom... In tako filozofiramo kaj bi ji še lahko notr primešali, držimo pesti ali tiho preklinjamo ko kakšen dan sploh ne je in njen obrok dobi WC.  Sad
Zdi se mi, da z barfom malo dvignemo apetit.  Smiley

Chris tudi mi smo še vedno v bitki pre suha. Zamenjali smo že znamko briketov pa smo si drisko nakopali. Shocked
So bila obdobja ko je brikete popolnoma odklanjala, potem se je pa stanje zopet normaliziralo do stanja smernika: je: ne je: je : ne je.
Včasih si pa tudi moramo reči: Če bo lačen bo jedel!? Undecided
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : četrtek, 25.11.2004 : 10:01:11 »

Torej kupila sem mladičk av tujini ,pri vzreditelju , ki hrani barf. A to je predpripravljen , sanitarno , zdravstveno neoporečen, globoko zmrznjen barf, pripročno pakiran po 1 ali 5 kg z vmesnimi lističi, tako da z lahkoto vzameš stran po en košček.
Na kratko ima vse prednosti briketirane hrane in barfa istočasno .Cena prehrane za psa je primerljiva hranjenju z kvalitetnimi briketi.
Ne želim dat zaenkrat imena proizvalajca ali linka v javnost. Firma ima več kot 20 let izkušenj in izvaža v 5 Evropskih držav.
Kar me zanima je, kdo bi bil pripravljen hraniti to obliko hrane ? Če se komu da, naj nastavi anketo.
Sem se malo pomujala , da bi našla zainteresiraega uvoznika , pa se nekako ustrašijo organizacije in investicije -pogodba s hladilnico, zmrzovalne omare v trgovinah itd, predvsem pa seveda nima nihče jajc, da bi šel v to , za naše trgovce "popolno novost".
Če bi kakšna anketa dala upanje, da bi zadeva šla v prodajo , bi bilo verjetno lažje koga prepričat.
No zdaj pa potencialni "barfarji", če se vam da raziščite naš "skriti trg".
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : četrtek, 25.11.2004 : 11:00:04 »

Torej kupila sem mladičk av tujini ,pri vzreditelju , ki hrani barf. A to je predpripravljen , sanitarno , zdravstveno neoporečen, globoko zmrznjen barf, pripročno pakiran po 1 ali 5 kg z vmesnimi lističi, tako da z lahkoto vzameš stran po en košček.
Na kratko ima vse prednosti briketirane hrane in barfa istočasno .

Mene zanima, kaj je notri? Pa v kaki "obliki"?

Lp, Yo
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : četrtek, 25.11.2004 : 11:50:30 »

Kolikor sem ocenila porcije, ki sem jih dobila s sabo kot prvo hrano za mladička, je zmes videti povsem enotna, kosti itd so zmlete v prah. Zadeva nima vonja po crkovini, diši prav prijetno. V navodilih poudrjajo , da se ne sme kuhati in pražiti-servira se sobna temperatura. Priporočajo za popolni učinek , da damo psu po jedi pribiljšek za glodanje (kost ali žvako) , ker je baje tako naravno in pospeši ter podaljaš izločanje sokov , ustno higieno,s tem je boljša presnova, večji izkoristek in večja zabava sveda. Ker poudrajajo, da zaradi zmletosti itd ni mogoče posnemati naravnega časa hrajnjenja, ki bi bil seveda dlajši kot pripravljena hrana.
Ni pa možno naročit malih porcij. Za Slovenijo bi šlo edino,če bi se en polotil najmanj za eno ali več trgovin uvozit.

tole je iz enega izdelka , imajo pa različne, tudi dietne in take z eno vrsto mesa:

Tripe, heart, liver, kidneys 50%, Cereals, vegetable by-products
 
Moisture 61.9 %
Sources: Natural meat juices (drinking water cannot substitute meat juices for all functions, e.g. it does not reach the cells).

Function: Keeping up humidity and body tempreture; secretion of waste matter; it contains the easiest absorbable form of iron (tap water contains more iron but cannot be absorbed).
 
Raw Protein 11.2 %
Sources: Ox muscle meat, ox heart, ox liver, ox lung, ox kidneys, third stomach, fourth stomach, paunch, chicken.

Function: Nutrients for the body; enzymes, cells and hormones
 
Raw Fat 10.6 %
Sources: Ox fat, chicken fat, sunflower oil, wheat-germ oil, fish liver oil.

Function: Source of energy, nutrients and taste.
 
Raw Ash  2.1 %
Raw Cellulose  1.2 %
Sources: Undigestible rests of maize, wheat and bran.

Function: Adaptation of the rate of intestine transit.
 
Carbohydrates 13 %
Sources: Maize, wheat and bran.

Function: Nutrients.
 
Vitamin A  8000 iu/kg
Sources: Is only found in animal material. Liver, fish liver oil.

Function: Growth and development; resistance to infections; prevents night-blindness; skin, hair and bones.
 
Vitamin B1 12 mg/kg
Sources: Wheat, bran, liver, brewer's yeast.

Function: Digestion, growth, nervous and cardiac functions.
 
Vitamin B2 8 mg/kg
Sources: Liver, kidney

Function: Production of energy out of fat and protein; growth and development
 
Vitamin B3 33 mg/kg
Sources: Meat, wheat, bran, lung, kidney, liver, heart, chicken, acid brewer's yeast.

Function: Optimum functioning of the kidneys; synthesis of antibodies, energy metabolism.
 
Vitamin B5 158 mg/kg
Sources: Lung, liver, kidney, muscle meats, wheat, brewer's yeast.

Function: Digestion; conversion into energy from protein, fats and carbohydrates; blood pressure.
 
Vitamin B6 33 mg/kg
Sources: Beef, heart, liver, kidney, lung, brewer's yeast, bran.

Function: Processing of protein and fat; prevents nervous and skin diseases; supports metabolism of several minerals.
 
Vitamin B9 12 mg/kg
Sources: Muscle meats, liver, kidney, wheat, brewer's yeast.

Function: Healthy skin, formation of antibodies; formation of blood platelets, muscles and nerves; milk production.
 
Vitamin B12 0.10 mg/kg
Sources: Beef, liver, kidney.

Function: provides appetite and more energy. Prevents anaemia, promotes normal growth; supports normal functioning of the nervous system.
 
Vitamin C 23 mg/kg
Sources: The dog usually produces this itself. However, we do add vitamin C to the food because some animals consume more than they can produce.

Function: Bones, cartilage and skin; fertility; prevention of infections and mucous bleedings
 
Vitamin D3 945 iu/kg
Sources: Fish liver oil, sunlight.

Function: Prevention of rachitis; transportation of phosphorous and calcium.
 
Vitamin E 15 mg/kg
Sources: Wheat-germ oil, sunflower oil, fish liver oil.

Function: Production of red blood cells; promotes vitamin A and K intake.
 
Vitamin K 1.08 mg/kg
Sources: Liver, kidney

Function: Production of energy out of fat and protein; growth and development
 
Vitamin B3 33 mg/kg
Sources: Maize, Chicken, meat.

Function: Important for coagulation of the blood.
 
Biotin 0.074 mg/kg
Sources: Ox liver, kidney, brewer's yeast.

Function: Fur and fat-metabolism; prevents eczema, fatigue and supports the synthesis of vitamin C.
 
Calcium 0.47 %
Structuring of the skeleton.
 
Dry Matter  1.09 %
Potassium 0.21 %
Growth; prevents restlessness and bad nervous development.
Sodium 0.42 %
Necessary for the production of digestive acids in the stomach.
Magnesium 275 mg/kg
Necessary for bones and tissue; for stronger joints in puppies.
Manganese 14 mg/kg
Structuring of bones and production of enzymes; fertility and optimum effect of vitamin B complex and of vitamin C.
Iron 31 mg/kg
Absorption of oxygen; prevents anaemia, weakness and fatigue.
Cobalt 0.8 mg/kg
Blood cell production and optimum effect of vitamin B12.
Copper 5.8 mg/kg
Blood cell production; allows iron absorption, necessary for pigment.
Zinc 65 mg/kg
Skin, nails, appetite; optimum functioning of the kidneys, muscular strength; necessary for the synthesis of protein.
Phosphorous 0.46 %
Structuring of the skeleton.
Selenium 0.12 mg/kg
Together with vitamin E, necessary for fertility
Iodine 0.65 mg/kg
Necessary for all vital processes, metabolism and use of oxygen.
 
 
HTML VERSION | FLASH VERSION
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #13 : četrtek, 25.11.2004 : 11:52:49 »

Hm, se pravi, da je vse zmleto v kašo  Shocked Undecided
Bomo kar doma naprej pacali  Roll Eyes Grin

Lp, Yo
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #14 : četrtek, 25.11.2004 : 11:53:25 »

Pozabila  Undecided
Najlepša hvala za odgovor!

Lp, Yo
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 18   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Kuhana hrana, Barf, Briketi - plusi in minusi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines