mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 01:44:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula na gobčku ?!?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bula na gobčku ?!?  (Prebrano 5602 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mano
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 78


« : nedelja, 17.07.2011 : 19:50:00 »

Pozdravljeni, rabim nasvet/pomoč,

našemu Morrisu se je na levi strani ob nosku naredila bula, ki še raste. Sprva je izgledalo kot majhen bel mozoljček, a zadeva je zrasla in je sedaj velika že za blazinico mezinca. To je za mali grifonski potučkani gobček ogromno!! Zgleda grozno, ko smo bili pi veterinarju je bila bulica še veliko manjša (2 tedna nazaj) in nam je svetoval naj opazujemo, kaj bo. Zdaj pa že izgleda kot ena gromozanska (gnojna!?)bradavica. :S Ima kdo kakšne izkušnje s tem ?!? Je res samo trdovraten mozolj ali kaj drugega ? Me mora skrbeti ?
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 17.07.2011 : 19:58:55 »

Če je bula gnojna, potem ni bradavica. Obstajajo sicer tudi taki primeri, ampak potem se je morala rana kje inficirati. Ampak po moje ne gre za bradavico.

Jaz bi šla še po nasvet k drugemu. Smo imeli podoben primer, čeprav v našem je en vet rekel, takoj pod nož (zaradi neke sruge bule), drugi pa, da to sploh ni nič takega, da lahko pes s tem normalno in brez zavedanj živi celo življenje. Nam je zginlo po dveh tednih. Ampak to je drug primer, povem samo, zakaj po drugo mnenje. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #2 : ponedeljek, 18.07.2011 : 10:03:43 »

Zakaj bi morala k drugemu veterinarju? Prvi je rekel, naj opazujejo. So opazovali, zadeva raste, torej naj ga pokličejo ali gredi pokazat. Kaj posebno nevarnega ponavadi ni, a načeloma je treba vse, kar se gnoji pozdraviti in vse kar raste in v dveh do treh tednih ne izgine odstraniti.
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 18.07.2011 : 14:17:03 »

No, to je res. Sem se malo zaletela. Grin
Samo potem ne razumem, zakaj ne gredo spet pokazat, če se je bula toliko povečala... Jaz bi šla. Boljše prej, kot kasneje (ali celo prepozno).
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : torek, 19.07.2011 : 09:59:19 »

Se strinjam, pojdite nazaj do veterinarja.
Logiran
banAncy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 122


WWW
« Odgovor #5 : sobota, 15.08.2015 : 21:18:19 »

No tudi mi smo danes opazili bulo, velikost lesnika med prsti na sprednji taci. Bula je nekiliko podolgovate oblike, rdece barve in dokaj trda. Se pred stirinajstim dnevi je bila na tistem mestu samo rdecina. Na dotik ga ne boli, ampak obcasno lize. Takoj ko bo mogoce ga bom peljala k veterinarju, ampak me zanima ali je kdo imel podobno izkusnjo. Ni videti, da bi bil kaksen tujek, slisala pa sem da je mozno, da se jim uraste dlaka.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bula na gobčku ?!?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines