mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:49:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ostarel pes
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ostarel pes  (Prebrano 29476 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« : torek, 24.06.2003 : 14:35:56 »

Napisite svoje izkusnje s seniorji!

Mene pa zanima, kaj bi bil lahko vzrok temu:
vceraj pozno ponoci sem s psicama odsla spat in mi je starejsa (11let) cudno dihala.
Prav tako diha v tem trenutku (spi)
Dihanje je zelo hitro in glasno, vceraj sem ''nastopala'' malo manj kot 100 izdihov v minuti!! Shocked Shocked Shocked
A je to normalno?
Huh
LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : torek, 24.06.2003 : 16:11:00 »

Mislis, da ni to le od vrocine? Ker tudi moja (10 let) zvecer sope kot vlak in se prestavlja po prostoru, da bi poiskala hladnejsi prostor. Pokrij jo z v vlazno brisaco, da se malo ohladi, Kaja potem utihne oz. zacne dihati bolj pocasi in ne tako sunkovito. lp
Logiran

Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #2 : sreda, 25.06.2003 : 09:04:01 »

Lahko se kdo napise svoje izkusnje s starejsim psom?Bivsim ali pa zdajsnjim...
Moram biti na kaj se posebej pozorna?
LP
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #3 : četrtek, 26.06.2003 : 13:38:26 »

Kaj pa ce bi ga peljala k veterinarju da mu kri pogledajo?? A ga kaj boli v predelu kriza? Kako pa je? Sej te nocem strasit! Samo v takih letih kuzku vrocina precej bolj skodi. In ni nujno, da mu je samo vroce. Res je, da mu lahako srcek bije hitreje ce je vroce in ni nujno, da pomeni kaj slabega, mislim pa, da previdnost ne skodi. Tak krvni test stane 5 - 6 tisoc sit, in ti v slabi urci (odvisno od guzve) pregledajo nekaj osnovnih stvari, ki te lahko precej pomirijo, ali pa te pac napotijo naprej. Kompleten krvni biokemijski pa ne vem kaj se pregled pa traja malo dlje, stane pa blizu 20 tisoc. Tam ti pa v bistvu povejo vse.
Moje izkusnje s prehitrim bitjem (100 in vec udarcev/sec) so sicer slabe, zelim pa ti, da tvoje ne boljo!
LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : petek, 27.06.2003 : 07:42:34 »

Spike,
hvala za nasvet, ampak problem ni bil v hitrem bitju srca temvec v hitrem dihanju!
Saj vrjetno sem malce ''paniko'' Grin zagnala in je bilo to res le od vrocine (se je pac stvarca pojavila prvic v 11 letih!! Roll Eyes Wink )
ker danes ko je dezevno ni niti sledi o kaksnem cudnem dihanju, medtem ko je takrat naslednji dan spet tako dihala- spet je bilo vroce
Roll Eyes
LP
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #5 : petek, 27.06.2003 : 08:36:08 »

Hoj, Teja!

Jaz imam eno dobro knjigo o tem, kako živeti z ostarelim psom, ki sem jo dobila iz Londona - je v angleškem jeziku. Če te zanima, ti jo lahko posodim.

Lp
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #6 : petek, 27.06.2003 : 11:21:55 »

Better safe than sorry menda recejo anglezi. Jaz bom verjetno od zadnjih izkusenj naprej kar naprej rajsi zganjala paniko, kot se pol sprasevala, ce nisem kaj spregledala!  Cry
Me veseli, da je bila samo vrocina!  Cheesy
Jaz sem prejsnjega kuzka poleti 2x na dan "vrgla" v banjo, pa je precej lazje vse skupaj prenasal.
Jaz ti v bistvu zelim, da bos se veliko let zastojn zganjala paniko!  Wink
LP
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #7 : četrtek, 03.07.2003 : 15:54:16 »

Spet panika!! Roll Eyes  Roll Eyes Roll Eyes

Tori (11 letna rottka) je postala zelo nepotrpezljiva. No ja, ce bi bila samo nepotrpezljiva bi bilo vse OK...  ampak,
renci...
vceraj je zalajala (in se postavila na noge) na 14 letnega fanta, ki je pri nas.
Priletela sem v sobo in sem vprasala kaj je bilo. Fant je rekel, da je samo prisel zraven in izrekel njeno ime.

Sedaj me je strah imeti psico v lstnem stanovanju!! Shocked Shocked Shocked

To pa tudi ni vse! Sad
Danes je bil pri nas mali bratranec in mi je rekel, da psica renci nanj.
Potem mi je isto rekel tudi brat (13 let)  Shocked Shocked Shocked Shocked Huh Huh Lips Sealed

Prepricala sem ju, da mi pokazeta v kaksnih pogojih renci nanju.
Lezala je v garazi, bratranec se je postavil pred vrata in jo prijazno poklical.
Rencanje in kazanje zob...

Cry Cry Cry Cry Cry
Nevem kaj naj naredim???


Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #8 : četrtek, 03.07.2003 : 22:54:14 »

Sicer malo sepa na eno zadnjo taco, vendar jo na dotik nic ne boli, niti kaj drugega.
Zunaj na sprehodu pa je bilo vse normalno.  :-/ Huh Nobenega rencanja...
Ocitno noce, da se ji kdo priblizuje, ko lezi. Shocked Roll Eyes

Seveda ji takega vedenja ne dovolim. V prvo nisem nic posebno reagirala, saj me ni bilo zraven in ne morem psa ''kaznovati'' po nezazel. vedenju, ''pol ure'' kasneje.
V drugo (garaza) pa sem stala za vrati in sem stopila notri takoj, povzdignila glas in jo okregala.  Tongue
(a bi lahko naredila kaj drugega?? Roll Eyes )




Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #9 : sobota, 05.07.2003 : 08:22:51 »

Citat
Ali nate tudi renči?

Uf, to pa absolutno ne  Roll Eyes

Tezave s sklepi pa ima, ja, tezko vstaja in zjutraj sepa... Cry

Pa saj mislim, da bo... (bo ze moglo biti Tongue) Sem spet zganjala paniko Wink  Wink

P.S. moram se prestudirati Xenino knjigo! Grin
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #10 : torek, 08.07.2003 : 10:47:02 »

Tudi jaz imam doma 10 letno NO.Moja dama sicer ne renči in ni napadalna ipd. je pa precej manj potrpežljiva kot v mladosti (razumljivo, ko pa jo bolijo noge in je že, po "človeško", kar zelo stara). Samo moja ne renči in ne grize, ampak se kar odmakne-če je preveč folka okrog, če jo otroci preveč stiskajo, božajo, če mlajša psička preveč rine vanjo, ipd.
Tudi jaz bi ti svetovala, da poskušaš odkriti razlog za psičkino vedenje-moja dama ni renčala, je pa zacvilila, če smo preveč rinili vanjo (ko je hladno jo bolijo zadnje tačke-kot neka "revma"). Sigurno ima tudi tvoja dama kakšen razlog za svoje obnašanje. Mogoče se samo boji, da bo morala izvajat kakšno pretirano aktivnost in že preventivno zarenči. Aja-glede dihanja--tudi naša dama diha hitreje, še posebej, če je vroče, tako, da (pri nas) je to razlog za omenjen pojav. Sicer pa po mojih izkušnjah delaj s psičko skrajno potrpežljivo, ne forsiraj jo na sprehodih, privošči ji kakšen dodatek k hrani-za zdravje (kalcij ipd.) in se seveda še vedno zelo (mogoče še celo bolj intenzivno kot prej) ukvarjaj z njo! LP
Logiran
misty
gost
« Odgovor #11 : torek, 08.07.2003 : 15:15:03 »

Vzrok za to je res lahko vročina.  ;)


Mi smo imeli dveletnega Rottweilerja in je zelo sopel takrat ko mu je bilo vroče. Pa zelo nagalas
Logiran
ajka333
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #12 : sreda, 02.02.2005 : 19:38:26 »

Ne vem, ce je ravno vprasanje za to rubriko, sem malo pregledala forum in nisem zasledila podobnega vprasanja.
Ce pa je kje slucajno, se opravicujem za odpiranje nove teme.
Zanima me, ce se s starostjo, s tezavami, ki jih imajo psi od slabsega sluha, pocasne hoje,kdaj pa kdaj tudi  nekontroliranega lulanja,  pojavlja tudi sprememba znacaja, ce lahko temu tako recem. Nasa psicka Ajka, frenci (v 11 letu starosti) ,  je postala neucakana, nestrpna in nervozna, ce ne dobi hrane takrat ko si ona zamisli, da je njena ura za hranjenje (od rane mladosti je njena ura hranjena ob pol enih in pol sestih), zdaj si pa zamisli npr. pol ure prej, tudi uro  in zacne topotati , cepetati  in skakati kot konj  Smiley in celo lajati na nas. Enako se obnasa, ce ji ne das piskota ali kaksnega grizljaja. Vedno je bila potrpezljiva, lepo pocakala in ni bila nestrpna.  Zanima me, ce je to povezano s starostjo ali pa velja enako za ljudi kot zivali, da postanejo z leti otrocji (malo za salo ta primerjava).

Ajda

[izbrisani nepotrebni "entri"; Jana]
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #13 : sreda, 02.02.2005 : 20:03:31 »

Zavedaj se, da se z leti poleg fizičnih sprememb pri živalih postarajo tudi možgani, tako da lahko pride do večjih ali manjših oblik demence (podobno kot pri ljudeh). Pes se določenih stvari ne spomni več, izgubi občutek za čas, orientacijo, prebavila delajo drugače, zato je pes več lačen ali pa neješč,... Pes lahko več časa prespi, pomeša dan in noč, ko se prebudi, nima več občutka, koliko časa je spal, koliko je ura, ali je že lačen ali pa še ne. Vse te štose povzročajo možgani, zato se pes vede "čudno". Ponavadi tudi težje prenašajo razne vsiljivce (otroke, druge živali), zato moramo paziti. Vse to se pojavi s starostjo in je normalno.
Logiran
Laisha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #14 : sreda, 02.02.2005 : 21:28:55 »

Oj!

Nas pes je star 14,5 let.

Njegovo obnasanje se je kar precej spremenilo. Zdaj je npr. vsakega cloveka, cetudi ga vidi prvic v zivljenju, vesel kot najljubsega prijatelja. Na sprehodu caka mimoidoce in jih pozdravi. To leta nazaj ni bilo njegovo obicajno obnasanje. Ni pa agresiven, ceprav mi je veterinarka omenila, da nekateri psi s starostjo taki postanejo.
Rekla je tudi, da pac vcasih naredi kaj, kar sicer prej ne bi, ker ve, da se mu ne bo nic zgodilo. Je ze tko, da se zaveda, da se mu prilagajamo.  Roll Eyes  Grin

Seveda tudi spi veliko dlje, tezko vstaja, slabo slisi, vcasih je, samo ce mu dajes z roke, ker je tako bolje kot iz posode,... Je hudo razvajen in se tega zaveda. Ampak, kot je rekel moj oce, vsak dan je pri njegovih letih podarjen, zato pac naredimo tisto kar zeli od nas, seveda v mejah normale.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Ostarel pes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines