mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:43:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139146 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« : ponedeljek, 08.08.2005 : 08:52:06 »

Pozdravljeni!
Najpraj se opravičujem, če sem začela temo, ki mogoče že obstaja. Jana, zato prosim, da me "preusmeriš".
Ja, povodci so po zakonu obvezni, a ne? Ne vem, mi imamo našega vedno na povodcu, razen ko v bližini ni drugih psov in ljudi (pač zaradi negodovanja drugih, če pa gre za igranje z drugimi psi na sprehodu, je pa druga stvar) in dirja po travnikih! Nekdo bi mi mogoče rekel da imam nesocializiranega psa ali pa celo nevzgojenega, ampak dokler se psi ne povohajo in "pomenijo" ga ne dam s povodca! Naj preidem k stvari.
Rada bi vaše mnjenje glede sledečege dogodka: prijeten topel večer na terasi picerije v družbi prijateljev z malimi otroki. Naenkrat pride mlada družina (par z novorojenčkom) z rotvajlerjem, a ne na povodcu! Lips Sealed Ja, čisto po pravici, mene je stisnilo že zato, ker je bil kuža ogromen, sicer lep in miren, ampak ne na povodcu. Lastnika ga tudi nista "dala na prostor" nekje pri mizi ali pri stolu, ampak je ležal na sredini, tako da je moral vsak mimo, skoraj preko velikega kosmatinca. Nato pridejo še ljudje s spuščeno dalmatinko in prinašalcem, a se na srečo nič ne zgodi, čeprav je bilo kar nekaj "letanja". Nakar se rotvajler kar naenkrat zažene proti štiriletni punčki (hčerka prijateljice), ki je stala pri mizi. Ne vem, nekaj je pri psu vzbudilo veliko zanimanje in se je odločil da malo razišče. Vse lepo in prav, ampak ni bil na povodcu. Tudi na dva lastnikova klica se ni odzval, samo buljil je v otroka, ki pa sploh ni bil tako prestrašen kot njegova mama, ki se je tresla... Verjamem, da pes otroku ne bi naredil ničesar, saj tudi ni. Gre za to, da pa psa vendar moraš imeti na povodcu, sploh pa na javnem mestu, a ni res!? Pa vsi ljudje niso ravno ljubitelji psov oziroma se jih kar pošteno bojijo. Zato mislim, da je bilo takšno obnašanje lastnikov nesprejemljivo! Kaj mislite vi! Ko sva z možem lastnika VLJUDNO!!! nagovorila, da je njegovo početje neodgovorno in da "meče" slabo luč tudi na druge lastnike psov, ki so odgovornejši, naju je zasul s plazom nič kaj prijaznih komentarjev in ... Še danes se kar tresem, ves dogodek je bil zares zelo neprijeten! Ampak ne me narobe razumet, lepo prosim. Ne napadam psa, ampak lastnika. Ta je potem sicer rotija dal na povodec in užaljeno in poln pripomb odvihral! Angry
Jezi me, da se lahko lastniki psov tako obnašajo. Nimam rotvajlerja, imam irskega setra, pa je vedno na povodcu. Pa ne zato, ker mislim da so rotvajlerji tako grozni in nevarni psi, moj pa je "muca". Psi imajo kosmata ušesa! Med seboj se pomenijo, tako ali drugače. Ko pa greš s psom, naj rečem "med ljudi", pa še sploh če so zraven otroci, pa je vendarle potrebno malo več odgovornega ravnanja. Naš pesjanar je tudi precej velik pes, ki dostikrat že s svojo pojavo pri nekaterih ljudeh vzbudi nelagodje.
Kaj pravite vi? Sva z možem reagirala pretirano? Kot lastnika psa (ne prvega) sva se pač počutila precej neprijetno ob ravnaju omenjenih lastnikov.

Lep pozdrav
Martina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1 : ponedeljek, 08.08.2005 : 08:55:30 »

Mislim da sta ravnala popolnoma pravilno. Rott ni imel kaj za tezit, pa ceprav je bil samo radoveden. Lastnik pa... brez komentarja. In potem se ljudje cudijo, zakaj se folk boji psov in zakaj so psi nezazeleni v kakih ostarijah. Jaz bi ga ven vrgla, ce bi imela ostarijo in bi prisel z odvezanim psom!
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #2 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:09:23 »

Tudi meni se zdi to zelo neodgovorno! Jaz sama psico spustim iz povodca, ko grem na sprehod v gozd oziroma kam kjer ni ne ljudi, ne živali. Če naprimer v gozdu koga srečava presodim ali jo moram pripet ali ne. Ob majhnih otrocih jo dam vselej na povodec. Če srečava pse, ki jih ne poznava, vprašam lastnika, če imam lahko spuščeno. Vselej pa z Majo. srečujeva na sprehodu po gozdu eno gospo, ki lepo od daleč reče, če lahko dava pse na povodec, ker se jih boji. Midve seveda to narediva, ženska se zahvali in vsi gremo v svojo smer. Se pa zgodi tudi, da najina psa letata in se igrata drug z drugim, ne ogožata nikogar, pa vseeno kdo zafrajari. enkrat sta mati in hči nabirali regrat kar precej daleč stran, pa se je vseeno začela mati panično dret kakšne pse mava in naj jih pripneva-seveda sva jih, čeprav se nama je zdelo butasto. Na javnih mestih imam vseelj pripeto, čeprav je pridna. zastopim, da se ljudje bojijo psov, še posebno pa "krvoločnega" dobermana. je pa res tudi, da ima pes kosmata ušesa in mislim, da nikoli ne moreš biti 100 siguren v dejanja svojega ljubljenčka. mislim pa tudi, da se v večini primerov lahko presodi kakšen pes ti gre nasproti - jaz vem, da včasih, ko kdo pride izza ovinka, da če bi se takrat drla: Fabija sem, ko zmešana, bi se vsakdo na smrt prserašil, tako da je včasih bolje, da mirno odreagiraš kot da nič ni in greš dalje, pa še mimoidoči se ne prestraši, če vidi, da si flegma.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #3 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:11:08 »

Seveda sta ravnala pravilno. Pa saj sploh ni važno ali je pes hud ali ne. Na javnih mestih morajo biti psi privezani, ampak na žalost nekateri lastniki nimajo prav nič bontona in spoštovanja do drugih  Angry. Poleg tega, pa bi bilo lepo, če bi osebje gostilne lastnika opozorilo, da je na njihovem vrtu še veliko drugih ljudi do katerih ni pošteno,da se pes prosto giblje okoli njih. Če bo enkrat res potrebno,da bodo po mestu hodili le psi z opravljenim izpitom B-bh, bo verjetno drugače, ker take pse spremljajo tudi ozaveščeni lastniki.
Lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #4 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:17:46 »

seter, sploh ni dvoma, da sta upravičeno posredovala. Lastniki psov se včasih obnašajo skrajno neodgovorno. Stavki kot so: "saj ni še nikomur nič naredil" me spravijo ob živce. Mogoče res ni še nikomur nič naredil, kako mi pa lahko garantira da ne bo sedaj prvič. In ta "prvič" je lahko za mojega psa usoden. Par ulic stran živi gospa z Labradorcem (ki je btw po zaslugi moje pokojne June ena mojih ljubših pasem  Smiley), ki je neprestano odvezan. Kuža je sicer srček, vendar ima en problem...... naskoči vse kar leze in gre  Roll Eyes. In žal je bila zadnjič ta žrtev moja, kakih 20 kil lažja Ory. Reva se je kar sesedla pod težo psa in cvilila kot da jo dajejo s kože. Gospa je sicer pritekla in se opravičevala, da pač vedno naskakuje, ampak nikomur nič noče. Jaz sem jo samo grdo pogledala in upam, da se naslednjič ure naših sprehodov ne bodo pokrivale  Angry. Pa takšnih primerkov je še kar nekaj........ no sicer pa se o tem problemu pogovarjamo v ker nekaj temah na forumu in nekateri še vedno ne razumejo, da bo vsem lepše in bolje, če bodo psi v urbanem okolju na POVODCU!

lp
Logiran
Schvarc
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 131


« Odgovor #5 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:37:38 »

Ola!

Meni se zdi, da sta ravnala čisto pravilno. Me pa zania kaj je bilo z dalmatinko in prinašalcem, ali so jih po tem dogodku lastniki pripeli?

Čau
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #6 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:39:56 »

Ja, saj to je ravno problem, da ko smo mladi natakarici potem razložili kaj se je pravzaprav dogajalo (do takrat nas je gledala kot gnjavatorje oz. kot da odganjamo goste) je rekla, da so pri njih psi dovoljeni na terasi, ne pa notri. Pa da psi morajo biti na povodcih, je samo skomignila z rameni... In potem si res misliš, da si reagiral preostro! Shocked
Ne vem no, tista picerija me ne vidi nekaj časa...
Seveda smo slišali nekajkrat, saj ne bo nič!!! Halo??! Ne razumem! Včasih si mislim, da sem do svojega pesjanarja preostra, "da mu kratim njegove svoboščine", predvsem iz obzirnosti do drugih ljudi. Angry
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #7 : ponedeljek, 08.08.2005 : 09:51:47 »

Ne, tudi dalmatinke in prinašalca niso pripeli. Malo so se sicer umaknili, psa pa sta še naprej veselo skakala okoli! Me je tudi začudilo! Sicer nista zgledala tako "grozno" kot roti, ampak vseeno... Ko sta lastnika z rotijem odhajala, so izmenjali nekaj besed, verjetno kako butasti smo nekateri, ker ko smo mi odhajali, so nas tudi lastniki obeh psov postrani gledali!!!! Haaaaaaaaaaalo? Povrh vsega imajo lastniki picerije tudi dokaj starega nemškega ovčarja, ki se je tudi spuščen sprehajal po vrtu-neograjenem (picerija je priključena stanovajski hiši)! Tudi to vse mi ni razumljivo! Mož je nato hotel še kako besedo z njimi, pa smo ga le prepričali, da si ni vredno pokvariti večera zaradi kopice neodgovornežev. Saj dokler se nekaj ne zgodi, je vse ok ne? Lastnika rotvajlerja sta bila za en večer dovolj!
Jeza me še kar drži!!!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #8 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:01:32 »

Sem prav jezna na lastnike psov. Ravnokar sem prišla s sprehoda z manjšim članom pasje družine. Ko sva se sprehajala po ulici pred našo hišo pride mimo mlada dužinica z otroci (okoli 5 let, 9 let in dojenček z mamico). Nekaj minut občudujejo mojega mladička, ko se od nekod prikaže velik Labradorec (ni isti kot sem ga že predhodno omenjala) in se z vso silo zapodi proti nam. Skoči v mlado mamico, ki vsa prestrašena drži dojenčka, potem pa zagleda mojega malčka (1 kilska Chihuahua). Jaz dejansko nisem imela druge izbire kod malega dvignit v naročje, kajti Labri se je zagnal proti njemu in na ves glas lajal. Billy (Chihuahua) je pri tem skoraj doživel infarkt, kajti sva šele v procesu spoznavanja okolice, vseh mogočih šumov in dišav. Šele po vsem tem je pritekla lastnica psa in se opravičevala, češ da se hoče samo igrati poljubčkati dojenčka...... no, krasna tolažba  Roll Eyes.

lp
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #9 : ponedeljek, 08.08.2005 : 18:18:46 »

Mislim, da je bila vasa reakcija pravilna.
Tudi nasa par-kilska kodrica je v javnosti na povodcu in nima komu kaj ''tezit''. Ce hocemo (ljudje, psi...) shajati drug z drugim v (pre)obljudenih okoljih, morajo obstajati dolocena pravila.
Svoboda da, a do meje, ko se ne ogroza svobode drugega.  Tongue                           
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:12:11 »

Neodgovorni lastniki  psov  ponavadi  (  na  žalost)  mečejo slabo  luč  prav na vse  lastnike psov.

Sama  sem  imela    gostinski lokal s hrano.  In   zunaj na terasi  so lahko  imeli  gostje tudi psa....  brez problema(  zaradi mene  lahko  tud  voluharja Roll Eyes).  Notri  pa ne!  in  to  čisto  iz  sanitarnih razlogov  in uvidevnosti do drugih gostov.  Ampak  nekateri lastniki  pač tega  ne razumejo.  Ampak posiljujejo  okolico  s  svojim psom.  Kolikokrat...  ampak  ,da ne omenjam kolikokrat, se je zgodilo  , da me je  kdo  vprašal  če gre  lahko pes  v jedilnico(  pa imam  zelo rada pse)  ampak  odgovor je bil vedno  ne(  in  kadilo se tudi ni v jedilnici, kljub temu, da sama  kadim ).  Pa  vam povem  da  je  nekoč  neka  starejša gospa  kar lepo  flegma  v  torbi  prinesla,  svojega  psička  v  jedilnico (  brez  vprašanja  kljub nalepki na vratih) in ga  odložila  na klop.....  seveda  je  ta psiček kaj hitro  začel tekati  po lokalu nadlegovati  goste  prosjačiti pri vsaki mizi.......     Potem  sem ji pa  čisto na kratko povedala,  da  psa  ima  lahko  v  jedilnici pod pogojem  da  mi  podpiše izjavo  , da krije  kazen ,v primeru  obiska sanitarnega inšpektorja.(  prav na hitro  so  zamenjali  mizo  za zunanjo,  pa  tudi če jih nikoli več ne bi bilo  bi mi bilo po pravici  povedano čisto vseeno.Folk plača  pizzo in pijačo zato da v miru poje in popije  in ne  ,da  poleg tega  za desert  odganja  še nadležno  "ščene". Angry(  ali  vzgaja in miri  razpuščeno mularijo)

Tudi  jaz  peljem  svojega psa, ( če  pač  tako nanese)  v  pizzerijo.  Ampak  iz  uvidevnosti do  drugih gostov  se ponavadi   usedem za mizo  ki  je  v kotu  ali odmaknjena  od  drugih,  pes  mora biti  brezpogojno  na prostoru  pod mizo  in na povodcu.
Pa  me  imajo  ponavadi  za  zateženo in tiranko Cool....... (in me  prav  boli *****.)

Edini  gostinski  lokal  kjer moj pes pride  poleg - nepripet je  lovska koča  na  bližnjem  hribu, pa še to le v primeru  , da  takrat ni drugih gostov.  Je pa res  , da ponavadi tudi prisopiha  čisto  crknjen,  se napije  vode  in gre na  prostor  kateri mu je določen. In niti na misel mu ne pride  , da  bi ovohaval  prišleke  .

Ampak  nekaterim  lastnikom,  ne bo nikoli  prebilo,  da  je  pes  na povodcu  včasih zgolj  uvidevnost  do  okolice.  Pač  civiliziran folk in neciviliziran folk.  Psi niso nič krivi.  Kriv je  vedno  lastnik.

p.s.  In  še malo  off topic.  Na  živce  so mi šli tudi tisti  gostje z  razpuščenimi mulci, ki so  se  jagali in  vpili  po vsej   gostilni.  Pač  en  folk je  flegma  in jih  briga za  ostale okoli njih.   Tongue Angry

Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #11 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:33:14 »

p.s.  In  še malo  off topic.  Na  živce  so mi šli tudi tisti  gostje z  razpušèenimi mulci, ki so  se  jagali in  vpili  po vsej   gostilni.  Paè  en  folk je  flegma  in jih  briga za  ostale okoli njih.   Tongue Angry
Evo, tocno o tem sem razmisljala tudi jaz, ko sem pisala svoj prejsnji post!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #12 : ponedeljek, 08.08.2005 : 20:47:17 »

Tudi meni se zdi, da sta ravnala povsem pravilno. Mojadva sta večino časa na sprehodu brez povodca, ampak kadarkoli se približuje pešec, kolesar ali drug sprehajalec psov ju vedno pokličem k sebi, ju primem za ovratnico in toliko časa tako nadaljujemo pot. Če se z lastnikom oziroma psom poznamo ju spustim nekaj metrov pred njim, saj še vedno obstaja verjetnost, da bi oba zašibala in prestrašila pasjega prijateljčka. Ampak res nikoli pa ne pustim, da bi 'strašila' druge ljudi. Mogoče se sliši pretirano, saj sta le zlata prinašalca, a vseeno je veliko ljudi, ki se ju izognejo v največji možni razdalji. Poskušam spoštovati to in psov ne spuščam v ljudi kar tako. Spustim pa z veseljem takrat, ko kdo izrazi željo, da bi pobožal psa ali pa pustil, da se igrata z njegovim. Žal je takih ljudi malo, so pa Smiley Nikakor pa ne spuščam psov sredi mesta, pred trgovino sta vedno privezana, čeprav vem, da bi me počakala na prostoru. Ampak je njuna varnost na prvo mesto, četudi potem nekateri govorijo v stilu:" Tvoj pes je pa privezan, to torej pomeni, da ni vzgojen." Tudi v picerijo ali gostilno grem kar velikokrat z njima. Privezana se morata sparkirat ob moj stol in biti pridna. Nekajkrat je bilo še nekaj 'fehtanja' in pretiranega pozdravljanja natakarja, ampak sta se res lepo navadila počakat do konca obroka, ker potem dobita svojo nagrado. Nas je pa kar precej natakarjev čudno gledalo in verjetno prav zaradi takih neodgovornih lastnikov, ki takole pustijo pse spuščene. Sama nimam nobenega strahu in me ne moti niti, če pride na obisk pes katerekoli pasme. Nekoga pa mogoče moti, se boji psov ali pa je celo podvržen kinofobiji...
Logiran
seter
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #13 : ponedeljek, 08.08.2005 : 21:24:17 »


Tudi  jaz  peljem  svojega psa, ( če  pač  tako nanese)  v  pizzerijo.  Ampak  iz  uvidevnosti do  drugih gostov  se ponavadi   usedem za mizo  ki  je  v kotu  ali odmaknjena  od  drugih,  pes  mora biti  brezpogojno  na prostoru  pod mizo  in na povodcu.
Pa  me  imajo  ponavadi  za  zateženo in tiranko Cool....... (in me  prav  boli *****.)



Evo, točno tako se počutim jaz včasih, ker imam psa v bližini ljudi vedno na povodcu, za kar mi je večina mimoidočih hvaležna!!!! Ne vem zakaj sicer, saj nimam na lajni tigra!!! Ja, hvala bogu so tudi takšni, ki pa našega psa radi pobožajo ali pa samo kaj vprašajo ali pa tudi samo občudujejo, no!!!
Sem imela zelo negativno izkušnjo s prejšnjim setrom, ki je bil star sicer že 13 let, a še pravi pobalin. Prinašalec iz soseske, s katerim sta se poznala, sicer nikoli skupaj igrala, je bil spuščen in se z lepega zakadil v našega in ga pošteno zdelal! Lastnica se je drla kot šoja, pa nič, jaz pa tudi, šok. Nekih vidnih ran sicer ni imel, ampak ga je v roku meseca dni pobralo, nehal je jesti, hoditi... Veterinarka je rekla, da je bil prevelik šok za njega, za že stari srček...  Cry Cry
Zdajšni seter pa je pravi "bojevnik", še vsakega psa, ki se mu je približal "s čudnimi" nameni, je odgnal.


V glavnem, jaz mojemu psu ne zaupam 100%, da bi ga lahko pustila prostega v bližini drugih spuščenih psov, ki jih ne pozna(m). Pa še rahlo preveč dominanten je, ko je spuščen, misli da lahko počne res vse! Predvsem ga pa ne spuščam iz obzirnosti do drugih ljudi!
Tudi z našim smo bili že v kakšni piceriji ali oštariji, pa je vedno hudo užaljen pod mizo privezan in ga ne gane prav nič, ker ve, da ne bo dobil priboljška z mize! Sad

Sama nimam nobenega strahu in me ne moti niti, če pride na obisk pes katerekoli pasme. Nekoga pa mogoče moti, se boji psov ali pa je celo podvržen kinofobiji...
Ja skoraj ni za verjet, kako se nekateri bojijo psov. Moja prijatlca je hodila k meni že kar nekaj časa, da se je navadla Seana, varnostna razdalja 5 metrov! Zdaj sta dobra prijatelja, pol ure čohanja preden jo spusti v hišo, ko pa gre, bi šel kar z njo! Roll Eyes
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #14 : torek, 09.08.2005 : 06:39:23 »

Imam dalmatinko in z njo velikokrat hodimo tudi v lokale, če imajo teraso, ker ji notranji prostori ne odgovarjajo. Vedno je pripeta, že zaradi tega ker sama nisem ravno "people person" in se mi ne da nevem kaj pogovarjati z neznanci. Me pa moti, če otroci letajo k moji dalmatinki. Potem se pa ustavijo na enemu metru razdalje in nepremično zrejo vanjo. To psa zmede. Zato že prej odženem otroke, pa če me mamice še tako jezno gledajo.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines