mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 05:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141169 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #105 : sreda, 28.09.2005 : 11:41:01 »

Tipično Wink

 Wink Tuhtam, kaksen menih zaboga je moral biti v prejsnjem zivljenju, da ima zdaj take zahteve.  Roll Eyes Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #106 : sreda, 28.09.2005 : 11:59:21 »

Kaj nobenemu se ni opazil da je isti pes lahko na pasku cel rencac ko je pa spuscen je vse lepo in prav?Jaz na sprehodu srecujem kar neki dominantnezev,vecino jih ze boljse poznam in vem kako bo stvar sla naprej.Najprej se povohata,drugi v opozorilo malo porenci,moj pes se normalno postavi po strani-pravokotno na drugega psa in se ne odmakne dokler se dominantnez ne premakne.Pa gre cela stvar lepo mimo.Sem pa samo enkrat odpoklicala mojega psa in je bil cel kazin,ker to da je moj pes sel stran drugi pes ni razumel kot podrejanje.In samo enkrat sem v taki situaciji pristopila k mojemu psu,pa je on ze razumel da me more cuvat in je bil spet kazin.Tako da pustim da se sami zmenijo,pa ni nobenih problemov.
Seveda vse to ko sta oba psa spuscena.Ce je eden privezan jaz tudi mojega privezem in grem lepo mimo.
Pac jaz delam tako in nimam problemov.
Lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #107 : sreda, 28.09.2005 : 12:00:49 »

Dokler se obrneta pravokotno en na drugega je vse v redu. ko si bosta stala naravnost iz oči v oči pa le pazi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #108 : sreda, 28.09.2005 : 12:02:55 »

Moj se do nekaterih psov drugace obnasa, ce so spusceni kot ce so privezani. (nekatere) Spuscene ignorira oz. malo narenci oz. se z njimi malo poigra, medtem ko istega psa na striku noce blizu, sploh ce ta vlece proti njemu.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #109 : sreda, 28.09.2005 : 12:15:47 »

Wink Tuhtam, kaksen menih zaboga je moral biti v prejsnjem zivljenju, da ima zdaj take zahteve. Roll Eyes Wink

Morda je bil ravno za to prikrajšan......zdaj pa si zna izboriti Cheesy Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #110 : sreda, 28.09.2005 : 14:55:58 »

Citat
ce se srecata dva dominantna psa se normalno sama hitro zmenita in jih pustimo pri miru,se korak stopimo stran da pes ne bi nas cuval in zato napadel....

Torej če se nekdo sprehaja recimo z dominantnim mastifom in pride zrave zelo dominanten toy pudel jih kar pustimo da se zmenta?
No ja, sej bi se na hitro zmenila...

Mi se pa samo povohamo in gremo dalje... Imam sama dominantneža...
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #111 : sreda, 28.09.2005 : 17:04:29 »

Srecanje majhnega in velikega psa je riskantno samo v predpostavki,da psa nista dobro socializirana.Pol majhen pes zbezi in velik ga ne jemlje vec kot predstavnika iste vrste in se ne omejuje na istovrstno napadalnost,ampak ga jemlje kot plen.Cim pa postane plen pade meja  ali zavorni mehanizem,ki onemogoca ,da bi navadno rangiranje privedlo do smrtnih izidov.
In ja,ce sta oba psa primerno socializirana,in le pod tem pogojem spuscena,ne vidim nobenega problema v velikosti.Jaz nisem nikoli reagirala drugace pa ce je bila bordojska doga,kuvaš,fila ali staford.Tudi ko je moj imel 10 kil.
Sej nocem rec da je tako prav,zame deluje in nimam problemov.
Lp
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #112 : četrtek, 29.09.2005 : 19:21:21 »

Priznam - moj pes ni dobro socializiran (ne mara samcev) in najbrž ni edini (pravzaprav je kar dosti takih).

Eno je obnašanje psa na povodcu drugo pa brez njega...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #113 : četrtek, 29.09.2005 : 19:22:16 »

Pa še to: Ne predstavljam si, da bi vsak lastnik socializiranega psa kričal proti lastniku drugega, če je pes socializiran...
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #114 : četrtek, 29.09.2005 : 19:26:23 »

Sej dejansko nobeden ne krici:problematicni psi so na povodcih ali pa jih lastnik pripne ko te vidi.To je zame zadosti.
LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #115 : četrtek, 29.09.2005 : 19:35:35 »

Pa še to: Ne predstavljam si, da bi vsak lastnik socializiranega psa krièal proti lastniku drugega, èe je pes socializiran...


Zakaj bi pa moral kricat? Saj se da tudi lepo vprasat, ce "se lahko povohata".
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #116 : petek, 30.09.2005 : 07:24:26 »

Citat
Sej dejansko nobeden ne krici:problematicni psi so na povodcih ali pa jih lastnik pripne ko te vidi.To je zame zadosti.
Oprosti, ampak jaz svojo vedno pripnem, če se nama približuje drug pes, ki ga ne poznava. Pa ni nič problematična. Pripnem jo za "vsak slučaj". Če vidim, da sta oba psa zaineresirana (in tudi drug lastnik), da se sa povoha, se povohata in to je to.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #117 : petek, 30.09.2005 : 12:25:32 »

Tudi jaz svojega vedno pripnem, če zagledam kakšnega drugega. Pa ne zato, ker bi se bala, da bi moj boječko napadel kakšnega, samo tudi sama raje vidim, če lastniki pse privežejo in se jih potem spusti. Največkrat se mi je zgodilo, da ravno napadalnih in nesocializiranih psov niso privezali.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #118 : petek, 30.09.2005 : 13:51:14 »

Bom malce samozavestna, ker me danes nekaj daje (sonček? Grin ),
še vedno ne vem kje se to sprehajate, da so okoli spuščeni nesocializirani in agresivni psi Tongue
Pri meni je to rešeno tako, da so moji pridni (hihi Cool Wink Wink ) pesjani spuščeni, tisti nepridni od drugih pa na vrvicah.
Izjeme, kot so ostali pridni, spuščeni nam ne delajo težav, pa tudi tisti redki ki so nesocializirani in spuščeni ne delajo prevelikih težav, saj po hitrem postopku opravim z njimi Cheesy Cheesy Cheesy

lp
Teja
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #119 : petek, 30.09.2005 : 14:02:58 »

Teja kaj se midve sprehajava na istih mestih? Wink
LP
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines