mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 06:09:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141105 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #210 : petek, 27.01.2006 : 14:07:13 »

Tudi tega berenca je čakala podobna kazen Angry.
A bi kaj pomagalo, če bi klicala policijo? Po mojem mnenju me sploh ne bi resno jemali. Poleg tega pa moj pes (na srečo) ni bil nič poškodovan, ker ga je prvič zgrešil, ko se je drugič zagnal vanj pa je že pritekel lastnik. Najbolje bi bilo, da bi imela nekaj s čimer bi se branila(kakšen zvok, da se nama ne bi upal približati).
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #211 : petek, 27.01.2006 : 15:31:31 »

Včeraj je mojega privezanega psa na sprehodu napadel berenc.
Ne laži, ziher je bil pitbul Tongue Grin
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #212 : petek, 27.01.2006 : 18:31:13 »

Kot že parkrat prej, se je danes v mojo šicujko spet zagnala stara psica mešanka, podobna nečemu med nemškim ovčarjem in rotvajlerjem. Ti ljudje imajo poleg nje še enega psa, mešanca kukr NO. Pes je vedno privezan, psica pa spuščena. Tokrat se je zapodila čez ulico v naju, jaz sem se še v zadnjem trenutku postavila vmes in kričala kot nora. Moja panika je bila še toliko večja, ker ima moja psica ravno zdaj mladiče...

No, tista psica se je premislila in se vrnila k svoji lastnici, ta pa jo je brez besed odpeljala v drugo smer. Niti zmenila se ni za moje grožnje s prijavo, pa da naj jo za boga že enkrat privežejo, ker to ni bilo prvič.

Piz***, jst mam tega dost!

Pojma nimam, kdo so ti ljudje, kako se pišejo, ampak moram nekak zvrtat... Ne štekam, kakšen je šele tisti njihov drugi pes, če ga imajo vedno na štriku, te pošasti pa nikoli.

Tisti, ki se s psi kdaj znajdete na Vegovi blizu Križank (LJ) pa tja do glasbene šole, bodite pozorni. To je ponavadi njihov vsakdanji obhod, na žalost pa tudi naš, ker živimo za vogalom.
Logiran
TanPe
novinec
*
Sporočil: 21


« Odgovor #213 : sobota, 28.01.2006 : 10:43:19 »

Ne laži, ziher je bil pitbul Tongue Grin

v našem primeru na žalost 2 krat.
odgovor lastnice v prvem primeru: "Joj, pa jo imamo tako radi in je do nas ful prijazna."
Odgovor lastnice v drugem: "Joj, pa je ful prijazen, le psov ne mara."
jaz nadaljujem: pa psic, pa ljudi z berglo, pa z dežnikom, pa s plastično vrečko, pa otrok, pa šepajočih, pa previsokih, pa debelih, pa ... , če ne mara, na štrik. Naš mara, pa je na štriku!! (aja, pa najboljsi prijatelj je pitbul Oki)

Kalsang: jaz sem en teden poskušala stopiti v kontakt s prvo lastnico, na koncu je rekla naj hodim drugje na sprehod, (smo se še enkrat srečali, in jaz na drugo stran ceste, pa je smrklja s svojo mamo komentirala: "Glej, ko se nas boji, hi hi, ho ho...") dol ji je viselo... sicer pa imajo zdaj dojencka, psice pa od nikoder...
Logiran
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #214 : sobota, 28.01.2006 : 12:21:11 »

Jaz psa v Tivoliju spustim iz povodca - na sprehod gremo vedno zelo zgodaj, da je Rožnik še bolj prazen oz. se srečujemo le z ostalimi sprehajalci psov. U bistvu čisto razumem vse razloge zakaj naj bi pes bil privezan, ampak če bi upoštevali čisto dosledno kje je pes lahko sploh spuščen je to praktično nikjer, ker ne moreš nikamor, da ne bi srečal še kakšnega človeka in potem takem bi moral biti pes na povodcu. Ampak jaz jo rada spustim da leta, voha in išče palice.........kaj naj? Jo vzamem s sabo kdaj tudi na kakšen lažji izlet, pa je tam tudi polno folka....kamor pogledaš.....mogoče se mi res lahko očita rahla nestrpnost do tistih, ki nimajo psov (čeprav nisem, rada bi le malo razumevanja tudi za nas, ki se nimamo kam dati, da ne bi bili nekomu v napoto)
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #215 : sobota, 28.01.2006 : 13:01:37 »

Ne laži, ziher je bil pitbul Tongue Grin
Na srečo ni bil, ker ča bi bil imel pitbul takega lastnika, bi bil verjetno še bolj nevaren.

Nordika, tudi jaz se strinjam, da je treba delno upoštevati, da je pes privezan. Na polju ali pa v hribih ga imam pa jaz vedno odvezanega, če pa zagledam kakega psa, ga pa privežem in ga spustim šele takrat, če se lastnik onega drugega strinja, da se malo poigrata. Psa imam spuščenega, ker vem, da bo prišel k meni, ko bova zagledala psa in ne bo stekel k njemu in ga po možnosti še napadel. Če me ne bi ubogal, mu pač preostane samo povodec in bi ga spuščala na samotnih krajih.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #216 : sobota, 28.01.2006 : 13:12:05 »

Nordika, nihče se ne razburja zaradi psov, ki obvladajo odpoklic in ki se držijo lastnika, ko je to treba. mene tako sploh ne motijo. Niti me ne motijo lastniki, ki svojega psa spustijo (seveda ne povsod) in ga potem, ko te zagledajo pokličejo k sebi in ga privežejo. Motijo me tisti, ki očitno ne obvladajo svojih psoh pa jih vseeno sprehajajo brez povodca in potem ti psi terorizirajo vse okoli sebe.

lp
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #217 : sobota, 28.01.2006 : 13:14:27 »

Tezko je zahtevati razumevanje, ce ga sami pesjanarji ne pokazemo/jo/te. Vsaj meni gredo sprehajalci s psi vsak dan bolj na zivce; pa imam psa in se tudi jaz z njim sprehajam naokrog. In resnicno vsak dan bolj upam, da bodo kdaj sprejeli en oster ukrep zoper spuscene pse in zaceli malce bolj aktivno talati poloznice. Pa naj bodo vsi na strikih. Saj takih, ki si dejansko zasluzijo biti spusceni, je itak tako malo, da ni omembe vredno.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #218 : sobota, 28.01.2006 : 13:16:11 »

Itak, se moraš zavedati kje so meje, kje je pes lahko spuščen in kje ne - saj ni tako težko. Se pa najdejo primerki, ki bi najraje, da ga imaš kar doma navajenega na kahlico.
Logiran
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #219 : sobota, 28.01.2006 : 13:18:24 »

Ma ne moreš imeti psa skos na povodcu, no. Meni to sploh ne gre, potem ga rajš nimam, res.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #220 : sobota, 28.01.2006 : 13:23:51 »

Ja, potem ga pa ne imet ane.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #221 : sobota, 28.01.2006 : 13:39:48 »

Ja, ne ! Ker ni tako enostavno - to je potem, kot da smo lastniki psov čisto brez pravic, samo dolžnosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #222 : sobota, 28.01.2006 : 13:45:16 »

Saj si pravic niti ne zasluzimo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nordika
novinec
*
Sporočil: 16


« Odgovor #223 : sobota, 28.01.2006 : 13:49:48 »

Saj si pravic niti ne zasluzimo.
Dej mal razloži tole.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #224 : sobota, 28.01.2006 : 13:54:36 »

Ne pobiranje kakcev s plocnikov, cest, zelenic pred bloki.
Prosto spuscanje psov na prostost.
Spuscanje psov tam, kjer to ni dovoljeno (je celo znakec-narisano; saj ves, trotl ziher).
Spuscanje psov, ki si tega ne zasluzijo; beri: tistih psov, ki nimajo super odpoklica.
Nerazumevanje ljudi, ki psov ne marajo, se jih bojijo,...
Puscanje, da psi preganjajo divjad, kolesarje, motoriste, avtomobile, otroke,...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines