mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:50:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139682 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #30 : torek, 16.08.2005 : 18:09:15 »

V lokalih, kjer so psi dovoljeni, mislim da nimajo koga motiti. Še vedno grejo lahko tisti osebki, ki so na pse alergièni, v lokal, kjer psom vstop ni dovoljen.
Se popolnoma strinjam. Dokler seveda ne začnejo ''posiljevati'' ostalih gostov s svojo prisotnostjo in pozornostjo. Kar pa ne velja samo za pse, pač pa tudi za majhne otroke, velike odrasle in vse ostale, ki prisotnih nikoli ne ''prikrajšajo'' za sebe t.j. ne zmorejo ostati relativno neopazni Smiley .
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #31 : torek, 16.08.2005 : 18:10:09 »

Ampak tudi to smo že obdelali  Roll Eyes  Wink .
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #32 : ponedeljek, 05.09.2005 : 01:05:22 »


Zivjo!

No jaz bi pa navedla malo drugacen primer neodgovornosti lastnikov psov, ko le ti neobvladljivo tekajo vsepovsod okrog.

Imam konja, ki ga skoraj vsak dan peljem (beri jaham) na teren  na sprehod. Popolnoma normalno se mi zdi, da vmes tudi srecava ogromno psov in njihovih lastnikov...vendar izkusnje so nekatere vse prej kot prijetne...

In sicer, ko doloceni psi zagledajo, da se s konjem priblizujeva, jim vsa vzgoja "odpove"...psi pritecejo na vse pretege konju pod noge, lastniki pa se na vso grlo derejo in klicejo psa, ki niti priblizno ne slisi ukaza...

Lahko recem, da je konj "prijazen" do psov, da jih nima nobenega namena brcnit ali poteptat, samo ko pa pes pridivja izza drevesa in se mu zapodi direktno pod noge, se pa konj nagonsko brani in se je ze zgodilo da je brcnil proti psu....tukaj ni potrebno omenjati, da sem se se jaz zdrznila, ko je pes priletel proti nama...ko lastnik to vidi, se se bolj dere (ce se sploh lahko), na koncu pa ves vznemirjen oz. zgrozen gleda mene, ko ga lepo prosim ce lahko prime psa, da se ne bo komu kaj zgodilo...na koncu kdaj tudi izpade, da sem jaz tista "grozna", ker si sploh upam pripeljat konja vn...

Na trenutke, se mi ze neumno zdi pregovarjat se z lastniki....samo kaj ko bo lahko na koncu pes potegnil "t' kratko", pa ko ni sam kriv da ima neodgovornega lastnika....

Zaenkrat na sreco se nisem imela izkusnje, da bi kak pes konja ugriznil v nogo, ker potem pa se nobenemu (konju, psu, niti meni) ne pise nic dobrega...

No, amapk da za na konec povem, da so pa drugi lastniki, ki pa svojega psa primejo, se vcasih celo umaknjeo zakraj, potem izmenjamo kako besedo ali pac gremo vsak svojo pot...

L.P.

Nina
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #33 : ponedeljek, 05.09.2005 : 08:20:49 »

Ne razburjaj s ebrez veze. Tudi jaz sem bila 20 let jahač in sem srečevala raznorazne pse. Oz smo jih. Nikoli ni prišlo do ugriza. Konj in jahač sta varna- če seveda jahač obvlada konja ,kar je vsekakor priporočljivo preden gre na teren. Ustavi konja in se zaderi odločno a z nizkim glasom "fuj to delat" na psa ,ko bo blizu. Pogosto pomaga.Tudi konji znajo krasno opozorilno brcati. Nikoli ne ciljajo v žival- če niso ravno malo čavhnjeni. Tako kobilo smo meli enkrat v klubu. Ona je vedno vsakega takega cucka pocentrala direktno v glavo- a bila je itak po naravi histerična in neprištevna, kakršnih res malo srečaš.
Torej varna si ti, konj in pes.
Da pa do tega prihaja se tudi ni čudit. Kljub razmahu konjeništva namreč konji niso ravno pogosti. In zato ljudje enostavno ne predvidevajo reakcije svojega psa. Pa tudi ne se čudit ,če niso vsi psi navajeni konj,ki jih srečajo zgolj izjemoma.
Če pa še pripičiš sto na uro iza kakšnega ovinka, da te ne opazijo pravočasno ,pa je mnogokrat prepozno prijet kakšnega psa.
V kolikor bi bil brcnjen je itak problem vodnika, tako da ni vredno ,da se razburjaš.
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #34 : ponedeljek, 05.09.2005 : 20:05:05 »


Oj!

Ne vem ce bi temu lahko rekli razburjanje Deteljica... gre samo za opazko, kako nekateri lastniki svojih psov nimajo pod kontrolo...

Kar se tice, za koga me najbolj skrbi, je to na prvem mestu za 100% konj, potem pes in sele na koncu zame...glede na to, da ze skoraj 10 let vec casa prezivim v sedlu kot pa na tleh, upam da lahko recem, da je tukaj skrb zame skorja odvec...ceprav nikoli ne ves...to je res...

Da bi izza vogala pripicila s konjem kot si rekla, upam da se ne bo nikoli zgodilo, ker nimam nobenega namena konju "nog polomit"...sem pristas zbranega jahanja, ko imas konja v rahlem naslonu, se predvsem na predelih ki so nepregledni in kje zmerom lahko pricakujes otroka, psa ali karkoli drugega pac...


Kar pa se tice tega, da konj nimajo namena poskodovati drugih zivali, v tem primeru psa, se popolnoma strinjam...samo nikoli ne ves, se zmerom je to zival, ki "ima svoje trenutke in svoje reakcije"...zakaj bi jih v najslabsem primeru moral "skupiti" pes ce to ni potrebno?


Da nevedem se en primer....kolega je imel v klubu konja, na pasniku, pa je prisel mimo gosod z rottijem, ki je bil spuscen...kolega je gospoda opozoril, naj prime psa, ker pac konj "dobesedno ne mara konjev", amapak ne, mojemu psu, se pa ze ne more nic zgoditi, ket je itaq velik, pa hiter pa ne vem kaj se....pes se je v naslednjem trenutku priblizal konju, kobila je zamahnila, zadela psa direktno v glavo in pes ja na mestu mrtev oblezal....kaj se je dogajalo naprej ne vem...ampak v tem primeru kaj je bilo tega treba, ali je res tako tezko prijeti psa?


Lepo prosim, da ne bo pomote....nikakor ne govorim da so vsi lastniki taki...SPLOH NE...ali da sem vsa razburjena ce srecam psa...nikakor ne, prov "fletno" je videti kakega mladega kuzka, ko je ves zmeden, ko vidi pred seboj veliko gmoto in se mu sanja ne kaj bi le to lahko bilo...in pa potem ko se ga konj, ce mu je to dovoljeno, dotakne z gobcem, ko je mladicek ves zmeden...

Dolocene izkusnje zelo pozotivne, druge malo manj, tretje negativne, na sreco (naj tako tudi ostane) se nobene z nesrecnim koncem....

L.P.

Nina
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : ponedeljek, 05.09.2005 : 20:35:15 »

Ninca, a imas, ko jahas, bic sabo? Ce ne, priporocam (ne za konja Wink). No, malo za salo malo za hec.  Cheesy Ne, nikakor se mi ne zdi prav, da cucki tezijo jahacem. Meni se noben jahac ni tezil (vsaj trenutno se ne spomnim, da bi mi) in ne vidim prav nobenega razloga, da bi nasi cucki tezili njim. Roll Eyes

Zanimivo pa je, da je nekaterim lastnikom popolnoma normalno to, da njihovi psi preganjajo konje, ki so na pasnikih. Ponavadi recejo "saj se bo ze naucil". Z njimi "zal" ne kontaktiram vec, sem bila baje nesramna Huh (?!).

Tu naokrog kar dostikrat srecam kake konjicke, brez problemov. Samo enkrat se je zgodilo, da je prijateljicin pes spravil v nevarnost sebe, konja in jahaca. Krivda je bila na obeh straneh, vsaj kar se mene tice. Pes bi moral biti privezan, decva pa bi lahko cez tisti predel prijezdila malce pocasneje (glede na "preglednost" terena je se dobro, da je srecala samo nas; ce bi srecala kak avtomobil, se zadeva defintivno ne bi koncala brez poskodb).
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #36 : ponedeljek, 05.09.2005 : 21:44:59 »


Oj!

Ne, ne nosim bica s sabo niti ko jaham, niti ne ko grem na sprehod...pa tudi iskreno receno ne bi imela srca da kateregakoli "kuzmana" z bicem po nosu, zato ker mi je priletel pod noge... mogoce kakega tecnega lastnika ze, psa pa ne, realno gledano saj ni pasja krivda...Radovednost pac nima meja.... Roll Eyes


L.P.

Nina
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #37 : sreda, 21.09.2005 : 11:37:28 »

Odprla sem novo temo o konjih in psih (ker moja prosnja ne sodi ravno v temo o povodcih)! Najdete jo tukaj - Konj in pes!

Ninica10 ... prosim javi se tja! Wink

Lp, Ursa
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #38 : sobota, 24.09.2005 : 23:07:37 »

Tamalega dostkrat vlačim s seboj po lokalih, je pa vedno na povodcu.
Sedimo pa zunaj, ker sama nimam nekak srca, da bi bil pes notri v dimu...

Če želim nekam it, pa pes ne sme notr, ga pač ne vzamem - povsod ga pa res ne rabm sabo jemat...

Moram pa omenit eno dogodivščino:
Sedimo v lokalu - jaz za eno mizo, za drugo pa kolegica (forty) s Shivo. Pa uletijo mimo Elmerjeva sestrica Lora ter lastniki. Tamala seveda odvezana...
In tako Lora zavoha pse... Ej pičila je direkt do Shive in se zagnala vanjo!
Shiva se je hotla sam v en kot stisnt stran od male in jo zraven glasno odganjala...

AMPAK!
Rottweiler je bil tisti pes, ki so ga ostali grdo gledali, čeprav psica ni bila sploh nič kriva: bila je privezana pa tudi branila se ni...

Četudi nekateri lastniki verjamejo in so sveto prepričani, da je njihov pes 100% ubogljiv, bi jih lahko vseeno privezali, da potem ne trpijo ne ljudje niti psi...
Še jaz sem se takrat ustrašla - ampak bolj za Shivo, ker sem vedla, da se ne more umaknt, branit se pa (vsaj do sedaj) ne zna...

Poznam pa sicer en primer, ko je pes brez problemov odvezan: v enmu blokovskem naselju ima gospod tako v piko nadresuranega psa, da je lahko skoz odvezan.
V lokalu smo bili zunaj na pijači, Elmer je bil privezan ob meni. Pes sicer ne mara drugih psov, ampak, ko mu je lastnik ukazal, da more ležat ene 3 metre stran (spuščen) se ni premaknil niti za cm... Tudi ko smo šli mimo se ni premaknil. Oči je imel le za gospodrarja...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #39 : nedelja, 25.09.2005 : 08:15:58 »

Ne da bi jih lahko, ampak jih morajo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #40 : nedelja, 25.09.2005 : 09:43:03 »

Ne da bi jih lahko, ampak jih morajo.

Ahja, sanje.... Angry
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #41 : nedelja, 25.09.2005 : 11:05:59 »

Da ne govorim kako je zadnji mimo naju zvečer pritekel spuščen husky... Kr krožil je okrog naju, Elmerju se je hotlo pa strgat, ker ga nisem niti blizu spustila.
Še dobro, da ni blo lastnika zraven ker bi ga tako nahrulila, da kaj se gre psa kar tako spuščat ponoči...


Čeprav (ljubitelji manjših pasem pardon) mi grejo pa izredno na živce tisti mali (pekinezerji, pudli...), katere imajo lastniki skoz spuščene. Ja, izredno mi paše, ko grem na sprehod, pa se eno malo derište tam neki postavlja in dela hrup...

Prisežem, da če se en mali začne zaganjat direkt v naju, da bo letel kot fuzbal žoga, pa ljubezen do psov gor al pa dol.

Pa mamo tukaj še soseda, ki je sam priznal, da njihov kokeršpanjel ne mara psov, ampak ga še vedno šeta brez povodca, pol pa teče za njim, da ga bo hitro privezal, če pes katerega drugega psa opazi.
Pol pa slišm njegovo ženo, kako z balkona kliče moža, da naj hitro psa priveže, ker grem jaz mimo s hudim psom!

Bi dala njo na povodec...
Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #42 : nedelja, 25.09.2005 : 11:11:19 »

Če se odpravim nekam na sprehod, kjer vem da bom srečala druge ljudi in druge pse, je pes brez dvoma na povodcu, sedaj pa, ko me je popolnoma spravil ob živce zaradi neposlušnosti, pa bo na povodcu tudi na domačih sprehodih, pa čeprav ljudi in psov ni Wink
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #43 : nedelja, 25.09.2005 : 11:16:54 »


Prisežem, da če se en mali začne zaganjat direkt v naju, da bo letel kot fuzbal žoga, pa ljubezen do psov gor al pa dol.


Prakticirano  - iz moje strani(  še gol  sem  zadela  direkt v potok). Wink
In sedaj ,ko se je to razvedlo(  kašena  hijena sem Cheesy).  So  čudežno  vsi  lepo na povodcih.  In  mi imamo  mir Cool
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #44 : nedelja, 25.09.2005 : 12:28:51 »

Mislim, da se nekateri lastnik psov obnašajo precej brezobrazno! Jaz se že kar bojim sprehodov v naravo. Enkrat sem Šla na Mrzlico in je nasproti nama prišel en rotvaljer, ki jerenčal in kazal zobe. Lastnik je pa še bil za vogalo. Mojo psico sem hitro dvignila (bila je še majhna), in sem jo dala na drevo. Rotvaljer pa je začel skakati na drevo, da bi jo dobil. Sreča, da se ni zmenil zame. Nato je prišel lastnik, in jaz sem ga lepo prosila, naj psa priveže, on pa je dejal, da je šel v hribe na sprehod zato, da ima lahko psa spuščenega. Nato je poklical psa in šel. Meni pa so se še pol ure zatem tresele noge. Spraševala sem se, kako bom dvignila svojo psico, potem, ko bo zrasla? in kaj bi bilo, če bi se pes spravil name, saj nisem mela časa, da bi splezala na drevo.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines