mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 04:08:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141100 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #495 : sreda, 14.04.2010 : 21:15:54 »

Pacientov je svet poln... gotovo je fotkal za "dokazno gradivo" v primeru, če bi ga psici pojedli Wink Žal tole moje predvidevanje verjetno ni daleč od resnice.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #496 : sreda, 14.04.2010 : 21:28:46 »

Pacientov je svet poln... gotovo je fotkal za "dokazno gradivo" v primeru, če bi ga psici pojedli Wink Žal tole moje predvidevanje verjetno ni daleč od resnice.
Hehe ... točno to je bil odgovor mojega fanta, ko sem mu povedala za "incident".

Ja sej razburjal se je med hojo stran oz. se sploh ni hotel ustavit ampak je rajši spizdil  ....
Pomoje je fotkal za svoj ego al pa nikol ne veš .... morda bomo pa jutri že v kakšnem cajtngu .
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #497 : sreda, 14.04.2010 : 21:32:37 »

Še sreča, da mora vsaj kri tečt, da cajtngi kaj objavijo Tongue
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #498 : sreda, 14.04.2010 : 21:46:44 »

.... morda bomo pa jutri že v kakšnem cajtngu .

V članku o neodgovornih lastnikih ta hudih psov Wink - ziher bi izpadlo, da je za las pobegnil čekanom, ki so mu stregli po življenju
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #499 : četrtek, 15.04.2010 : 07:15:34 »

Gina, jaz se vsak dan gor, pa zaenkrat se nisem srecala kaksnega tako ubrisanega. Roll Eyes Sem pa drugacne seveda.  Wink Mimogrede, tista vukojebina zna past v cist lovske roke. Zdaj sem to slisala ze od dveh. Menda je gor ful divjadi in jo mi vznemirjamo. Verjetno samo mi s psi (katere zdaj ze vse poznam in so povecini lepo privezani ali pa zelo ubogljivi), ne motijo jih pa oni mulci s stirikolesniki, niti oni ne, ki zurajo tam, se najmanj pa tisti, ki odmetavajo cele prikolice smeti v "luknjo".  Angry Samo cakam, da naletim na kaksnega od teh zadnjih, da jih prijavim. lp
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #500 : četrtek, 15.04.2010 : 08:15:35 »

Hm ..., ce ni cipiran, lahko tudi ona rece, da ni njen Undecided
sej večina , ki pride v zavetišča ni čipirana, pa če ima kdo pred bajto zanemarjenega psa tudi ni čipiran. A se ne da s kakšnimi pričami lastništva oz skrbništva dokazat? A ni tako, da če najdene živali ne oddaš v zavetišče ampak začneš zanjo skrbet postaneš lastnik.
Ali lahko vsak, ki nima čipiranga psa reče - ja, ta pa ni moj ?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #501 : četrtek, 15.04.2010 : 08:20:10 »

Pacientov je svet poln... gotovo je fotkal za "dokazno gradivo" ....
Ali s esme ljudi fotografirat ali smenat brez njihovega dovoljenja? Ne,ker je to poseg v zasebnost.
Zato mora bit tudi kjer je kje videonadzor to označeno na vidnem mestu.
Nelegalno pridobljene morebitne dokaze pa lahko vsak pravnik spodbija, če bi jih kdo želel uveljavljat.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #502 : četrtek, 15.04.2010 : 11:49:12 »

Gina, jaz se vsak dan gor, pa zaenkrat se nisem srecala kaksnega tako ubrisanega. Roll Eyes Sem pa drugacne seveda. Wink Mimogrede, tista vukojebina zna past v cist lovske roke. Zdaj sem to slisala ze od dveh. Menda je gor ful divjadi in jo mi vznemirjamo. Verjetno samo mi s psi (katere zdaj ze vse poznam in so povecini lepo privezani ali pa zelo ubogljivi), ne motijo jih pa oni mulci s stirikolesniki, niti oni ne, ki zurajo tam, se najmanj pa tisti, ki odmetavajo cele prikolice smeti v "luknjo". Angry Samo cakam, da naletim na kaksnega od teh zadnjih, da jih prijavim. lp
Saj nate sem takoj pomislila, ko vem da gor hodiš redno ... če si že naletela na njega .  Tongue
Drugače pa midve zdaj hodiva višje , tam pod cerkico v Retju, kjer sama veš da je ful pregleden teren in ni nobene panike, se pač umaknemo drug drugemu ....
To informacijo sem tud zasledila, da naj bi postal vse skup lovski teren .... pa še zadnjič zjutraj , ob ene pol sedmih , pred službo, sem bla na travniku nižje in sem bila takoj budna , ko se je kar naenkrat pred mano iz grmovja pojavila skupinica enih 25 ih kao divjih, ornk zajetnih zajčkov , ki so jih baje naselili ravno iz razloga jage.
Ampak so ful face , pomoje nekje vzrejeni, vajeni človeka , ker se niso čist nič bali, skakljali so pred nama desno in levo .... bi mogla vidit mojo frajlo, ki ji ni bilo nič jasno , se je čist usrala in se skrila za mano ....
Božčki ... upam da res ne bojo služili kot "lahka tarča" raznim "modernim lovcem" ( btw za par jih vem, ki jim je to nov hobi , vrlo popularno ) .
Citat
Ali s esme ljudi fotografirat ali smenat brez njihovega dovoljenja? Ne,ker je to poseg v zasebnost.
Zato mora bit tudi kjer je kje videonadzor to označeno na vidnem mestu.
Nelegalno pridobljene morebitne dokaze pa lahko vsak pravnik spodbija, če bi jih kdo želel uveljavljat.
Ne , ne sme se kar fotkati ljudi , pse, avte ... brez mojega dovoljenja , to je bil tudi odgovor policaja.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #503 : petek, 16.04.2010 : 08:08:02 »

Hm ...

Pes napadel moškega in ga hudo poškodoval
Policisti so ugotovili, da sta se zakonca na območju Šrotneka v okolici Raven na Koroškem sprehaja in nabirala regrat. S seboj sta imela na povodcu psičko pasme hrt. V neposredni bližini kapelice na Šrotneku sta srečala 44-letnega domačina, ki se je sprehajal s kavkaškim ovčarjem. Lastnik psa ni imel na povodcu. Pes je takoj, ko je opazil psičko, stekel do nje in jo napadel. Da bi jo zavaroval pred nadaljnimi ugrizi, je 58-letni lastnik psičko vzel v naročje, takrat pa je ovčar skočil na njega in ga ugriznil v roko, obraz in usta.

58-letnik je utrpel hude telesne poškodbe. Po nujni zdravniški oskrbi v zdravstvenem domu Ravne na Koroškem so ga prepeljali v slovenjgraško bolnišnico, kjer je ostal na zdravljenju.

Hude poškodbe je utrpela tudi psička. Oskrbeli so jo v veterinarski ambulanti.

http://24ur.com/novice/crna-kronika/pes-napadel-moskega-in-ga-hudo-poskodoval.html

Deset dni po napadu podivjanega 70 kg pasjega "goveda" na nekaj več kot 20 kg težko Vego, katero naj bi  brez opozorila in iz prve zbil na tla in jo začel gristi, so danes po odstranjeni drenaži rane takšne:



Resnično me zanima epilog te zgodbe in kakšna kazen bo s strani VURSa doletela tega neodgovornega lastnika, ki bi Vego skoraj ubil ...

Upam, da se bodo takšni neodgovorni lastniki končno zamislili in dali svoje pse na povodce, predvsem pa, da bodo pred nakupom ali posvojitvijo psa dobro premislili, če bodo sploh sposobni obvladati svojega psa ...Pozanimajte se o karakterju in specifikah pasme ...!!!
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #504 : petek, 16.04.2010 : 08:13:25 »

Našemu pudlju je pred leti NO utrgan od utrganega lastnika, spuščen in agresiven naredil podobno, samo pudelj žal ni imel te sreče, da bi preživel. Zanimivo, kam psi štartajo - od spredaj za vrat ali pa od zadaj v hrbtenico/čreva Angry
Tudi NO, ki je napadel Missy je grizel tam zadaj okoli križa.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #505 : petek, 16.04.2010 : 08:49:27 »

Uboga Vega..  Sad sram Undecided

Kaj pa se je/se bo zgodilo s tistim podivjanim psom?  Angry

Verjetno v predel trebuha štartajo, ker je tam v bistvu največ mehkega tkiva in  imajo kam za zagrist..  Lips Sealed


Naj omenim, da je mojega sivca včeraj spet napadel tisti grozni mešanec.  Angry Angry Roll Eyes
Pri roki sem po naključju imela leseno palico (drevesno vejo), katero sem vrgla v njega in ga tako pregnala..
Upam, da mu nisem naredila kakšne škode, ampak v tistih par sekundah sem se morala odločit, ali njega pustit,
da napade mojega psa ali pa ga kakorkoli onemogočit.. seveda je 2. opcija prevladala..  Undecided

Če ima kdo idejo, kako ujet to pošast, mi naj prosim svetuje..  sram Hvala!

LP
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #506 : petek, 16.04.2010 : 09:10:24 »

HALLER, svetujem ti uporabo Dazer-ja. Deluje na razdalji do 7 metrov, ne škoduje živali. Ob pritisku na gumb, Dazer z ultrazvočno tehnologijo ustvari psu neprijeten in moteč, a neškodljiv,  močan zvok, s čimer uspeva preprečiti neželjen in boleč stik s popadljivim psom.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #507 : petek, 16.04.2010 : 09:14:29 »

Aha.. pa verjetno potem vpliva tudi na mojega? Ali kako...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #508 : petek, 16.04.2010 : 09:17:09 »

Ne, Dazer obrneš prti psu, ki se ti približuje in če je tvoj ob tebi recimo na vrvici, tega ne bo slišal.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #509 : petek, 16.04.2010 : 09:37:15 »

zalarjeva, a si to sama preizkusila ali poznaš koga, ki ga uporablja? Bi se skoraj vrgla takoj v nakup, ampak ni ravno poceni Undecided
Hmm, me zanima če deluje tudi proti divjim svinjam... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines