mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 18:18:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 141150 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #510 : petek, 16.04.2010 : 09:50:14 »

Poznam nekoga, ki ga uporablja, sama ga še nisem uporabila. Deluje Smiley Nevem kako deluje na divje svinje Grin
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #511 : petek, 16.04.2010 : 09:53:45 »

zalarjeva tenks. Me res ima, da bi to sprobala, malo zaradi veselo spuščenih psov, malo zaradi zelo morebitnega srečanja z omenjenimi prašički  Tongue
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #512 : petek, 16.04.2010 : 10:20:35 »

gina, valjda so to zajci oz. kunci, ki jih lovci redijo. Kletke imajo namescene dobrih 500 metrov stran od tam, kjer se mi sprehajamo (med Lakonco in Kipami...). Tina je ze dozivela dretje, da mora stran, ker jih vznemirja. In valjda, da jih vznemirjamo samo mi s psi, ne pa vsi ostali nasteti v mojem prejsnjem postu (+ sprehajalci brez psov in tekaci, kolesarji...). Jaz v tisti konec ne hodim, ceprav me mika, da bi si zadevo ogledala in poslikala. Nisem cisto sigurna, da je to vse po zakonu. Roll Eyes

Drugace je pa na tem podrocju (in na celotnem mejnem podrocju med nasim krajem in krajem cez hrib) precej kuncev ze od prej. Pa srnjadi in seveda muflonov. Te zadnji ze niso avtohtoni tukaj, so jih tudi lovci najprej imeli v oborah, zdaj pa se pasejo naokrog. Me prav zanima, kje bi lahko dobila informacijo kako te zivali vplivajo na floro in favno tega podrocja. Roll Eyes

Ker pa je tole tema o psih brez povodca, pa se nekaj o tem. Na ta konec hodim ze vsaj 10 let in poznam vecino psov, ki zahajajo sem. Hodi en moski z ovcarjem, ki je vedno spuscen in se precej oddaljuje. On je edini, ki bi potencialno lahko preganjal divjad. Ostali so povecini cisto blizu lastnikov (k tem sem tudi jaz malo pripomogla, j***i ga...). Imeli smo manjsi incident s spuscenim pitbulom, za katerega pa dvomim, da ga bodo se kdaj spustili s povodca. Wink Tako da se mi ne zdi smiselno, da kdo tezi zaradi spuscenih psov, ker dejansko tukaj to ni problem. Ce bi kak lovec rad delal red, mu lahko nastejem ene par lokacij, kjer bo lahko spisal kar nekaj prijav. Tongue

Upam, da Vega okreva in da ji napad ne bo pustil hujsih posledic. Ce samo pomislim, da bi se to zgodilo nam, me stisne v zelodcu. Mojo 5kg psicko bi tak pes sigurno ubil. Lips Sealed Cry

Logiran

gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #513 : petek, 16.04.2010 : 10:55:29 »

Najprej - upam, da si Vega opomore , tako telesno kar se ran tiče, kot tudi psihično ... lastnik podivjanega psa pa upam da bo odgovarjal za svoja dejanja.
kaja - ja za tiste kunce v kletkah vem da so .... samo baje so v teh dneh naselili "na prosto" še veliko večje število.
Logiran
_martina
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #514 : petek, 16.04.2010 : 12:04:26 »

No, mi smo danes zjutraj doživeli napad, za dobro jutro.
Vem, da imajo sosedje podivjanjega psa, napada vse kar leze in gre. Smo se tudi že marsikdaj srečali, pes VEDNO spuščen (ne uboga 5 posto). Danes je pa počilo. Skočil je mojemu psu za vrat, sem ga skušala nekako umikati. Punca je svojega (napadalca) za rep vlekla proč. Ko ga je uspela odstranit se nisem uspela niti dret, ker sem se hotela umakniti (moj pes je bil v fazi da bi ga poklal). Vmes ko sem se umikala, mirila svojega psa in ga šlatala če je ok, sta lastnica in napadalec zginli v blok.
Bom povprašala sosede kje živijo in jim šla par krepkih povedat.
Logiran
BELA Tisa
rad pišem
****
Sporočil: 358


« Odgovor #515 : petek, 16.04.2010 : 12:37:53 »

Martina, svetujem, da čimprej pokličete policijo in dogodek prijavite.  Takim povratnikom običajno krepke besede ne zaležejo!
Logiran
_martina
novinec
*
Sporočil: 33


WWW
« Odgovor #516 : petek, 16.04.2010 : 12:41:44 »

Jih bom poklicala, definitivno!
Še prej pa bova naredila trip do veterinarja, ker je malo oklan ( pa tako bom lažje trdila, da je bil napaden Evil) Konec koncev imam jaz groznega staforda, ane?  Roll Eyes
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #517 : petek, 16.04.2010 : 14:19:14 »

zalarjeva, a si to sama preizkusila ali poznaš koga, ki ga uporablja? Bi se skoraj vrgla takoj v nakup, ampak ni ravno poceni Undecided
Hmm, me zanima če deluje tudi proti divjim svinjam... Roll Eyes
... skor sem dol padla  od smeha ko sem tole prebrala
 A ti bi z dazerjem " raubšicala".. al kaj? Grin Grin

( čeprav fora je pa dobra Afro... divjačina je draga Azn Evil)
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #518 : petek, 16.04.2010 : 14:27:58 »

damayanti, ma kaj si ti razumela Shocked Shocked
Jaz in lov v istem stavku... sramneee.... Cry Evil Evil
Jaz in fotolov pa ja in zdaj je tanartabuljši cajt ko mame divje svinje divjajo naokoli s svojimi potomci in me prav ni volja jih srečat medtem, ko sem na preži v kakem grmu Pa plezat s fotoaparatom na drevesa in take fore Grin
Sicer pa upam, da mi ne bo treba poročat o (ne)efektivnosti dazerja proti veprom
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #519 : petek, 16.04.2010 : 14:40:45 »

 he he Wink, sej sem razumela kaj misliš...
samo si nisem mogla.. sem si tako malo v glavi predstavljala, kako enega 150 kilskega vepra z dazerjem treseš

... sicer se zafrkavam.. sedajle... grem pa drug teden na Šolto( in bom prečkala njihov teren- peš pevka . Tam pa ne samo da so 150 kilski .. še hujši Evil pa mame pujse tudi..... če jih bom kje srečala se bom nate in na dazer spomnila Grin Grin med tem, ko bom panično iskala drevo kam splezat.... pa dreves tudi ni kaj veliko Grin
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #520 : petek, 16.04.2010 : 14:58:18 »

 bravo Foootkaj! Obvezno! Meni jih še ni uspelo uloviti, sem še vedno samo pri srnjadi...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #521 : petek, 16.04.2010 : 15:03:28 »

fazane , zajce, pa apartmaje in morčka bom... za prasce pa ne obljubim...pomoje bom tekla kolikor me bodo noge nesle... razen če bodo res hudo daleč...potem pa mogoče kakšnega "urabfotkam" Wink Grin prav na blizu pa nimam "jajc", da bi jih v objektiv lovila
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #522 : petek, 16.04.2010 : 22:04:24 »

A bi ti Neliko s sabo vzela, bi ziher uživala Roll Eyes

Haller in ostali, a kdo ve če imajo v sloveniji kje živolovke velike za pse?
Logiran

damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #523 : sobota, 17.04.2010 : 06:47:01 »

A bi ti Neliko s sabo vzela, bi ziher uživala Roll Eyes



Pejte še vi.... vsi Cheesy.. zasedemo cel zgornji štuk Cool...pa še Perotovga pudlja malo zdresiramo Evil
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #524 : sobota, 17.04.2010 : 07:34:56 »

a pudlja imajo zdej Cheesy a veš kak bi Roll Eyes z veseljem Smiley zdej pa dost offtopic Grin
Logiran

Strani: 1 ... 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines