mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:27:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 51   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi brez povodca  (Prebrano 139712 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #75 : torek, 27.09.2005 : 11:14:26 »

Tudi s psom v narocju se da psa nabrcat v glavo ali nasprejat.

Deteljica, temu se ne rece paranoja, ampak dejstva. Kot mi niso po godu normalni ljudje, mi tudi normalni psi niso ravno najbolj vsec, kajti moja definicija normalnega se zelo ocitno razlikuje od splosne, zatorej, hvala lepa za povabilo, vendar se bo moj pes sreceval samo s tistimi s katerimi bom jaz zelela, da naveze stike (je pac na duhovno visji ravni). Vse ostalo pa-hvala, ampak ne hvala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #76 : torek, 27.09.2005 : 11:14:31 »

No tole je pa res ekstremni primer. Ampak jaz ne mislim kar vse povprek brcat psov v glavo.  Shocked No, če ni druge izbire bi tudi. Ampak trenutno se ukvarjam s tem kako bom čim manj stresno navadila malčka na pse. Kot sem rekla, dvignem ga samo v redkih primerih, ko ni druge izbire in vidim da se Billy od panike trga z ovratnice...... takšnih paničnih trenutkov mu pa res ne privoščim. Počasi in potrpežljivo  Wink in vse to se da narediti z majhno pomočjo drugih lastnikov in njihovih psov. Pod kontrolo seveda.......
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #77 : torek, 27.09.2005 : 11:16:34 »

Pa bulerje obuj. Wink (jk)
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #78 : torek, 27.09.2005 : 11:21:03 »

No pa še moj primer izpred parih dni...sem mojega malega peljala ven, na zelenico, kjer se običajno sprehajava. Pa gresta nasproti naju lastnik z NO na povodcu. Ker je pri nas v naselju en ful prijazen NO, ki se z Orijem vsakič povoha in resnično pazi da ga ne poškoduje, sem na začetku mislila, da se nama približuje omenjeni lastnik. No, ko sta bila pes in lastnik že dovolj blizu, sem videla, da sta mi pač neznana...

Pa vidim kako tisti NO Orija gleda bolj tako...khm, khm...pa sem rekla, ne bom paničarila, bom Orija raje pustila na tleh. Potem sem pa videla, da je lastnik NO dal čisto na poleg, na zelo kratko vrvico in ga nekako miril - mu pomirjujoče prigovarjal. Tisti trenutek sem videla, da pes morda le ni tako prijazen. Ko sta bila še vseeno dovolj daleč, sem se odločila in Orija dvignila v naročje in sprehod začela nadaljevati drugje. NO in lastnik sta šla v tem času že mimo naju, Orija se je v naročju obrnil stran od psa (kot češ, če te ne vidim, to pomeni da te ni  Grin) ko naenkrat začutim od zadaj kako je pes z vso svojo močjo skočil name in šasvsnil proti Oriju. Nagonsko sem ga zaščitila s telesom in roko, pes pa je skočil tako močno, da je prevrnil še svojega lastnika...ob tem se je NO ustrašil in obmiroval - čeprav še vedno besen in renčeč, saj je lastnik padel po tleh, jaz pa sem se komaj ujela.

Bila sem paf, lastnik pa še bolj. Se mi je ful opravičeval in na mojo žalost psa udaril (ne zelo, ampak vseeno...). Sem mu samo še rekla, da naj psa vendar ne tepe! potem pa sem še vedno precej v šoku nadaljevala pot drugje.

Sam lastnik mi je rekel, da je dobro da sem malega vzela v naročje, saj drugače ne ve, kje bi se to končalo. Ko sem jaz videla to moč in bes NO, mi je bilo v stotinki sekunde jasno, da bi Orija lahko stresel in vsega bi bilo konec v minuti!

Tako...jaz svojega kužka načeloma ne dvigujem v naročje, vendar ob tej situaciji, pa vem, da bom zdaj še 2 x bolj premislila, s kom se bo moj Ori smel ovohat!!

LP,
Diana

P.S. Pa še to...pes je nepadel, šele ko smo se začeli oddaljevat...jaz pa sem tudi Orija vzela v naročje veliko prej, preden sta bila NO in njegov lastnik v najini bližini. Tako da dvig v naročje ni bil povod za napad!
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #79 : torek, 27.09.2005 : 12:08:43 »

Jaz sem pa najbolj navdušena nad tistimi lastniki, ki imajo pse manjše rasti (da ne bo zopet kakšne zamere) vedno spuščene, še zanima jih kje psi sploh so, je bolj važen čvek s kakšnim mimoidočim Angry, potem pa se jaz slučajno sprehodim mimo s svojo psico na povodcu, pa se malo derište zažene v njo, jaz pa moram potem psico držati kot bika - zakaj že??!! Ob tem tulim naj svojega cucka vendar že odmaknejo od moje psice, pa ne pomaga nič. Ja, saj ni hud - je večinski izgovor lastnikov malih psov. Bemu, bom pa še jaz mojo spustila pa ko ji bo 1x živc počil, pa naj naredi z malo pošastjo, ki se obeša po njej, kar želi! Jaz bom potem pa še z lastnikom, da bo vedel da ga je sploh kaj doletelo, saj dokler se kaj ne zgodi, itak ne vejo da sploh imajo psa.

Aja, na koncu bom seveda vsega kriva jaz, ki imam pošast na vrvici...

Ah, že tolikokrat izpeta pesem pa vseeno nikoli končana.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #80 : torek, 27.09.2005 : 12:18:20 »

Nimam nič proti majhnim pasmam, ampak hudiča če je kot praviš pes pes, naj bo tud tamal potem na povodcu!

Ja, sanci_cat, saj pravim - naj bodo na povodcu. Če so lastniki neodgovorni, zato vendar ni kriv pes, ali pač?  Roll Eyes

Jaz ne vem, zakaj me nekateri ne razumejo, kaj želim povedat...pač niso krivi mali psi, da so zoprni in nadležni in neprivezani, ampak njihovi neodgovorni lastniki! Zakaj pravimo da ni nevarnih pasem, ampak so nevarni lastniki in posledično določeni psi?!

Zakaj torej naštevmo kako zoprni so maltežani, pa pekinezerji, pa pudlji...?!? Označevanje?

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #81 : torek, 27.09.2005 : 12:22:31 »

Fortuna, sem odgovorila že v prejšnjem postu...zato ker imajo psi take in drugačne, predvsem pa neodgovorne lastnike, so krivi oni? Veš kaj bi tvoja Shiva naredila z mojim maltežanom? Madona, v minuti bi bilo vega konec (pa brez zmere, ker sem omenila tvojo psičko, zgolj kot primer  Smiley Wink)

Pa da ne boste mislili, da se tudi sama ne srečam z nadležnimi malimi spuščenimi psi..ravno tako in ravno tako se zaganjajo v mojega malega...in ja, tudi meni gredo takrat na živce. Enkrat je en pinč od zadaj skočil Oriju za vrat, ampak ima on toliko dlake, da se mu ni nič poznalo...Kaj sem storila? Prijela sem malega hudiča, ga odnesla lastniku pod nos, in mu napela svoje...so slišali še vsi stanovalci sosednjih blokov, tako sem tulila  Grin

lp,
Diana
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #82 : torek, 27.09.2005 : 12:24:59 »

zatorej, hvala lepa za povabilo, vendar se bo moj pes sreceval samo s tistimi s katerimi bom jaz zelela, da naveze stike (je pac na duhovno visji ravni). Vse ostalo pa-hvala, ampak ne hvala.

 Grin Grin, aja , razumem  Grin pes se pač po gospodarju vrže  Wink  

mi smo na srečo čist navadni zemljani  in na čist navadni duhovni ravni  sram, se pa zato na srečo vsaj brez strahu in čist normalno srečujemo z največjo večino ljudi in psov  Cool

vsaka  Smiley stvar je za nekaj dobra  Smiley

no izjema je  bila ena lukjna v vratu mojega  psa, ki jo je povzročil ,ki je potegnil svojega privezanega gospodarja več kot meter po cesti, da  je dosegel mojega odvezanega psa, ki se mu privezan zagotovo ne bi uspel tako uspešno umakniti, kot se je in bi zato staknil najbrž še več lukenj.  Undecided

Ampak izjeme pač potrjujejo pravilo. Mogoče sta bila pa ta bulmastif in njegov gazda tudi na drugi duhovni ravni??
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #83 : torek, 27.09.2005 : 12:25:44 »

Veš kaj bi tvoja Shiva naredila z mojim maltežanom? Madona, v minuti bi bilo vega konec (pa brez zmere, ker sem omenila tvojo psičko, zgolj kot primer  Smiley Wink)


Moja Shiva ne bi naredila nič, ker se še braniti ne zna. Lahko pa nastane problem ravno zaradi takih neodgovornih lastnikov, ki puščajo da njihovi psi skačejo v druge. In zaradi tega sem besna.

Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #84 : torek, 27.09.2005 : 12:27:26 »

Meni pa se zdi ,da so zoprni predvsem mali privezani psi .
Mali odvezani psi so večinoma prav vredu. Izjema so kakšni vaški gizdalini,ki sploh ne veš komu pripadajo.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #85 : torek, 27.09.2005 : 12:28:02 »

Moja Shiva ne bi naredila nič, ker se še braniti ne zna. Lahko pa nastane problem ravno zaradi takih neodgovornih lastnikov, ki puščajo da njihovi psi skačejo v druge. In zaradi tega sem besna.

Ja, verjamem da Shiva ne...dala sem samo primer, če bi npr. prišlo do česarkoli...bi bila premoč več kot očitna  Wink

LP,
Diana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #86 : torek, 27.09.2005 : 12:29:27 »

Ja, verjamem da Shiva ne...dala sem samo primer, če bi npr. prišlo do česarkoli...bi bila premoč več kot očitna  Wink

LP,
Diana

Ja, ravno zaradi tega pa naj bodo psi manjših pasem na povodcu.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #87 : torek, 27.09.2005 : 12:31:20 »

Ja, ravno zaradi tega pa naj bodo psi manjših pasem na povodcu.

Psi vseh pasem, velikosti in dolžin ... Wink

LP,
Diana
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #88 : torek, 27.09.2005 : 12:31:26 »

Ja, ravno zaradi tega pa naj bodo psi manjših pasem na povodcu.

Pardon, vsi psi naj bi bili na povodcu. Da me ne bo kdo narobe razumel.

Mel, kdo bi bil kriv, če bi Shiva odreagirala "po pasje" na malo spuščeno derište, ki se zaganja v njo in jo grize za zadnje tace?

Vidiš v čem je point?
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #89 : torek, 27.09.2005 : 12:33:52 »

Vem v čem je point...samo pa še vseeno trdim, da preveč označujemo in da niso krivi psi ampak lastniki...

Za neodgovrne lastnike bo pa tako ali tako kriv vsak drug samo oni in njihov pes ne...

LP,
Diana

Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 51   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Psi brez povodca
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines