mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:51:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi  (Prebrano 24662 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : sobota, 18.02.2006 : 11:03:52 »

Na portalu je nov clanek Danice Simoncic, kjer so napotki za igro s frisbijem.

Leteči disk - frisbi

Iz izkusenj lahko povem, da je zadeva vec kot zanimiva, za igro ni potrebno ne veliko denarja, ne tako veliko prostora in vsaj tisti psi, ki se radi igrajo (a je kje kaksen, ki se ne, hehe), izjemno uzivajo ob njej.

Mi smo najprej prakticirali z bombaznim frisbijem (pletena vrv za krog, cez pa napeto platno - na eni strani odprto za lazje prijemanje), da smo dobili pravi obcutek in veliko veselja, potem pa smo presli na plasticnega, na katerem je sicer ze vse polno zob Grin, se vedno pa opravlja svojo funkcijo.

Veselo igranje Wink Smiley
Logiran

rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #1 : sobota, 18.02.2006 : 15:37:55 »

Ko so bili naši otroci še majhni so se radi igrali s frisbijem, ko sta prišla pa psa v hišo smo pa tudi frisbi prinesli iz kleti, z njim se psi  resnično dobro razgibajo Smiley, upam,da so narejeni iz močnejše plastike, kot so ti za"človeško" uporabo, po dveh, treh dneh je zgrizen do kraja  Tongue.
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #2 : sobota, 18.02.2006 : 20:44:44 »

Jaz ji ze zdaj včasih mečem frizbi, samo, da ga še ne lovi v zraku, ampak pade že na tla, ko ga ulovi. In je ze ugotovila, kaj mora početi z njim. Skoke bova kasneje začeli delati. Ji pa ne pustim, da ga grize. Za gristi so druge igračke.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3 : sobota, 18.02.2006 : 20:49:07 »

Ugrizi so od lovljenja v zraku in prinašanja,

z njim se nima časa igrati, ker ga kar naprej prinaša, da mečeš Wink
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 18.02.2006 : 20:54:00 »

Mi imamo platnenega (mislim, da). Samo mislim, da ni kaj prida kvalitete, ker so šivi že popustili. Zobkov se pa na takem ne poznajo. Je pa res, da sva šele začeli pa da se veliko še nisva s frizbijem ukvarjali.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #5 : nedelja, 19.02.2006 : 07:35:19 »

Mi tudi imamo frizbi. Nasemu se cisto zmesa, ko ga vidi.   Cheesy Je pa res, da se ni ugotovil, da je bolj zabavno, ce ga ujame v zraku. Tako raje tece za njim in caka da pade na tla  Grin 'Prinesi' pa obvlada tako dolgo, dokler se mu se da igrat ali dokler ga ne zmotijo kaksne vonjave. Se dobro, da jaz poznam 'isci' komando, saj moram it frizbi potem sama iskat  Grin
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #6 : nedelja, 19.02.2006 : 16:41:58 »

potem pravite,da vaši pesjančki ful uživajo v frizbiju Cheesy..Ga kupim tud moji, pa bom videla, pomojem bo navdušena Grin
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #7 : nedelja, 19.02.2006 : 22:50:29 »

Moja ga tudi ima rada, ampak ga noce vlovit v skoku. Ima kdo kak nasvet kako bi jo to naucil?
Logiran
_Tyra_
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 159


« Odgovor #8 : ponedeljek, 20.02.2006 : 10:54:42 »

Takole pa moja pošast uživa v igri s frizbijem (slikce so bile slikane letos poleti Wink)

http://tyra.moj-album.com/slike/271100/9ZBn0pd82skT_3L7.v.jpg

http://tyra.moj-album.com/slike/271100/yD5CEeRmt6Tn29Is.v.jpg

http://tyra.moj-album.com/slike/271100/j9QX2YS6rpIbjWVa.v.jpg


Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #9 : ponedeljek, 20.02.2006 : 11:16:41 »

Citat
ampak ga noce vlovit v skoku
Ali pocaka, da pade na tla?
Ce je tako, drzi frisbi z roko, dvigni pred njenimi ocmi nad glavo in jo spodbujaj, da ga bo zgrabila. Frisbi naj bo tako visoko nad glavo, da se bo morala postaviti na zadnje tace ali pa malo skociti, da ga bo dosegla, takrat ga ti spustis. Ko bosta to obvladala, bos frisbi v trenutku, ko se bo odgnala od tal, spustil, da ga bo ujela v zraku. Od tu naprej bos potem lahko zacel metati stran od nje, ampak vedno nad njeno glavo. Vztrajaj, saj bo slo.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #10 : ponedeljek, 20.02.2006 : 15:23:06 »

aha...OK - najlepša hvala za nasvet. Wink
Na nek nacin pocaka da pade na tla, ampak bolj zgleda takole: jaz ji vržem frizbi in ona leti v smeri kam sem vrgo, ampak sploh ne spremlja frizbija, ki ji leti nad glavo ampak samo leti. Potem ko dol pade pa ga pobere Smiley

Lep pozdrav
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : ponedeljek, 20.02.2006 : 19:08:39 »

Jaz s frisbijem nisem nikoli poskusila Undecided, slišala sem namreč, da škodi hrbtenici ... Koliko je v tem resnice, pa ne vem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #12 : petek, 10.03.2006 : 12:41:23 »

Leti, leti..... PES! Grin
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #13 : petek, 10.03.2006 : 12:44:37 »

Mene zanima, kateri tipi frizbija so najprimernejši za pse. Ker midve sva imele enega slabega in je razpadel  po kakšnem tednu uporabe (s tem, da ga ni grizla, ampak so šivi popokali na platnu in je dobesedno razparan in uničen).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #14 : petek, 10.03.2006 : 13:01:41 »

Tyra ma zanimivega... samo okvir  Smiley
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines