mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:50:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi  (Prebrano 24570 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sedi!
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


« Odgovor #45 : ponedeljek, 08.09.2008 : 17:46:31 »

aha ok boma midve tudi tako trenirale,kratke mete včasih že ujame-take da ne rabi letet, za daljše je pa prepočasna
Logiran
leoni
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 01.07.2009 : 12:09:18 »

tudi sama sem navdusena nad frisbijem mogoce bolj jaz kot moj pesjan Smiley kaj pa vem mogoce ker ne odskakuje kot zoga in ga je tezje izgubiti.pri igri pa je tako da pesjanar teka za njim in ga tudi prinese vendar sele ko je padel na tla.v pasji soli pa so mi svetovali da za zacetek poizkusam brez metanja tako da psa zvabim da mu sledi in ga drzim v visini da mora pes odskociti vsaj malo od tal in ga zagrabiti.ob vsakem prijemu pohvala!!!sele ko bo vajen zagrabiti svoj plen zaceti s kratkimi meti...priporocljivi so mehki in po moznosti v sredini prazni ker ga psi lazje zagrabijo...vsaj tako so mi razlozili
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #47 : petek, 02.09.2011 : 21:06:11 »

Lep pozdrav.
Prosim za nekakšno razsvetljenje: Jaz bi rada svojo psičko Bello (labradorec-pitbull, gre v 5.mesec) naušila loviti frizbi- predvsem v zraku Smiley
ko sva se učili z žogico je večinoma počakala, da je padla na tla in jo nato pograbila (takrat sva se učili prinašanje), včasih- izjemoma- je poskusila uloviti žogico v zraku. Tako sem se odločila, da nabavim frizbi (je iz blaga ali nekaj podobnega) in da se naučiva loviti frizbi v zraku- ampak ona sploh ni zainteresirana, prav počaka, da pade dol in gre ponj, ter mi ga prinese. Seveda dobi priboljšek, ker se obenem še vedno učiva oz. obnavljava prinašanje (kakor se ji zljubi, včasih prinese, včasih ne)... Torej kako psičko prepričati da prične loviti frizbi v zraku- ukaz hop obvlada in je brez problema, ampak ni interesant lovljenja in hopsanja za frizbijem.  Meni pa je zelo všeč šport, in če bi nama šlo bi se vpisali v ta tečaj s frizbiji...
hvala za odgovore že vnaprej
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #48 : petek, 02.09.2011 : 21:22:15 »

prezgodaj je ... psička je mladič ki jo moraš paziti, frizbi jo zdaj lahko samo kotališ po tleh, ne pa mečeš v zrak ...
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #49 : sobota, 03.09.2011 : 09:31:30 »

in pri koliko mesecih se lahko začneš igrati, kot sem opisala zgoraj?
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #50 : sobota, 03.09.2011 : 14:08:04 »

jaz bi počakala vsaj do enega leta starosti s skoki .. raje dlje zaradi sklepov
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #51 : sobota, 03.09.2011 : 16:57:58 »

Preden se zacneta ukvarjati s frizbijem je treba pocakati, da psica fizicno popolnoma odraste. Se pravi, da bo treba pocakati, da psica dopolni vsaj leto in pol. Pri starosti 5 mesecev je frizbi prepovedan in psicka reagira cisto pravilno, da ne skace in pametno pocaka, da zadeva prileti na tla.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #52 : sobota, 03.09.2011 : 19:41:23 »

ni prepovedan ... rollerji so povsem dovoljeni in starost ni neka ovira za frizbi .. samo kot je bilo rečeno - na pravilen način ...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #53 : sobota, 03.09.2011 : 20:10:38 »

Laeja,
dokler se pes razvija in je skelet v fazi razvoja resnicno ni pametno, da psa silimo v skoke. Se pri odraslem psu so mozne poskodbe kaj sele pri mladicu, ki je se ves gumijast. Rolerji so cisto super zadeva, ampak za zdravega psa, ki je zakljucil z rastjo. Nesprejemljivo pa se mi zdi siliti 5 mesecnega psa, da bo tekel ob rolerjih. Dokler rast ni zakljucena, so vse taksne aktivnosti bolj kot ne super podlaga za trajne poskodbe.
Moji psi imajo prvinsko obliko in so kot pasma zelo agilni, pa vendar mi na misel ne pride, da bi jih forsirala s taksnimi zadevami dokler ne zakljucijo z rastjo. Tecejo in skacejo tocno toliko kot sami zelijo. Pa se takrat jih zacnem umirjati, ce se mi zdi, da pretiravajo. Sploh pri moji psici je bilo tako, ko je zacela sprintat z drugimi psi in se ni znala ustavit, da sem jo 1x skoraj nesla domov, ker tudi na nogah ni mogla stat. Od takrat dalje je bilo njeno sprintanje pod strogo kontrolo in sem jo zacela ustavljat.

Pri mladicu je edini pravilni nacin ta, da ga ne teramo ob kolesu, rolerjih in ga ne silimo skakati.

Po eni strani se vsi tresete pred stopnicami in mladica nosite gor in dol do njegovega 6 ali 7 meseca, po drugi strani pa je vse kul, ce vas taisti mladic vlece na rolerjih in ni nic strasnega, ce se mece za frizbijem. Tu nekaj ne stima...  Wink

spela007tomaz,
imata pasje dete, ki naj se zaenkrat igra igre za pasje mladice in odrasle pse.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #54 : sobota, 03.09.2011 : 20:53:26 »

no saj ker vidim, da se konča pri tem kdo ima bolj prav  Roll Eyes bova tukaj zaključili prijeten klepet


http://www.youtube.com/watch?v=qoeYZpyKmxQ
Logiran
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #55 : sobota, 03.09.2011 : 20:57:00 »

špela tomaž .. pozanimajta se za kaj več pri društvu, ki organizira vadbo s frizbijem ... z učenjem mladička na pravilen način z rollerji ni nič narobe ... tam vaju bodo naučili pravilnih metov za njegovo starost Smiley
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #56 : sobota, 03.09.2011 : 21:22:01 »

ja saj mislim, da ona ve kako ji paše- torej počaka da prileti na tla, potem pa ga pobere in ga prinese. Torej je vse ok. Nisem pa vedela, da še ne sme loviti v zraku....ok....najlepša hvala za razsvetlitev Smiley
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #57 : sobota, 03.09.2011 : 22:21:22 »

Drejci, mislim, da si narobe razumela - roller se reče metu frizbija 'po tleh' (v bistvu kotaljenju), ki je edina primerna opcija s frizbijem za mladiča. Ostalo pa res potem, ko zaključi fizični razvoj.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #58 : nedelja, 04.09.2011 : 20:56:54 »

Laeja, dolzna sem ti opravicilo, ker sem takoj pomislila na rolerje za na noge...
Frigga, hvala za siritev obzorij  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #59 : nedelja, 04.09.2011 : 21:06:14 »

Če boš nadaljevala na takšen način verjetno nikoli ne bo ulovila v zraku. Rollerji niso samo zato, da mladič ne skače, ampak tudi zato, da se uči pravilnega prijema. Posledično mora biti tudi frizbi sam prilagojen mladičku. Se pravi mehkejši in ne standard.

Sicer pa če komu paše tako, ni nič narobe, ampak če imaš željo po aktivnejšem ukvarjanju s frizbijem, tudi jaz priporočam tečaj pri za to usposobljenih ljudeh. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: Uživajte v igri s psom - Leteči disk - frisbi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines