mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:36:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slab zadah iz pasjega gobčka
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slab zadah iz pasjega gobčka  (Prebrano 14870 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« : četrtek, 11.08.2005 : 15:03:19 »

Ker pod temo "zobni kamen" z andi sprašujeva, kaj naj bi bilo krivo za slab zadah iz pasjega gobčka, in ne dobiva odgovora, sem se odločila, da odprem novo temo, ker pač mogoče res to vprašanje ne spada pod "zobni kamen". Sprašujem bolj informativno, kaj naj bi bilo krivo, da ima pes slab zadah? Je to lahko povezano z njegovim-pasjim zdravjem, ali izhaja direktno samo iz gobca? Kje se skrivajo vzroki?

Hvala in en lep pozdrav vsem pasjeljubcem!  Wink
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1 : četrtek, 11.08.2005 : 17:10:41 »

Zdi se mi, da če psu močno smrdi iz ust, da je to lahko znak za gliste...nisem pa še srečala nobenega psa, ki mu ne bi vsaj malo smrdelo iz ust(saj ni čudno,ko pa jejo te smrdljive brikete in konzerve, da o priboljskih ne govorim Grin)
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : četrtek, 11.08.2005 : 20:55:36 »

Tudi jaz mam podobne problemi, tudi moji obcasno blazno smrdi iz ust. Redno dobiva tablete proti notranjim zajedalcem tako, da to ne more biti vzrok. Poleg tega ji tudi cistim zobe in kupujem kosti za grizenje proto zobnemu kamnu. Pomaga nic. Drugace pa ima prebavo normalno, blato kompaktno, tak da nimam pojma kaj bi to lahko bilo.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : petek, 12.08.2005 : 11:13:21 »

slab zadah je lahko posledica zobnega kamna, vnetij dlesni, ... lahko pa seveda izvira tudi iz prebavil.
m.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #4 : ponedeljek, 15.08.2005 : 14:19:59 »

pred enim tednom mu je začelo blazno smrdeti iz ust. naši sicer pravijo, da je imel vedno slab zadah, ampak jaz vem, da takšnega pa res ni imel nikoli ...  Shocked naj grem k veterinarju? dvomim, da bodo odkrili pravi vzrok, ker zadnje čase res dvomim o njihovih sposobnostih (razen o tem, da znajo človeka odret do najglobljega žepa). 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #5 : sreda, 17.08.2005 : 08:17:16 »

Sammy, jaz bi šla na tvojem mestu, da vidimo, kaj je vzrok. Vetu pa reči že prej, da bi rada izvedela samo to, zakaj ima tak zadah, in da ti ne sme veliko zaračunati.  Tongue Wink Te čist razumem, nekateri so res takšni, da te samo oderejo, povejo pa nič pametnega. Tako da jaz bi na tvojem mestu peljala psa k njemu, potem pa seveda poročala na forum, da bi še ostali izvedeli kaj in kako.  Smiley Le pojdi.  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #6 : sreda, 17.08.2005 : 10:26:38 »

Bom probala ... Jaz bi sicer verjetno takoj šla, vendar moram prepričat še koga za prevoz.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #7 : sreda, 17.08.2005 : 12:31:19 »

Ja, saj te razumem Sammy. Moram res MORAM pa pohvaliti tvojo stran, oz Sammy-jevo stran.  Smiley Prečudovita je. Samojed je pa meni tako in tako najlepša pasma. Off topic, vem ja, oprostite.  Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #8 : sreda, 17.08.2005 : 13:37:09 »

Hvala, Branka!  Smiley Lahko jo pohvališ še v knjigi gostov Wink Vpisov vanjo sem res vesela ...

Ta teden pa na žalost še ne bo obiska pri veterinarju.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #9 : sreda, 17.08.2005 : 13:52:46 »

Sammy, imaš pod "knjigo gostov" en majhen dopis  Wink Smiley LP
Logiran
Loni
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #10 : torek, 30.08.2005 : 10:51:51 »

Živjo!
Slab zadah lahko pride tudi zaradi krvi v gobčku npr. pri menjavanju zobk!Pri moji kužiki se je res ta zadah močno vohal ko je menjavala zobovje!

Lp, Polona
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : torek, 30.08.2005 : 11:17:58 »

jaz se ne spomnim, da bi imel Sammy takrat slab zadah ... drugače pa, mislim, da se je stanje malo izboljšalo.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #12 : četrtek, 01.09.2005 : 15:52:15 »

Živjo!
Slab zadah lahko pride tudi zaradi krvi v gobčku npr. pri menjavanju zobk!Pri moji kužiki se je res ta zadah močno vohal ko je menjavala zobovje!Lp, Polona

No, to me pa veseli, da sem le pravilno razmišljala, ker se to ravno mojemu malemu dogaja. Občasno ima tako slabega potem pa spet normalnega. Ampak mislim, da bo to zdaj preteklost, saj je kolikor lahko spremljam zdaj že vse zobe zamenjal.

Tako da lahko samo potrdim napisano zgoraj!

Logiran

oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 01.09.2005 : 22:23:55 »

Sammy ali si natančno pregledala ustno votlino. Mogoče se je med, za zobmi zataknil kakšen košček hrane, zemlje, trave, lesa in ga pes sam ne more dobiti iz gobca in gnije pa se razvije tak vonj. Mogoče ni zdravstvenega razloga. Preglej tudi kožne gube okoli ust in gube sluznice na ustnicah.
Lp K
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #14 : četrtek, 01.09.2005 : 23:16:59 »

Poleg paradontalne bolezni lahko smrad iz gobca izvira iz:
- zgornjega dela prebvil
- respiratornega sistema
- nosnih votlin in sinusov
- sistemskih bolezni (odpoved ledvic, sladkorna bolezen..)
- dermatitisa  (vnetja kože) okoli gobca
- tujkov (zaostala hrana, kosti, les...) med zobmi
- ostalih bolezni v gobcu, npr. novotvorbe.

Čeprav so zobje na prvi pogled čisti in brez "zobnega kamna" (zobni kamen tako in tako ne smrdi, ker je mineraliziran, smrdijo mehke zobne obloge na njem, kot so bakterije in razpadajoči ostanki hrane!!!!!!!!!!!!!), je prav mogoče, da je nekje v gobcu žarišče napredovale paradontalne bolezni, npr. okoli enega ali več zadnjih zob. V tem primeru je to težje odkriti in je skoraj nujno potrebno žival anestezirati (še posebno, če je žival nemirna) in potem prizadete zobe izdreti. Res pa je, da je to redko vzrok smradu iz gobca pri zelo mladih živalih.

Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Slab zadah iz pasjega gobčka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines