mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 05:42:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 53915 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Majbiz
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« : sreda, 14.09.2011 : 12:34:32 »

Zdravo,

zanima me vaše mnenje, katera pasma bi bila primerna zame. Pred kratkim sva se s punco preselila v manjšo vas, kjer imava pred hišo manjše dvorišče in tako prostor za že dolgo željenega psa (prej sva bila v študentskem stanovanju).

Pasma mora biti taka, da je pes velikosti okoli 45 - 65 plečne višine (približno 40+/- kg). Pes se mora čim manj sliniti, dlako pa bomo že posesali Smiley. Mora biti sposoben iti na sprehod pozimi in poleti in da ob spremstvu pri teku/hribolazenju ne omaga pred mano, saj sem precej aktiven. Poleg tega bi bilo zaželjeno če je doma umirjen in se rad crklja. Mora biti učljiv, dojemljiv in da rad "dela", tudi družinski - da ima rad otroke in domače živali. Plus je tudi, da ima pasma čim manj genetskih bolezni.

Pri obeh smo imeli/imamo v družini pse (čivava, 2x nemški ovčar, mešanček, king charles spaniel), vendar bi bil to najin prvi pes.

Zaenkrat sva razmišljala o naslednjih pasmah in naju zanima vaše mnenje. Vesela bi bila tudi vaših predlogov o izbiri pasme (ne nujno iz tega seznama).

- hovawart
- gladkodlaki prinašalec
- labradorec
- weimeranec
- veliki švicarski planšarski pes

Hvala za pomoč in nasvete.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sreda, 14.09.2011 : 13:14:46 »

Za večjo aktivnost in večje obremenitve je boljši šes nekoliko lažji od 40 kg. Švicarski planšarski pes je pretežek in prevelik za zelo aktivnega vodnika, tudi zdravstveno so kar zahtevni. Gladkodlaki prinašalec ustreza vsem zahtevam, hovawart  tudi, če so vam všeč veliki psi - so glede na svojo velikost kar okretni in vzdržljivi. Namesto weimeranca, ki zna biti zahteven tako zdravstveno kot tudi karakterno pa bi bil primernejši nemški ptičar, ki je bolj zdrav,  telesno od vseh naštetih najbolj  vzdržljiv in učljiv. Je pa seveda precej manj fancy kot njegov bratranec.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 14.09.2011 : 13:22:38 »

Zelo različni psi...  Smiley

Kaj ko bi si še kaj prebral o njih in spoznal kakega v živo?

dodatna pasma nemški ovčar delovne linije  Tongue
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 14.09.2011 : 14:15:12 »

Od naštetih še najbolj gladkodlaki prinašalec, drugače me še najbolj fascinira Nemški ptičar s svojo vsestranskostjo. Vašim zahtevam bi tudi moj piko v celoti ustrezal, s tem da bi bilo treba paziti na res kvalitetno vzrejo dalmatincev. Drugače pa ja, nemški ptičar.

Glede na naštete pasme se odločate torej za pasemskega psa, torej z rodovnikom.
Ne se pustit zavest na nakup brez rodovniko oz. si v tem primeru raje posvojite primernega psa iz zavetišča.
Logiran

king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #4 : sreda, 14.09.2011 : 14:18:35 »

Namesto weimeranca, ki zna biti zahteven tako zdravstveno kot tudi karakterno pa bi bil primernejši nemški ptičar, ki je bolj zdrav,  telesno od vseh naštetih najbolj  vzdržljiv in učljiv. Je pa seveda precej manj fancy kot njegov bratranec.

Lana, super si to napisala.

Edino tisti pogoj "umirjenost doma" bi znal biti prvi dve leti malo problem  Evil
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #5 : sreda, 14.09.2011 : 14:24:20 »

Prvi dve leti pa imajo itak vsi psi "problem" z umirjenostjo  Wink
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Majbiz
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 14.09.2011 : 15:52:07 »

Hvala za hiter odziv.

Pes bo rodovniški (dobro da obstajajo študentski krediti Smiley. Te katere se najde preko mojpes.net so vsi v redu oz. kako se prepozna da je psarna/vzreditelj v redu?

Kakšno je tveganje za dedne bolezni, recimo za displazijo - če imata oba starša A/A oz. koliko je treba gledati, da nimajo starši sklepe B kategorije?

Namen imam vzeti samičko, ne mislim pa je naprej razmnoževati oz. voziti na razstave, najveretneje bi jo steriliziral. Glede na to dejstvo me zanima vaše mnenje, če se vzame rodovniški pes, ki pa zaradi neke malenkostne hibe (barvni vzorec malo odstopa), ne dobi vzrejnega dovoljenja in se zato cena za njega spusti. Seveda je pogoj, da vzreditelj kljub hibi opravi vse zdravstvene preglede.

Glede ptičarjev, sem bil že ob vpisu weimeranerja na listo skeptičen, saj so mi vsi odsvetovali lovske pse, ker pač nisem lovec Smiley. Živim na vasi, kjer povsod okoli mrgoli živali in me skrbi, da bi nagon psa preveč vabil na potepanja Smiley - koliko se ta nagon da odnaučiti - ali bi na koncu celo moral iti med lovce?

Za švicarskega planšarskega psa se mi je zdelo, da je preveč masiven in da bo odpadel. Za hovawarta me skrbi, da so lahko agresivni in preveč dominantni. Labradorci in prinašalci pa so spet radi potepuhi, vsaj po mojih izkušnjah?

Še enkrat hvala za nasvete.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : sreda, 14.09.2011 : 16:00:10 »

Kaj pa kakšni setri? Samo razmišljam.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : sreda, 14.09.2011 : 16:23:50 »

O pasmi lahko precej preberes na tej povezavi - IRSKI SETER
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 14.09.2011 : 16:51:18 »

Ptičarji niso goniči in z delom dobiš brez problema tudi 100% odpoklic. Tako kot pri drugih pasmah. Sej tudi prinašalci so v bistvu lovski psi.  Roll Eyes Tongue
Ovčarji so tudi lahko zelo problematični pri gonji, če se jim jo dovoli.

Velika večina psov se bo prej ali slej začela potepat, če bodo prepuščeni sami sebi brez, da bi bili zaščiteni pred pobegom in s katerimi se ne bo delalo odpoklica.

Setri so znani kot potepuhi in baje radi bežijo, če se jim ponudi možnost. Za moje pojme bi to veljalo samo, če bi jim bilo blazno dolgčas.  Tongue
Moja mešanka z angleškim setrom je imela perfekten odpoklic. Tudi iz gonje za zajcem, če sva ga slučajno pohodila na sprehodu.
Sicer pa tudi setri čisto ustrezajo tvojim/vajinim potrebam.

Kar se kolkov tiče, so samo rezultati staršev premalo, ampak v grobem so za predstavo. Če je možnost je dobro videt tudi, kakšne kolke ma ostala žlahta in če mogoče obstajajo že potomci teh psov, kakšne kolke majo oni. Ni pa nič 100% v naravi.
Se pravi, treba je malo več pogledat okrog sebe kot pa samo starše in si jih po možnosti tudi ogledat v živo. Ker lahko nabašeš tudi na kakega, ki zataji negativne stvari o svojih psih...
Zdravo pamet vklopit in čimveč informacij Wink

Pa teme o pasmah prebrat Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #10 : sreda, 14.09.2011 : 18:48:41 »

Labradorci pa res niso potepuhi Shocked

Meni se zdi, da ti labi kar ustreza, edini problem je, ker imajo že kar nekaj dednih bolezni in je zato res fajn dobro leglo zbrat..
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #11 : sreda, 14.09.2011 : 22:15:53 »

Švicarji tudi niso potepuhi, so pa sposobni precejšne aktivnosti (koliko je to za vas "zelo aktivni"?). Je pa res, da se malo razlikujejo med seboj in ni treba, da vzameš mladička od staršev, ki imata po skoraj 60 kg. No, naš je precej zgagast, skoraj vsako minuto prirpavljen na traparijo (in ne potrebuješ veliko, da ga spraviš v igranje), po drugi strani se je pa sedaj tudi precej umiril (ima 18 mesecev). problem je nakup, ker v Slo bi ga jaz kupila samo pri enem vzreditelju. Je pa švicar precej bolj miren kot flat (po drugem letu).

Kaj pa bokser? ali pa parson terier?
Logiran
Majbiz
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #12 : sreda, 14.09.2011 : 23:55:07 »

Parson terier je premajhen, bokser mi ni všeč (oblika glave), vseeno hvala za nasvet.

Aktivno mislim toliko, da so sposobni iti vsak dan npr. zjutraj teči 8km in zvečer v hribe za kakšno uro ali dve, čez dan pa so sposobni imeti še kaj energije za igre, šolanje... okvirno nekaj takega.

Glede vsega napisanega do sedaj me zanima kaj mislite še o tornjaku, saj je o njem zelo malo podatkov, še tisti ki so, pa so zelo v redu.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : četrtek, 15.09.2011 : 07:52:40 »

Kaj pa kakšen kelpie? Ali pa belgijski ovčar? Ali pa avstalc?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 15.09.2011 : 08:04:35 »

Tudi jaz sem takoj na belgijca pomislila. Pa se izbiras lahko med 4 variantami.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines