mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:57:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54163 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #60 : petek, 23.12.2011 : 00:08:24 »

Počasi mi je vse manj jasno katera pasma je primerna zame Smiley...pač imam problem, da je pasma v katero sem se zaljubila (argentinska doga) po vsej verjetnosti neprimerna in pri takšnem psu pač ne želim tvegat...
se mi pa zdi, da ti ki imajo ptičarje jih precej zagovarjajo (razumljivo) in so meni osebno tudi precej všeč(vsaj vizualno Cheesy)...vendar vsakič ko si pogledam npr. video dogs 101 ali preberem opis, nisem prepričana če bi bil takšen pes najbolj zadovoljen z menoj ...
Logiran
SILBA MIA
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.789


WWW
« Odgovor #61 : petek, 23.12.2011 : 08:01:43 »

LacenS, pa si ti čisto trdno prepričana, da bi pasemskega psa Roll Eyes? Jaz sem prepričana, da za vsac'ga en pes rase nekje Cool
V kakšnem boljšem zavetišču bi ti znali svetovati, kjer osebje dobro pozna pse, nastanjene pri njih, če jim boš povedala, kaj si predstavljaš, kako živiš, kakšen je tvoj ritem, itn
Logiran
Laetitia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 133


« Odgovor #62 : petek, 23.12.2011 : 08:20:22 »

Naštudiraj dobre vzreditelje argentincev in se oglasi h kakšnemu na obisk in pogovor, če ti je pasma tako všeč. Morda ti ga bo odsvetoval/a.
Morda pa bi ob izbiri primernega mladiča, prave šole in ob pomoči izkušene osebe bila primeren vodnik. Boš vsaj iz prve roke vedela pri čem si.
 
Če so kakšne druge pasme, o katerih še razmišljaš, poskusi več predstavnikov te pasme spoznati "v živo", se pogovoriti s tistimi, ki pasmo imajo ali jo vzrejajo. Pojdi na kakšno razstavo, tam boš najbolj učinkovita, ker jih lahko spoznaš več hkrati, pogovori se, poberi kontakte, obišči tiste, ki so ti v ožjem izboru.

Sicer pa se strinjam glede tega, kar je Skogkatt napisala, da imajo psi radi, da se jim dogaja, da so vključeni v naše življenje. Tudi aktiven pes bo brez večjih težav preživel kakšen bolj len dan tu pa tam. Jaz mojega prav tako vzamem vedno s sabo, ko kam grem, pa tudi če se samo pelje mu je boljše kot če sam čaka doma. Med tednom včasih pride tak dan, ko je časa manj, ne moreš pomagat, pa potem nadoknadimo za vikend.

Aja, ko ravno omenjaš bokserja: če boš slučajno ugotovila, da je ptičar preveč aktiven zate, potem bo po vsej verjetnosti za bokserja veljalo enako.

Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #63 : petek, 23.12.2011 : 14:59:52 »

s psom sicer ne bi kolesarila-ker se mi zdi prenevarno

"Sprehod" s kolesom (nekje med slikcami): http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1824
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #64 : petek, 23.12.2011 : 15:15:22 »

zavetiščniki niso povsem izključeni...
na razstavo nameravam iti, prva je se mi zdi 14, 15.1.2012?...je mednarodna tako da domnevam da bodo tam večinoma vse pasme?
argentinske doge sem si že šla ogledat k vzreditelju (v Sloveniji se mi zdi sta samo 2?) in sta mi bila psa resnično všeč, čeprav samca po moje jaz ne bi mogla obvladovat-tako fizično kot že zaradi same energije psa...pasme mi vzreditelj ni odsvetoval, mi je pa povedal kaj naj pričakujem od takšnega psa...
glede kolesarjenja...nisem mislila početja kot takega, ampak se jaz ne čutim sposobna delat toliko stvari naenkrat Cheesy...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #65 : petek, 23.12.2011 : 16:02:07 »

Pri argentincih bi načeloma ne smelo biti problema, če bi si izbrala iz legla manj dominantno psico. Ob primerni zgodnji socializaciji in vzgoji ob pomoči dobre male šole ter kasnejšem šolanju sploh ne vidim, v čem bi bil problem. Bolj kot sama pasma je namreč pomembna izbira pravega mladiča.
Vožnja psa ob kolesu pa....če dobro obvladaš kolo in imaš vodljivega psa, ni nič bolj nevarno kot pešačenje ali tek.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : petek, 23.12.2011 : 16:05:30 »

Za ne tako zelo osamljene sprehode, je mogoče varnejša varianta, da imaš povodec v roki. Nekako takole: http://www.youtube.com/watch?v=BrB1YEvQDfM&feature=player_detailpage
Poznam enega, ki na podoben način vodi ob kolesu dve argentinki, brez problemov.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #67 : petek, 23.12.2011 : 22:17:50 »

Pri Argentincih sem tudi razmišljala v smeri manj dominantne psice...verjetno bo res najbolje da grem na pasjo razstavo in spoznam čim več psov ter tudi ostalih pasem o katerih razmišljam...
pa hvala za nasvete/pomoč! Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #68 : sobota, 24.12.2011 : 12:44:44 »

Še bolje kot razstava je obisk pri kašnem lastniku doma, pa  kašen skupen sprehod...da malo vidiš, kako v praksi tak pes funkcionira in kako bi se ujela.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #69 : sobota, 24.12.2011 : 13:56:50 »

Ja... Obisk na domu, sprehod in dooooolg pogovor in to pri različnih, če je možnost Wink
Na razstavah pa kvečjemu kak kontakt dobiš, se malo razgledaš itd.

Predvsem se pa izogibaj slabo socializiranih in plahih. Žal so tudi takšni  Undecided

Če si dovolj odločnega karakterja in boš znala postavit meje in če ti ni prioriteta, da se bo tvoj pes igral z vsakim, boš sigurno našla v pasmi nekaj zase.  Wink
Pravilna socializacija in učenje vaj poslušnosti pa bo.

PS: Pozanimaj se tudi glede zdravstvenih značilnosti in če so starši testirani med drugim tudi za sluh. Če so še mladički pa je sploh super.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #70 : sobota, 05.05.2012 : 08:45:12 »

Toliko da sporočim kako sem se odločila Smiley...
Nisem se odločila za argentinsko dogo, tudi starši so nekaj prispevali saj jim ta pasma ni všeč...mogoče enkrat v prihodnosti Smiley...
Ko sem pregledovala opise različnih pasem, sem med drugim naletela na pasmo srednji šnavcer...Ogledala sem si jih na razstavi in tudi šla na dom pogledat kako živijo s to pasmo...nato sem tudi kontaktirala klub ljubiteljev šnavcerjev in zdaj okrog 10.6. pričakujem psičko iz slovenskega legla črnih srednjih šnavcerjev Cheesy...
In se seveda hvala za odgovore!
lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #71 : sobota, 05.05.2012 : 09:10:22 »

Odlično! Smiley
Veseli me, da si se lotila izbire pasme na tak način - razstava, obisk predstavnika pasme doma, kontaktiranje kluba ...

Želim ti veliko veselja s šnavcerko Smiley
Logiran

LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #72 : sobota, 05.05.2012 : 16:57:14 »

Hvala Smiley...
Še sreča da sem našla ta forum...
lp
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #73 : sobota, 05.05.2012 : 17:02:35 »

Daj, oglasi se kaj z izkušnjami, ko jo boš imela, me kar firbec matra Wink ...
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #74 : sobota, 05.05.2012 : 19:53:41 »

hehe Smiley...velja!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines