mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 12:27:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pomoč pri izbiri pasme  (Prebrano 54174 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #75 : nedelja, 06.05.2012 : 16:35:45 »

Nevarno kolesarjenje z argentincem Wink

http://www.youtube.com/watch?v=lZLF6S-iaj0
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #76 : nedelja, 06.05.2012 : 16:37:12 »

Zelo so mi všeč Argentinske doge/psi, vendar se bojim da morda nisem najbolj primerna lastnica-zaradi ekstremnih potreb po gibanju,
Nimajo ekstremnih potreb po gibanju.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #77 : nedelja, 06.05.2012 : 18:29:36 »

Pes bi moral biti ob kolesu vedno na desni, zaradi njegove varnosti  Tongue Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #78 : nedelja, 06.05.2012 : 20:46:43 »

Ni potrebno, ni prometno. Meni je lazje ce je na levi Wink
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #79 : nedelja, 06.05.2012 : 20:48:57 »

Takole gremo do vhoda v mesto (20 min), potem pa gre na desno. Ampak meni je dejansko lazje ko je na levi.
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #80 : nedelja, 06.05.2012 : 21:12:59 »

Nimajo ekstremnih potreb po gibanju.
hmm...ko sem bila pri vzreditelju mi je rekel, da psa zlaufa tako da se pelje z avtom in potem laufata ob/za avtom...pa tudi sem videla nekaj posnetkov kjer jih tako "razgibavajo"...po tem sem pač sklepala, da ura do 2 na dan hitre hoje/teka/hoje po hribih takemu psu ne bi zadostovalo Smiley...
no sicer pa ker še trenutno živim s starši, ki so bili proti tej pasmi se žal potem nisem odločila za argentinsko dogo...so mi pa še vedno zelo všeč in mogoče kdaj v prihodnosti...Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #81 : nedelja, 06.05.2012 : 21:41:30 »

Zakaj ti je lažje, če je na levi? Zaradi morebitnih psov, ki vletavajo iz dvorišč, pešcev...? jaz si sploh ne predstavljam, da bi jih vodila po levi (tam kjer ni prometa so itak spuščene ali pa vlečejo pred kolesom). Poleg tega se mi zdi silno nerodno vodit psa ob kolesu s fleksijem. Ampak ni kaj, ful dobro zgledata.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #82 : nedelja, 06.05.2012 : 23:08:02 »

Nevem, lazje mi je pac, pa sem desnicar. Psi pa uletavajo z leve, desne, predvsem pa se mu herojsko limajo na rit. Ampak se ne pusti kaj dosti motit, prevec rad tece. Smiley
Pescev pa na tej dziri ni do vhoda v mesto ni, sirok makadam, smo na podezelju. V mestih se pa naceloma hodi po plocnikih Smiley Konkretno tole na posnetku je pot do mesta, imamo pa v drugo smer par poti kjer moras mimo parih his (in seveda spet spuscenih psov), potem pa same njive, tam pa greva z vecimi and they run freely Smiley Ampak na takih lokacijah raje pesakam.
Druga varianta je pa do vhoda v mesto s kolesom, tam pustim kolo, naprej pa pes po opravkih, pa malo v park zacahnat Smiley

Ni kaj dosti za filozofirat, jasno pa nisem tak kreten da bom psa izpostavljala avtom Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #83 : nedelja, 06.05.2012 : 23:10:14 »

po tem sem pač sklepala, da ura do 2 na dan hitre hoje/teka/hoje po hribih takemu psu ne bi zadostovalo Smiley...
Zadostuje, zadostuje. Ampak ce mislis da se nisi pripravljena na pasmo, je bolje da se zanjo nisi odlocila.
Logiran
Nodika
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #84 : ponedeljek, 07.05.2012 : 07:49:45 »

Upam, da ti bo uspelo in boš dobil psička , ki ti bo odgovarjal. Mogoče bi pa se odločil za nemškega pinča   Samosvetleča dlako ima, skoraj nič ne izpada.  Pri nas spi z nami skupaj v postelji.
. Naj ti samo na hitro napišem, da kamor boš ti šel te bo povsod veselo spremjal.   Nikoli te ne bo bremzal.  Če se boš odločil počivat, bo spal tolko časa, dokler se ne boš ti prvi dvignil s postelje. Vsaj moj je tak. Ko pridem z nočne ob sedmih zjutraj, greva ven lulat, potem pa nazaj spat do 14 ure. Je žilav vendar hkrati zelo zelo prilagodljiv.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #85 : ponedeljek, 07.05.2012 : 12:15:46 »

. Naj ti samo na hitro napišem, da kamor boš ti šel te bo povsod veselo spremjal.   Nikoli te ne bo bremzal.  Če se boš odločil počivat, bo spal tolko časa, dokler se ne boš ti prvi dvignil s postelje. Vsaj moj je tak. Ko pridem z nočne ob sedmih zjutraj, greva ven lulat, potem pa nazaj spat do 14 ure. Je žilav vendar hkrati zelo zelo prilagodljiv.

Naši trije, vsak drugačen mešanec, tako karakterno kot tudi po izgledu in velikostih, so točno taki. Če nimaš ravno psa z ekstremno izraženimi potrebami po gibanju, se praviloma prilagodijo lastniku in hvaležno usvojijo njegovo rutino  Smiley.
Dopoldan, po jutranjem polurnem sprehodu in zajtrku, pa so nadvse veseli, da imajo mir in lahko drnjohajo. Se mi zdi, da so ob vikendih dopoldan čisto znervirani, ko smo doma in se stalno premikamo, oni pa mislijo, da morajo ob tem sodelovati  Huh  Psi so pač dopoldanski spalci, vsaj pretežna večina njih  Wink
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #86 : torek, 08.05.2012 : 21:29:58 »

Zadostuje, zadostuje. Ampak ce mislis da se nisi pripravljena na pasmo, je bolje da se zanjo nisi odlocila.
To še je bil eden izmed dodatnih razlogov Smiley...se mi zdijo karakterno premočni psi zame...Smiley(za prvič)
Upam, da ti bo uspelo in boš dobil psička , ki ti bo odgovarjal. Mogoče bi pa se odločil za nemškega pinča   Samosvetleča dlako ima, skoraj nič ne izpada.  Pri nas spi z nami skupaj v postelji.
. Naj ti samo na hitro napišem, da kamor boš ti šel te bo povsod veselo spremjal.   Nikoli te ne bo bremzal.  Če se boš odločil počivat, bo spal tolko časa, dokler se ne boš ti prvi dvignil s postelje. Vsaj moj je tak. Ko pridem z nočne ob sedmih zjutraj, greva ven lulat, potem pa nazaj spat do 14 ure. Je žilav vendar hkrati zelo zelo prilagodljiv.
če si s tem ciljal name...hvala za odgovor Smiley...samo sem še ze odločila za srednjo šnavcerko, ki jo pričakujem v sredini junija Cheesy
Logiran
LacenS
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #87 : torek, 12.06.2012 : 06:11:27 »

Kot sem obljubila sporočam, da sem včeraj dobila psičko-srednjo šnavcerko Cheesy...
Popoldan sem šla po njo, pot je bila  super, ko pa sva prišli domov pa je bila zelo prestrašena kake 2-3 urce. Naš pes jo je zelo lepo sprejel, upam da bo tako tudi v prihodnje. Že kakih 5x se mi je polulala v hiši :-/, je kar ne morem ujet pri dejanju, je prehitra. Glede na to da jo imam še manj kot 1 dan, verjamem da bo boljše Smiley. Samo je smešno ko se pripravljaš pa bereš, pa je potem praksa čisto drugo Smiley.
Ker je imela 3-4 klope, sem jih odstranila in dala ampulo ki bi naj bila tudi za 2 mesečne mladičke, ampak je potem sestrična prebrala(v francoščini) da je za 3-mesečne :S, 15 min prepozno je prišla. Zaenkrat sicer ni videt da bi se slabo počutila :/...
Kletko je lepo sprejela, spi sicer malo na postelji malo na tleh Smiley, najbolj presenetljivo pa je bilo, da se ponoči ni nič jokala.Jeej Cheesy.
To je zaenkrat to.
lp
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #88 : torek, 12.06.2012 : 14:05:51 »

Cestitke Smiley Drugace pa je ni treba lovit pri dejanju, samo cimvec jo vozi ven da do dejanja sploh ne pride. Tako bo hitro dojela, da se lula zunaj.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #89 : torek, 12.06.2012 : 14:08:12 »

Se pravi-po jedi, po pitju, ko se zbudi, vmes pa kar tako za "brezveze". Ce bos tako delala, zna biti v enem tednu ze sobno cista oz. nakazati, da jo tisci. Lulanju in kakanju daj ime in seveda hvali, ko opravi.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pomoč pri izbiri pasme
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines