mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 07:04:10

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jaz, BINDI (in moja rudniška banda)
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 45   Dol
Natisni
Avtor Tema: Jaz, BINDI (in moja rudniška banda)  (Prebrano 99163 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #285 : sreda, 24.04.2013 : 21:01:11 »

čarka - pri nas vsako pomlad (ko začneta dlako odmetavat na polno) damo skoz eno lažje črevesno vnetje...
Prvič je bila cela panika. RTG, UZ, hospitalizacija na VF... Ugotovili so vnetje želodca in črevesja. Na UZ se je videlo kot "čep" v črevesju. Naročili so nam, da naj preverjamo iztrebke, ker naj bi ta-mala očitno nekaj požrla.
Mnja, ko se je ponovilo drugo pomlad ob točno istem času, sva s soprogom končno ugotovila, da jo v bistvu matra "požrta" dlaka (vrestling polar stajl parkrat na dan). Sedaj sem pozorna in jo dam ob prvih znakih "šraufanja" takoj na Linex in Ranital za par dni. Definitivno pomaga. Če ne bi pomagalo, bi jo vlekla do vet-a, ker gastritis in kolitis lahko rata kroničen.

Pri Bindinih kocinah dvomim, da so te razlog, ker se je zdaj to bruhanje že drugič ponovilo, mislim da od novega leta. Tudi takrat je bila 5 dni na ranitalu in je bilo OK, do zdaj ... in danes je tudi že vse OK, ker je na ranitalu, ali pa bi bilo vse v redu tudi drugače, kdo ve  Roll Eyes Ampak, ziher je ziher  Wink

A drugače Bindi ne golta hrane, ane, ne je prehitro?

Ne, prav počasi, travico po travico, pa žveči predno pogoltne. Običajno v iztrebku sploh ni videti trave, razen, da je malo pobarvan  Smiley


Boni striktno je travo za to, da jo potem izbruha. In po tem je vidno boljše volje. Včasih jo samo nekaj pogricka, takrat ne bruha. Ko pa se loti paše, jo pustim, saj nekaj trenutkov za tem veselo izbruha zeleno tekočino in travo in je vse ok.
Bindi, upam,d a bo vse ok.   Kiss Kiss

Ja, vem, eni to delajo, ko jim je slabo, za Bindi pa tega ne morem reči. So mi pa tudi že pametno očitali, da ji sigurno manjka vitaminov, ker se pase  Huh

Saj pravim, nekaj čisto ne štima, mi je pa vet. rekel, da ima precej psov težave z viškom kisline. Ampak, bomo že pogruntali, še pri vsakem našem pesjanarju smo  Grin
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #286 : sreda, 24.04.2013 : 22:06:13 »

Ne, prav počasi, travico po travico, pa žveči predno pogoltne.

Ne travo, hrano sem mislila, običajen obrok.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #287 : sreda, 24.04.2013 : 23:26:43 »

A, to pa hitro, kot se le da in če pogledam skozlane brikete, so celi  Sad
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #288 : četrtek, 25.04.2013 : 00:34:39 »

Samo, da je boljše in naj tako tudi ostane!  Kiss
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #289 : četrtek, 25.04.2013 : 00:57:38 »

A, to pa hitro, kot se le da in če pogledam skozlane brikete, so celi  Sad
To zna biti potem dejansko zaradi preveč hlastnega hranjenja, goltanja. Pes požre poleg briketov verjetno še dosti zraka, potem pa zbruha Undecided Tako je jedel "napš" border Boris na začetku, po prihodu iz zavetišča, pa velikokrat bruhal kmalu po obroku. Je izgledalo, kot da bi rad rignil, pa je bruhal.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #290 : četrtek, 25.04.2013 : 07:35:56 »

Ja, to je bil Bitov problem, zato sem mu kupila skledo z usločenim dnom, da je jedel vsaj MALO bolj počasi. Dejansko pa po nakupu te sklede nikoli več ni bruhal. Kaj če ti jo prinesem, pa probaš?
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #291 : četrtek, 25.04.2013 : 07:47:05 »

SunnyDay, ravno včeraj me je kolegica spraševala, kje bi se dalo nabavit točno tako kovinsko posodo, ker vse, ki jih je ona našla so bile plastične/keramične....Namig? Wink
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #292 : četrtek, 25.04.2013 : 08:30:39 »

A veš da že en čas tuhtam, kje sem jo nabavila Roll Eyes. Ti javim, ko se spomnim oz. najdem.
Logiran
Fifi1
odvisnež
*****
Sporočil: 884


WWW
« Odgovor #293 : četrtek, 25.04.2013 : 09:46:26 »

SunnyDay, ravno včeraj me je kolegica spraševala, kje bi se dalo nabavit točno tako kovinsko posodo, ker vse, ki jih je ona našla so bile plastične/keramične....Namig? Wink

Vem, kje se jo dobi, napiši mi mail na jazsemnajvecja AFNA gmail PIKA com, pa ti dam link.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #294 : četrtek, 25.04.2013 : 09:57:26 »

Nekateri dajo v posodo kar teniško žogico, pa je tudi treba malo počasneje jesti. Smiley
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #295 : četrtek, 25.04.2013 : 10:04:06 »

Hvala Fifi, mi je že SD poslala nekaj koristnih linkov, tako da mislim, da bo frendica zadovoljna z izbiro Smiley.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #296 : četrtek, 25.04.2013 : 13:09:35 »

Jaz sem jih videla že v večih različnih pasjih trgovinah  Wink
Amapk mi ni jasno, zakaj te težave šele zadnje čase. Namreč, Bindi še vedno dobiva 3 x 1/3 obroka/dan, zato po moje polnost želodca ne more biti razlog  Roll Eyes
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #297 : petek, 26.04.2013 : 07:40:28 »

čarka - pri nas so problem kocine vrestling partnerja, ne od ta-male.  Wink
Čeprav Viktorček res ne more biti ravno razlog...  Undecided Ta črna lepota je pa tudi od nekdaj pri bajti.  Kiss
Hm.  Undecided Zna biti res kakšna kislina...
Držte se! Poskusi ji dodajat probiotike, da se uravna še črevesna flora.  Kiss Kiss
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #298 : petek, 26.04.2013 : 07:52:36 »

Čarka, na gliste si pomislila? Namreč moja psička je imela tudi pred kratkim te težave, s tem da me je zbujala tudi že pred peto zjutraj, da sva zdrveli ven. Zunaj je obsesivno žrla travo in jo potem izbruhala, zraven pa se je potem že obilno pokakala. Tudi jaz sem dala ranital, da sem ji umirila zadevo, ker sem mislila, da je kislina. No, pa sem potem med pobiranjem kakca ugotovila, da so se notri pasle prav nagravžne gliste, pa je redno razglistena. Običajen postopek v takih primerih jo je odrešil in zdaj je okej.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #299 : petek, 26.04.2013 : 09:38:31 »

Hvala, vsem za izkušene nasvete  Cheesy

Ja, delamo na večih področjih, tudi vet ji je štoral po riti  Tongue, če bi kaj dolgega našel, je pa tudi na tridnevnem anatiglistnem/trakuljnem ...  tretmaju  Wink

Probiotike dobiva zaenkrat le kot jogurt (ampak dobivala jih je tudi že prej), Linex pa ji dam le, če ima drisko. Trenutno je ob Ranitalu bp. Mogoče ji pa v usta res porinem
še kakšen Linex, saj škodit ji ne more  Smiley.

Je pa Viktor ponoči driskal (sem ugotovila šele zjutraj  )

Ah, če so tvoji deca že veliki in brez zdravstvenih težav, si nakoplješ pa pasje otroke  huh
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 ... 45   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  srečne PASJE zgodbe  |  Tema: Jaz, BINDI (in moja rudniška banda)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines