mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 19:02:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP PSA
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAKUP PSA  (Prebrano 10998 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojipotepuhi
novinec
*
Sporočil: 6


WWW
« : ponedeljek, 12.09.2011 : 11:53:58 »

Prosila bi za pomoč.

smo družina s tremi otroci ( 3,6,8 ). Odločamo se o nakupu psa. To je bila sprva želja starejšega sina . Vem, da se psa ne kupuje otroku zato želim še temeljiteje razmislit in se nato dokončno odločit. Vem tudi, da ga bo začetna evforija verjetno hitro minila in bo na meni - sprehodi....

Smo čisti začetniki. V mislih smo imeli Shi tzuja ali pa kavaljera. ( ali je še kaj bolj primernega ).  Radi bi da ne laja preveč, da ima rad otroke, da ne pušča preveč dlake. Živimo v bloku.
  Na kaj vse moramo biti pripravljeni  Shocked
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #1 : ponedeljek, 12.09.2011 : 12:18:30 »

Mogoče bi bilo dobro, da si preberete tale članek http://www.mojpes.net/modules/news/article.php?storyid=1183 za začetek Smiley, vam zna pomagat pri odločitvi Wink.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #2 : ponedeljek, 12.09.2011 : 12:27:14 »

Sama sem v podobni situaciji. Za začetek vam svetujem knjigo Psi za telebane.
Hkrati s tem si predstavljajte življenje s psom. Kako bomo, ko bodo viroze napadle otroke, kako bomo zjutraj skombinirali sprehod, dostavo otrok v vrtec in šolo in službo. Kako bomo motivirali otroke, da bo naredil nalogo in se učil. Kako bomo psa peljali na sprehod, pa se bodo vsi grebli za povodec. Kako bo pes zbegan, ko mu bo vsak otrok dajal drugačne ukaze. Kako bomo zvozili vzgojo, ko bomo dopoldan dosledni, popoldan ob otrocih pa malo manj.
Nočem vas zamoriti. Sama imam 4 otroke (2, 5, 8, 10) in takšno željo kot vi. Eno leto že intenzivno berem in sprašujem. Predstavljam si življenje s psom. Sploh pozimi, ko so viroze, si včasih rečem: hvala bogu, da še nimam psa. Po drugi strani pa večkrat dnevno pomislim kako bi bilo dobro če bi ga imeli.
 V končni fazi, bi nam najbrž tudi sedaj šlo. Pa nam manjka samo še nekaj mesecev, da se bomo selili v hišo. In pesmatiks se nam bo pridružil takrat, če ne šele med šolskimi počitnicami, ko ni domače naloge.
Srečno
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.09.2011 : 13:30:04 »

Kaj pa kak zavetiščar? Ker polona mislim da svoje pse kar pozna in jih ne bo dala kar tako stran, bi vam dobro svetovala. Ker meni se zdi če so otroci še boljše tak, se že ve kak karakter ima, pri mladičku pa se tega ne ve in še več truda glede učenja, socializacije je potrebno uložiti vanj. Če se boste pa vseeno odločili za pasemskega pa pojdite na kako razstavo (prva je 1.10 v kopru) in tam poglejte kateri so vam vizualno všeč, potem pa se pogovorite z lastniki da spoznate še karakter.
Kaj pa je takega s to psi za telebane? Ker vsi tako pišejo kako je dobra sem jo ponovno prebrala pa meni ne piše preveč dobro, zastarelo (sem si najbolj zapomnila tisto o šolanju s prisilo). Jaz pa ti priporočam da bereš članke po internetu, ker so bolj sodobni, knjige tudi ampak vse jemlješ z rezervo ker je večina zelo zastarelih. Jaz pa za začetnice priporočam življenje s psom, je res taka začetniška!
Pa ne se odločit prehitro, lahko kar kako leto počakate in se izobražujete.
Srečno pa upam da se ne bboste prenaglili!
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #4 : torek, 13.09.2011 : 00:49:23 »

Jaz osebno bi vam Kavalirja odsvetovala ker so to zelo nežni in občutljivi psi, vi pa imate še precej majhne otroke in ti so lahko do psa včasih precej grobi, sicer nehote ampak ta pasma res potrebuje veliko pozornosti in tudi nekateri vzreditelji družinam z malimi otroci to pasmo odsvetujejo, morda se odločite raje za kakšno večjo pasmo ki je primerna tudi za začetnike.
Razmislite pa tudi ali ste pripravljeni sami prevzeti vso odgovornost za psa, ker to ni igrača ki jo zavržeš ko se je otroci naveličajo, žal sem že videla precej primerov ko se je otrok psa naveličal in so ga potem oddali kdovekam. Toliko v razmislek. Poleg tega pa imajo kavalirji tudi dedne težave s srcem in je potrebno zdravljenje ki pa je precej drago (tablete, pregledi pri veterinarjih). Tako da tudi o tem morate razmisliti da žival lahko zboli in da pes živi 10 do petnajst let in v tem času je človek/lastnik dolžen odgovorno poskrbeti zanj.
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #5 : torek, 13.09.2011 : 06:22:32 »

Ker zdaj imate verjetno veliko dela še z otroci... in ne vem če bi bilo časa za mladičkasto vzgojo. Saj tudi odrasel potrebuje vzgojo in šolo seveda ampak gre z enim neproblematičnim ki čisto osnovna pravila (npr. da se ne greize ljudi, kar moraš mladička še naučiti) pozna. Ker če je pes že dolgo v zavetišču tam poznajo njegov karakter in ga lahko priporočajo ali odsvetujejo, se prej res vidi če je prijazen ali ne, z mladički pa nekaj lahko vidiš v leglu ampak ni tako sigurno. Ker ne vem zakaj vsi ki hočejo psa le za družabnika iščejo neke pasme, ko pa v zavetiščih in drugje čaka na dom ogromno psov! Pa nikakor ne kupuj čistokrvnih brez rodovnika - ali rodovniškega od dobrega vzreditelja ali mešanca.
Logiran
Levi
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 29.09.2011 : 08:12:39 »

Odločam se za nakup whippeta. Ker trenutno v Sloveniji ni legla, sem malo pobrskal po internetu in v Belgiji, v psarni **** našel leglo. Zanimajo me vaše izkušnje o omenjeni psarni oz. kakršnekoli informacije o njih? Je kdo že kupoval pri njih?

Najlepša hvala za odgovore.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 29.09.2011 : 08:40:24 »

Pozdravljen Levi.

V Sloveniji so legla.
Že na mojpes.net-u boš našel nekaj aktualnih oglasov vzrediteljev (npr.: http://www.mojpes.net/modules/legla/article.php?storyid=1021).

Brez zamere, ampak - prosim -  preberi si še: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,1152.0.html
 Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 29.09.2011 : 08:41:10 »

O točno določeni psarni se javno ne bomo pogovarjali, lahko se pa menimo na splošno o nakupu psa, ki ni drugje nič drugačen od nakupa pri katerem od domačih vzrediteljev. Torej - najprej kontakt z nekaj vzreditelji, potem pa naprej - raziskovanje rodovnikov, prednikov, potomcev ... O psarni, o kateri sprašuješ, in o njihovih psih, se samo na prvo žogo najde na netu cela vrsta objav in zapisov, njihovi psi pa živijo po vsej Evropi. Stopi v kontakt tudi s kakšnim od teh lastnikov.
Sicer je pa vzrediteljev whippetov kar nekaj tudi v Sloveniji, pa tudi legla so kar pogosta. Seveda, če se z nakupom tako zelo ne mudi.
Logiran

nikapika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 02.10.2011 : 10:36:44 »

živjo! že nekaj časa iščem psa nemški špic, in sem vedno malo prepozna ko pokličem na oglase, pomislila sem že da mi pes ni usojen ampak bom ustrajala! pa sem že nekajkrat zasledila povezavo **** iz hrvaške pa me zanima če gdo pozna? na prvi strani imajo ponujene mladiče vendar mi vse skupaj izgleda malo sumljivo..
hvala za odgovor. LP
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #10 : nedelja, 02.10.2011 : 11:30:12 »

nikapika, si lahko vzameš minutko časa in prebereš post ki je nad tvojim? Da ne boš v naslednjem spraševala, zakaj je zbrisana povezava, katero si dodala.
Logiran
nikapika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 02.10.2011 : 12:35:49 »

aha ok. ampak kako pa naj človek dobi prave podatke če se o tem ne smemo pogovarjati?
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : nedelja, 02.10.2011 : 13:02:27 »

zelo težko, če ne stopiš v stik s kakšnim lasnikom pasme, ki ima res dober pregled nad psarnami in vzreditelji. Lahko kontaktiraš kakšnega vzreditelja na razstavi (tam predstavnike številnih, tudi zelo redkih pasem). marsikaj ti pove tudi spletna stran psarne - sama podpiram kvalitetno,  vendar absolutno ljubiteljsko, ne množično, serijsko vzrejo, torej nekaj legel v življenju psice. Psi naj bodo člani družine, mladiči naj odraščajo v družinskem okolju, torej v hiši, starša pa naj imata opravljene vse priporočljive teste (kolki, oči, morda še kaj). Prav tako se izogibam psarn, ki množično vzrejajo več pasem hkrati.  Sicer pa se vsi podatki o vzrediteljih in leglih dobijo tudi na KZS.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #13 : nedelja, 02.10.2011 : 13:07:13 »

 Ups, pardon na razstavah najdeš predstavnike številnih pasem ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 02.10.2011 : 14:08:22 »

Hm, kakšni pa so "pravi" podatki?
Morda je pravi nasvet tisti, ki ti ga da nek popoln neznanec na netu, kjer ti lahko vsak prepreprehvali nekega vzreditelja ali pa ti ga do konca spljuva? Samo tako, zaradi heca, zaradi neke bedaste zamere ali zato, ker hodita na pir skupaj? Kaj pa ima to veze s psi in s tistim, kar kupuješ za 10+ let?

Psa kupuješ ti, ne kdo med nami. Torej, najprej prečekiraj psarne, ki so na internetu. Natančno preglej frekvenco legel, preštudiraj rodovnike, stopi v stik z vsemi, ki se ti zdijo zanimivi vzreditelji, ne glede na to, ali imajo trenutno leglo ali ne. Bližnje lahko tudi osebno obiščeš (po dogovoru, seveda). Vsekakor jih po vrsti sprašuj vse, kar te zanima. Po nekaj stikih ti bo jasno, od koga bi bila pripravljena kupiti psa in od koga ne. Ko pade ta odločitev, začneš iskat pse iz te vzreje. Najprej po netu, potem se s kakšnim lastnikom pobliže spoznaj.

Kupovati psa na podlagi tega, kaj neznanci čvekamo o nekom po forumih, je ena od večjih bedarij, ki jih počnejo kupci pri nakupu psa.
Logiran

Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines