mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:03:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP PSA
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: NAKUP PSA  (Prebrano 10975 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Laeja
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 186


« Odgovor #15 : nedelja, 02.10.2011 : 14:48:07 »

nikapika poišči malo po imenu psarne, zagotovo boš že našla tudi kakšnega lastnika psa iz psarne, ki te zanima ... poleg ostalih podatkov, ki jih pridobiš iz drugih virov ti tudi to lahko nekaj pove .. pa čeprav iz pretekle paritvene kombinacije ;-)

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : nedelja, 02.10.2011 : 15:58:34 »

... sem vedno malo prepozna ko pokličem na oglase, pomislila sem že da mi pes ni usojen ampak bom ustrajala ...

Imaš popolnoma napačen pristop za iskanje mladiča.
Smiselno je, da kupci čekirajo oglase zato, da vidijo, katere psice imajo trenutno leglo ali so ga imele pred kratkim, nikakor pa ne dejanskemu iskanju psa za nakup. Če boš tako iskala, ga res ne boš nikoli našla, razen morda pri kateri od pasem, kjer je tudi številčnost predstavnikov (in s tem legel ter mladičev) velika. K nakupu se je treba spraviti bolj sistematsko - narediti seznam vzrediteljev, morda tudi lastnikov samic (pomaga internet, razstave in razstavni katalogi). Po tem seznamu se šele začne pravo raziskovanje - kdaj in kje bo kakšno leglo izbrane pasme, kakšni so rodovniki paritvene kombinacije ... Iz tega se izločijo ustrezni vzreditelji in paritvene kombinacije ter nadaljuje podrobnejše raziskovanje vzrej tistih vzrediteljev, ki smo jih postavili v ožji izbor.
Pri takem organiziranju nam ne more uiti nobeno leglo in zagotovo imamo možnost pravočasno rezervirati mladiča.
Logiran

nikapika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 03.10.2011 : 19:30:13 »

aha, hvala za odgovore! gledem te pse že ene 2 leti, ampak se nikoli nisem zaprav lotila in klicala psarn ker je oče še vedno malo proti psu, čeprav jih imamo že celo življenje ( trenutno smo 3 leta brez ker je odšel prejšnji pudel zaradi starosti) tako da sedaj končno popušča in sem že tako zelo neučakana da bi ga najraje imela takoj, kar vem da ni prav ampak si ga res želim, nebi čakala spet na leglo spomladi. in kot pravim, nekaj ljudi ki pa sem že klicala, so jih že oddali oz imajo rezervirane. tako da nevem, očitno bom še kar mogla čakati..
Logiran
nikapika
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #18 : torek, 04.10.2011 : 12:30:46 »

aja pa pod "prave podatke" nisem mislila dobsedno in da bom izbrala psa glede na izkušnje vas na forumu, ampak samo če gdo ve za stran ki sem jo napisala če je spet kaka fora kot slovenski ** preprodajalec ki ga skoraj vsi že poznamo in se mu je bolje izogibati. samo to me je zanimalo.. lp
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : torek, 04.10.2011 : 13:00:32 »

Preprodajalci se od vzrediteljev ločijo kot noč in dan, zato se odgovornemu kupcu, ki bo naredil nekaj najosnovnejših korakov (sem jih že napisala v tej temi), nakup pri preprodajalcu enostavno ne more zgoditi.
Logiran

Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: NAKUP PSA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines