mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 14:04:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Zlom tačke
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zlom tačke  (Prebrano 4177 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
frida123
novinec
*
Sporočil: 4


« : sreda, 05.10.2011 : 20:58:49 »

Moj ljubi psiček je imel bližnje srečanje s kolesom, pri čemer si je zlomil tačko. Seveda smo ga takoj peljali k veterinarju, ki je taco slikal in ugotovil, da je zlomlena. Ker je pes še mlad in ker je zlom "lep" je mnenja, da se mu bo kost zacelila brez operacije. Dobil je gips čez celo taco, tudi čez prste. Ko se je doma prebudil, dobil je namreč injekcijo za pomritev, je bil zelo slabe volje, ker je doumel, da ne bo mogel spati v klopčiču, skakati na kavč in z njega, da pretegovanje za nekaj časa odpade, tudi pri lulanju in kakanju so težave ... skratka res je bogi.
Dva dni je bil zelo slabe volje, potem je slaba volja minila in obnašal se je glede na vse tegobe, kar v redu. Dobra volja je trajala dva dni. Že je pomigal z repom, Sad Sam pogled si je nadel le redko kdaj.
Danes pa je cel dan kot prva dva dni. Izjemno slabe volje.

Ali ste mnenja, da ga moram pelati nazaj k veterinarju ali naj počakam še kak dan, če se mogoče navadi? Ali ste mnenja, da je lahko kaj narobe?
Naj še povem, da je, seveda samo stvari, ki jih ima rad, briketov se ne dotakne, če pa mu dam stvari, ki jih obožuje jih v šusu poje.

Za kakeršno koli mnenje ali izkušnjo vam bom zelo hvaležna.
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 28.01.2012 : 20:01:22 »

Lep pozdrav, nekje sem zasledila informacijo,da se zlom pri psu zaceli sam,ker naj bi pes ležal tako,da ga ne boli- in na ta način spravi kost v pravilen položaj...za ta primer mi je povedala sodelavka in govorila je na konkretnem primeru. Čeprav se mi ni zdelo humano, ampak ji je vet rekel,da je temu tako (ker ni imela denarja za poseg).
Hočem reči,da kuža verjetn samo rabi nekaj časa,da pride k sebi-kot pri človeku. Najbrž mu ni prav prijetno imeti gipsa na tački, boli ga pa verjetno tudi. Bi rekla,da ni razloga za skrb....kontrolo pa imata verjetno čez teden ali dva?
lp in čimphitrejše okrevanje želim Smiley
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Zlom tačke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines