mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 01.06.2024 : 13:45:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 143890 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #165 : torek, 01.07.2003 : 11:52:33 »

tiara,
jaz ti lahko povem kaksna je razlika med dalmatinko Shait in irsko seterko Laro. Shait je bila kot mladiček veliko bolj zahtevna in zelo zelo radovedna. Zunaj sta obe zelo zivahni in se tudi obe radi malo prevec oddaljita. V stanovanju Lara vedno samo spi, Shait pa nikoli. Razen ko je Tomaz na kavcu.
Tomaza ima za gospodarja in kar on dela je zanjo sveto. V vsem se mu prilagaja. Take zvestobe pri Lari nisem opazila. Je bolj druzinski pes in ima vse enako rada.

Logiran
tiara
gost
« Odgovor #166 : torek, 01.07.2003 : 13:21:42 »

ola
shait sej ti si pa iz gorenjske an? ker sem zasledila da si imas zlato čop za veterinarko.ali se motim?
jest sem doma blizu Bleda
kaksno hrano pa kaj priporočaš za dalmatinko?
ali je kaj napadalna do drugih psov? moj Nik nima rad samcev, samičke pa obožuje zato sem se odločila da bo naslednji kuža ženskega spola da bo manj težav.
a z učenjem dalmatinčkov so pa težave? a se ne ucijo hitro? a so težave tudi z učenjem ukazov kot so sedi,prostor,...

Tina
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #167 : torek, 01.07.2003 : 15:31:15 »

tiara,
Glede hrane ti ne morem pomagat. Zaenkrat se nismo odkrili tiste "taprave".
Shait ni napadalna do nobenega psa. Nasprotno! Mi smo imeli velike probleme ker je bila prevec navdusena nad psi. Zelo je pomagalo solanje. Splaca se ti dalmatinca solat ker se hitreje nauci. Shait sem naucila vecino stvari jaz uboga pa Tomaza  Huh  Ze od vsega zacetka pa sva se ji velikokrat skrivala ker je rada odtavala.
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #168 : sreda, 02.07.2003 : 07:51:35 »

Tiara, res je, dalmatinec se hitro uči, to pa pomeni tudi, da se prav tako hitro nauči tisto, kar ni zaželjeno! Grin Zato ti svetujem, da svojo dalmatinko začneš vzgajati takoj. Kot ti je svetovala Shait, ti tudi jaz toplo priporočam šolanje v pasji šoli! Napadalnost do drugih psov? Poznam nekaj dalmatink, ki so prav prijazne do ljudi in drugih psov. Z mojim "junakom" je bilo malo drugače - agresivnost sprva do ljudi, sploh pa do psov-samcev, se je izkazala le kot velik strah  Shocked, z vztrajnim utrjevanjem poslušnosti in discipline sva to premagala. Menim, da ne moreš ločiti z ostro mejo med pasmami, kot npr. labradorci so takšni, dalmatinci so takšni...itd. Tudi znotraj pasme so psi različnih značajev, katerega boš končno izoblikovala ti! Veš kaj pravi moj stric - dolgoletni kinolog? Po značaju psa lahko ugotoviš, kakšen značaj ima njegov gospodar! Joj, da ne bom preveč "pametovala" še to, za dalmatinca pravijo, da je njegova zvestoba brezmejna, kar bi ti lahko potrdil tudi moj Boni, če bi znal govoriti! Cheesy
Logiran
dalmatinka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25



« Odgovor #169 : sreda, 02.07.2003 : 08:52:23 »

Še to bi rada dodala, upam, da ne dolgočasim s svojim razmišljanjem! Nočem prestrašiti bodočih lastnikov dalmatinca, sama imam pač takšne izkušnje. Ko sem se sama odločala za to pasmo, sem bila popoln novinec iz kinologije in ko sem prebrala, da je dalmatinec pameten, hitro učljiv, zvest in oh in sploh..., sem mislila, to je zame! Kaj hitro sem priletela na realna tla (auuu!) in si  mislila, da sem pač izbrala psa, ki vseh teh lastnosti nima, smola! Le s prigovarjanjem trenerja v pasji šoli sem vztrajala in sčasoma se je moj  nepridiprav spremenil v vzornega predstavnika svoje pasme!
Logiran
tiara
gost
« Odgovor #170 : sreda, 02.07.2003 : 08:53:24 »

oj
upam da vam ne grem že na živce ker skos nekaj sprašujem  Smiley
ampak hočem le vse najboljše za mojo bodočo pridobitev
zanima me samo še katere vrste šolanja naj opraviva(pasje igralne urice, mala šola,osnovno šolanje psov)??
ali ima kdo izkušnje s KD Lesce??

Hvala in LP

Tina
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #171 : sreda, 02.07.2003 : 10:25:29 »

S KD Lesce nimam izkusenj. Tja smo hoteli iti na igralne urice pa ni bilo dovolj psov prijavljenih. Kasneje smo sli v solo ki ga je organizirala LKD Gorenjske. Tam nam je bilo vsec ker smo vsi delali vaje skupaj v krogu in ce je en pes nagajal je potegnil za sabo se kakšnega. Tako si bil prisiljen vaditi doma s psom ce si hotel da tvoj pes ne bo motil ostalih. Meni je bilo vcasih prav nerodno. Grin
Logiran
tiara
gost
« Odgovor #172 : sreda, 02.07.2003 : 16:37:07 »

Shait, zakaj nerodno?
A mata tvoji psički rodovnik?Si že imela kaj mladičkov?Mogoče pa od tebe kupim dalmatinčka  Cheesy
Prav študiram al nej kupim z rodovnikom ali ne?Na tekmovanja ne mislim hodit, če bi se pa agility učila bi pa to itak delala samo iz zabave in užika.
Edino če bi imela mladičke pol je bolš če ima psička rodovnik.
Cene pa itak ful nihajo.

Tina
Logiran
drag_
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 1



« Odgovor #173 : sreda, 02.07.2003 : 22:02:45 »

Živjo,
pri nakupu dalmatinca je najpomembnejše, da ni gluh. 8% se jih rodi popolnoma gluhih, 22 % do 24% pa jih ima težave z sluhom. Na zahodu je obvezen t.i. BAER test, ki se ga opravi po 5 tednih starosti. Zelo dober naslov za več informacij o
dalmatincih http://www.k9web.com/dog-faqs/breeds/dalmatians.html
Jaz uporabljam Eukanuba Adult in še nikoli nisem imel težav z
dlako, briketom vedno dodam žlico olivnega olja. Zjutraj in zvečer ga dobro skrtačim z gumijasto rokavico. Vsak dan pretečeva ali prekolesariva vsaj 10 km. Pozoren moraš biti na vnetje ušes. Pes začne tresti glavo in si praskati ušesa. Takoj je potrebno nakapati v uho Clorexy derm. Če je vnetje hujše je potrebna še kura z antibiotiki. Dalmatinec ima specifičen urinarni sistem, ledvični kamni niso redkost, zato naj ima vedno možnost, da gre na vodo.
Logiran
dizzy
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #174 : torek, 22.07.2003 : 07:38:30 »

živjo
tudi jaz sem lastnica dalmatinke.Jaz sem jo peljala v malo šolo v kombinaciji z agylitijem pri 7 mesecih. Za mojo punco  je značilno , da  samo z lepo besedo in nagrado kaj dosežem. Komande pa morajo biti bolj odločne. Pri agylitiju -sicer ne tekmujeva, je včasih super , včasih pa se ji kar ne ljubi. No midve hodiva tja zaradi družbe , socializacije in nasploh gre zelo rada.
Do 15 meseca z njo nisem imela problemov v stikih z drugimi psi, potem pa je bila napadena( potem še enkrat), potem puberteta  in od takrat je  drugačna. Izogibam se stikov s psicami, s psmi pa se lepo igra- izjema je družba psic in psov na agylitiju, kjer se lepo igra z vsemi, tiste  psicei, ki so enako dominantne kot ona , pa se  ogibajo druga drugi.
Rada me tudi čuva, še posebej, če se  mi kdo preveč približa( pes) in se postavi vmes.
Skratka postala je kar huda do psic, do ljudi , otrok in psov pa je zelo prijazna. Rada se igra tudi z mladiči
Jaz jo hranim z eukanuba adult, šalčka riža,pol piščančjih prsi, malo zelenjave, žlica olivnega olja, žlica kisle smetane ,žlička medu in 1x na teden še rumenjak. Krtačim jo z gumjasto rokavico  1x do 2x dnevno.
Moja je nora na vodo, rada plava. Kljub tuširanju s sladko vodo po kopanju v morju, je dobila nekaj mezoljčkov okrog vratu, ki pa se zdaj že sušijo. Jih poznam že od lani, ko sem poskušala vse mogoče pa je bilo še slabše. Letos sem jo pošprejala z deznfekcijsko tekočino, ki ublaži srbenje, da se ne praska in to  se je izkazalo za najboljše.
Vsem sedanjim in bodočim lastnikom dalmatinčkov želim veliko  veselja  z nagajivčki in lp    Cheesy
Logiran
Ivory
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #175 : torek, 04.11.2003 : 00:12:30 »

koliko vzrediteljev dalmatincev je pri nas.ali ima kdo dobre izkušnje z katerim od njih?navdušujem se za to pasmo in razmišljam o nakupu.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #176 : torek, 04.11.2003 : 16:36:45 »

Če se ne motim imamo v Sloveniji dva ali tri vzreditelje(ne vem točno),dva sta tudi na forumu ;)Upam,da se bosta kaj javila...

Drugače pa če razmišljaš za bolj resen nakup,za dalmatinca ki je res vrhunske vzreje pa kupi dalamtinca v tujini.Pri nas imamo na žalost zelo nizko kvaliteto dalamtincev...

Drugače pa trikrat premisli,preden kupiš dalmatinca,ne kupuj po Salamonovem oglasniku ali trgovinah z živalmi,torej pazi!Dalmatinci so namreč nagnjeni h gluhosti ter boleznim kože...

lp,pia
Logiran
Ivory
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #177 : torek, 04.11.2003 : 20:56:11 »

hvala za odgovor.po prebiranju tega in mojpes.com foruma je razbrati,da imamo ravno pri nas najboljše dalmatince na svetu.prebrati je res neverjetne uspehe.po mojem mnenju je najboljše kupiti psa najboljše vzreje,torej tudi razstavnega psa.
Logiran
Ivory
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #178 : torek, 04.11.2003 : 21:03:13 »

a je psarna pantheraunica res najboljša?
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #179 : sreda, 05.11.2003 : 04:03:50 »

Ivory,
"najboljse" je precej relativen pojem... Tudi sama sledim temema, ki jih navajas, pa nisem zasledila, da bi kjerkoli pisalo, da naj bi bili slovenski dalmatinci "najboljsi na svetu". Lips Sealed Nekaj zelo uspesnih se je, zaradi prizadevnosti vzreditelja po izboljsanju pasme, do nedavnega se pojavljalo v nasi vzreji. Sedaj, po njegovem "odhodu" iz slovenske vzreje (ne pa tudi vzreje dalmatincev Wink) je ostalo, kar je ostalo (bore malo)... Grin;D;D


Citat
a je psarna pantheraunica res najboljša?

Mislim, da se da precej razbrati ze iz samih rezultatov psov (prizadevnost po kvaliteti), ki so v lasti  oziroma, ki so bili vzrejeni pod imenom te psarne  - Svetovni prvak, Vice Mladi Svetovni prvak, Vice Evropska prvakinja, kar nekaj Multi Ch in Multi JCh, vec naslovov klubskih in mladih klubskih prvakov, vec BOG (med drugim tudi BOG1 na svetovni razstavi, kar v zgodovini razstav se ni uspel doseci niti en dalmatinec), vec BISS, RBIS in BIS... Kar lepa bera nazivov za slaba 3 leta vzreje. Ce vsemu pristejes se skrbno nacrtovane paritve (tudi dalec v tujini), z modernimi (vecinoma) skandinavskimi krvnimi linijami, z zdravimi psi (starsi brez displazije, brez problemov s sluhom, mladici baer testirani, cepljeni, razglisteni...), mislim da ni vec kaj reci. Smiley

Tezko je opredeliti, kaj je najboljse, upam si pa trditi da JE Panthera Unica ena izmed uspesnejsih psarn dalmatincev v Evropi... Wink

Pa da ne pozabim se nasveta (ker vidim, da pises, da si zelis dobrega razstavnega psa)... Na kvalitetnega razstavnega psa je velikokrat potrebno pocakati, saj kot je bilo v eni izmed nama znanih tem ze napisano, je le 20-30% mladicev iz legla perspektivnih - primernih  za razstave. Cheesy


P.S.
Pa vso sreco pri izbiri novega "druzinskega clana"... WinkCheesy

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines