mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 05:39:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 142531 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #45 : četrtek, 23.01.2003 : 18:46:01 »

Talija,
Hvala za odgovor. Težko se mi odločiti, kaj naj jo učim ravno zaradi tega, ker vem, da lahko dalmatinca vse naučiš. Se mi pa zdi da jo najbolj veseli sledenje. Za agility jo še nisem uspela navdušiti. S poslušnostjo zaenkrat ni bilo večjih težav. Malo težje je ker pod nobenim pogojem ne smem znoret, ker potem ne bo čisto nič naredila. Se mi zdi da moraš z dalmatinčki posebej pazit, da se jim kaj ne zameri.

Halicanum,
malo sem spraševala naokoli in zvedela da imajo lovci dalmatince tudi za lovske pse. Baje šolane.

Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #46 : petek, 24.01.2003 : 14:20:46 »

shait,

z agility-em ravno nimam izkušenj, vendar pa mislim, da psičko lahko navdušiš s kakšnim priboljško(če je požrešna,seveda), s predmetom, ki ga ima rada in z ogromno hvaljenja in vzpodbude.
Dalmatinec je dober lovski pes gonič, vendar pa divjad ne goni glasno, kar je prednost drugih goničev. Huh
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #47 : sobota, 25.01.2003 : 19:24:55 »

Priboljski v 90% pri njej uspejo , ni pa pozeruh. Najvec ji pomeni igra.
Cez oviro Ze zna skakati, ceprav ji ne disi prevec. Ze kot mala psicka ji skakanje nekako ni slo. Se je kar usedla in jokala. Na kavc je prvic samostojno splezala kar malo pozno, glede na njeno velikost.
Za agility se zanimam, ker bi zelela v casu ki ga prezivim z njo kaj poceti. Samo, da bi bilo obema vsec. Sploh pa bova zaceli kar z osnovnim solanjem, pa bova potem videli kam naprej.
Jimbeam
Citat
Sem  pa slisal da v določenih krogih v Sloveniji zelijo prav tako oz. dajejo prednost majnsim po rasti, sicer ne vem podlage za to

Nekje sem brala, da so manjsi dalmatinci bolj zazeleni, ker je to "kocijaski pes" in mora biti dovolj majhen da gre pod kocijo ali voz.
Talija,
A je ta dalmatincek na sliki tvoj? Pravi lepotec! Cheesy Cheesy Cheesy

Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #48 : sobota, 25.01.2003 : 20:58:55 »

Shait,
tudi jaz mislim, da je najbolje, da začneta z osnovnim šolanjem in upam, da se inštruktorji v društvu, kjer boš hodila na tečaj, spoznajo na občutljivo dalmatinsko naravo in ti ne bodo psičke pokvarili s šolo po vzorcu nemškega ovčarja.
Ja, to je bil naš dalmatinec Lucifer Županjski, zelo dober razstavni pes, žal, pa smo ga morali konec leta 2001 uspavati in mi je še sedaj zelo hudo za njim.
V zadnjem času se pri nas pojavlja trend "manjšanja" dalmatincev, čeprav je to hrvaška pasma in pri njih so zdaj prvaki v glavnem večji psi oz.psice. Nima pa to nobene zveze s kočijami.
lp Smiley  
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #49 : nedelja, 26.01.2003 : 07:54:58 »

Talija,
A imaą zdaj ąe kakąnega dalmatinca?
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #50 : nedelja, 26.01.2003 : 10:52:34 »

Shait
Žal, ne, ker mislim,da bi ga vsaj še nekaj časa preveč primerjala z Luciferjem.Imam pa leto dni starega kraševca, ki pa je po karakterju precej drugačen, ima pa tudi nekaj podobnih lastnost, kot jih je imel dalmatinec- npr. izredna občutljivost in zamerljivost, nežnost itd.
Iz katerega legla je pa tvoja kužica?
lp
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #51 : nedelja, 26.01.2003 : 19:21:24 »

Iz Lacrima Cristi, ampak nismo delali pedigreeja, ker ima kar nekaj lepotnih napak. Zame je vseeno srček. Moram pa povedati, da me je njen karakter kar malo presenetil.
Doma imamo ąe irskega setra, ki ni tako občutljive narave in sem se morala kar malo prilagoditi.
A s kraąevcem kaj tekmujeą?
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #52 : nedelja, 26.01.2003 : 21:42:52 »

Shait,
vidim, da samo še midve razpravljava o dalmatincih, kje so pa ostali ljubitelji te pasme?
S kraševcem sem jeseni obiskovala začetni tečaj, nato je zbolel in bova nadaljevala spomladi.
V čem te je pa presenetil dalmatinkin karakter najbolj? Mene je npr. presenetilo to, da je bil prvi dalmatinec Atos zelo prijazen kuža do vseh, razen do večjih psov, Lucifer pa je bil njegovo pravo nasprotje, zelo agresiven do vseh živih bitij, razen do svoje pasme, doma pa prava muca in cartljivec. Iz tega je razvidno, kako se lahko dva predstavnika iste pasme razlikujeta.
lp

















Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #53 : ponedeljek, 27.01.2003 : 08:25:57 »

Talija,
Se mi zdi da na forumu ni veliko lastnikov dalmatincev. Drugače v našem koncu jih je kar nekaj. Samo vsi so črno beli. Ena ima modre oči. A je to dovoljeno pri rodovniških?
Pri Shait je bilo vse zelo burno. Imela je tako domotožje da smo že skoraj obupali. Ko je menjala zobke so ji kar ven padali. Zgrizla nam je (med drugim) topli pod v stanovanju. Na srečo smo ga itak imeli namen zamenjati zamenjati. Pri Lari (irski seter ) vsega tega sploh ni bilo. Še odpadlega zobka nisem prej nikoli videla. Kasneje ko se je malo umirila so se pa pokazale dobre strani. Zelo je zvesta. Hitro se uči in ne pozabi. Če pa kaj ušpiči se ti pa potem smeje ko jo kregaš. Rada ima vse pse in večino ljudi.
Prej si rekla da naj gledam na to da ne bo inštruktor delal po vzorcu nemškega ovčarja. Kako naj to vem? Enkrat smo si šli že ogledat en KD in me je tam inštruktor spraševal: » Zakaj si pa izbrala ravno dalmatinca? A ne veš, da je z njimi težko delati.« To a je bil ta inštruktor dober ali ne jaz ne vem, ker po parih besedah ne morem ugotoviti in tega KD- ja tudi še nisem izključila iz mojega seznama. A je za eno leto starega dalmatinčka boljša mala šola ali osnovna. Ne bi jo rada zamorila.

Multipla,
Ali je že kaj urejeno glede kluba ljubiteljev dalmatincev?
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #54 : ponedeljek, 27.01.2003 : 09:41:08 »

Shait,

lahko ti povem in tudi ostalim ,da sedaj "inteznivno pospešujemo" dela okoli organizacije kluba.Problem-največji se pojavlja okoli denarja. Naša KZS zahteva okoli 250.000 sit pristopnine za novo ustanovljene klube.Sponzorja smo sicer našli toda tudi pri njem se je malo zataknilo.To je firma Nesttle Slovenija ,katera je zastopnik za hrano ProPlan - Purina in bomo za njih tudi ustanovili breeders klub.

Še posebno pa je sedaj "zelo primeren čas"za ustanovitev kluba ljubiteljev dalmatinskega psa ,ker imamo celo možnost dobiti samo vzrejo - vzrejne preglede.Naša komisija je namreč v preteklih letih delovanja in predusem na zadnjem vzrejnem pregledu na Vrhniki ,delala velike napake in nepravilnosti - tako da je sedaj v "suspenzu"!!!

Glede psarne LacrimaCristi ti lahko povem ,da zelo dobro poznam njihovo vzrejno politiko in jih moram pohvaliti.To da nimaš rodovnika za svojo pikasto prijateljico je sigurno posledica prirojene lepotne napake ,ki niti ni tako redka v leglih dalmatincev.In odločitev rodovnik:ja ali ne ne more biti tvoja ampak bi za to morala poskrbeti že Anita in Želko v Sisku.
Lp !!!
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #55 : ponedeljek, 27.01.2003 : 13:15:15 »

multi če že pišeš potem vsaj preveri in piši tako kot je res in ne zavajaj ljudi ki bi mogoče želeli imeti kak klub.
KZS ne zahteva nobenega denarja. klub plača članarino kzs in ta znaša mislim da okoli 80.000 sit. res pa je da je pred tem potrebno plačati kolke in ostale zadeve za redistracijo kluba. kar pa nima nobene zveze s kzs.
da klub dobi vzejo ali vzrejni pregled je tudi malo mino. klub ne more dobit vzreje ker vzrejajo posamezniki ki so v klubu. klub da dobi pristojnost tudi za strokovne zadeve je potreben najprej zbor sodnikov. na zboru sodnikov se potem skelpa ali bo klub dobil pristojnost za vzrejo ali ne. kot ti je verjetno znano so v sloveniji tudi klubi ki nimajo te pristojnosti.
od kod pa novica da je vzrejna komisija v suspenzu? v zadnji številki kinologa (ki je uradno glasilo kzs) tega nisem zasledila. kaj pa se govori po vogalih in po radiu agata je pa druga zgodba.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #56 : ponedeljek, 27.01.2003 : 17:42:32 »

pozdravljeni!
pa naj se se oglasim,sem si rekel,ker sem v bistvu jaz zacetnik vsega...kar se kluba tice je multi cisto prav napisal;daisy pa je verjetno spregladala ali pozabila par stvari;letna clanarina ki jo klub vsako leto mora placati KZS znasa okoli 80000 sit,pristojbina ki pa se placa ob ustanovitvi vsakega novega kluba znasa 3xpristojbino!!!ta se placa le enkrat,ob vstopu kluba k KZS!!! kar pomeni da je treba za zacetek placati pristojbino,ki znasa 3x80000=240000 plus clanarino za tekoce leto.potem pa enkrat letno 80000sit!
kar se tice vzreje;seveda se jo ne dobi ker vzrejajo posamezniki v klubu,ampak jo mora SS odobrit-za to je potrebno vlozit prosnjo na SS z argumenti in najmanj tremi sodniki ki bodo vzrejo vodili! ker pa je vzrejna komisija SOHODA pri KZS,ni polnopraven clan,ampak je nekaksen privesek KZSja...le ta pa ne usmerja vzreje in ne dela za popularizacijo pasme...in ce se pojavi nekaksna organizacija kot klub,bo verjetno KZS le temu odobrila vzrejo,ce bo le izponjeval pogoje!!! pa se nekaj o posameznikih;pretpostavljam da sva bila misljena midva z tomazem,ja dragi moji ljubitelji dalmatincev in daisy in vzrejana komisija;samo midva sva v zadnjih dve letih vzredila 5xvec legel kot ostanek slovenije,in to po evropskih normativih-slusni testi,slikanje kolkov,rzstavni starsi...imamo pa tudi rezultate;moji in tomazevi psi so skupaj naredili okoli 50 sampionatov!!!prodani so pa po celem svetu!!! vrejna komisija pa je neredila veliko kombinacij v zadnjih letih,rezlutat pa je da niti eden mladic slo vzreje(moji in tomazevi niso vsteti) ni dobil v zadnjih 4 letih odlicne ocene!!! pa tudi moji samci,ki so iz najboljsih svetovnih psarn z vrhunskimi pedigreji in rezultati(svetovni prvaki,multi championi,top producerji vecih drzav)niso bili uparabljani v kombinacijah vzrejne komisije,pa ceprav sem rekel da bodo cene paritev majhne pa se psa bom na dom pripeljal,samo da pomagam slo vzreji dalmatincev!!!
to da je vzrejna komisija in njena predsednica suspendirana,vemo vsi iz prve roke,v kinolog pa se pride,saj je sestanek SS bil prejsni pondeljek,kinolog pa izide 1. v mesecu,rok oddaje materijala pa je do 5. mesec prej!!!
mi se trudimo da bo klub organiziran cim prej,saj preko njega zelimo promovirati slovenijo in naso vzrejo dalmatincev,ki je ena boljsih v europi(tu stejem samo sebe-z argumenti seveda!!!)in pa ustvarjati kontakte z drugimi klubi!!! pa tudi klubsko razstavo si zelimo ki je do sedaj ni bilo mogoce narediti,ker nimamo kluba.
ce pa kdo rabi kakrsen koli nasvet glede dalmatincev,ali ima kaksno vprasanje,se lahko obrne name in pomagal mu bom ce bom le lahko!!!
gregor nemanic
panthera unica dalmatians
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #57 : torek, 28.01.2003 : 21:52:18 »

Shait,
tvojo enoletno psičko vsekakor daj v osnovno šolo, kajti v mali šoli se učijo le osnovne socializacije psa in predvsem igranja.Glede  izbire inštrukorja pa tako:ko sem jaz pred leti prišla na tečaj z dalmatincem, so me vsi zafrkavali, češ, kaj pa ti tukaj, s tako butastim psom.No, mene je pograbila jeza in sem si rekla,da jim bom dokazala,da se da tudi iz takšnega psa kaj narediti. In sem, republiškega prvaka, potrebno pa je res bilo veliko dela in potrpežljivosti.Torej, če je inštruktor dal tako izjavo, vprašanje, če je to tisti pravi.Svetujem ti, da se pozanimaš, kakšne pasme so pri njemu oz.v kakšnem drugem društvu obiskovale tečaj in kakšen je bil uspeh na izpitih, šele nato se odloči, kam boš šla.
Glede modrookih psov je pa,vsaj včasih je bilo tako,da če so starši rodovniški in je bila opravljen vzrejni pregled, prijava legla, itd. dobijo ravno tako rodovnik, seveda, če niso nadštevilčni, vendar pa dobijo vzrejno prepoved, se pravi, da se z njimi ne sme vzrejati.Ni mi jasno, zakaj ti nisi dobila rodovnika za svojo psičko.
Če imaš še kakšno vprašanje,vprašaj, lahko tudi po e-mailu. Cheesy          
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #58 : ponedeljek, 03.02.2003 : 00:37:50 »

Draga daisy!
Citat
multi če že pišeš potem vsaj preveri in piši tako kot je res in ne zavajaj ljudi ki bi mogoče želeli imeti kak klub.
KZS ne zahteva nobenega denarja.

Mislim ,da si sedaj krepko mimo usekala in predno si v strašni jezi (takrat se to rado zgodi Grin Grin) začela s pisanjem odgovora na moje pobudo o KLUBU ,bi lahko še enkrat vprašala g.Marjeti na KZS ,tako kot sem jo jaz že pred enim letom ,ko smo se začeli o KLUBU pogovarjati.Takrat si bila ti vsekakor ZA klub !!!  Sedaj po prijavah nepravilnosti dela na vzrejnem pregledu pa si se obrnila in pokazala svoj pravi obraz.Seveda te poplnoma razumem,ker si seveda član le-te
vzrejne komisije-ŠOHODa pri KZS ,ki je v Disciplinskem postoku in ne v suspenzu ,kot sem v zmoti napisal.

Citat
da klub dobi vzejo ali vzrejni pregled je tudi malo mino. klub ne more dobit vzreje ker vzrejajo posamezniki ki so v klubu. klub da dobi pristojnost tudi za strokovne zadeve je potreben najprej zbor sodnikov.

Seveda ,dobro smo se pozanimali ,kakšne pogoje mora izpolnjevati posamezen pasemski klub ,da si pridobi pravico do
organiziranja vzrejnih pregledov.Ravno zato pa sem tudi napisal
da je sedaj primeren čas (disciplinski postopek zoper "edino"
sodnico v vzrejni komisiji za Dalmatinčke) ,da se organiziramo in sestavimo vzrejno komisijo iz slovenskoh sodnikov,ki imajo
narejen izpit za dalmatince in to najmanj tremi sodniki !!!

Lahko ti povem ,da sem v lanskem letu naletel na veliko težav
pri kontaktiranju z EDINO in POOBLAŠČENO sodnico pri sedanji
vzrejni komisiji za dalmatince - ŠOHODa  Sad Angry Cool
In lahko ti zagotovim ,da nisem bil edini in osamljen primer. Grin
Logiran
daisy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #59 : ponedeljek, 03.02.2003 : 09:09:06 »

tomaž,
ne vem zakaj bi bila jezna ko ti pišeš bedarije. pa saj je to tvoj problem kaj pišeš ne moj. seveda dokler ne gre za osebni napad name in za naresnice. takrat je pa druga zgodba. in to se je zgodilo v pisimu ki si ga po tvojih besedah napisal pod prisilo  Huh(tako vsaj ti praviš). Kako se lahko prisli takega desca kot si ti da nekaj napiše pod prisilo, pa naj bo to res ali pa tudi ne?
Kar pa se tiče kluba mojega mišljenja pa lahko še vednozavrtiš mojo ptevilko in vprašaš za moje mnenje ne za da nekaj sklepaš brez osnove in kar je še slabše pišeš po teh ali pa še kakih drugih straneh.
pa še to v tvojo vednost in vednost drugih. meni so psi izključno hobi, od tega ne živim. vse kar delam, delam na prostovoljni, ljubiteljski osnovi. to je tudi delo v vzrejni komisiji ŠO-HO-DA, kot tudi delo v drugih dveh vzrejnih komisijah. če pa mi pri moji angažiranosti in zasedenosti kako delo odpade se pa pa tudi ne bom metala ob tla. bom imela več časa zase.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines