mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 11:51:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 142548 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #60 : torek, 04.02.2003 : 10:42:35 »

Daisy,

vse skupaj kar se dogaja na vzrejnih pregledih komisije ŠOHODa je preseglo vse meje dobrega okusa.
V štirih letih ,kolikor imam doma dalmatince sem bil udeležen na treh vzrejnih pregledih.In moram ti povedati ,da so se pogoji drastično slabšali iz leta v leto.
Lansko letni vzrejni pregled pa je bil prava katastrofa.
Predsednica in edina sodnica na vzrejnem p. sploh ni bila prisotna v krogu za ocenjevanje ,ker je imela
"pomembno debato" (beri tekoče zadeve) z lastnikom dalmatinca iz Celja.Takrat sem bil v ringu jaz z zadnjimi tremi samičkami (od 7 dalmatincev).
Vse "moje neresnice" bodo pismeno potrdili tudi ostali udeleženci vzrejnega pregleda :
- gospa iz Grosuplja,katera je delala na RSNZ - ju (mimogrede  je bila totalno šokirana ko je videla odnos sodnice do psov in ljudi na vzrejnem pregledu)
- gospod iz Celja s katerim je obdelovala "tekoče zadeve"
-gospod iz Koroške,ki je tudi že oddal prijavo"neresnic"na KZS
-moje"neresnice"so že na KZS

Tako ,da sedaj res ne vem kdo si vse skupaj zmišljuje in kdo koga tukaj vleče za nos.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #61 : torek, 04.02.2003 : 11:35:39 »

Tomaz, ce ze polagas racune, kar lahko iz tvojih zadnjih postov sklepam, potem naredi to zadevo javno berljivo za vse udelzence foruma ali pa si z Daisy zacni dopisovat zasebno.
Verjamem, da te je razburilo kar koli ze je bilo na vzrejnem pregledu. Sem clan foruma, se ukvarjam z kinologijo, ampak ta vajin dialog mi prav nic ne pomaga. Ti pravis da se je nekaj zgodilo, da imas izjave pric, Daisy pravi nekaj drugega. Prav, ce si zacel pranje perila v javnosti, kot kaze zelis podporo le te.
Dobis jo takoj, ko bos o tej zadevi bolj konkretno porocal. Ce si hocem ustvarit sliko dogajanja, potem objavi kar imas ali pa nehaj, ker trenutno si o tej zadevi mislim le to, da nakladas in nic drugega. Iz tvojih zapisov sem razbrala, da je bilo nekaj narobe kaj pa je bilo narobe pa ne. Kot bralka si le mislim spet en pameten, ki mu neki ni vsec pa pluva cez vse. Ker pa verjamem, da imas dobre pse in da tvoj nacin ni pluvanje cez nekoga, bi zelela, da ta vtis zgubim, za kar pa potrebujem vec informacij, da si ustvarim jasnejso sliko.
Ce jih zaradi postopka na KZS, ki ga omenjas ne smes objaviti, potem tudi nehaj do razresitve zadeve pisat o tem na forumu.

Delas skodo sebi in pa predvsem pasmi, ki jo vzrejas, poleg tega pa pridobivas "sovraznike" na sceni, ker dajes vtis nergaca.

Saj poznas tisti vic o viagri. Tist ki nima jajc da bi speljal do konca jo vzame le pol, da lahko podjeba** Wink
Pa brez zamere,
Simi
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #62 : torek, 04.02.2003 : 11:58:05 »

Simi

odgovarjam ti takoj ,ker vidim da na zadevo gledaš zelo objektivno - beri enostransko.
Do vsega skupaj sploh ne.bi prišlo če jaz ne-bi težil s klubom ljubiteljev dalmatincev že tri leta.

Samo preberi si poste od Daisy na temo o Dalmatincih pa boš lahko videla kdo koga napada !!!

Sicer bi pa lahko pri tvojem objektivnem ocenjevanju sama napisala tudi nekaj o tem.
Daisy sem odgovoril samo zaradi tega ,ker me razglaša in obtožuje za  iste stvari kot si se sedaj oglasila tudi ti.Huh!!!!!!

Nergači so vsi ,ki ne pihajo v isti rog z................... Cool

Kako padajo takile posti na tem forumu ,pa dobro vem ker sem tudi jaz dobil par tel.klicev ,da naj nekaj napišem na to in to temo ,čeprav nisem imel pojma za kaj se gre !!!!!!!!!!!
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #63 : petek, 07.02.2003 : 09:48:43 »

:DDraguljev ne morete polirati brez trenja in tudi človek se ne izpopolni brez preizkusenj Cheesy
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #64 : torek, 11.02.2003 : 12:50:58 »

pantheraunica piše« dne: 10. feb 2003 - CACIB BRNO


ceprav nas je bilo malo,smo pustili velik pecat;moja Falcatus Stella Delilah(hcerka slavnega T-cart Man of golda)je v konkurenci 28 dalmatincev iz 6 razlicnih drzav,pri sodnici iz latvije,dobila CAC,CACIB(svoj 7,a ima le 19 mesecev)in BOB(svoj 10)in kasneje pri predsedniku ceske zveze se BOG1(svoj prvi,po 9 rezervah)!!! tako je ponovila uspeh svojega oceta iz lanskega leta na tej veliki razstavi!!!
http://www.dalmatiner.at/female/pic/Leyla-RBOG.jpg
"Falcatus Stella Delilah"  (MultiJCh.Res.WJW "T-Cart Man of Gold" x "Ch.Falcatus Croky Comby")  

Čestitke dalmatinki slovenske vzreje za izredne dosežke na evropski razstavljalski sceni !!!!!
Logiran
dizzy
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #65 : sreda, 12.02.2003 : 18:55:46 »

Smileyčestitam za uspeh.
Vprašala bi, koliko naj bi bile psičke težke? Večinoma vidim zelo suhe psice , delujejo že skoraj podhranjeno.Pa tudi nekako se mi zdi , da sta dva tipa. Moja psica ( oče MultiCh Corrado)je bolj "moške" postave in ima dobrih 24 kg, vendar se meni zdi ravno pravšnja. Hvala za odgovor in lep pozdrav
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #66 : ponedeljek, 03.03.2003 : 10:15:20 »

Dizzy,

mislim ,da je okoli 25 kg težka dalmatinka kar pravšnja Grin Grin Grin
Koliko pa je stara tvoja psička in ali si jo sterilizirala oz.katrirala Huh
Tudi to so pomembni dejavniki ,ki vplivajo na suhost oz.debelost naših "pikic" Grin Grin Grin

P.S.Prosim te če lahko pošlješ (privat sporočilo) svoj naslov ,da te obvestimo o ustanovitvenem sestanku našega novega kluba - zadeva postaja vroča-vroča  Grin Grin Grin

Lp,
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #67 : ponedeljek, 03.03.2003 : 12:07:03 »

Dalmatinci slov.vzreja MULTIPLA psarna Krško :

pričakuje v začetku Marca zelo perspektivno leglo,malih pikic :

oče multi CH."Queensland Quentin of Boval",uvožen iz Anglije ,
mati odlično ocenjena "Rachel od Chlpiku" (oče iz Norveške: Perdita's Inside Information) .

Za informacije in rezervacije pokličite na tel.041 680668  
Logiran
Multipla
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 165


« Odgovor #68 : ponedeljek, 17.03.2003 : 22:47:11 »

http://www.aaunique.com/modules/Oglasi/photos/427.jpg
 Grin Grin Grin
V soboto 15.03.03 smo dočakali male bele dalmatinčke!!!
Sedem jih je prijokalo na svet 3 samičke in 4 samčki  Grin Grin
Vsi bodo črno obarvani in nobeden ni imel ob kotitvi ploščo-črno obarvana dlaka !!!
Trije samčki so že rezervirani in ena samička gre na Dunaj  Grin

Pričakujem ,da bodo dobili prave ljubeče lastnike in ,da bodo seveda nadaljevali razstavljalsko kariero kot so jo naredili njihovi starši in dedki in babice  Grin Grin Grin

Na slikici si lahko ogledate odličnega CH.in plemenjaka iz Norveške ,˝Perdita`s Insaid Informations˝ - očeta od naše mamice Grin Grin Grin

Lp,
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #69 : ponedeljek, 17.03.2003 : 23:42:59 »

pozdravljeni prijatelji pikastih!
tudi v Panthera Unica psarni so prvi letosnji mladici ze prijokali na svet!!! in sicer ze pred tistimi od multiple,ampak ni bilo casa za objavo...
zato zdaj nekoliko vec o novih pikicah;skotili so se v ponedeljek 11.3.2003.-zacetek okrog 18 ure. ven jih je prilezlo: 3 rjavi samcki,2 crna in pa ena crna psicka!
ponosna mamica je nasa najboljsa vzrejna in razstavna psica: S-NOR-FIN-INT-A-H-CRO-CZ-SK-PL.CH. T-Cart Zilwra. prvi krat je s tem leglom postal ocka nas LUX-A-H-SK.J.CH. Panthera Unica Jack Pot 2001.
psicka bo ostala doma vsi ostali samci pa se cakamo da jih razporedimo po cakalni listi...upamo lahko da bodo vsaj malo tako uspesni kot so njihovi starsi in pa da jih bojo novi lastniki imeli radi...
slike in vse ostale informacije pa dobite na strani Panthera Unica psarne-www.dalmatiner.at
grega in mladicki(imena bojo meli na Q)
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #70 : četrtek, 20.03.2003 : 23:28:46 »

Pozdrav!
Vem, da bom zdaj totalno glupa izpadla, pa dobro...
Vprašam, ker ne vem...
Kako je zdaj s temi pikicami?Skotijo se beli, sem slišala in se jim pikice šele potem spustijo, kajne?Ampak ker pišete, da se je na primer skotil rjav ali črn kuža, mi pa zdaj nič ni jasno...
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #71 : petek, 21.03.2003 : 13:49:08 »

enya,
Dalmatinci so lahko:
  • beli s črnimi pikami
  • beli z rjavimi pikami

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #72 : sobota, 22.03.2003 : 14:49:57 »

enya! Smiley
Mladicki dalmatinckov se skotijo beli, ker pa obstajajo - tako kot je shait napisala 2 barvne kombinacije lahko pri mladicku ugotovis kasnejso barvo pikic na podlagi pigmenta (smrcek, ustnice), ki je pri rjavem nekoliko svetlejsi, oziroma na useskih, kjer se obicajno ze pojavi nekaj obarvanih dlakic, ki nakazujejo na kasnejso barvo pik. Wink
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #73 : sobota, 22.03.2003 : 19:13:20 »

Aha,...hvala za odgovore.
Pa kaj ta rjava barva je zelo različen odtenek od črne oz ali je svetlo ali zelo temno rjava?Sama namreč še nisem videla dalmatinca z rjavimi pikicami, razen če je ta rjava tako temna, da niti nisem opazila...
Je pa zanimivo,da je tako različno od pasme do pasme, harlekini pa se že skotijo s flekci....
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #74 : nedelja, 23.03.2003 : 17:43:05 »

enya,
Jaz imam belo rjavo dalmatinko. Pike morajo biti barve jeter in svetlorjave oči (barve jantarja). Mene so pri Shait (ko sem jo prvič videla) najbolj fascinirale oči, ker se ji kar svetijo na soncu. Če  boš kdaj hodil/a na Gorenjski konec jo lahko prideš pogledat. Ali pa jo bom pripeljala na kakšen piknik forumcev.
Boš lahko videl/a kaj to pomeni imeti energičnega psa.  Grin Grin Grin
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines