mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:15:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 142693 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #615 : torek, 16.08.2005 : 11:17:27 »

Grega katera pa je ta psica iz hrvaške ki je mela leglo?
Citat
obstaja pa tudi moznost da bom v kratkem uvozil eno super psico za vzrejo in razstave nekje od dalec tako da bom jo verjetno dal v solastnistvo..
o, spet nekaj novega....pa je spet ne boš mel doma? Grin
teb pa res psice niso usojena...
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #616 : torek, 16.08.2005 : 11:34:58 »

grega kaksne pa imas ti pogoje za solastnistvo oz. kaj doloca pogodba?
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #617 : torek, 16.08.2005 : 11:44:25 »

OK,
Saj vem, da ste trenutno vsi polno okupirani z klubom, samo vseeno imam eno bolj X vprašanje. Malo sem gledala Shaitin rodovnik (Lacrima Christy Crazy for You) in "rodovniške veje" ostalih dalmatincev,  ki so na spletnih straneh različnih vzrediteljev. Pa me zanima če kdo kaj ve o psarni Owl of Olbero. Sploh nisem sigurna, če je to pravo ime, psarne pa tudi ne najdem na netu. Vse kar sem do sedaj pogruntala je da najbrž prihajajo iz Anglije. Če kdo kaj ve, bi prosila za kakšno informacijo.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #618 : torek, 16.08.2005 : 13:27:26 »

Psarna "Olbero" iz UK je bila nekoc ena najuspesnejsih in poznanih psarn dalmatincev. Vzreditelja (lastnika psarne) sta bila Jean in Peter Rance. Vzrejo je vodila predvsem zena, ki je menda imela izvrstno oko za pse in je znala odlicno nacrtovati paritvene kombinacije, ki so prinesle ogromno lepih dalmatincev, zmagovalnih psov, ki so zaznamovali vzrejo dalmatincev v svetu. Po smrti zene je vzrejo prevzel Peter in njegova nova zena Brenda, vendar psarna "Olbero" nikoli vec ni dosegla takega vzpona, kot ga je imela, ko je vzreja bila pod "taktirko" Jean. Smiley

...na zenskah svet (kvalitetne vzreje) stoji... Grin Wink

"Owl of Olbero" - shait, verjetno si mislila na psa Beaumore Night Owl of Olbero, enega najbolj znanih plemenjakov, ki je bil v lasti Joan Atkinson, psarna "Theakston" in ga danes najdes v skoraj vsakem rodovniku dalmatincev, ki imajo vsaj malo angleskih linij... Wink

A imam dobrega ucitelja? Sem se dobro naucila? Smiley Wink
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #619 : torek, 16.08.2005 : 14:31:57 »

sam na hitro ker delam po dolgem casu spet(uf kako lepo je bit inspektor...); hipo mislim da pise vse na moji strani, ja pa to leglo staro cca mesec dni...
jasmina pogoji o solastnistvu so k strogi pri meni, ker ni bilo lahko pridet do tega (pa tud kostalo je nekaj) da lahko vsako leglo dam enega dobrega psa(psico) v solstnistvo, pa tudi ce jo kupim oz dobim v tujini je treba met hudicevo dobre veze in renome da ti dajo super psa ne pa takega ki slisi na eno uho ali pša je premajhen-pi... sem pokvarjen...
normalmente zahtevam dva legla na moje ime s tem da skrbnik psice dobi od vsakega dva mladice ce skrbi za leglo ce pa ne dobi enega. seveda je pravica prve izbire moja,vedno!! pa na nekaj razstav mora solastnik iti ki jih tudi placa(prijave) razstavljam pa ponavadi jaz ker to malo bolje znam Grin! fizicno psica ostane vedno pri solastniku in mu je ne smem vzeti nikoli, razen ce se ne drzi dogovora ali pa grdo dela z psico!
hipo jaz lahko imam sto samcev doma samo tezko bos vidla dlje casa eno psico pri meni... v privatnem zivljenju je pac drugace; na fante se pozvizgam, punce pa...ceprav obstajajo tudi tisti ki majo fantke za fante Grin Grin Tongue
sally, zgleda da bos mogla it na popravni izpit je pa naceloma res da se pridno ucis in ze nekaj znas...mislim da bom pocasi nehal razdajat svoje znanja saj obstaja nevarnost da me bo se kdo kdaj uciti zacel o dalmatincih!!
drzite si jo...
grega
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #620 : torek, 16.08.2005 : 14:42:45 »

Sally,
hvala ti za te informacije.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #621 : torek, 16.08.2005 : 21:44:17 »

ojla!
na moji strani lahko vidite rodovnik najnovejse paritve flaykota v italiji! malo prestudirajte in se cudite... ce pa je kdo zainteresiran lahko dobim najboljso psico gor in mu jo dam v solastnistvo!
jutri zveste malo vec o elaridge psarni,kar bo tudi del mojega izobrazevalnega programa za vas na forumu od sedaj naprej... za vse ki jih zanima..
uzivajte
grega
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #622 : sreda, 17.08.2005 : 19:47:32 »

Grega katero psico misliš uvozit?
Kdaj se začne tvoj izobraževalni program za nas ki nas zanima?mi pridno čakamo pa nič... Sad
Nisem našla nobenega legla starega cca.1 mesec razen če je to reditos biba in flayko?samo so bili nekje maja-tam so vprašajčki Smiley
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #623 : četrtek, 18.08.2005 : 22:10:35 »

Pozdravljeni!
kaj vi ne znate se brez mene nic javit??? zakaj se vedno mene caka??
no ok; hipo iz katere drzave ali psarne bo prisla nova psica sloh ni vazno in se ne sekirat za to. v glavnem da bo super kvalitete in rodovnika je vazno pa tud ce ji bo ime jovanka of zgornja kungota! jaz nisem eden od tistih ki letajo trenutno za spotniki naokoli in ne dobijo nic posebnega,ampak poklicem malo ljudi in jih vprasam kaj bodo meli v bliznjih ali daljnji prihodnosti in kaksne bodo kombinacije. pol pa gledam,studiram papirje in premisljujem... DOBER RAZSTAVNI PES SE CAKA IN NE KUPUJE!! pa tudi malo verjetno je da bo ta nova pridobitev mladicek-ce bo sploh psic kajti ko grem jaz gledat mladice in sem preprican da je kombinacija po papirjih v redu lahko vidim dobrega samca in ga vzamem ceprav jih imam cel kup naokoli in doma... na podoben nacin sem flykota videl, ker smo iz njegovega legla zbirali psico sli smo domov z psom ceprav smo imeli ze dva samca istih linij doma...
skor sigurno bo nova pridobitev iz drzav skandinavije, malo manj verjetno pa iz anglije... od drugod pa tezko verjamem.
lahko da bo tudi kaj v tem leglu ki ga je upam flayko ta teden naredil;psica je angleski pedigre totalno in ima v sebi najboljse elaridge pse, oce pa je flayko, ki je v angliji ze imal mladice in to zelo dobre..
pri nas v slo,lahko pa recem tudi; v moji psarni(ker to je velika vecina tega kar slovenija premore) manka dober crn samec, ki ni toliko v srodstvu z celo t-cart kolinijo ki jo imam. tako se mi je zdaj pojavil velik problem z kom pariti lejlo??? ona je flaykotova hci in je rjava, pa tudi oce in mama sta rjava, jaz pa imam same rjave samce. z rjavim jo ne smem parit ker lahko pride de veliko sranj;pomankanje pigmenta,gluhost,mrtvi mladici... crnega pa nimam ki ji nebi bil v sorodstvu. imam edino good lucka panthera unica z katerim pa je ze bila parjena zadnjic in ne mislim ponavljat kombinacije samo zato da bi imalleglo ampak hocem tudi kaj novga probat in videt kaj bo psica dala. iz prve kombinacije sem ze dosti videl in zato sem mislil parit z enim psov ki zivi na ceskem; alphadirato big smiler toda se lastnik na javlja ker je fu... imela sva nekoc neke problemcke in ker mi se dolguje uslugo za to da sem mu pomagal dobit sestro od flaykota se zdaj ne javlja. takim ni v interesu nardit nekaj v vzreji dalmatincev, take gledajo samo svojo korist. glupo pa je to da gledajo kdo je lastnik psa ne pa njihove pedigre in potencijal!
manka nam pa tudi kaka nova psica, ceprav imam dosti dobrih iz svoje vzreje(z super rodovniki), toda za ustvarjat linije rabis met velikogenetskega materjala-nikoli ni prevec!!!
komaj cakam da vidim kaj se bo izslo z kamilkan vainamoinenom, ker ce bo vse ok in on pride do mene pol je samo treba par sveck prizgat in nekaj oce nasov zmolit da bo leglo njega in fortune de gabritho dalo tisto kar ze dolgo cakam in kar mislim da bi moralo dati;super pse!!
do takrat pa bomopocasi delali na osvescanju bodocih lastnikov dalmatincev in upam da se jih bo cim vec najdlo ki bojo pomagali terat naprej kvaliteto dalmatincev v sloveniji! pa tudi klub bomo v tem casu formirali-upam...
ce vas kaj zanima glede vzreje in podobnega kr vprasite!
gregor nemanic
www.pantheraunica.net
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #624 : petek, 19.08.2005 : 07:42:27 »

pantheraunica,
Kdaj pa misliš pariti Leylo? Od vseh tvojih dalmatincev, ki jih imaš na svojih spl. straneh mi je najbolj všeč. Na splošno so mi bolj všeč rjavčki.  Smiley Samo nimaš pa nobene slike njenih potomcev ("U" litter Panthera Unica). Zanima me kako so se "naredili".
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #625 : petek, 19.08.2005 : 09:43:17 »

oj!
lejlo bom najverjetneje paril naslednjo gonitev, samo imam velik problem; s katerim samcem jo bom paril?? mogoce pa jo bom z enim sinom od dolce in oliverja iz zadnjega legla... crnim seveda. ker mislim da bi lahko kr dobro pasalo skup; ona rabi samca ki bo dal malo vec kosti pa tudi mase-predprsja... pike pa pigment ma sicer v redu ceprav ne bi bilo slabo dobit malo vecje pike in bolj okrogle... po mami ima linije podobne vecini psov iz hrvaske;hadrianus liver kirby in podobne, ki mi sploh niso vsec, ker so to bili psi pred dolgo let nazaj ko se niso bili tako mocni kot so dalmatinci danes... iz tega sledi najbolj pogost problem psov iz hrvaske;plitki prsni kosi,slabo razvito predprsje, katastrofalni sprednji koti in pa zelo znacilni so zaviti repi na hrbet!! tako se zdaj ljudje cudijo kako lahko recimo lacrima cristi copola daje tako slabe mladice in legla polna plavih oci in narobno pobarvanih mladicev. seveda je to normalno in sem na to ze dolgo opozarjal tudi g.radica samega ko me je prosil da naj parim lejla z copolo, da naj ne parijo z copolo ker mu je mama slaba psica z totalno slabim rodovnikom in prej ali slej bo to prislo ven. oceta ma sicer zelo v redu ampak pol rodovnika je sra...shait tudi zeljkotu radicu je lejla ful vsec, meni pa je skoraj najmanj vseh od vseh mojih psic. ni moj tip psa je pa definitivno nekaj najboljsega kar sem lahko vzel od flaykotove paritve v teh drzavah naokoli... za odbrega mladica mores met oko za psa in ocitno ga jaz mam ce pa sem si iz cca 20 legel ki jih je flayko tukaj naokoli paril zase zbralle njo... tudi od njenega vzreditelja bi lahko vzel dnar za parjenje, toda ko sem videl mladice (bile sta samo dva psici) sem rekel da je ta ena ful dobra.. kar se je izkazalo za prav saj je psica ena boljsih(po rezultatih) v evropi dve leti nazaj... todase vedno ni cisto tisto kar jaz preferiram... in skandinavija,anglija tudi!
slike njenih mladicev imam nekje saj je ena psica ki zivi v nemciji zelo uspesna na razstavah in je tudi ze mlada sampionka lux! lejla ni mela dost mladicev-samo 5, prezivela sta samo dva ker je k tistemu ki je lejlo in leglo mel prisel nek potepuski pes in verjetno prinesel parvovirozo med mladice in so trije sli po... dva sem pa ze pred tem stran odpeljal in jih dal novim lastnikom.. sam sem zelo znan kot zelo samokriticen vzreditelj in je pri meni en na 30 psov super za vse ostale pa ponavadi recem da so mi lepi toda bi lahko bili boljsi! recimo za spikya vsi pravjo da je pes fenomenalen in res je tudi da ful zmaguje pol pa jaz recem da bom v bodoce mel se boljse. ljudje me gledajo in sprasujejo da ce sem nor, jaz pa jim recem da se obseden in perfekcijonist kar se vzreje tice in da je vedno lahko boljse!!! k temu je treba vedno tezit kajti ce zaspis na lovorikah se vse ustavi in pol ne nardis nic vec novega-boljsega.
takoj ko bo mozno bo na moji strani slika unforgiven urbi panthera unica saj me je ze tudi lastnica vprasal zakaj je ni na strani in da moram tudi napisat da je kvalificirana za cruft na katerega planirajo naslednje leto it z njo...
shait, kaj te zanima mogoce kak mladic od lejle v bodoce?? tudi meni so rjavi bolj vsec oz meni se vednozgodi da so vsi moji dobri psi rjavi sam pol pa nimam vec z kom parit ce mam vse rjave... pa ne zaradi tega ker se crni lazje prodajo-tako razmislja tomaz ker je njemu v interesu prodajat in ne vzrejat dobre pse, ampak zato ker lahkopride do velikih ze omenjenih problemov ce se pari prevckrat rjav-rjav..
vsak ki bo zainteresiran za dobrega psa se boljse psico jo bo pri meni lahko dobil, seveda pod dolocenimi pogoji, ker mi je v interesu sirit krog ljudi ki bi radi razstavljali in pomagali dvaignit kvaliteto slo damatincev-sam bom to tezko nardil...
se vidimo danes popoldne
gregor nemanic
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #626 : petek, 19.08.2005 : 10:34:47 »

Kar se tiče dalmatincev iz hrvaške se čisto strinjam s tabo. Tudi Shait ima zavit rep in je na splošno preozka, predrobna,... Sam ni panike, ker pač ni bila namenjena za razstave. To so nas vzreditelji tudi takrat vprašali.
Ja, v roku enega leta bomo izbrali še enega. Za razstave. In od "slovenskih dalmatink" se mi Leyla zaenkrat najbolj dopade. In če bi imela mladičko rjave barve... Smiley
Glede prsnega koša in kosti se pa le potrudi, ker to res naredi psa.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #627 : petek, 19.08.2005 : 12:47:07 »

oj!
shait vidim da pravilno razmisljas pa tudi si se ze nekaj naucila...
ja ves da se bom potrudil glede prsnega kosa kajti zelo je znano in vidi se da imajo skoraj vsi moji psi exstremno razvit in nakazan prsni kos in predprsje! pa tudi koti soredaj so optimalni kar pa ima flayko je skoraj perfektno in je dalec spredaj pred vecino dalmatincev zaradi teh sprednjih kotov!!
lejla bo skoraj sigurno mela rjave mladicke ker jih je ze mela v prvem leglu ceprav je bila parjena z good luckom ki je po ocetu dominantno crn-njegov oce je dajal samo crne neglede katero psico je pari-se zgodi pr enmu psu na 100! jaz njo moram parit z crnim upam pa da bom kaj majdu po svojem zelo kriticnem okusu ali pa bo tamali od dolce in oliverja ze dovolj velik da bo jo lahko poseksal... lejla je ze v petem letu imela pa je samo eno leglo, kar je dokaz da me ne zanima produkcija ampak kvaliteta!! imela bo mogoce se dva in upam da bo vsaj priblizno tok uspesna v vzreji kot je bila na razstavah!!
kaj bi ti mela psa al psico??? a te res zanima od lejle?? ker ce te pa ce se se eden javi za razstavnega mladica od nje jo bom sel parit nekam dalec, kar mi pol ne bo zal ne dnarja ne casa... ce pa ne bo pretiranih rezervacij za njene razstavne mladice bom testiral z mladimi neafirmiranimi samci v vzreji in cakal na presenecenje... ni pa receno da je kombinacija z enim sinom od dolce in oliverja slaba kajti oliver ima predprsja vec kot prevec, da o kosteh in masi telesa ne govorim-on je pravi bik in je tocno to kar rabijo psice na tem prostoru!!! ni zastonj zeljko radic spraseval za pritev z njim, kajti ti si ze dobro rekla kaksne probleme imajo tam dol in jih hoce z oliverjem popravit... toda zgleda da je paritev z njim za radice trenutno se predraga... upam pa da bodo malo kasneje ko bodo videli njegove mladice,ki so trenutno zelo super,prisli in placali celo malo vec kot bi danes ker jim to lahko kaj dobrega prinese!!! jaz sem tocno vedel zakaj sem ga pripeljal in drago placal, to pa zato ker sem eden redkih ki se me lahko vidi na razstavah v skandinaviji,angliji,balkanu,rusiji,beneluxu,portugalu... edino tako lahko vidis kaksne so razlike med tipi in vzrejo. pol pa tudi razumes zakaj je bilo 6 svetovnih prvakom vzrejenih v sakndinaviji v zadnjih 7 letih...
a ti prides danes na sestanek?? ce ti kaj rabi me poklici;041 338 830
mejte se
grega
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #628 : nedelja, 21.08.2005 : 11:40:42 »

pantheraunica,
Želim bom psičko (cca.spomladi), ker Shait ni sterilizirana.  Da bi ti pa že sedaj zagotovila rezervacijo ti pa žal ne morem. Imam še premalo podatkov in še raziskujem. Leyla mi je všeč, če mi bo pa samec, ki ga boš izbral pa ne vem.
Logiran
pantheraunica
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 158


« Odgovor #629 : nedelja, 21.08.2005 : 22:46:17 »

oj!
shait tako je tudi prav kr glej in se zanimaj pa dobro pretehtaj...
apropo rjave psice; moja rjava ljubezen- sweet emotion panthera unica- psica ki sem jo hotel met zase toda ze znano da jih ne trpim doma met in sem jo dal prijatelju vzreditelju v bolgarijo-tajniku njihovega kluba dimitru stancevu-psarna divalinor. od vedno mi je bla super in to vedno znova dokazuje na razstavah! danes mi je sporocil super novico;mocca kot jo klice je razturila in dobila cac,bob, BOG 1. na cac constanta vceraj in cac,cacib na cacib constanta danes!!

http://www.pantheraunica.net/pictures/mocca1.jpg http://www.pantheraunica.net/pictures/mocca2.jpg

ona je sestra bolj slavnega spikya in hcerka flaykota ki je res neverjeten oce!!! papirje pa ma do jaja!!! letos je bla parjena z sinom od flaykotove sestre in ni bilo nobenega skarta ali problema pri mladicih kljub parjenju v sorodstvu-incestu-polbrat in polsestra... to je se ena kontra tistim ki pojma nimajo in tistim ki so ze srali o tem(tomaz) kako sem jaz enkrat probal parit v ozkem sorodstvu pa je nazalost ostala psica prazna... treba je znat kaksne pse mas v ozadju in pol priblizno ves kaj pricakujes. vecina mojih psov ima oba starsa super zdrava in razstavno uspesna ne pa kot velika vecina psov tukaj in dalec na okoli samo oceta dobrega mama pa je kr neki. zato tud nikoli ne parijo v liniji ker se bojijo da jim bo vse pocrkalo in da bodo dobili ven zmazke kot jih majo v pedigrejih!!!
spet se duvam,ha,ha!!! sam mislite da nimam pravice??? in argumentov??
naduvali me rezultati in take lepe slikce,ajme puknit cu!!! Grin Grin Grin
drzite si jih...
grega

[slika spremenjena v povezavo; Mirc]
Logiran
Strani: 1 ... 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 ... 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines