mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:59:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dalmatinci - čvek  (Prebrano 141851 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #795 : nedelja, 13.05.2007 : 11:53:53 »

Pozdravljeni lastniki pik,

Končno vam lahko pokažem svojo pikico, ki je do konca junija še pri vzrediteljih!

http://www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2092239782


Imam pa eno težavo in sicer pikica ima modre oči ( zaenkrat)...

Je to tako kot pri dojenčkih in imajo vsi mladički modre oči? Ali je to 100% znak gluhosti??


             Lp
                           
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #796 : nedelja, 13.05.2007 : 14:01:10 »

Ne žal ni tako kot pri dojenčkih, pač pa mu modre oči ostanejo. Modre oči so pri dalmatincu nezaželjene in veljajo za napako, tako je iz nadaljnje vzreje izključen. Žal so modre oči tesno povezane z gluhostjo  Sad in čeprav ni nujno da je gluh ali samo delno gluh, je pa verjetnost bistveno večja oz. skoraj sigurna.

Koliko je zdaj star mladič? Je rodovniški?
Drugače so pa lepe slike  Smiley

Moj ima tudi eno modro oko in sem prve tedne morala računat z možnostjo da je gluh. Sicer se je izkazalo, da sliši a se delna gluhost brez testa ne da izključit. Se pa da z gluhim psom lepo živet, če se prilagodiš tej pomanjkljivosti.

Vsekakor bi vestni vzreditelj moral prekinit to paritveno kombinacijo in nadaljnje mladičke s takšnimi napakami preprečit.
Logiran

Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #797 : nedelja, 13.05.2007 : 14:14:24 »

NAdalna vzreja ne pride v poštev. Sicer modre oči so res lepe. Meni je samo važno, da sliši vsaj na eno uho. Z gluhim psom pa nisem sposobna živeti, saj nimam toliko izkušenj z njimi.
Stara je pa okoli 5 tednov.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #798 : ponedeljek, 14.05.2007 : 08:32:55 »

Pikica. Ko bo kuža pri tebi doma, ga boš skorja zagotovo sprejela z gluhostjo ali brez Wink. Bodi brez skrbi. Imel te bo neskončno rad ti pa njega. Verjemi, tudi on bo bolj pozoren nate, da te ne izgubi... Bodi pač pozorna na to, da lahko preprečiš kakšne nesreče. Pri nas obstaja kar nekaj strokovnjakov, ki ti bodo povedali, kakšne so posebnosti pri gluhem psičku. Poznam eno gluho argentinsko dogo, s katero uživajo čisto enako kot jaz z mojo Luno (ki vse sliši in se občasno naredi, da ne sliši Roll Eyes).
Uživajta neskončno Cheesy!
Lp Polonak
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #799 : ponedeljek, 14.05.2007 : 09:45:32 »

Pikica, če se boš vseeno odločila vzeti malo opikano lepotičko, se vsake toliko časa tudi pri nas v Sloveniji organizira elektronsko testiranje sluha, pa lahko to narediš takrat, da boš vedela kakšno je dejansko stanje.

Ponavadi to organizirata osebi, ki sta tu na forumu prijavljeni pod nick Topfield in StarsAtSea, pa se lahko nanju obrneš in povprašaš kako je s tem. Imata obe psarni, tako da tudi njunih kontaktnih podatkov ni težko najti.

Tu sta e-maila obeh, za kaj več se boš morala pa nanju obrniti.
topfieldkennel@gmail.com (Tanja)
beardies@starsatsea.net (Polona)

Lep dan,
Nataša
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #800 : ponedeljek, 14.05.2007 : 18:00:15 »

Pikica. Ko bo kuža pri tebi doma, ga boš skorja zagotovo sprejela z gluhostjo ali brez Wink. Bodi brez skrbi. Imel te bo neskončno rad ti pa njega. Verjemi, tudi on bo bolj pozoren nate, da te ne izgubi... Bodi pač pozorna na to, da lahko preprečiš kakšne nesreče. Pri nas obstaja kar nekaj strokovnjakov, ki ti bodo povedali, kakšne so posebnosti pri gluhem psičku. Poznam eno gluho argentinsko dogo, s katero uživajo čisto enako kot jaz z mojo Luno (ki vse sliši in se občasno naredi, da ne sliši Roll Eyes).

Hvala za spodbudo.

Po dolgi neprespani noči, sem se odločila da bom pikico vzela. Mislim da ji bom nudila dober dom. Poskusila se bom čim bolj izobraziti na tem področju. Tudi taki psi morajo imeti dom. Sicer pa sem že tako navezana nanjo da je konec.
Uživajta neskončno Cheesy!
Lp Polonak
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #801 : torek, 15.05.2007 : 09:57:29 »

 Wink Cheesy Cheesy Veselja bo neskončno! Za kakšne nasvete pa le vprašaj, zagotvo več glav več ve!

lp Polonak
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #802 : torek, 15.05.2007 : 10:44:56 »

Oči so bistre, srednje velike, okrogle in temne (če so pike črne) ali jantarjeve barve (če so pike rjave ali jetrne). Enako velja za barvo robov vek. Modre oči so velikokrat znamenje gluhosti.


 Cheesy Zara
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #803 : torek, 15.05.2007 : 10:46:22 »

Psa sm malo stestirala in se tudi pozanimala. Sem 90% da sliši vsaj na eno uho.http://pikca.moj-album.com/album/7762743/
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #804 : torek, 15.05.2007 : 10:48:39 »

Mala pikica je pa res sladka Kiss! Še malo, pa bosta noreli okoli!  Cheesy

lp
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #805 : torek, 15.05.2007 : 10:54:32 »

Hudooo Cheesy male pikaste bibe so tako luškane za videt  Kiss

Ogromno užitkov z malo divico, pa glej da nam jo predstaviš ko bo doma Wink
Logiran

Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #806 : torek, 15.05.2007 : 11:37:33 »

Bom... Cheesy js tud komaj čakam da pride domov...use povodec, ležišče, posode so že na svojem mestu....odštevam tedne Grin
Logiran
JasmineBianca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 173


« Odgovor #807 : torek, 15.05.2007 : 11:48:56 »

Joj, a Zara bo - super ime!   Pa opažam, da so mi vedno bolj rjavo opikani všeč. Luštna je!
Saj bodo ti tedni hitro minili, sploh če jo greš medtem večkrat pogledat. Potem bosta pa itak dva meseca non stop skupaj  Cheesy
Logiran
Pikica.
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #808 : torek, 15.05.2007 : 11:56:06 »

Ja hodim vsak tedn..čeprov se do tja vozim 2.5 ure in ati je na robu živčnega zloma Grin
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #809 : torek, 15.05.2007 : 13:09:54 »

Ja hodim vsak tedn..čeprov se do tja vozim 2.5 ure in ati je na robu živčnega zloma Grin

Hehe, tole pa poznam! Mislim, da sem bila tam med 11 opikanimi bitji res skoraj vsak teden enkrat. In ravno tako je bilo daleč od mene. Pa drago zame, ko se bila še študentka brez denarja. Ampak, valjanje s pikicami na vrtu je odtehtalo vse Kiss Cheesy Grin..... Še zdaj se tega spomnim, pa bo že devet let od tega.  Smiley
Pikasto bitje odtehta vse. Le naužij se! Ti res privoščim s tvojo Pikico!
Lp polonak
Logiran
Strani: 1 ... 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Dalmatinci - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines