mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:56:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: oglasi v trgovinah za male živali- čistokrvni brez rodovnika
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: oglasi v trgovinah za male živali- čistokrvni brez rodovnika  (Prebrano 5665 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« : torek, 18.10.2011 : 09:06:31 »

Pozdrav!

Včeraj sem v Zootiku videla na vratih cel kup nalimanih oglasov, ki se glasijo: Prodam čistokrvne mladiče nemške ovčarje, brez rodovnika  Shocked ....... ali čistokrvne mladiče kokršpanijele brez rodovnika............ sem že mislila, da ne vidim prav, zavzdihnila in že šla naprej, pa mi ni dalo miru,  vseeno sem stopila v trgovino za male živali in vprašala trgovko, kdo lepi te oglase. Odgovorila je, da zaposlene v trgovini, da stranka pride, mu dajo kartonček, ki ga izpolnijo, one pa nalepijo na steklena vrata na vhodu. Potem sem jo vprašala: Kakšni pa so to ČISTOKRVNI BREZ RODOVNIKA? in mlada dama zečne meni na dolgo in široko razlagati, da so to mladički res čistokrvni, da imata oba starša rodovnike, mladički pa ne in da to tako pač potem je, da so tudi mladički čistokrvni  Angry Shocked . Res me je fino pogelo. Kako lahko v trgovini za male živali prodajalke NAROBE razlagajo kaj so to čistokrvni psi? da jih brez rodovnika NI in jih nikdar ne bo! Pa ji lepo razložim, da to tako ne gre. Povem, kaj so rodovniški in kaj so mešanci, mlada dama me gleda z odprtimi usti, zagotovo si je mislila, da sem malo blesava.
Sem res mislila, da vsaj v trgovinah delajo ljudje, ki vedo razliko, ki znajo drugim ljudem svetovati glede rodovniških psov in mešancev....res bi vsaj v takih trgovinah lahko malo prekontrolirali kaj ljudje pišejo na oglase in jim povedali, da to vseeno le niso rodovniški mladiči. Saj me ne moti, da so nalepljeni oglasi za prodajo ali oddajo nerodovniških kužkov, moti pa me zavajanje ljudi.
Eh jej no.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : torek, 18.10.2011 : 19:21:48 »

O, jaz imam pa jutri namen iti tja, če govorimo o trgovini v ljubljanskem City parku. Bom pa še jaz to isto vprašala in jim kaj povedala, saj prodajalke tam so ful prijazne. Je pa to tudi mene presenetilo, da takole pojma nimajo. Sad   
A udarimo eno akcijo, pa jim ob vsakem nakupu malo posolimo pamet? Mogoče bo pa vsaj malo pomagalo.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #2 : sreda, 19.10.2011 : 05:48:49 »

Videla sem v Zootiku v Nm v Qlandiji. Sicer pa verjetno je isto povsot, samo do sedaj nisem bila pozorna na te oglase in jih nisem brala.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #3 : sreda, 19.10.2011 : 13:14:31 »

Trgovcem v trgovinah za male živali čist dol visi za dobrobit malih in velikih živali. Oni so pač še eni v vrsti brezvestnih zaslužkarjev. Pa koga briga stanje žuivali? Važno,da jih je čim več, da imajo oni čim več kupcev. Če so bolani služijo na njih več, tako kot veterinarji. Antialergijske hrane, posebni prehrambeni dodatki, plaški, škornjci, eko.... bio in super .. truper oprema  ter pripomočki so vendar dražji-in prinašajo večjiodstotek od prodaje. Da pa bi se komu zamerili ker mu ne bi dovolili nalepit oglasa ali ga celo mal izprašali po vesti..halo... lahko se vendar užaljen obrne in gre v drugo , bolj pokvarjeno štacuno keš puščat .
Pa dobro jutro v kapitalizmu
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: oglasi v trgovinah za male živali- čistokrvni brez rodovnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines