mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:05:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS  (Prebrano 43992 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #45 : sreda, 09.11.2011 : 19:13:03 »

Tudi jaz se strinjam s teboj, Tina, v delu, ki govori o delu vzrejnega referenta in se strinjam z robinom v delu, ko govori o drugem obisku tetovirnega referenta.

Argument, da je tetovirc pri drugem obisku potreben zaradi šteparjev, je naravnost bizaren. Zanima me, če kdo ve, kakšna je statistika (upam si celo napovedati, da taka statistika ne obstaja) o številu sankcioniranih vzrediteljev, ki so bili sankcionirani na podlagi 'prijave' vzrejnega referenta ob drugem obisku. Tukaj seveda ne smejo biti upoštevane prijave posameznikov, ki so izven tega obiska. Super bi bilo še vedeti, koliko je bilo takih prijav zaradi 'šmudlarije' v leglu, zaradi pasemske neustreznosti mladičev in zaradi neustrezne oskrbe samice in mladičev (za vsako kategorijo posebej).

Še nečesa ne pozabite (tudi Tina) - da plača obisk vzrejnega referenta pristojen strokovni organ (ok, piše tudi načeloma, v kar se da v današnjih časih spraviti karkoli), obisk tetovirca pa vzreditelj.

Kakšna je praksa? Hodijo okoli malo eni in malo drugi, kasirajo pa vsi vzrediteljem? Gre po PSD?
Jaz govorim o tetovirnih referentih in drugem obisku pri vzreditelju. Vzreditelji poročajo, da prihajajo še vedno na drugi obisk tetovirni referenti, ki se jim sanja ne o pasmi, ki jo pregledujejo. Torej?

Sem mnenja, da če se pogovarjamo o strokovnih vprašanjih in strokovnih pregledih, je najbrž jasno, da se vzrediteljem zaračunajo strokovne storitve. Ne mi rečt, da naredi nekdo nekaj strokovnega (v smislu pregleda pasemske ustreznosti ...) za pasmo ž, če je nikoli v življenju v živo še ni videl in ne pozna standarda v podrobnosti? Obenem pa za nekatere očitno ne velja veterinarski pregled po enakem sistemu (tudi veterinar ž pasme še ni videl), vendar s to razliko, da veterinar lahko opravi vse tisto, za kar ga plačamo, torej tudi delo nekega nepoznavalca ž pasme. Če nekdo naredi nek administrativen posel, ki se lahko opravi tudi samo za poštno znamko in nekaj listov papirja, potem naj se tudi takšna storitev zaračuna vzreditelju, ne glede na to, ali je popoln začetnik ali je že star vzrediteljski maček.

Pobuda: Zakaj se ne bi recimo 4x na leto organizirala obvezna predavanja o oskrbi samice in mladičev za nove in stare vzreditelje. Lahko obvezna in je treba tako predavanje dat skozi, če želiš blabla (si znajo na KZS zagotovo dober razlog izmisliti), obenem pa se pripravi pisne materiale, ki bi bili ob takih predavanjih na voljo. Na voljo so lahko tudi vzrejni referenti, ki ga novinec (ali star vzrediteljski maček) lahko pokliče, ko se karkoli zatakne. In v tem primeru vzreditelj storitev tudi plača, kot se zagre. Tako bi bili vzrejni referenti lepo 'na trgu' in potnih stroškov ne bi nabirali taki, ki pač nimajo pri pregledu legla kaj pametnega povedati, stari mački pa bi se lahko odrekli taki storitvi in plačilu na lastno željo.

Ker se bojim, da te storitve v resnici samo nekateri jemljejo kot to, kar so - storitve, bo moja pobuda verjetno sprejeta kot popolnoma neizvedljiva in nesmiselna.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 09.11.2011 : 19:16:38 »

Govorim samo in izključno o drugem obisku, ker se v celoti strinjam, da vzreja mora biti pod kontrolo. Vendar taka kontrola, kot je sedaj, samo še bolj tlači tiste, ki dobro delajo, tisti, ki ne delajo ok, pa vedno najdejo ovinke.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #47 : sreda, 09.11.2011 : 19:28:03 »


....

Se bo treba odločiti ali želimo imeti kontrolirano vzrejo ali ne. Če imamo same vestne in odgovorne vzreditelje z dovolj znanja, potem ne res rabimo niti vzrejnih pregldov, niti pregledov legel.

bravo ... tole se popolnoma strinjam ... lepše se ne bi dalo povedat.

tudi sama sem za dva pregleda vzrejnega referenta. nikoli ne bom rekla, da vse vem (če bom, potem bo z mano definitivno nekaj narobe) in vedno je še kakšno mnenje dobrodošlo. za karkoli.



robin ... samo v premislek ...
ko je prijavljena paritev ... zakaj pa si tisti vaš vzrejni referent ne priskrbi pač nekaj izvodov obrazcev za čipiranje, če je pač "na vasi" ... do legla bodo pa ja prišla pravočasno ... ali je bilo tudi leglo prijavljeno "malo prepozno" pa se zato ni dalo dobit papirjev v 3 dneh???

je še jana pisala vmes Smiley

Jana je pisala:
....

Pobuda: Zakaj se ne bi recimo 4x na leto organizirala obvezna predavanja o oskrbi samice in mladičev za nove in stare vzreditelje. Lahko obvezna in je treba tako predavanje dat skozi, če želiš blabla (si znajo na KZS zagotovo dober razlog izmisliti), obenem pa se pripravi pisne materiale, ki bi bili ob takih predavanjih na voljo. Na voljo so lahko tudi vzrejni referenti, ki ga novinec (ali star vzrediteljski maček) lahko pokliče, ko se karkoli zatakne. In v tem primeru vzreditelj storitev tudi plača, kot se zagre. Tako bi bili vzrejni referenti lepo 'na trgu' in potnih stroškov ne bi nabirali taki, ki pač nimajo pri pregledu legla kaj pametnega povedati, stari mački pa bi se lahko odrekli taki storitvi in plačilu na lastno željo.

Ker se bojim, da te storitve v resnici samo nekateri jemljejo kot to, kar so - storitve, bo moja pobuda verjetno sprejeta kot popolnoma neizvedljiva in nesmiselna.


Tole je totalen nesmisel, če predavanja ne bodo OBVEZNA. da mi je videt tudi nove vzreditelje, ki bodo sedeli tam, da o starih ne govorim.

pa še to ... ja spet sem pri pudljih ... koliko pa je vzrejnih referentov, ki poznajo pasmo pudelj??? jaz vem za enega, pa bom zelo vesela, če me bo kdo demantiral ... in si ne predstavljam, da bo ta en (ali morda dva) šla iz LJ v MB pogledat leglo ...


in še to ... tisti, ki ne delajo dobro ... bodo najdli ovinke VEDNO in ZA VSE kontrole ... verjemi.


Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #48 : sreda, 09.11.2011 : 19:35:48 »

Draga natis za tistih par obrazcev sem lepo in pravočasno prosil odgovorno osebo na Kinološki, jih ni pravočasno priskrbela, naknadno, točno danes sem jo ponovno lepo prosil če mi pošlje par obrazcev za v bodoče in mi je rekla da žal bianko obrazcev ne sme pošiljat komurkoli!
Enako mi je odgovoril vzrejni referent.

Moje leglo je bilo prijavljeno v zakonitem predpisanem roku! Kot vsako doslej. Imam pred seboj papir "Prijava legla". Leglo smo imeli 14.9. popisano in prijavljeno je bilo 17.9. in s priporočeno pošto poslano na KZS!!!

Naj še enkrat povdarim da sem se v celoti strinjal s Tino torej s kontrolirano vzrejo, vendar v realnosti zadeve ne štimajo in ne funkcionirajo in se z njimi ne morem strinjati.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #49 : sreda, 09.11.2011 : 19:40:00 »

Se strinjam z dvema obiskoma, vsekakor, vendar strokovnima in ne administrativnima.

Ok, natis, kako se izogniti nesmiselnim stroškom obiska tetovirnega (ne vzrejnega) referenta, če ne naredi drugega, kot prinese papirje, o pasemskosti mladičev pa ne ve ničesar več povedati, kot lahko pove veterinar, ki pse pregleda in čipira? Velja tako za novince kot za stare mačke.

Po sklepu KSV ne bodo več izobraževali tetovirnih referentov, temveč samo še vzrejne. Torej bodo njihove obiske plačevali pristojni strokovni organi in ne več vzreditelji. V tem primeru pač ni več nobenih problemov, kajne? Smiley
Logiran

robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #50 : sreda, 09.11.2011 : 20:19:33 »

Iz dobronamernih komentarjev ki so se dotaknili konkretno mene lahko samo zaključim:
"Na prijateljski (nezakonit) način si zrihtaj tiste usrane obrazce v naprej, spi z vzrejnim referentom dva šnopčka, skupaj popluvajta razsulo na Kinološki, pa je, sicer boš še vedno vse plačal, ampak si boš pač prihranil (nepotrebna) pota in norenje tik pred zdajci pa bo a ne. Pač na Kinološki so imeli avgusta dopust a veš, pol je bil CACIB Koper, pol skupščina. Ja pa če vzrejni referent ne pozna pasme ki jo gleda tudi ni taka tragedija, pač saj veš vse pasme pa itak ne more poznati, toliko bolje a ne, vsaj ne bo odkril kakšnih pomankljivosti, potem so pa itak samo še dodatni administrativni zapleti."

Naj živi kontrolirana vzreja pa kakorkoli že.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #51 : sreda, 09.11.2011 : 20:35:40 »

Hja, tisti, ki torej imate slabe vzrejne referente...zakaj pa jih ne zamenjate, zakaj ne prijavite njihovo nevestno delo na kinološko zvezo? Vzrejnega referenta si izbira vsak sam, se pravi ni potrebno imet tistega, ki ti je najbližje, ampak si izbereš tistega, ki meniš da bo najbolj primeren. Če veš da "vaški" referent o pasmi nima pojma, zakaj pa ne pokličeš "klubskega" ali pač tistega, ki je mogoče sodnik za pasmo? Skratka izbira je svobodna. Toliko o tem.

Jana...tetovirni referent več ne obstaja...ker je tetoviranje ukinjeno, obstaja pa vzrejni referent, ki opravi iste naloge, kot jih je prej tetovirni, samo da ne tetovira. Po sedanjem psd sta sicer obstajala dva ločena termina, vendar nista nikoli bile to 2 ločeni osebi, ker je že v preteklosti to bilo združeno. Ločene "vzrejne" referente so imeli samo posamični klubi, ki so želeli dodatno (neobvezno) kontrolo nad svojimi legli. Tiste dodatne preglede je pa seveda kril klub sam. Sedaj pa vzrejni referent naredi 2 pregleda, ki jih je prej tetovirni, le da na zadnjem samo pregleda mladiče, mamo, prostor, o tem naredi zapisnik in zanj odgovarja.

Aja, pa še na tisto, moja mentorica mi je povedala, da je v svoji zgodovini že večkrat imela primere, ko psi niso bili pasemsko ustrezni, tako da to ravno ne bo držalo, da se to nikoli ne zgodi, kot je bila opomba.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #52 : sreda, 09.11.2011 : 20:58:28 »

Jana...tetovirni referent več ne obstaja...ker je tetoviranje ukinjeno, obstaja pa vzrejni referent, ki opravi iste naloge, kot jih je prej tetovirni, samo da ne tetovira. Po sedanjem psd sta sicer obstajala dva ločena termina, vendar nista nikoli bile to 2 ločeni osebi, ker je že v preteklosti to bilo združeno. Ločene "vzrejne" referente so imeli samo posamični klubi, ki so želeli dodatno (neobvezno) kontrolo nad svojimi legli. Tiste dodatne preglede je pa seveda kril klub sam. Sedaj pa vzrejni referent naredi 2 pregleda, ki jih je prej tetovirni, le da na zadnjem samo pregleda mladiče, mamo, prostor, o tem naredi zapisnik in zanj odgovarja.

Mi lahko kako pomagaš, kje najdem preklic 29. člena, 32. člena in 151. člena veljavnega PSD, oz. sklep o njegovi neveljavnosti in sklep, ki zadeve na novo opredeljuje?
Hvala.

Hja, tisti, ki torej imate slabe vzrejne referente...zakaj pa jih ne zamenjate, zakaj ne prijavite njihovo nevestno delo na kinološko zvezo? Vzrejnega referenta si izbira vsak sam, se pravi ni potrebno imet tistega, ki ti je najbližje, ampak si izbereš tistega, ki meniš da bo najbolj primeren. Če veš da "vaški" referent o pasmi nima pojma, zakaj pa ne pokličeš "klubskega" ali pač tistega, ki je mogoče sodnik za pasmo? Skratka izbira je svobodna. Toliko o tem.

Tule se povsem strinjam s teboj. Zagotovo je tukaj prostora za manipulacijo preveč na obeh straneh. In nihče ne naredi nič. Tudi vzreditelji sami ne.

Aja, pa še na tisto, moja mentorica mi je povedala, da je v svoji zgodovini že večkrat imela primere, ko psi niso bili pasemsko ustrezni, tako da to ravno ne bo držalo, da se to nikoli ne zgodi, kot je bila opomba.

Super. Jaz vem za primere, ko je bilo v leglu več hudih napak, pa niso bile med pregledi ne opažene in ne zabeležene. Očitno je mogoče tako eno kot drugo. Več, kot bo prvih odkritij, kadar so potrebna, in manj kot bo spregledanih napak (tudi zaradi kozarčkov), bolj bodo stvari transparentne in jasne.
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #53 : sreda, 09.11.2011 : 21:06:36 »

Draga natis za tistih par obrazcev sem lepo in pravočasno prosil odgovorno osebo na Kinološki, jih ni pravočasno priskrbela, naknadno, točno danes sem jo ponovno lepo prosil če mi pošlje par obrazcev za v bodoče in mi je rekla da žal bianko obrazcev ne sme pošiljat komurkoli!
Enako mi je odgovoril vzrejni referent.

Moje leglo je bilo prijavljeno v zakonitem predpisanem roku! Kot vsako doslej. Imam pred seboj papir "Prijava legla". Leglo smo imeli 14.9. popisano in prijavljeno je bilo 17.9. in s priporočeno pošto poslano na KZS!!!

Naj še enkrat povdarim da sem se v celoti strinjal s Tino torej s kontrolirano vzrejo, vendar v realnosti zadeve ne štimajo in ne funkcionirajo in se z njimi ne morem strinjati.

lej realno ... vzreditelju dejansko ne smejo pošiljati bianco obzracev in tudi prav je tako. da jih pa nima vzrejni referent oz. se ne dogovori na KZS, da ko prijavi leglo, da dobi bianco obrazce mi pa ni jasno. in o tem sem pisala. in zakaj bi si ti urejal papirje, če plačuješ vzrejnega referenta???

tako kot je napisala tina ... če z referentom nisi/niste/nismo zadovoljni pač zamenjaš ...
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #54 : sreda, 09.11.2011 : 21:11:30 »

Aja, Tina, še tole:
Če praviš, da sta bila tetovirni in vzrejni referent že vseskozi združena, zakaj je bil potreben Sklep KSV 3/12-2010 v delu, kjer ukinja izobraževanje tetovirnih referentov? Ne ukinjamo pogosto nečesa, česar ni.

"V zvezi z opisanimi spremembami in za izobraževanje novih vzrejnih referentov (novih strokovnih kadrov s tega področja ne bomo več usposabljali za tetoviranje) naj komisija za izobraževanje in izpite do konca februarja 2010 organizira seminar za vzrejne referente."
vir: kzs

In tole:

Sedaj pa vzrejni referent naredi 2 pregleda, ki jih je prej tetovirni, le da na zadnjem samo pregleda mladiče, mamo, prostor, o tem naredi zapisnik in zanj odgovarja.

Če pomeni pregled mladičev strokoven pregled ustreznosti pasme, potem seveda ne more biti drugi obisk vzrejnega referenta na noben način sporen, če pa gre za pregled stanja mladičev, mame in prostora, lahko naredi to tudi veterinar?


klik na sliko za povečanje
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #55 : sreda, 09.11.2011 : 21:20:11 »

Se strinjam z dvema obiskoma, vsekakor, vendar strokovnima in ne administrativnima.

Ok, natis, kako se izogniti nesmiselnim stroškom obiska tetovirnega (ne vzrejnega) referenta, če ne naredi drugega, kot prinese papirje, o pasemskosti mladičev pa ne ve ničesar več povedati, kot lahko pove veterinar, ki pse pregleda in čipira? Velja tako za novince kot za stare mačke.

Po sklepu KSV ne bodo več izobraževali tetovirnih referentov, temveč samo še vzrejne. Torej bodo njihove obiske plačevali pristojni strokovni organi in ne več vzreditelji. V tem primeru pač ni več nobenih problemov, kajne? Smiley

lej ... jaz vem za primer (spet bom o pudljih in ja vem zoprna sem ... samo v drugo pasmo se ne bom spuščala, ker nimam pojma), ko je vzreditelj, ki ima doma več samic, eni samici prijavil veliko leglo "beri: dva legla skupaj enega  Wink (pa ne takoj v luft skakat ... bilo je na hrvaškem ne v SLO) in ... pri tistih kepicah starih 3 dni, če ne poznaš pasme se ne vidi NIČ, če pa je ogled legla še enkrat se pa vidi razlika v velikostih (tam je namreč bila - eno leglo srednje in eno pritlikavo) in bi se vsakemu referentu, pa četudi ne pozna pasme, to MORALO zdeti čudno.

smo vzreditelji in so "vzreditelji" ... ŽAL ampak tako je ... in prav je, da sta dva ogleda legla, pa čeprav morda pri drugem včasih samo spiješ kavo ... ŽAL ste/so nevestni vzreditelji sami pripeljali do tega, da se zdaj vzrediteljem (vsem) ne zaupa in mora bit leglo pogledano dvakrat. in še vedno trdim .... prav je tako.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #56 : sreda, 09.11.2011 : 21:43:54 »

natis
še enkrat čisto na kratko, ker očitno ne berete vsega in potem ne štekate za kaj se gre

letos smo imeli v naši familiji 10 legel (dve različni pasmi, dve različni psarni)

vsako leglo prijavljeno v roku, nikoli nobenih tujih paritev s plemenjaki iz tujine katerih pedigreji niso vpisani v KZS (kar seveda povzroča dodatne zastoje), nobenih kakršnih koli drugih nepravilnosti ali nejasnosti

zaradi slabih izkušenj s hitrostjo pisarne KZS smo vedno v vmesnem času poklicali in preverili ali so naši papirji in številke na KZS vredu, vsi na kupu in poslani naprej vzrejnemu referentu

NIKOLI letos nismo dobili rodovniških številk in obrazcev prej kot pa so bili mladički stari 8 tednov, NIKOLI. Za to seveda ni kriv vzrejni referent.

Hvala bogu smo imeli vse mladičke vedno oddane in normalno da smo hoteli imeti vse urejeno že en teden pred oddajo, saj ne maram oddajati ravnokar cepljene mladičke.

Moj vzrejni referent, prejšnji ali zdajšnji je seveda vedno dobil bianko obrazce za moje leglo, točno toliko kot je pač mladičkov in zraven popis legla, kjer so bile dodane rodovniške številke, on je vnesel na prazne obrazce potrebne podatke, podpisal in poštempljal. Meni praznih obrazcev prej ni mogel in jih tudi menda ne sme dati, jaz pač pravim da jih rabim takrat ko cepim in čipiram, da mi to veterinar tudi potrdi.
Jaz nimam z vzrejnim nobenih težav, on je meni vse naredil taprvo sekundo, ko sem ga poklical, to da pa je pisarna KZS v velikih zaostankih pa ni on kriv.

Enako zgodbo mi lahko potrdi prijateljica iz Lj, ki ima višavce, njena vzrejna referentka je zadnji dan s telefonskim posredovanjem tik pred oddajo po mailu dobila številke, obrazce je že imela pri sebi in na vrat na nos je letela k vzrediteljici drugič popisat leglo. Vzrediteljica pa je morala potem iz Lj še enkrat v Grosuplje k svojemu veterinarju da ji je zadevo poštempljal, ker jih je seveda ona že zdavnaj cepila in čipirala saj so bili že za oddajo in pač toliko stari da se te stvari porihtajo, neglede ali so oddani. Pa tudi ona ne trdi da vzrejna referentka kaj narobe dela.

Obadva pa misliva da takšno storitev ne rabimo in pika.

Naj mi prosim spet kdo ne napiše zamenjaj vzrejnega, ker nima s tem nič, to pa sicer veliko doprinese k nepotrebnosti njegovega dela.

Aha zdaj mi boste pa napisali, ja pa prijavi dotično gospo na KZS da prepočasi dela.
Ta gospa čisto dosti hitro dela, če bi delala samo to.
Aha zdaj mi boste pa napisali zamenjaj predsednika KZS ker ji naloži preveč dela.

Itak nima smisla.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #57 : sreda, 09.11.2011 : 22:07:54 »

lej ... jaz ne vem ali sem nenormalna ali kaj ne zastopim ali pa po tvoje kaj ne preberem ... AMPAK jaz teh problemov marca nisem imela pa je bil samec iz tujine. imela sem pravočasno vse papirje, da sem lahko cepila in čipirala vse mladiče pred oddajo. čipirala sem jih pri starosti 7 tednov in prva je odšla od doma pri starosti 8 tednov z vsemi potrebnimi papirji razen rodovnikov. in JA tudi jaz HOČEM, da je vse ureeno tako kot mora bit ... in meni ni bilo treba nič klicat nikamor, ker mi je vse uredila vzrejna referentka pravočasno in sem imela doma papirje par dni predno sem šla k vetu ... torej pri starosti mladičev cca 6 tednov in ne 8 kot ti pišeš.

ne vem, ali res samo jaz nimam nikoli problemov s papirji iz strani KZS??? oz. ali imam res samo jaz normalnega vet-a?Huh TEŽKO DVOMIM.





Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #58 : sreda, 09.11.2011 : 22:34:37 »

A lahko, lepo prosim, razčistimo najprej z najosnovnejšim - v veljavnih pravilih piše A, dela se B, plačuje se C in leta od D do E in nazaj. Vse, od A do E se zaračuna.
Nekje vmes so se referenti F avtomatsko prelevili v referente G, ker so referentom F ukinili eno od nalog, zanjo pa pooblastili uradno in od države požegnano osebo G. Tudi tukaj se od F do G vse zaračuna.
Kje so pravno formalne podlage za vse te transferje?
Če bi nam bile podlage na voljo, bi se lahko kazalo na točno določen del, ki ne ustreza temu ali onemu. Lahko bi tudi debatirali o možnih rešitvah, ki bi bile najustreznejše za stroko, torej najustreznejše za učinkovit nadzor nad vzrejo. V tem primeru ne bi mogel nihče, ne vzreditelj novinec, ne vzreditelj star maček, še manj jaz ali kdorkoli drug, kaj spraševat ali manipulirat. Ker bi bile stvari jasne v najpomembnejših delih:
1. vzreditelj naredi v določenih rokih to, kar stane toliko, plača ta in ta,
2. referent žblj naredi v določenih rokih to, kar stane toliko, plača ta in ta,
3. veterinar naredi v določenih rokih to, kar stane +- toliko, kar plača ta in ta.
Kako dopovedati, kateri del teh podlag je sporen, če nas tukaj piše 5 in med nami je 5 različnih interpretacij dogajanja, pravno formalnih podlag pa sploh nimamo?
Mislimo in govorimo eden mimo drugega. Ves čas.
Med nami smo: en vzrejni referent, en outsider - totalni formalist, trije vzreditelji (eden tudi v vlogi prvega navedenega).

Meni ni logično, da se kdorkoli prelevi iz česarkoli brez papirja. Kot mi ne gre razpravljat o strokovnosti, če nekdo pravi, da je strokovno iz točke A do točke B nositi papir in spiti kavo, ne glede na to, ali imamo okoli legla kaj počet ali ne. Prav tako ne o tem, da je bolje imeti vzrejnega (ok, ne vem več, kako je v resnici s temi tetovirnimi) iz sosednje vasi, ki nima pojma o pasmi, kot pa strokovnjaka (boljšega ali slabšega) iz nekoliko oddaljenega kraja.

Tudi tega nekako nočete razumeti, da sem v vsakem trenutku za strožja in bolj ostra pravila, pa tudi za večji nadzor pri vzreji (ja, poleg dveh referentskih obiskov bi predpisala tudi obvezna + dodatna-neobvezna predavanja za vzreditelje, vzorčne nenapovedane preglede ... in še kaj). Ampak dajte mi vsaj pomagat razumet pravila, oz. najprej jih vsaj dajte za videt in prebrat taka, ki veljajo zdajle, v tem trenutku, za vse vzreditelje in vsa legla enako od prvega do zadnjega koraka. Kako naj razumem nekaj, kar razlaga od štirih ljudi vsak drugače, uradno piše spet drugače, izvaja pa se sploh povsem drugače?

Kako naj vem, kaj sploh od pravil glede vzreje velja, če že okrog dveh precej pomembnih zadev (označevanje mladičev in časovni razpon med legloma) ni mogoče dobiti jasnih (uradno napisanih) podatkov o veljavnih pravilih? Trije vzreditelji, ki so imeli v tem času legla, nimajo enakih izkušenj, torej se ne da na podlagi vaših 'zgodb' spraviti skupaj enotnega postopka.

Nekako se iz prebranega tukaj ustvarja vtis, da pravila niso važna, saj se tako "dela od nekdaj" in "vsi itak vedo vse, razen vzrediteljem je treba povedat svašta ob obiskih pri njih".

Hm, samo vprašanje - mi lahko pomagate, na podlagi katerega člena katerega predpisa KZS lahko robin prijavi nevestnega tetovirnega referenta, kot mu je bilo predlagano? Ali je dovolj, da pošlje na KZS prosti spis?
Logiran

natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #59 : sreda, 09.11.2011 : 22:45:30 »

če mene prašaš ... dokler ne bo novega PSDja je brez veze se na glavo postavljat s pravili, ker vsi vemo, da je PSD, ki velja v določenih stvareh zastarel. ko (upam, da sploh) bo na voljo in bo veljal novi PSD, pa lahko začnemo ugotavljat, kaj ne štima in kaj je OK .... in delat na tem, da se stvari poštimajo ...

po drugi strani pa ... zakaj za boga svetega se ne moremo skupaj spravit v en kajpavem klub (društvo) vzreditelji in si tako s skupnimi močmi pomagati .... ja saj odgovor že vem ... če bi foušija gorela ne bi rabili nobenega petrola ... IN TO JE ŽALOSTNO ...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines