mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:01:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS  (Prebrano 43991 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #60 : sreda, 09.11.2011 : 22:50:57 »

Natis potem pa samo iskrene čestitke,
vendar v tem problemu nisem osamljen saj je tudi gospa, katere problem je Jana danes izpostavila na vstopni strani in tukaj v postu 40, navedla v svoji pritožbi, da bi morali biti obrazci pravočasno in se stem prihrani dvojna pota in zamude, torej ima tudi ona težave s tem in je tudi to eden od razlogov zakaj jo moti ta drugi obisk.

To da nimaš problemov s KZS je res naravnost fantastično.
Naj se vrnem na naših 15 mladičkov ki smo jih oddajali avgusta. Kinološka je šla na dopust, jaz pse oddane v Luxenburg, Švico, Sarajevo, Grčijo.... vse ljudi že najavljene po datumih in dnevih natančno vse planirano, moj (prejšnji) vzrejni referent, ki je obenem tudi veterinar pa brez številk, brez obrazcev..... ja a ni normalno da mu jih pošljejo, saj točno vedo koliko stare mladičke imam.
Rajši ne povem kako smo stvari uredili.

No in ko sem šele oktobra dobil rodovnike za te mladičke, je bilo potrebno 9 rodovnikov od 15ih vrniti na KZS ker so bile napake, v naslovu vzreditelja, pri spolu mladička, pri imenu lastnika.....  vse podatke ki sem jih jaz serviral imam kopirane in jih imam tukaj in vse sem dal pravilno. Vse so mi tudi brezplačno popravili.

Res ne vem zakaj bi se jaz to zmišljeval ali pa nebi naredil vsega da se to ne zgodi, ampak se in to zelo pogosto.

Še enkrat povdarjam, vsi naši papirji so štimali in so bili v roku in čez naše delo in postopke ni bilo nikakršne pripombe ali da smo bili pozvani da kaj dopolnimo, popravimo.
Nam so se pač opravičevali, navajali sedaj to, sedaj ono in na koncu je seveda vedno vse bilo.

Žal pa vse skupaj daje vtis ene velike neverodostojnosti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 09.11.2011 : 23:08:25 »

če mene prašaš ... dokler ne bo novega PSDja je brez veze se na glavo postavljat s pravili, ker vsi vemo, da je PSD, ki velja v določenih stvareh zastarel. ko (upam, da sploh) bo na voljo in bo veljal novi PSD, pa lahko začnemo ugotavljat, kaj ne štima in kaj je OK .... in delat na tem, da se stvari poštimajo ...

Jaz tole (v kombinaciji s predhodno napisanim) razumem takole: do takrat, ko bodo rodili nov PSD, ne rabimo pravil, vseeno pa je treba delat po tistem, kar kroži po ustnem izročilu okrog? Tako pri vzreji, kot pri sankcioniranju kršiteljev.

Kako že gre tista ... kolikor pripovedovalcev, toliko različnih zgodb ...?

Grem še en krog malo drugače:
Če bi bila jasna pravila, bi lahko robin podal pritožbo na ustrezno 'službo', da ni v roku dobil tega in tega (morda celo prijavi nestrokovnost vzrejnega referenta, recimo), kar mu je povzročilo toliko in toliko stroškov in težav in zahteval povračilo stroškov, kot tudi odgovornost za storjene napake. Ok, najprej opomin 1, ko bo naslednji vzreditelj dokazal podobne nepravilnosti, bo opomin 2 ... Zaradi mene lahko štejemo do neskončnosti brez resnejših sankcij, ampak slej kot prej bo nekdo od odgovornih rekel ..., hja, takole pa ne bo šlo, dajmo zadeve postavit na svoje mesto. Lahko je to s spremembo pravil (morda daljši roki, morda spremembe v postopku ...), lahko pa s spremembo med zaposlenimi. Kjer ni pravil, se ne ve, kaj je prav in kaj ne, torej lahko dela vsak karkoli hoče in nihče ne odgovarja - ne tako in ne drugače. Dovolj je opravičilo. In zato se tudi dela, kar se hoče.
Logiran

robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #62 : četrtek, 10.11.2011 : 00:27:46 »

Še ena zelo važna stvar, ki se ne nanaša na nič do sedaj povedanega nekako pa paše semle.

Obvezno bi bilo uvesti še en obrazec, žal, ampak res in sicer potrdilo-identifikacija psa od KZS.
Nekaj takega smo dobili sedaj, ko smo kupili psa v Franciji.

Torej kupiš rodovniškega psa, dobiš potni list, čip, pogodbo...blablabla, nikjer pa pravzaprav ne dobiš potrdila Kinološke zveze da ta pes s tem čipom in to številko in tem imenom, od teh staršev od tega vzreditelja je rodovniški in rodovnik je v delu. Sliši se neumno, samo novim lastnikom je nemalokrat tuje in čudno da ne dobijo rodovnika takoj. To potrdilo za vsakega mladička bi morala izdati kzs istočasno  s temi obrazci za čipiranje, izpolnil in potrdil pa bi jih vzrejni referent pri tem zadnjem pregledu in to potrdilo dobi novi lastnik. Podatki kot so ime psa, rodovniška številka, vzreditelj, pasma, datum rojstva bi bili že predhodno iztiskani, čip in novi lastnik pa bi se vnesel naknadno, vse bi potem podpisal vzrejni referent in vzreditelj.
Takšen obrazec ne more predstavljati nobenih stroškov, pač a4 format, kot prijava legla.
Dodaja pa pomen in nalogo temu drugemu obisku vzrejnega referenta.  Smiley

Tako potrdilo smo mi za našega novega psa iz Francije dobili. Pedigree pa pač bo ko bo, to se itak povsod čaka.

Ja seveda se lahko vzreditelj sam v pogodbi zaveže da odgovarja za izdajo rodovnika....
Ampak je čisto drugače če imaš "uraden" dokument in moram reči da mi je bilo to zelo všeč. Kolegica je namreč čakala na pedigree iz Španije leto in pol brez vsakega nadomestnega uradnega dokumenta in je bila zadeva zelo zoprna.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #63 : četrtek, 10.11.2011 : 08:51:04 »

no tole se pa ne bi mogla bolj strinjat s teboj. in verjetno stvar niti ni tako težka za speljat. pa še (bemti pudlje  Grin) fajn bi bilo napisat, da se čaka RMK rodovnik in da je potem po določeni starosti TREBA na podlagi sklepa tegaintega psa vpisat v SLR.

res je vse drugače, če daš od sebe en tak papir, ker itak vsi (no ne čisto vsi no) novi lastniki mislijo, da si itak ti kriv, da ni rodovnikov (da je itak nekaj narobe) ....

kar se pa čakanja na exporte tiče pa ... ne vem,  če ni italija še slabša pri tem kot španija.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #64 : četrtek, 10.11.2011 : 08:56:21 »

Jaz tole (v kombinaciji s predhodno napisanim) razumem takole: do takrat, ko bodo rodili nov PSD, ne rabimo pravil, vseeno pa je treba delat po tistem, kar kroži po ustnem izročilu okrog? Tako pri vzreji, kot pri sankcioniranju kršiteljev.

Kako že gre tista ... kolikor pripovedovalcev, toliko različnih zgodb ...?

Grem še en krog malo drugače:
Če bi bila jasna pravila, bi lahko robin podal pritožbo na ustrezno 'službo', da ni v roku dobil tega in tega (morda celo prijavi nestrokovnost vzrejnega referenta, recimo), kar mu je povzročilo toliko in toliko stroškov in težav in zahteval povračilo stroškov, kot tudi odgovornost za storjene napake. Ok, najprej opomin 1, ko bo naslednji vzreditelj dokazal podobne nepravilnosti, bo opomin 2 ... Zaradi mene lahko štejemo do neskončnosti brez resnejših sankcij, ampak slej kot prej bo nekdo od odgovornih rekel ..., hja, takole pa ne bo šlo, dajmo zadeve postavit na svoje mesto. Lahko je to s spremembo pravil (morda daljši roki, morda spremembe v postopku ...), lahko pa s spremembo med zaposlenimi. Kjer ni pravil, se ne ve, kaj je prav in kaj ne, torej lahko dela vsak karkoli hoče in nihče ne odgovarja - ne tako in ne drugače. Dovolj je opravičilo. In zato se tudi dela, kar se hoče.

dejstvo je, da je ob takem razsulu pravilnikov, zakonov in sklepov, kot je sedaj zelo težko polovit konce niti. in definitvno NISEM pristaš delanja "karnekaj" ampak po PSu, kot se je včasih reklo. samo s točno določenimi pravili se lahko tudi sankcionira. brez njih boš težko sankcioniral.

in tisti tvoj "krog malo drugače"  ...  Afro
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #65 : četrtek, 10.11.2011 : 10:58:28 »

uroš se strinjam s teboj in tvojim predlogom.Tudi veterinarske organizacije morajo izdati potrdilo,da je pes zaveden v CRPsi takoj po čipiranju ali če je to nemogoče,izdajo potrdilo,da bodo zavedeni v roku 24 ur.Meni osebno je bilo pri letošnjemu leglu izredno zoprno,ker sem na rodovnike čakala več kot 1,5 meseca.Poleg tega sem se sama pobrigala,da so papirji za mladiče prišli preden so šli v KZS na dopust,pa skakala okoli vzrejnega referenta,da mi je dal papirje,da sem šla mladiče čipirat.Sicer osebno nimam nič proti obisku vzrejnega referenta,ker ta mora biti-tudi stane me nič ne(stroške krije LKD),sem se pa že navadila,da vse papirje urejam sama.Tako sem 100%,da imam vse pravilno urejeno.
Tjaša
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #66 : četrtek, 10.11.2011 : 11:21:46 »

Hvala lepa, da se strinjate s potrebnostjo tega novega potrdila s strani KZS o istovetnosti tega in tega psa.

Hvala lepa lunca da si navedla dejstvo, da tudi ti skačeš in noriš naokoli, da pravočasno dobiš potrebne papirje ob čipiranju.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : četrtek, 10.11.2011 : 13:16:06 »

taki obrazci so že bili, ko je vzrejni prišel tetovirat (ja, vzrejni in tetovirni je od nekdaj v velikanski večini primerov ena in ista oseba) je številko, ki jo je vtetoviral v pasja ušesa potem udaril še na list, kjer je pisalo ime psa, njegova rodovniška številka in da je rodovnik v delu. Potem so se posodobili in so se bahali, da bodo rodovniki vedno izdelani že pred oddajo mladičev....in da teh pildkov ne rabimo več...in nekaj let je to celo res bilo tako. Sicer pa pri nas s s številkami mladičev in tetoviranjem nikoli nismo imeli problema, ampak na rodovnike smo pa pogosto čakali zelo dolgo in skoraj se ne spomnim da ne bi bilo treba vsaj enega poslati nazaj, ker je bilo napisano kaj narobe.
Logiran
robin
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 427


« Odgovor #68 : četrtek, 10.11.2011 : 14:23:32 »

Ja ja seveda vem za tiste prejšnje obrazce, vendar so bili vseeno namenjeni prijavi lastništva za KZS, tako kot teli sedaj, če misliva isto.
Res bi bilo pa super nekaj originalnega dati v roko tudi novim lastnikom, ne pač kopijo tega, original pa na KZS.
Ne vem no, mislim da se je treba okoli novih lastnikov naših psov še malo bolj potruditi v tej smeri, saj je hvalevredno da so prišli po rodovniškega psa, potem jim pa mi razlagamo, ja veste rodovnik bo pa ko bo, ja lahko vam skopiram tale obrazec če želite, toliko da boste imeli nekaj v roki.... to je sranje.

Ti nerazumni zaostanki in zamude pri dokumentaciji ob čipiranju so začeli nastajati letos, saj prej tega seveda ni bilo. Zelo pa se je poslabšalo še dodatno pred, po dopustu, CACIB Koper in skupščina. Lahko si klical prosil, opominjal, enostavno nisi dobil. Ja dobil si zadnjih pet minut, vendar dokumenti potrebni ob čipiranju morajo biti pri vzrejnem, brez posredovanja njega ali mene najkasneje ko je mladič star 7 tednov in že to je pozno, tako da bi bilo najbolje kar pri 6 tednih. Tako da imaš 1 teden časa da urediš z vzrejnim, z veterinarjem in so psi cepljeni 1 teden pred oddajo. Gospo (ki je sicer zelo prijazna) ki te zadeva na Kinološki ureja si lahko videl na CACIB Koper, kako tam cel dan sedi v pisarni in štemplja titule.... torej je bila tudi prej in po tej razstavi okupirana z vsem drugim, samo z nami vzreditelji ne. Kar seveda po vsej verjetnosti ni njena krivda.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #69 : četrtek, 10.11.2011 : 14:34:48 »

Ne, mislim obrazce, ki smo jih dobili prej, te so dobili v roke (originalne) novi lastniki. Slaba lastnost je pa bila, da če so hoteli prijaviti lastništvo na KZS so ga, če ne pa ne.
Sicer pa je povsem logično, da bolj ko se KZS ukvarja sama s sabo, manj časa jim ostane za tisto, zaradi česar pravzaprav sploh obstajajo.
Kar se tiče predloga o obveznih predavanjih pa: ob vseh poplavah takih in drugačnih predavanj, ki jih moraš dati čez, če ne....mi je ob misli na še dodatne kar rahlo slabo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #70 : četrtek, 10.11.2011 : 14:40:51 »

Je tudi meni slabo, vendar bolj zato, ker več kot očitno dela vsak vpleten po svoje - razloži/naredi kaj ali pa ne. Jajcat se ni kaj na nobeni strani, ker ni nobene podlage, na katero bi se lahko jajcajoči naslonil, če še to ni jasno, kako se referentu prav reče. Z obveznimi predavanji bi vsi slišali enake zgodbe.
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #71 : četrtek, 10.11.2011 : 15:01:36 »

A sploh je kaksno predavanje pri nas pogoj, da lahko nekdo vzreja?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #72 : četrtek, 10.11.2011 : 15:31:14 »

ne.

vse kar se tiče vzreje je na "plečih" samih vzrediteljev. sedaj je pa odvisno ... si človek (če pogledam sebe), ko si firbčen in siten (in greš marsikomu od "starih" vzrediteljev na živce) in sprašuješ do onemoglosti ali pa se delaš pametnega brez znanja in vzrejaš.

sama sem se, predno sem začela vzrejat, spoznavala s pasmo skoraj 20 let, pa NIKOLI ne bom rekla, da vse znam o pudljih. o ostalih pasmah, lahko rečem, nimam pojma. s tem, da je spet zelo relativen pojem "nimam pojma" ane. za nekoga to pomeni, da ne ve ali ima ta pasma dolgo ali kratko dlako, zame pa, da ne poznam dovolj karakteriste pasme, da lahko karkoli komentiram.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #73 : četrtek, 10.11.2011 : 21:08:58 »

Mi lahko kako pomagaš, kje najdem preklic 29. člena, 32. člena in 151. člena veljavnega PSD, oz. sklep o njegovi neveljavnosti in sklep, ki zadeve na novo opredeljuje?
Hvala.

Uradnega preklica ne boš našla, ker se pač stari psd ne popravlja, ker je v pripravi novi. Je pa to posledica višje instance, zakona na državni ravni (ki je nad pravilom kzs), da je čipiranje obvezno in da se tetoviranje nepreklicno ukinja.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #74 : četrtek, 10.11.2011 : 21:16:14 »


Če pomeni pregled mladičev strokoven pregled ustreznosti pasme, potem seveda ne more biti drugi obisk vzrejnega referenta na noben način sporen, če pa gre za pregled stanja mladičev, mame in prostora, lahko naredi to tudi veterinar?


Seveda lahko to opravi veterinar, če bo veterinar hodil k vzreditelju domov, ne vzreditelj vozil mladiče v ambulanto, kot to v večini počnemo do sedaj in če se bo veterinar izobrazil za pregled pasemske ustreznosti (za kar se šteje, da mora biti ali kinološki sodnik ali dolgoletni vzreditelj). Se pravi mi ki smo vzreditelji in kinološki sodniki, smo se pač izobrazili za pregled tako pasemske ustrzenosti kot za pregled stanja psice in mladičev, veterinarji bi se pa morali za slednje.

Bolj se meni postavlja vprašanje, zakaj veterinarska zbornica ne dovoli, da bi se "ne-veterinaji" izobrazili za čipiranje psov? Vsi ki smo že vozili čipirat naše mladiče vemo, da to ni noben bav-bav, in samo po sebi nič zahtevnejše kot tetoviranje. Zakaj se torej npr. jaz ne bi mogla z nekim ustreznim seminarjem izobrazit za čipiranje, mislim da sem več kot dovolj sposobna in ne rabim 4-6 letnega izobraževanja na veterinarski fakulteti ali se motim?

Tu pa je poanta ravno to, da imajo oni svoj lobi, ki hoče kasirat. Oprostite, ampak mislim da je tukaj veterinar dosti bolj nepotreben člen, kot vzrejni referent. Pa sem vzrejni referent še čisto na sveže, tako da vam tole govorim z vidika vzreditelja, da se razume.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines