mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:17:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS  (Prebrano 44002 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #75 : četrtek, 10.11.2011 : 21:21:06 »

Hvala lepa, da se strinjate s potrebnostjo tega novega potrdila s strani KZS o istovetnosti tega in tega psa.

Hvala lepa lunca da si navedla dejstvo, da tudi ti skačeš in noriš naokoli, da pravočasno dobiš potrebne papirje ob čipiranju.

s temi obrazci se pa jaz tudi strinjam, je zelo dobra ideja Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #76 : četrtek, 10.11.2011 : 21:23:36 »

Moram pa jaz tudi pritrdit natis, da s kinološko zvezo nimam nobenih problemov, lepa beseda vedno lepo mesto najde in do sedaj je bilo vse vedno pravočasno, urejenim mogoče s kakšnim telefonskim klicem. Glede številk pa mi je vzrejna referentka vedno vse uredila, brez mojega posredovanja in do sedaj je bilo vedno vse pravočasno, nekje do 7. tedna starosti.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #77 : četrtek, 10.11.2011 : 21:42:19 »

Citat
Bolj se meni postavlja vprašanje, zakaj veterinarska zbornica ne dovoli, da bi se "ne-veterinaji" izobrazili za čipiranje psov? Vsi ki smo že vozili čipirat naše mladiče vemo, da to ni noben bav-bav, in samo po sebi nič zahtevnejše kot tetoviranje. Zakaj se torej npr. jaz ne bi mogla z nekim ustreznim seminarjem izobrazit za čipiranje, mislim da sem več kot dovolj sposobna in ne rabim 4-6 letnega izobraževanja na veterinarski fakulteti ali se motim?

Kako si pa predstavljas cipiranje v tem primeru? Pride referent k vzreditelju s cipi, cipira mladice in nalima nalepke/prepise cifre in gre potem vzreditelj z vsemi papirji k vetu, ki pse vnese v register?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #78 : četrtek, 10.11.2011 : 22:54:23 »

Kako si pa predstavljas cipiranje v tem primeru? Pride referent k vzreditelju s cipi, cipira mladice in nalima nalepke/prepise cifre in gre potem vzreditelj z vsemi papirji k vetu, ki pse vnese v register?

Ne, v danes primeru bi lahko tudi vzrejni referent vnašal v register in seveda ustrezno odgovarjal zato. Predstavljam si, da bi se pač tudi za vnos (skupaj s čipiranjem) izobrazil na nekem ustreznem seminarju, ki bi ga organiziral vurs, saj veterinarji se tudi ne naučijo uporabljat registra ravno na faksu ne, oziroma ne rabiš ravno faksa za to. Ampak to vse skupaj je itak utopično, da bi oni spustili nekaj iz rok, za kar lahko mastno računajo. Pa če smo pri tem, tudi cepit kužne bolezni če mene vprašate ne bi bilo treba ravno pri veterinarju, bi lahko vzreditelj vsekakor sam.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : petek, 11.11.2011 : 08:35:00 »

Ma to je pa potem isto kot bi veti v SLR vnasal pse. Si predstavljas stalo? Meni bi bilo sicer cisto vsec, ce bi prisla iz tujine s psom in bi ga morala vpisat v SLR; grem enostavno k vetu z export rodovnikom in bi on vse zrihtal.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #80 : petek, 11.11.2011 : 08:58:03 »

Pa èe smo pri tem, tudi cepit kužne bolezni èe mene vprašate ne bi bilo treba ravno pri veterinarju, bi lahko vzreditelj vsekakor sam.
Ja, pa najboljse, da vzreditelj se carski rez sam naredi, saj ja ni tak big deal, kaksna ima se celo svojo lastno izkusnjo, ne pa to, da se moski veterinarji grejo neke porodnicarje. Pa ce psica kaksen mastitis fase, tudi ni treba do veterinarja hodit, gres na Madzarsko po zdravila in nekaj spackas sam. Da o piometrah ne govorim ... slauf v maternico pa sprat, pa psico na ene tabletke iz domace lekarne ruknit ...

Resno pa - saj ste zmesani. In kaj bi tak genij naredil, ce bi prislo do anafilakticne reakcije? Se sicer ne pojavljajo ravno pri vsakem tretjem psu, ravno cudo od cuda pa tudi niso. Kaj bi imel tak vzreditelj se eno zalogo zdravil za i/v aplikacijo doma? Pa kisikovo bombo? Daj zresni se, no.
Ne me fopat, da s prodajo mladicev ne zasluzis toliko, da ne mores stroske cepljenja proti kuznim pokrit.

Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #81 : petek, 11.11.2011 : 09:13:55 »

Maja, se strinjam.

Pa saj vet. ne opravi samo cepljenja. Meni še vsakega mladička pogleda, pregleda zobe (ugriz), moda samčku, posluša srce (zaradi morebitnega šuma)... meni se zdi to tudi fajn zaradi socializacije in da se mladiček navadi veterinarske mize, ordinacije, vožnje z avtom, itd. itd.

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #82 : petek, 11.11.2011 : 10:08:05 »

Ni tako enostavno in sama sem ostro proti temu, da bi referenti KZS, ki niso veterinarji, imeli dostop do CRP. Pri teh vnosih ne gre za to, da se jih kdo ne bi mogel naučiti, ali da se ne bi mogel naučiti vnesti čipa, temveč za to, da je s tem nekomu 'od zunaj' omogočen dostop do ogromne baze osebnih podatkov in dostop do nje mora biti omejen. Kako je z upravljanji z osebnimi podatki v Sloveniji, pa najbrž vemo prav vsi. In kako je s šlamparijo pri pravilih na KZS tudi. Žal.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #83 : petek, 11.11.2011 : 10:28:08 »

Prejeto za objavo:

**************************

Na mojpes.net sem ravno prebrala članek o smoternosti drugega obiska tetovirnega referenta. No pri meni je letos avgusta, tik preden je KZS šla na dopust zgledalo takole. Referent je prišel, prinesel s sabo papirje - tam kamor vpišeš lastnika in veterinar prilepi nalepko mikročipa, s sabo je imel še nekoga, ki bo kmalu postal vzrejno tetovirni. No na tiste listke je napisal datum in se podpisal. Nato pa je še napisal neko poročilo o drugem obisku, ki sem ga morala podpisati. Pse je pogledal iz daljave 3eh metrov (so bili v ograjici na travi). Potem je prosil za denar za potne stroške (30€) in odšel. Seveda računa nobenega, prav tako tudi nisem dobila tistega poročila.

Lahko še samo omenim, da sem se morala skor skregati ko je prvič prišel, saj mi je zatrjeval da MOREM tetovirati, ker imam pač lovske pse (pasma labradorec). In ker sem vztrajno trdila da ni res, je potem kasneje enkrat poklical nekoga in se pozanimal ter ugotovil, da jih res ne rabim. Po tem me je poklical, povedal da ne rabim tetovirat, in potem je rekel da je to to, da ga ne bo več, da listke mi pošlje po pošti. Lahko si predstavljaš kako sem bila šokirala ko me je ponovno poklical, da pride še enkrat. Drugi taki fleš pa je imel, ko sem rekla da se ime psarne piše pred imeni kužkov, pa mi je spet zatrjeval da je to nemogoče.

No to je moja izkušnja, se mi zdi pa popolnoma brezveze dajat 30€ potnih stroškov zato, da on meni prinese te papirje. Moram povedat da do zdaj je bilo to moje drugo leglo, pregledla sta jih dva različna referenta in do zdaj mi niti eden ni pustil izpolnjene prijave legla-toliko o tem da je potrebno izpolniti 4.

lep pozdrav
Mateja Šrimpf
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #84 : petek, 11.11.2011 : 15:23:09 »

Ja, pa najboljse, da vzreditelj se carski rez sam naredi, saj ja ni tak big deal, kaksna ima se celo svojo lastno izkusnjo, ne pa to, da se moski veterinarji grejo neke porodnicarje. Pa ce psica kaksen mastitis fase, tudi ni treba do veterinarja hodit, gres na Madzarsko po zdravila in nekaj spackas sam. Da o piometrah ne govorim ... slauf v maternico pa sprat, pa psico na ene tabletke iz domace lekarne ruknit ...

Resno pa - saj ste zmesani. In kaj bi tak genij naredil, ce bi prislo do anafilakticne reakcije? Se sicer ne pojavljajo ravno pri vsakem tretjem psu, ravno cudo od cuda pa tudi niso. Kaj bi imel tak vzreditelj se eno zalogo zdravil za i/v aplikacijo doma? Pa kisikovo bombo? Daj zresni se, no.
Ne me fopat, da s prodajo mladicev ne zasluzis toliko, da ne mores stroske cepljenja proti kuznim pokrit.

No maja, pretiravat pa tudi ni treba. Pa saj se ne gre za denar tule no. Gre se za princip, da je marsikateri dolgoleten vzreditelj vsaj enako, če ne bolj usposobljen za kakšno stvar kot kak veterinar z bolj malo izkušnjami, ne pa da se vse vzreditelje po vrsti podcenjuje kot da so z lune priplavali.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #85 : petek, 11.11.2011 : 15:26:59 »

Ni tako enostavno in sama sem ostro proti temu, da bi referenti KZS, ki niso veterinarji, imeli dostop do CRP. Pri teh vnosih ne gre za to, da se jih kdo ne bi mogel naučiti, ali da se ne bi mogel naučiti vnesti čipa, temveč za to, da je s tem nekomu 'od zunaj' omogočen dostop do ogromne baze osebnih podatkov in dostop do nje mora biti omejen. Kako je z upravljanji z osebnimi podatki v Sloveniji, pa najbrž vemo prav vsi. In kako je s šlamparijo pri pravilih na KZS tudi. Žal.

Hmm, tole bi pa enostavno rešil s tem, da bi aplikacijo dopolnil takole, da bi referent lahko opravil samo vnos in pregledoval samo podatke, ki jih je sam vnesel. S programerskega vidika je to pravzaprav malenkost. Je pa tako, da ima dostop do CRP registrirana ambulanta in s tem vsak dijak/študent, ki je tam slučajno na praksi (že večkrat videno) in se mu ne sanja kaj naj si tam počne, pa brskajo po registru ter vse administratorke in veterinrski tehniki, torej daleč od samo veterinarjev z licenco. Kje pa je tukaj varovanje osebnih podatkov?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #86 : petek, 11.11.2011 : 16:05:45 »

Za vsak nepooblaščen dostop v CRP odgovarja oseba, ki ima pooblastilo oz. dogovor za dostop po Pravilniku o zavarovanju osebnih podatkov na MKGP. Brez težav lahko ob sumu, da je bil tak nepooblaščen vpogled zate opravljen, podaš prijavo. Veterinar ali njegov tehnik ali pač kdorkoli v ambulanti, mora imeti podlago, da pogleda tvoje podatke. Firbci podlage nimajo in če veš, da je tak firbec karkoli gledal, podaš prijavo tako na VURS, kot informacijski pooblaščenki. Dokler ni tožnika, ni sodnika, kar pa še ne pomeni, da se vse, kar vidimo, da nekdo počne, lahko počne brez sankcij.

Pravilnik o zavarovanju osebnih podatkov na MKGP (velja tudi za CRP)
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #87 : petek, 11.11.2011 : 16:17:13 »

Za vsak nepooblaščen dostop v CRP odgovarja oseba, ki ima pooblastilo oz. dogovor za dostop po Pravilniku o zavarovanju osebnih podatkov na MKGP. Brez težav lahko ob sumu, da je bil tak nepooblaščen vpogled zate opravljen, podaš prijavo. Veterinar ali njegov tehnik ali pač kdorkoli v ambulanti, mora imeti podlago, da pogleda tvoje podatke. Firbci podlage nimajo in če veš, da je tak firbec karkoli gledal, podaš prijavo tako na VURS, kot informacijski pooblaščenki. Dokler ni tožnika, ni sodnika, kar pa še ne pomeni, da se vse, kar vidimo, da nekdo počne, lahko počne brez sankcij.

Pravilnik o zavarovanju osebnih podatkov na MKGP (velja tudi za CRP)

Bom naslednjič to naredila, ampak v tisto ambulanto tako ne zahajam več, tudi iz drugih razlogov. Pa če bi vzrejni referenti imeli dostop imam v mislih da pridobijo ustrezno pooblastilo, da opravijo ustrezna izobraževanja, izpite, ki so za delo potrebno in si s tem pridobijo dostop za katerega bi odgovarjali.

Aja, ga. Mateja šimpf, naredite sebi in nam drugim vzrediteljem uslugo in takšnega vzrejnega referenta prijavite zaradi nevestno opravljenega dela na KZS. Žalostno da so takšni referenti celo mentorji novim referentom, ki bodo potem po istem kopitu delali dalje Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #88 : petek, 11.11.2011 : 16:38:05 »

McKruster, se bojim dvojega:

- Da je treba pred tem, ko bo kdorkoli na KZS (referent je fizična oseba, ki spada pod pravno osebo, ki se ji reče KZS) dostopal do kakršnegakoli državnega registra, poštimati v nulo pravila na samem KZS, saj se sicer ujamemo v zanko - KZS pravil nima urejenih in natančnih, dostop do CRP pa ne more biti po načelu pravil v stilu 'pripovedovalcev zgodb'.

- Da se gospa Mateja nima na kaj in komu pritožiti. Ne verjamem, da je lahko kakorkoli uspešna pritožba na podlagi pravilnika, ki v najpomembnejših delih ne velja več, oz. kjer pravila veljajo tako, kot si jih nekdo v pisarni ali na terenu trenutno (videti, da to traja že več let) tolmači. Kako pa naj vemo, da še velja člen PSD, ki govori o izpolnitvi prijave legla v 4-ih izvodih, če pravite, da tetovirnih referentov ni več? Torej pravno člen ne velja več? Kako se pritožiti na neveljaven člen? Kot tudi na vse ostale člene, kjer se omenja tetovirni referent?

Recimo, konkretno, na podlagi katerih predpisov in komu se pritožiti svetuješ Mateji? To, da se je treba v pritožbi sklicevati na pravila, ki so bila kršena, ni moja pogruntavščina.
Logiran

maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #89 : petek, 11.11.2011 : 18:16:43 »

No maja, pretiravat pa tudi ni treba. Pa saj se ne gre za denar tule no. Gre se za princip, da je marsikateri dolgoleten vzreditelj vsaj enako, èe ne bolj usposobljen za kakšno stvar kot kak veterinar z bolj malo izkušnjami, ne pa da se vse vzreditelje po vrsti podcenjuje kot da so z lune priplavali.
Nihce ni rekel, da so vzreditleji priplavali z Lune, nimajo pa a) licence za opravljanej dolocenih storitev. Me zanima koliko bi bila za enake principe, ce bi se v vrtcih spominili, da bodo vzgojiteljice cepile otroke. In kaksno je kaj navdusenje nad tem, da npr. kmetje sami zdravijo krave molznice ...

Sicer se pa seveda tudi strinjam z Jano - ne vidim NOBENEGA razloga, da bi kdorkoli s KZS (ki nima pooblastila kako drugace) imel dostop do CRPja. Notri je en kup osebnih podatkov, za varstvo katerih veljajo dolocena pravila. In zadeva je pod kontrolo MKGP, dostop imajo pa pooblascene osebe, tiste, ki imajo za to kaksen konkreten razlog. KZS ga pac nima, ker je samo zveza nekih drustev.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines