mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:57:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS  (Prebrano 43993 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #105 : petek, 27.01.2012 : 09:25:51 »

ne ne nisi me zastopila  Wink

pes neoznačen tudi sedaj pride v zavetišče ampak samo oni (torej zavetišča) bi lahko čipirali neoznačene pse brez kazni, navadni smrtniki pa kazen nabit, če se pride z nečipiranim psom k vetu ... a je zdaj bolj razumljivo napisano??  Grin Grin Grin

bi pa v tem primeru mogla bit obveza vsaj prva dva cepljenja kužnih. pustit, da se lahko čipira šele pri steklini potem odpade.

lej saj vem, da je lahko bit pameten in dokler naš dragi VURS ne bo začel "delat" je to itak samo zabijanje časa  Sad

Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #106 : petek, 27.01.2012 : 10:59:59 »

natis,Vurs ne briga cepljenje proti kužnim boleznim,ker po zakonu ni obvezno.Po zakonu obvezno je samo cepljenje proti steklini po dopolnjenem 3 mesecu starosti.Zato velika večina "back yard rejcev" mladičev niti ne cepi,niti ne čipira,samo pokasira.Posledice nosijo pa vsi tisti,ki so nakup psa opravili po principu,da je za psa škoda dati kaj denarja.
Tjaša
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #107 : petek, 27.01.2012 : 11:54:49 »

glej vem, da ni obvezno in nekaj bo treba narest ...

pa naj bosta obvezna vsaj prva dva cepljenja kužnih in naj se takrat OBVEZNO čipira ... in če/ker se ne bo ... enormna kazen ... tako kot sem napisala že zgoraj ....

brez kazni za nečipirane pse, bi bila samo zavetišča.

realno ... brez da se bo ljudi vsekalo pa žepu zgleda ne bo šlo in BREZ, DA VURSovi inšpektorji DVIGNEJO RITI IN GREDO NA TEREN tudi ne... ŽAL. Angry Angry Angry Angry

Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #108 : petek, 27.01.2012 : 21:29:56 »

Upam, da ne bodo NIKOLI uvedli obveznega cepljenja proti kuznim boleznim. Je ze steklina cist prevec.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #109 : petek, 27.01.2012 : 21:44:13 »

zakaj pa ne??
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #110 : petek, 27.01.2012 : 21:51:16 »

Ker je to butasto. Obstaja vec razlicnih programov cepljenj proti kuznim (eden od njih vkljucuje prvo cepljenje po dopolnjenem 16. tednu starosti!!!) + tisti, ki tega nocejo + tisti, ki uporabljajo nosodes. Ker je blesavo posplosit in rect, zdaj bomo pa vse pse cepili dvakrat in to prvic pred dopolnjenim 8 (7, 6, kokrkol) tednom starosti. Je blesavo za steklino, ampak do neke mere se razumljivo, ker je pac bolezen za ljudi smrtna. Kuzne? Pajade...

Je problem v tem, da se mora cipiranje in cepljenje placat posebej in taprvo ni vec zastonj oz. vsteto v ceno? Prav. Pa naj bodo mladici namesto 1000 eur, 1025 eur. Ce lahko dajo kupci 1000, bodo dali pa se tistih 25 za cip. Ane.

Je problem v tem, da psi niso cipirani in torej niso niti proti steklini cepljeni? In KAKO se bo to spremenilo s se enim predpisom glede cepljenj? Jih pac niti proti kuznim ne bodo cepili.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #111 : sobota, 28.01.2012 : 06:36:27 »

tole se popolnoma strinjam s teboj ... ja jih pa tudi zaradi tega ne bodo cepili (verjemi glede na ceno jih sedaj NE BODO) ampak ....

v primeru kot sem ga navedla:
obvezna samo prva dva cepiva kužnih in čipiranje že v leglu (zakonsko oboje)
in steklina ostane tako kot je (razen, da se podaljša iz 1 na 2 leti vmesno obdobje cepljenja)


torej kaj pridobimo z obveznima prvima dvema cepivoma proti kužnim?? "sledljivost"-saj je ne bi ampak imaš s tem "moč", da lahko kaznuješ lastnika psa ki pripelje neoznačenega mladiča-psa k vetu. in takemu lastniku nabit kazen ... enormno kazen. ker roko na srce še vedno je največ lastnikov psov, ki kupijo psa pri šteparjih ali prepodajalcih (itak je vedno cena pri nakupu prva) in ti pripeljejo psa cepit k vetu. za tiste "na vaseh" pa bi moral "poskrbeti" VURS in njihovi inšpektorji. naj gredo na teren, naj gredo na sprehajalne poti, naj gredo na pasja igrišča, naj dvignejo riti in začnejo DELAT. veliko bi se dalo narest v tej smeri, ČE bi bil interes .... vsi pa vemo kako je... ŽAL.

in tako kot je nekje napisala se mi zdi tjaša ... isto sekundo bi se moral obarvati rdeče (ali kako drugače) zapis v CRP, če pes ni čipiran in bi, tako kot če uvoz in papirji niso OK, morali inšpektorji VURSa na teren.

ni problem v 25€... problem je, ker se po zdajšnji zakonodaji lahko po žepu vseka izključno samo vzreditelje, ki imamo že tako ali tako "pošlihtane" papirje ostalih, ki bi se jih VSI radi znebili pa ne. s tem, da bi se pa kaznovalo novega lastnika, pa po mojem mnenju naredimo korak naprej. zakaj?? ker bi se 100% prekleto hitro začelo iskat samo čipirane mladiče.... in ČE nam enkrat to uspe, potem je naslednji korak ... ko se čipira se v CRP zavede mladiča IN TUDI MAMO!!!! pa imamo sledljivost vseh legel.

kot sem pa napisala EDINI, ki bi lahko prišel k vetu z neoznačenim mladičem je zavetišče. in oni bi bili edini, ki zaradi tega ne bi plačevali kazni, vsi ostali pa ENORMNE kazni... manj kot 1000€ NE. sedaj pa zakonske podlage za kaznovanje, če nekdo prinese neoznačenega mladiča k vetu NI.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #112 : sobota, 28.01.2012 : 08:53:40 »

Hočete zares samo sledljivost in vas tistih 25 evrov zares prav nič ne moti? Predlagajte zastojn čipiranje Smiley Resno mislim. Pa poskusimo enkrat toliko rešiti težavo na drug način, ne s plačevanjem kazni. Ali pa akcija v smislu: pripeljite čipiranega psa na prvo cepljenje in dobite popust!
Zveni sicer utopistično, ampak nič bolj in nič manj od inšpektorjev VURSa, ki prežijo ob sprehajalnih poteh in na pasjih igriščih ustavljajo lastnike psov in preverjajo označenost njihovih štirinožnih frendov.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #113 : sobota, 28.01.2012 : 09:25:50 »

mene osebno tistih 25€ ne moti ... iskreno ne .... ker za 25€ ne bo NIKOGAR konec ... samo naj velja ZA VSE, ne samo za vzreditelje, kjer JE že sedaj sledljivost za šteparje pa ne (itak ne bo noben ne cepil ne čipiral) v tem je vsa fora mojega pisanja

kar naenkrat bomo meli en kup neoznačenih psov ... bistveno več kot do sedaj. in to mene moti, ne 25€
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #114 : sobota, 28.01.2012 : 09:49:15 »

Težava je v temu, da ne more veljati za vse, če pa šteparji  mladičev ne čipirajo. Torej je potrebno ustvariti razmere, da bodo kupci psov hoteli kupiti že čipiranega psa, ker bodo od tega imeli določeno korist, ne pa ponovno žugati z globami, ker iz prakse žal vidimo, da se to ne obnese. Ampak to se mi zdi utopično, vsaj dokler bomo imeli tak VURS, ki je v resnici sam sebi namen in je v prvi vrsti namenjen predvsem ljudem, po par svetlobnih letih pa mogoče še živalim. Če ostane kaj časa, dobre volje in cvenka, seveda.

kar naenkrat bomo meli en kup neoznačenih psov ... bistveno več kot do sedaj. in to mene moti, ne 25€
Hočeš reči, da se bodo nekateri vzreditelji pridružili tistim, ki že sedaj ne čipirajo?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #115 : sobota, 28.01.2012 : 11:05:16 »

Vzreditelj bo čipiral tako, kot je do zdaj tudi tetoviral oz. je to naredil vzrejni referent. Rodovniški morajo in so označeni. Nekateri so pa tudi pred opustitvijo tetoviranja na lastno pest pri vetu čipirali mladiče zaradi dodatne varnosti in tako zagotovili sledljivost. Prepis se tudi ni kar prepustil "višji sili" Wink
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #116 : sobota, 28.01.2012 : 13:22:42 »

moksa
točno o tem kar si vprašala sem jaz pisala

....
Hočeš reči, da se bodo nekateri vzreditelji pridružili tistim, ki že sedaj ne čipirajo?

NE MOREJO SE PRIDRUŽIT ... ker pri nas JE sledljivost, šteparji in preprodajalci pa težko dvomim, da bo kdo čipiral pri sedanjih cenah, ker pri njih pa NI sledljivosti. štekaš?? zato pravim, da bi morali bit obvezna prva dva cepiva kužnih in se takrat čipirat, ne pa tako kot sedaj pri steklini. in verjemi, da bo tistim, ki bi kupila mladiča, ki ni čipiran in bi ga potem udarili po žepu kaj kmalu jasno, da morajo kupit čipirenega mladiča ... IN ČE JE mladič čipiran je komot lahko naslednji korak .... MAMA teh mladičev ....


Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #117 : sobota, 28.01.2012 : 17:05:54 »

Steparji in preprodajalci ze sedaj menda ne cipirajo psov, ti si pa napisala, da bo poslej necipiranih se vec - odtod moje vprasanje, ce se jim bodo pridruzili se nekateri vzreditelji, ker ne vem sicer, od kod naj bi bilo BISTVENO VEC (po tvojih besedah) necipiranih. Pa nima veze, najbrz si se samo cudno izrazila.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #118 : sobota, 28.01.2012 : 17:11:37 »

Sicer razumem, da nekaterim cepljenje ni všeč. A prvo cepljenje pri vzreditelju je za rodovniške že sedaj obvezno (za druge pač ne). Menim, da bi obvezno prvo cepljenje šproti kužnim za vse pomenilo večjo varnost za vse pse, predvsem pa za tiste, ki zaradi zdravstvenih razlogov resnično ne smejo biti cepljeni.
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #119 : sobota, 28.01.2012 : 17:40:50 »

Steparji in preprodajalci ze sedaj menda ne cipirajo psov, ti si pa napisala, da bo poslej necipiranih se vec - odtod moje vprasanje, ce se jim bodo pridruzili se nekateri vzreditelji, ker ne vem sicer, od kod naj bi bilo BISTVENO VEC (po tvojih besedah) necipiranih. Pa nima veze, najbrz si se samo cudno izrazila.

so jih kolikor so jih, verjemi pa, da jih bodo sedaj bistveno manj, če jih sploh bodo.

pa ti res verjameš, da je velika večina psov prodanih od vzrediteljev?? ??
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Priporočena cena prvega cepljenja s strani KZS
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines