mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:37:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Hoja psa po stopnicah
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hoja psa po stopnicah  (Prebrano 10969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #15 : sobota, 05.11.2011 : 17:58:06 »

Ja, zdrsi so lahko hudic, pa kaksni "susi" ... jst sm mela skor celo stanovanje oblozeno s tapisoni, ker je povsod parket, da ja ne bi drselo, sploh "na ovinkih" ... Pa se danes imam dnevno, kjer se najvec igramo itd. "prilagojeno" ravno zaradi tega.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #16 : nedelja, 06.11.2011 : 12:01:45 »

Zdrsi so največji hudič pri zelo majhnih mladičih - največ škode se zgodi že v leglu.
Naslednja stvar, ki jo skoraj noben ortoped ne omenja, pa je uničujoča, je stereotipno gibanje. Če bo pes redno ure in ure po pesjaku (boksu, majhni sobi...ali na ketni) krožil v eno smer, bo imel zelo verjetno en kolk slabši od drugega. Videno v praksi nič kolikokrat. Če bo masiven pes od strani priletel v drugega, sicer verjetno ne bo šel kolk, ampak križne (ali kakšne druge) vezi, kar je skoraj enako sr...e.
Kaj je nmasiven pes....odvisno od telesne zgradbe. problematični so tisti, pri katerih vezi in mišice težko nosijo težo telesa.
Zelo pomembno je, da mladič ni debel, za odraščajočega psa je pa sploh dobro da je suh. kar se mene tiče je odraščajoč pes ravno prave teže, če ti veterinar reče, da bi bilo dobro, če bi dobil kakšno kilco gor, na razstavi te pa sk...o, da je treba psa občasno tudi nafutrat. Pa da se čimveč prosto giblje (kar je v direktnem nasprotju z nasveti, ki so zelo pogosto objavljeni v strokovni literaturi- za zlatkote recimo se je odsvetovalo več kot 10 minut gibanja naenkrat pred 6 mesecem, potem pa postono lahko potegneš na 20 minut....) da ima čimbolje razvite mišice in vezi - ker te držijo skupaj kosti, torej tudi najbolj problematične kolke in hrbtenico.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Hoja psa po stopnicah
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines