mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:33:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: "hrasta"
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: "hrasta"  (Prebrano 4121 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ar
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : nedelja, 06.11.2011 : 19:05:44 »

Imam psa dolgodlakega nemskega ovcarja, starega 8 mesecev, ki je cepljen in ga redno cesem. Pred kaksnim tednom se mu je na hrbtu (med levo in desno sprednjo nogo) na kozi med dlako pojavila nekaksna hrasta. Ta hrasta ni umazanija niti kaksne bolhe, vendar ne izginijo. "Hrasta" ni cisto pritrjena na kozo ampak nekoliko cca 3 mm nad kozo. kaj je to? Ali mora k veterinarju? Ali bo izginilo? Zakaj je nastala? Za odgovor se vam lepo zahvaljujem!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1 : nedelja, 06.11.2011 : 21:27:05 »

Zakaj je nastala, kaj je to in ali bo izginila je po forumu nemogoče rečt. Jaz osebno zaradi ene hraste ne bi zganjala panike, in ne bi psa vozila k veterinarju. Bi pa predel opazovala, potem pa vidiš ali se celi, ali se širi, ali se zagnoji. Da preprečiš slednje lahko nekoliko odstrižeš dlako in razkužiš z jodom. Vse ostalo pa bo pokazal čas.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: "hrasta"
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines