mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:55:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: O psih
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: O psih  (Prebrano 16985 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« : četrtek, 10.11.2011 : 09:53:46 »

Izposodil sem si knjigo O psih od Miroslava Zidarja, ampak je kar stara, in me zanima, če je kaj podobnega (torej bolj strokovnega, od navadnih priročnikov, ki so bolj slikanice) izšlo pred kratkim?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 10.11.2011 : 10:53:07 »

Odvisno, kaj konkretno iščeš. Ampak v zadnjih dveh letih vsaj ena slovenskega avtorja in ene par prevodov tujih.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2 : četrtek, 10.11.2011 : 11:09:48 »

Lušna knjigica,ki je izšla pred leti je vsekakor knjiga Lovska kinologija avtorja Marka Malija.V njej je vse od nakupa mladiča do oskrbe odraslega psa,nege,prehrane,...
Tjaša
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #3 : četrtek, 10.11.2011 : 11:25:41 »

Kupil bi si eno, v kateri je vse kar se psa tiče... Razen kakšnih opisov pasem, te ponavadi zasežejo polovico knjige, kar pač ni ravno praktično... Veliko knjig ki berem govori zelo zelo splošno in nič novega... npr. pri zdravju samo naštevajo bolezni in za vsako piše pojdite k veterinarju... Pa nočem da bi se lastniki veterinarje igrali, samo lepo je vedeti, zakaj psičku zateče kakšen del, ali pa vsaj vzrok-posledica-hiter ukrep-dolgoročni ukrep-preventiva ipd... Mislim, da si danes večina ne more privoščiti iti k veterinarju, in je zato dobro, da vsak lastnik obvlada vsaj malo znanja s tega področja, da pravilno oceni kdaj je potrebno iti in kdaj ne...

No, nekakšen tak priročnik bi si rad kupil Smiley kjer je vse v enem
Logiran
uraa
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.874



« Odgovor #4 : četrtek, 10.11.2011 : 11:31:48 »

Kupil bi si eno, v kateri je vse kar se psa tiče... Razen kakšnih opisov pasem, te ponavadi zasežejo polovico knjige, kar pač ni ravno praktično... Veliko knjig ki berem govori zelo zelo splošno in nič novega... npr. pri zdravju samo naštevajo bolezni in za vsako piše pojdite k veterinarju... Pa nočem da bi se lastniki veterinarje igrali, samo lepo je vedeti, zakaj psičku zateče kakšen del, ali pa vsaj vzrok-posledica-hiter ukrep-dolgoročni ukrep-preventiva ipd... Mislim, da si danes večina ne more privoščiti iti k veterinarju, in je zato dobro, da vsak lastnik obvlada vsaj malo znanja s tega področja, da pravilno oceni kdaj je potrebno iti in kdaj ne...

No, nekakšen tak priročnik bi si rad kupil Smiley kjer je vse v enem

Upam, da tega ne misliš v tem smislu, da si ne moreš privoščiti peljati psa k veterinarju, ko bo z njim kaj narobe.  Če je temu tako, je neodgovorno, da razmišljaš, da bi imel psa.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : četrtek, 10.11.2011 : 11:42:15 »

Upam, da se tale tvoja izjava o veterinarju samo narobe razume, sicer se zelo strinjam z uroo.

Knjige: 300 vprašanj o psih, Življenje s psom, Govorite po pasje?, Naravno zdrav pes, Pasja inteligenca, ....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #6 : četrtek, 10.11.2011 : 11:44:00 »

Prav specializirano o zdravju boš verjetno najlažje našel na Amazonu, seveda v angleškem jeziku.
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #7 : četrtek, 10.11.2011 : 11:49:53 »

Ne ne, seveda ne! Samo pravim, da je treba ločit, kdaj je treba in kdaj ne peljati. Kako pa to ločiti se je pa treba podučiti. Se opravičujem za zmedo Wink
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #8 : četrtek, 10.11.2011 : 11:54:06 »

Zakaj bi šel k veteriranju in zapravil 60€, da mi pove, da bo čez 2dni vse vredu, ČE lahko to preberem oz. preverim v knjigi za 15€. Zato pa iščem kakšno dobro knjigo o psih.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #9 : četrtek, 10.11.2011 : 12:10:20 »

Se strinjam. Ampak imet jih moraš pa 60, za vsak primer. Pa možnost, da jih (bohnedej) dobiš tudi 600€ - lastni prihranki, starši, kredit...) če ti ga ravno avto zbije in je treba celega krpat. Sicer tega noben noče, ampak če se zgodi in je vse popravljivo, si ga ne predstavljam na oni svet poslat. Tisti z večimi psi jih imajo ravno zato pogosto zavarovane, sicer te poberejo ali stroški ali pa slaba vest.

Je pa res, da je žal zlate sredine malo - ko enkrat ujameš ta pravi filing, ne letiš za vsako drisko tja, čeprav imaš tudi take, ki so tam skoraj abonirani. In po drugi strani take, ki se jim zdi preveč plačat za tumor stran spravit, kar pač je nujno za psa in ne moreš sam.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #10 : četrtek, 10.11.2011 : 12:26:56 »

Hja, po eni strani se dobijo dobri veterinarski priročniki za laike, samo stanejo precej več kot 15€ in ne, ne moreš dobiti vsega od vzgoje in nege do zdravja dovolj natančno v eni knjigi. Po drugi strani pa ti priročnik brez izkušenj bolj malo pomaga, ker se lahko zaj...in namesto 30€ (ali pa 60, če še kaj dela zraven) plačaš 600€ zaradi tega, ker si na začetku zašuštral in se je zakompliciralo.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : četrtek, 10.11.2011 : 12:43:45 »

Še v fajn dobrih veterinarskih priročnikih ni vse kristalno jasno.Pa tudi dobrih slik,ki bi znale določeno stvar pojasniti je bore malo.Poleg tega so večinoma pisane v strokovnem jeziku in ne laično.Se pa večino uporabnih stvari naučiš že ko imaš psa in na lastnih izkušnjah.
Tjaša
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #12 : četrtek, 10.11.2011 : 12:54:29 »

Jaz si res ne bi upala sama diagnosticirat zadeve s pomočjo knjige kar tako, brez izkušenj. Imam sicer dva dobra priročnika (mačja, zato ne navajam tukaj) ampak, hej, če bi vsak začetnik lahko zadeve rešil s priročnikom, potem vetom ne bi bilo treba študirat vsa ta leta Wink

AndrazM, glede na vse, kar si v teh dnevih napisal, bi ti jaz svetovala naslednje:

1. denar, ki ga misliš dati za pasemskega mladiča daj v kuverto. Ali pa v flašo od kumaric, vseeno.
2. odpravi se v kakšno fajn knjigarno, recimo Konzorcij
3. temeljito pregledaj polico z literaturo o psih in si izberi par priročnikov
4. plačaj z denarjem iz točke 1.
5. preštudiraj literaturo
6. posvoji psa iz zavetišča
7. posvojnino plačaj iz točke 1.
8. s preostankom denarja plačuj račune pri vetu, dokler ne boš sam dovolj izkušen, da kakšno malenkost poštimaš brez njega

Pa brez zamere, ampak tako se mi zdi najbolje.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 10.11.2011 : 14:25:07 »


1. denar, ki ga misliš dati za pasemskega mladiča daj v kuverto. Ali pa v flašo od kumaric, vseeno.
2. odpravi se v kakšno fajn knjigarno, recimo Konzorcij
3. temeljito pregledaj polico z literaturo o psih in si izberi par priročnikov
4. plačaj z denarjem iz točke 1.
5. preštudiraj literaturo
6. posvoji psa iz zavetišča
7. posvojnino plačaj iz točke 1.
8. s preostankom denarja plačuj račune pri vetu, dokler ne boš sam dovolj izkušen, da kakšno malenkost poštimaš brez njega

Pa brez zamere, ampak tako se mi zdi najbolje.

Cats, podpis  bravo
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #14 : četrtek, 10.11.2011 : 14:32:21 »

tudi moj  bravo bravo bravo Afro
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: O psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines