mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 00:37:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: O psih
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: O psih  (Prebrano 16983 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #45 : sreda, 16.11.2011 : 09:42:05 »

AndrazM, ne verjemi slepo vsemu, kar vidiš po TV  Wink Še nisi slišal za scenarij, montažo, režijo,...?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 16.11.2011 : 09:59:45 »

Ravno zaradi tega tvojega zadnjega prispevka, bi ga ona prepovedala. Ker ljudje gledajo selektivno, pol pa še mislijo kako obvladajo. Vidiš pa svašta pol po cesti  Shocked

Sama ne zanikam, da on obvlada to kar počne (čeprav se z vsemi razlagami ravno ne strinjam), močno pa dvomim da horda njegovih navdušencev, ki v bistvu pred tem še nikoli ni zares delala s svojimi psi (tlele všteti tudi tisti, ki imajo že celo življenje pse, ampak prav tako niso delali z njimi...) dejansko vidi v njegovem ravnanju ravno tisto kar bi morali.  Roll Eyes
Malenkosti so važne. Tisto kar dela razliko pri čisto vseh načini vzgoje ali šolanja in to je nagrada ali kazen ob PRAVEM ČASU.  Roll Eyes
Tega ti ne da nobena oddaja v kateri so zadeve, ki potekajo dneve, tedne ali mesece prikazane v eni uri, če nimaš zraven kakega tolmača, ki ti pove kaj sploh gledat... pa še takrat...  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #47 : sreda, 16.11.2011 : 11:32:34 »

seveda je mogoče (a z določenim tveganjem, celo če imaš občutek in reflekse kot C.M. lahko končaš na urgenci, tudi C.M. je že bil pogrižen) zlomiti agresivnega psa ne ravno v 5 min ampak v pol urce pa že mogoče - a potem sledi tedne in tedne dela s tem psom in z vodnikom tega psa. Celo C.M. ne zna narediti čudeža brez tega. Kar v knjigah tudi piše, v oddaji se pa ne vidi.
Obstajajo varnejši, psom in vodnikom prijaznejši sistemi, ki pa so brez izjeme dolgotrajni in zahtevajo od lastnika veliko discipline in samokontrole.
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #48 : sreda, 16.11.2011 : 12:39:24 »

AndrazM, ne verjemi slepo vsemu, kar vidiš po TV  Wink Še nisi slišal za scenarij, montažo, režijo,...?
... pri čemer je razmerje posnetega materiala in končnega, zmontiranega, ki ga vidiš na TV, za običajnega gledalca ponavadi nepredstavljivo in deluje čista potrata (npr. 1:10). Kar pa seveda ni, sploh če hočeš ujeti na posnetku točno tisto, kar želiš pokazati, zna trajati in zahteva nemalo ponovitev ... česar na končnem izdelku seveda ni videti.

Ravno zaradi tega tvojega zadnjega prispevka, bi ga ona prepovedala. Ker ljudje gledajo selektivno, pol pa še mislijo kako obvladajo. Vidiš pa svašta pol po cesti  Shocked

Točno to. Če že, bi morali res gledati s kompetentnim komentatorjem oz. tolmačem. Podobno kot otroci kakšne filme ali oddaje, ki jim niso dorasli in bi si jih lahko povsem napačno razlagali, pa potrebujejo zraven starše.
Logiran
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #49 : četrtek, 17.11.2011 : 10:38:12 »

Ja jaz sem že odvadil psa po teh "must be" prepovedanih metodah, lajanja in skakanja na druge pse na obisku, prosačenja, lajanja in skakanja pri kosilu, da o sprehodih sploh ne pravim... Prej smo rabli za 50m 10min, in pol ure da je pač pes svoje opravil, zdaj pa naredimo 1km v 20min pa pes, takoj ko se ustaviš naredi svoje...
Tako da, kar se mene tiče (in ne silim drugih v to) bom jaz še kar pridno nadaljeval po teh metodah Wink Pa ni nobenih kazni pa zamer pa manj srečnega življenja, kvečjemu obratno.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Razna literatura, revije, koledarji (Moderator: Nanook)  |  Tema: O psih
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines