mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:30:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 48281 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« : petek, 10.05.2002 : 07:30:15 »

V teh dneh ravno raziskujem in tuhtam za katero zavarovalnico bi se odlocila (ce se sploh bi :-/), da bi zavarovala svoji mrcinici za mozne stroske zdravljenja v primeru bolezni ali v primeru pogina... Zavarovalne premije so dokaj visoke (okoli 19.000 SIT za npr. psa vrednega 250.000 SIT). Zanima me, ce ima kdo ze kake izkusnje s tem, pa katera zavarovalnica je najbolj "ugodna" za sklenitev zavarovanja?
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #1 : petek, 10.05.2002 : 09:24:04 »

Mislim, da sem v eni lanski številki Kinologa ali pa Moj pes zasledila članek o zavarovanju in zavarovalnicah. Bom poiskala in ti prinesla v Ljubljano.
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #2 : petek, 10.05.2002 : 10:05:16 »

marela,
jaa... Ce si tako prijazna, jaz namrec nimam lanskih Kinologov, vsaj do nekje avgusta ne... Hvala! Cheesy
Logiran
SISSI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #3 : nedelja, 12.05.2002 : 18:04:29 »

Sally!

Pri kateri zavarovalnici si se zanimala za zavarovanje? V Slovenskem klubu za bernske planšarske pse imamo sklenjeno skupinsko polico. Pse imamo zavarovane za 500 bivših DEM, povrnejo 70 % stroškov pri zdravljenju psa (sem seveda  ne spadajo cepljenja), DDV + 30 % plačaš sam. Psi so zavarovani tudi za primer odgovornosti lastnika (npr. popravilo avtomobila, če povozi psa...). Ko smo sklenili polico, smo imeli akcijsko ceno zavarovanja 20.000 sit, sedaj pa je okrog 25.000 sit.
Predno skleneš zavarovanje dobro preglej, kaj ti sploh krijejo, saj se mi zdi tvoja cena zelo nizka.
Zavarovanje zelo priporočam, saj ni tako velik strošek, glede na cene veterinarskih storitev.
Moja psička je kotila 31.12.2001. Potreben je bil carski rez. Ker je bila nočna - praznična tarifa, sem plačala 73.000 sit in bila vesela, da imam zavarovano. Z mladički smo prišli domov 10 min pred polnočjo.  Obdržala sem si psičko, sedaj je stara 4,5 mes. in že zavarovana.

Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #4 : ponedeljek, 13.05.2002 : 07:17:53 »

SISSI,
Glede zavarovanja sem nasla na strani zavarovalnice Triglav (http://www.triglav.creativ.si/premozenje/sosebno_dom_zivali_primer1.htm). Verjamem, da se splaca zavarovati psa takih dimenzij (in teze Wink Cheesy) kot je berni, saj ze sama anestezija v primeru kirurskega posega veeeliko pobere. Poleg tega je izredno dobrodosla pri pasmah, ki so podvrzene raznim boleznim. Ne vem pa, ce je to ugodna cena za nekega psa, ki le redko oboleva :-/ Birdiji so res "trpezni", ce se lahko tako izrazim in s prejsnjo psicko v 10 letih nikoli, ampak res nikoli nisem imela tezav s kakrsnokoli boleznijo. Z zavarovanjem bi torej (predpostavljam) porabila vec kot pa bi od tega imela. Ze res, da nikoli ne ves, kaj te caka, ampak...
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #5 : ponedeljek, 13.05.2002 : 15:54:32 »

Citat
A to govorite o letni premiji?

Ja, to naj bi bila letna premija!
Logiran
devil
gost
« Odgovor #6 : ponedeljek, 13.05.2002 : 20:34:13 »

Pozdravljeni,

moj fant ima zelo dobre izkusnje z zavarovanjem: pri Triglavu dobi povrnjenih 50 % stroskov za zdravljenje (kar pri nemski dogi pomeni dosti ze pri najmanjsi bolezni, ker moras navadno nositi domov polno narocje zdravil),
poleg tega pa je pes tudi zivljensko zavarovan (prejsnji je predcasno umrl  Cry in je dobil 100.000 sit odskodnine).
Kar pa zadeva odgovornost za skodo, ki jo pes povzroci 3.osebi raje pazite, ker je navadno to ze vsebovano pri zavarovanju hise ali stanovanja (da ne boste placali dvojno).

LP, Devil
Logiran
SISSI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #7 : torek, 14.05.2002 : 08:59:59 »

Moji kužkici sta zavarovani v Adriaticu.
Sicer je pa z zavarovanjem tako, da bi raje vsako leto dala zavarovalnici denar in nikoli videla veterinarja. A kaj ko nikoli ne veš kje te čaka nesreča. Prijateljičin pes je še v nedeljo na razstavi dobil BOB, zvečer pa ni mogel vstati na noge. Ima neko bolezen e.....ozo, ki naj bi jo dobil od okuženega klopa. Na veterini so rekli, da so od treh takšnih primerov rešili le enega in naj se pripravijo na najhuje. Kuža je sicer redke in bolezensko neobremenjene pasme. Zdaj je na zelo močnem antibiotiku, vsi ki ga imamo radi pa na živčnem čakanju. Bo ali ne bo? V zadnjem času sem slišala za toliko obolenj borelije pri psih, klopom se pa težko izognemo, da bi sama zavarovala tudi psa kot je birdi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : torek, 14.05.2002 : 09:12:02 »

Uh, mešanka v Šentvidu je imela to bolezen, staknila pa jo je na Hrvaškem. A mogoče veš, če so bili lastniki tega psa tudi  kje ob morju in južno od Slovenije, ker v Slo. naj je še ne bi bilo.
Psičko so rešili, ampak komaj.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SISSI
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 30


« Odgovor #9 : četrtek, 16.05.2002 : 08:57:19 »

Lastniki tega kužka so bili v Jugoslaviji. Ampak sedaj so ugotovili, da je neka druga bolezen, sicer tudi od klopa, vendar popolnoma ozdravljiva. Sedaj se kuža že bolje počuti. Imeli smo srečo.
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #10 : sreda, 18.12.2002 : 07:57:50 »

Zavarovalnica Triglav ima zavarovanje psov. Tole sem skopirala z njihove strani (www.zav-triglav.si):

Zavarovanje živali

Zavarovanje živali zavaruje kopitarje, govedo, prašiče ter drobnico, pa tudi male mesojede živali (pse  , mačke), eksotične živali, pernate živali, ribe in čebele.

Živali zavarujemo pred nevarnostjo:

pogina,   Cry
zakola ali ubitja v sili   Cry
ter zakola ali ubitja iz ekonomskih razlogov.   Cry

Poleg teh temeljnih nevarnosti se ob dodatnem dogovoru lahko sklene tudi zavarovanje za kritje stroškov zdravljenja, izginitev in tatvino živali na paši in izgubo plodu.

Drugače imam pa doma prov prospekt za zavarovanje psov. Če te zanima....

lp
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #11 : četrtek, 19.12.2002 : 12:51:26 »

zdravo, tamara!

med bolj zanimive segmente spada zavarovanje v zvezi z veterinarskimi storitvami. izgleda, da je zavarovalnica triglav največ naredila na tem področju. ce imas nov prospekt, bi pa bil seveda zanimiv ! kje se ga da dobiti?

lp, ales
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #12 : četrtek, 19.12.2002 : 13:32:29 »

Ales!

Citat
izgleda, da je zavarovalnica triglav največ naredila na tem področju. ce imas nov prospekt, bi pa bil seveda zanimiv ! kje se ga da dobiti?


Tudi po mojem mnenju je Triglav najvec naredil na tem podrocju. Imam njihove materiale. Ce rabis, ti jih lahko posljem...

Lp, Kristina
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #13 : četrtek, 19.12.2002 : 13:50:41 »

Aleš!
Za prospekt se oglasi v katerikoli njihovi poslovalnici. Tam jih imajo na tone. Shocked Če pa ne gre, mi pa pusti naslov in ti pošljem po pošti.

lp
Logiran
ales
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 11


« Odgovor #14 : četrtek, 19.12.2002 : 14:06:34 »

ok, bom najprej poskusil v poslovalnici Triglava. upam, da bo slo tako ...

ales.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines