mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:44:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 47969 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Peter
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #105 : ponedeljek, 14.02.2005 : 15:28:13 »

Citat
Peter, verjetno si mislil letno  


Ja Tina letno sem mislil, moja pomota  Roll Eyes


Cao

Peter
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #106 : ponedeljek, 14.02.2005 : 22:49:09 »

Pozdravljeni,
ker je bilo v zadnjem času kar nekaj vprašanj glede zavarovanj psov in ker je na tem področju kar nekaj zmešnjave bi vam rad pojasnil par stvari.Vse napisano velja za zavarovalnico Adriatic , kjer imam zavarovana 4 pse.

1.Bonie- kdor ti ni hotel psa vzeti v zavarovanje, ker nimaš nič tam zavarovanega je samo iskal priliko , da bi ti prodal še kakšno drugo zavarovanje. število zavarovanj vpliva samo na višino komercialnega popusta.
2.Oks- Vaš klub Bernijev nima skupiske police ampak zgolj dogovor o višini zavarovalne vsote (250EUR), z možnostjo višjih ZV glede na željo stranke.Tudi zavarovalnino plačuje vsak lastnik sam. Višina letne premije se oblikuje glede na škodni rezultat (bonus-malus)
3.Peter- glede limita zavarovanja, če le ta ne presega nekje splošno znanih tržnih cen ni nobenega problema.
4. Luka- zavarovanje buldoga ali kateregakoli drugega kužka je odvisno predvsem od števila kombinacij zavarovanja. Odvisno od tvojih želja.


Nekaj splošnih dejstev glede zavarovanj.
V zavarovanje se sprejme: rodovniške in nerodovniške kužke od 3 meseca starosti dalje ,ki so bili cepljeni po veljavnem kinološkem programu.
-OSNOVNO ZAVAROVANJE (ŽIVLJENSKO ZAVAROVANJE)
krije dogovorjeno vrednost živali pri poginu zaradi nezgode,bolezni,evtanaziji (zaradi neozdravljive bolezni ali poškodb)Višina je odvisna od dogovorjene cene psa!!!!!
-DOPLAČILO ZA KRITJE STROŠKOV ZDRAVLJENJA (ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE) krije največ 4 bolezni letno! 89 EUR/leto
pokriva stroške  veterinarskih storitev a) v celotnem obsegu b) 70% ( lastnikov delež je pri vsakem računu je 30% in plačilo 20%DDV-ja)  c)50% ( lastnikov delež je pri vsakem računu je 50% in plačilo 20%DDV-ja)
-DOPLAČILO ZA KRITJE POKLICNIH RIZIKOV ( reševalci, policijski psi...)
-ZAVAROVANJE SPLOŠNE CIVILNE ODGOVORNOSTI IZ POSESTI PSA (SCO)pokrivanje civilno pravnih zahtevkov tretjih oseb zaradi poškodovanja oseb in stvari ki jih povzroči zavarovančev pes. 35EUR/leto

Dodatno se lahko zavaruje tudi.
- ZAVAROVANJE LEGLA: Pri rodovniških psicah se zavaruje riziko izgube mladičev pred,na in v 10 dneh po porodu (20% ZV matere)

MOŽNI POPUSTI:
-10% na trajanje, -5%takojšnje plačilo (lahko tudi na 4 obroke), -20% članstvo v Klubu, -30 do -40% glede na število sklenjenih zavarovanj pri Adriaticu.

Če koga zanima točen izračun, naj mi pošlje na mail podatke pa mu bom naredil izračun.

lp




   
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #107 : torek, 15.02.2005 : 10:04:09 »

...
-DOPLAČILO ZA KRITJE STROŠKOV ZDRAVLJENJA (ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE) krije največ 4 bolezni letno! 89 EUR/leto
pokriva stroške  veterinarskih storitev a) v celotnem obsegu b) 70% ( lastnikov delež je pri vsakem računu je 30% in plačilo 20%DDV-ja)  c)50% ( lastnikov delež je pri vsakem računu je 50% in plačilo 20%DDV-ja)
...

Živjo,

tole določilo mi ni jasno: 89 € letno ni nič, če pride do resnega veterinarskega (operativnega) posega. Ali to res drži, ali je prišlo do napake? Ker če zavarovalnica res krije (sicer največ 70% tega) samo 89 € na leto, se nobeno zavarovanje ne izplača (že sam strošek premije je večji. Že samo za poseg na Bubinem zobu (po poškodbi) smo dali okrog 80 evrov, kaj bi šele bilo, če bi si kaj resno poškodovala, npr. nogico, ko naneseje stroški operacije tudi do 1000 evrov  Huh
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #108 : torek, 15.02.2005 : 19:10:56 »

Hojla,
89 EUR na leto ti pokrije 4 vet. posege letno neglede na ceno posega z 30%soudeležbo in plačilom DDV-ja.
LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #109 : sreda, 16.02.2005 : 12:48:05 »

Naš Bingo je pa od ponedeljka zavarovan. Smiley


Lp, jessy&zavarovanček Grin Bingo
Logiran
micimici
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 107


« Odgovor #110 : sreda, 16.02.2005 : 16:21:36 »

Sissi, s tvojimi ugotovitvami se strinjam, samo si pozabila še 20%DDV. A ti je Ljubo pozabil povedati da poleg 30%samoudelezbe plača lastnik psa še 20%DDV?
Lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #111 : sobota, 19.03.2005 : 14:31:59 »

Imam vprašanje glede povračila stroškov zdravljenja od zavarovalnice.
Namreč mi imamo našo punco zavarovano pri Triglavu. Vem, da imajo nekateri veterinarji pogodbe z zavarovalnicami sklenjene tako, da lastniku psa že takoj po zdravljenju oz. pri izdanem računu odbijejo zavarovanje ( 50% soudeležbe ). Naveč pa jih ima tako , da sam račun predložiš Zavarovalnici, tam izpolniš zahtevek za povračilo škode in potem, ko njihov vet. pregleda račun, ti vrnejo določeno vsoto.
Zanima pa me nekaj. Mi smo bili na rentgenu pri dr. Matku v Topolšici, še isti dan sem pri Triglavu izpolnila zahtevek za povračilo , in nato po 20-ih dnevih dobim domov od Triglava, da zavračajo račun, ker na njem ni vse točno specificirano, ampak je vse skupaj napisano pod storitev.
Namreč, da naj bi bilo npr. pregled......sit, rentgen....sit, uporabljena zdravila - točno katera.........sit, itd. Ko sem kontaktirala Matka, mi je dejal, da oni račun vedno izdajo tako, in da nikoli okrog tega ni bilo problemov. Huh
Seveda bo uredil situacijo, se bo sam obrnil na Triglav, če bo to potrebno.
Zanima me, kakšne so vaše izkušnje s temi računi, ali vedno tako komplicirajo? Angry
Lp
Logiran
zokicar
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 71


« Odgovor #112 : sobota, 02.04.2005 : 00:01:33 »

Ima kdo kakšne informacije o zavarovalnici Triglav, kakšne možnosti imajo, cena...? Huh
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 28.05.2005 : 09:35:37 »

no katera zavarovalnica pa je najbolj ugodna?
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #114 : sobota, 28.05.2005 : 14:55:46 »

Ozzy: Adriatic  Wink
Logiran
sonja
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 356


« Odgovor #115 : torek, 31.05.2005 : 12:02:52 »

Micimici,eno vprašanje oziroma ugotovitev Wink
Tudi meni je zastopnik za Adriatic lani,ko sem iskala najugodnejso varianto za zavarovanje Here in legla,razlozil,da pri njih NE morem skleniti zavarovanja,ce nimam zavarovano pri njih se kaj drugega???
ALi je to potem odvisno samo od zastopnika,kdaj in kako bo sklenil zavarovanje in je mozno,da ce bi takrat kontaktirala na sedez zavarovalnice,bi mogoce lahko sklenila zavarovanje?
Pri Triglavu lahko namrec zavarujem samo psico,nikakor pa ne legla!!
Zdaj citam tvoje razlage in razlicna zavarovanja in bi raje zavarovala psico pri Adriaticu -ker je tako kot je napisala Sian,bolj ugodna!
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #116 : sreda, 28.09.2005 : 19:48:14 »

Čer!

Samo zanima me kako je z Zavarovanjem psa pri Triglavu. Koliko to znese in pa če se ga da za nazaj zavarovati. Namreč ravno zdaj je v času zdravljenja pa če bi se dalo kaj od Zav. dobit bi ga tudi zavarovala. Če kdo kaj ve o tem se seveda priporočam Smiley

Hvala in lep večer želim.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #117 : četrtek, 29.09.2005 : 10:23:27 »

Za nazaj se ga pomoje ne da Wink

Nazadnje ko sem gledala cene je bilo pri Triglavu nekaj čez 30.000 letno. V primeru kronične bolezni ti psa ne zavarujejo, prav tako odpadejo stomatološki posegi.
Logiran
Simon_in_Bay
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 662


« Odgovor #118 : četrtek, 29.09.2005 : 10:57:52 »

Jaz sem se zanimal pred dobrimi 2 meseci na Adriaticu, rečeno je bilo tako:
za psico, vredno 2000 evrov, (verjetno bi se lahko scenkal, da je psica še več vredna, ker sem to ceno jaz postavil in so takoj sprejeli) bi me letna premija stala od 60.000 - 70.000 SIT. Zavarovalnica krije vse veterinarske stroške (100 %) pri poškodbah, poleg tega pa še za vsakega poginulega mladiča, prvih nekaj dni (se ne spomnim več, mislim da 1 teden ali 10 dni) ti zavarovalnica izplača nek % vrednosti psice (takrat sem izračunal da če bi se en mladiček skotil mrtev bi blo ravno za letno premijo).
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #119 : petek, 30.09.2005 : 09:48:35 »

Mi smo leta nazaj spraševali in so rekli da za bolezni ne krijejo, najbrš se je kaj spremenilo. Kaj pa če ti ga povozijo ali ga drugi pes ubije recimo?
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines