mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 12:50:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 48152 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #15 : četrtek, 19.12.2002 : 14:17:29 »

Sama sem pred časom že imela zavarovanega psa pri Triglavu, kolegica pa pri Adriaticu. Takrat je Adriatic nudil ugodnejše pogoje. Julija letos sem obe zavarovalnici povprašala o pogojih, zdaj imata iste.
Vse, ki mislite zavarovati pse, opozarjam, da zdravstvene storitve krijejo max 50% , od tega pa odbijejo še 20%DDV, tako da se dobi povrnjenega vsega skupaj cca 30% od izdanega vet. računa.
Zavarovalna premija na leto za vrednost psa 150.000 SIT ( primer smrti ) + 50% soudeležba pri zdravljenju ( to je itak max ) pride približno 30.000 - 38.000 SIT, odvisno, če imate z isto zavarovalnico že sklenjena kakšna druga zavarovanja.

Če boste v času zavarovanja krepko prekoračili "neimenovani zgornji limit " pri zdravljenju, se vam zna zgoditi ( poznam primer!), da vam naslednje leto zavarovanja več ne bodo želeli podaljšati!

Ne računajte, da boste zavarovalnico prevarali-od začetka zavarovanja do vašega prvega obiska pri vet. mora preteči najmanj 14 dni, da priznajo storitve zdravljenja.

Nataša
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #16 : torek, 07.01.2003 : 10:50:14 »

živjo!
jaz mam tut  psa zavarovanga pri  triglavu in so zelo prijazni.
če hočes kakšne podatke glede tega ti jih lahko dam
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #17 : torek, 07.01.2003 : 11:25:59 »

dasa ajde povej meni kolk je premija in kaj krije zavarovanje
v zdajsnjih casih
Logiran
Tomster
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 325


« Odgovor #18 : torek, 07.01.2003 : 11:29:35 »

Tudi naju zanima, glede na vsakodnevne kilometre na in ob cesti!
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #19 : sreda, 08.01.2003 : 10:15:12 »

krije ti 50% škode brez ddv pa ne krije ti cepljenja
premija pa je bila okol 40.000 (zdravljenje+odgovornost) ce pa imaš že stanovanje zavarovano pri njih pa ti ni treba plačati še za odgovornost ker je to že vključeno
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #20 : sreda, 08.01.2003 : 14:46:09 »

Pozdravljeni!

Ker je toliko govora o zavarovanju in navajanja vsemogočih premij Shocked Shocked Huh, me je resnično zanimalo, koliko stane zavarovanje za mojega dvoletnega zlatega prinašalca. Grin Moj namen je bil, da bi ga zavarovala pred nevarnostjo pogina ali usmrtitve zaradi nezgode ali bolezni. Dodatno pa sem se zanimala še za zavarovanje kritja stroškov zdravljenja ter za odgovornost lastnika psa za škodo, ki jo moj pes lahko stori na osebah ali stvareh v višini 1.000.000,00 SIT (ta vrednost je lahko tudi višja - do 2.000.000,00 SIT).

Na Zavarovalnici Triglav so mi vse lepo pojasnili. Povedali so mi, da bi morala za zavarovanje kritja stroškov zdravljenja plačati enotno ceno - 15.000,00 SIT. Za nevarnost pogina ali usmrtitve zaradi nezgode ali bolezni in za odgovornost lastnika pa bi morala odšteti še 11.800,00 SIT. To pomeni, da bi za zavarovanje morala plačati premijo v višini 26.800,00 SIT.

Je pa višina letne premije za zavarovanje psa seveda odvisna od pasme psa, vrednosti psa,...

Predlagam vam, da se za svojega psa pozanimate pri svojem zastopniku, ki vam bo z veseljem (kot je tudi meni) izračunal premijo. Wink

Lp, Kristina

Logiran
LoneWolf
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #21 : sreda, 08.01.2003 : 15:32:51 »

Kako pa je z zavarovanjem nerodovniskih psov? Sem slisal namrec da zavarujejo samo rodovniske.
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #22 : sreda, 08.01.2003 : 21:42:26 »

koker jaz vem zavarujejo vse razen pse,ki so po njihovem mnenju nevarni psi.
Logiran
Pudlica
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #23 : četrtek, 09.01.2003 : 13:07:41 »


Hov,hov!
Moja izkusnja,izpred nekaj let na zavarovalnici..........
Odlocila sem se ,da zavarujem mojega kosmatinca.Pridem do agenta,vprasam kako in kaj.On pa meni....hahahhahah.......tega nebom nikoli pozabila......koliko pa je vreden vas pes.Jaz pa njemu....toliko da vase vse zavarovalnice nimajo dovolj denarja.....On glupo gleda.....jaz njemu vi noro vprasate...dobite nori odgovor.....No, povedal je,da zavarujejo samo rodovniske pse,ki so nekaj vredni,ne pa mesancke in ostale nerodovniske kuzke.Seveda sem znorela.....neumno se mi zdi,ce sem jaz pripravljena odsteti ogromno vsoto denarja za svojega nerodovniskega kuzka,s tem denarjem njih "podpirat" ,zakaj ga nebi mogla dati zavarovat.A je on tretjerazredno bitje,ki ni upravicen do teh ugodnosti..........?
Tudi "nevredni" kuzki,kot jih oni imenujejo so enakovredni ostalim "vrenim" kuzkom.Za vsakega lastnika je njegov kuza najvrednejsi kosmatinec tega planeta...pa ce ima kaksne nazive ali ne......

V glavnem neumno se mi zdi tako ravnanje zavarovalnic.......
Lep pozdrav!
Logiran
kristi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 154


« Odgovor #24 : četrtek, 09.01.2003 : 14:24:19 »

Citat
No, povedal je,da zavarujejo samo rodovniske pse,ki so nekaj vredni,ne pa mesancke in ostale nerodovniske kuzke.Seveda sem znorela.....neumno se mi zdi,ce sem jaz pripravljena odsteti ogromno vsoto denarja za svojega nerodovniskega kuzka,s tem denarjem njih "podpirat" ,zakaj ga nebi mogla dati zavarovat.A je on tretjerazredno bitje,ki ni upravicen do teh ugodnosti..........?
Tudi "nevredni" kuzki,kot jih oni imenujejo so enakovredni ostalim "vrenim" kuzkom.Za vsakega lastnika je njegov kuza najvrednejsi kosmatinec tega planeta...pa ce ima kaksne nazive ali ne......

V glavnem neumno se mi zdi tako ravnanje zavarovalnic.......


Sla sem malo cez pogoje Zavarovalnice Triglav in ugotovila, da zgoraj napisano ne drzi za njih. Namrec, mesancke se lahko zavaruje. Bom kar prepisala odstavek:
"Zavarovalna vsota za osnovno kritje pred nevarnostjo pogina ali ubitja v sili ter za dodatno zavarovanje stroskov zdravljenja se doloci sporazumno med zavarovancem in zavarovalnico glede na vrednost mladica, opravljene izpite, rejska priznanja. pri nerodovniskih psih je zavarovalna vsota - mladica za okoli 50% nizja od zavarovalne vsote za psa podobne pasme."

Toliko pa lep zasnezen pozdrav vsem! Wink

Lp, Kristina
Logiran
VALENTINA
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #25 : petek, 07.11.2003 : 16:21:50 »

 Zasledila sem to temo in kolikor jaz vem, lahko zavarujes mesancke ali pse brez rodovnika.
Mislim, da moras imeti racun za psa in tako ga lahko zavarujes!

(spremenila iz velikih v majhne crke; jana
Valentina je ze bila opozorjena, naj popravi svoja besedila v bolj berljivo obliko.)
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #26 : torek, 16.11.2004 : 19:08:43 »

Ross, tudi sama sem zelela zavarovati psa pri Triglavu, vendar dobermana nocejo zavarovati. Poskusi pri Merkurju.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #27 : torek, 16.11.2004 : 19:09:45 »

Noli, ce zavarujes psa pod okriljem stanovanjskega zavarovanja nisi upravicen do izplacila ce je nrp nesreca zgodi 50 m stran od hise.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #28 : torek, 16.11.2004 : 19:13:31 »

aha, saj pravim imam samo zdravstveno zavarovanje, nekaj sem spraševala po zavarovalnicah in so mi odgovorili da samo s stanovanjem, ker tega nima se nisem podrobneje zanimala. A pri Merkurju so ti ga zavarovali? So pa čudaki, da zaradi pasme nočejo zavarovati  Lips Sealed, take "rizične" se rešuje z višjo premijo, ne pa s tem, da sploh ne zavarujejo  Angry.

LP Noli
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #29 : torek, 16.11.2004 : 20:25:13 »

Kar se tice zavarovanja pri merkurju je vsaj po mojih informacijah tako, da ti zavarujejo psa le v primeru, da ima pes kaksen blazen pedigree. tko da jaz moje nerodovniske nisem mogla zavarovati pri njih...
lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines