mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:50:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 48175 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #150 : ponedeljek, 14.01.2008 : 19:12:12 »

Samo toliko kar pise v prospektu:

Dodatna zavarovanja:
- Zavarovanje legla: Pri rodovniskih psicah je mozno zavarovati riziko izgube mladicev pred, na in po porodu.

in drugo.

Vec o tem pa ne vem.

Lp, Ursa
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #151 : torek, 29.01.2008 : 19:48:19 »

Na Triglavu so res ful poostrili pogoje , prej je bilo res s 50% soudeležbe lastnika, razen za kake večje posege si se moral vnaprej dogovarjat. Zdaj je pa osnovno zavarovanje ( primer pogina ... ) + imajo prav vnaprej določene kvote ( npr. 400 evr stroškov-polovico vrnejo, pa mislim da še neke 3 višje zneske, za katere nisem ziher da je 50% ) ... ne vem če se splača. Undecided
Baje je trenutno res najbolj ugoden Adriatic, 4 vet oskrbe letno, 70% vračila.
Koliko vas potem tiste, ki imate pri Adriaticu zavarovane pse pride premija ?

Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #152 : torek, 29.01.2008 : 19:59:55 »

Na Triglavu so res ful poostrili pogoje , prej je bilo res s 50% soudeležbe lastnika, razen za kake večje posege si se moral vnaprej dogovarjat. Zdaj je pa osnovno zavarovanje ( primer pogina ... ) + imajo prav vnaprej določene kvote ( npr. 400 evr stroškov-polovico vrnejo, pa mislim da še neke 3 višje zneske, za katere nisem ziher da je 50% ) ... ne vem če se splača. Undecided
Baje je trenutno res najbolj ugoden Adriatic, 4 vet oskrbe letno, 70% vračila.
Koliko vas potem tiste, ki imate pri Adriaticu zavarovane pse pride premija ?

Pride zelo drago, sploh če nimaš nobenih popustov. Jaz sem računala, da bi me prišlo preko 200eu/leto in to, če ne bi dala prav visoke nakupne vrednosti.
Pa vedeti je treba, da krijejo le do max. toliko kolikor si dal vrednost psa.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #153 : sreda, 30.01.2008 : 22:14:28 »

Jaz imam svoje pse zavarovane pri Adriaticu, vse sem uredila kar pri njih v poslovalnici na Dunajski. Krijejo 70% vet.storitev (lahko izkoristiš 4-letno) na psa. No ja, mi na srečo jih še nismo toliko potrebovali. Wink
Sklenjeno imam tudi zavarovanje legla, to se da sklenit naknadno, pač potem, ko se že ve, da je psica res breja. Krijejo komplet morebitno izgubo mladičev do starosti 3 dni. Tudi to , na srečo, še nismo uveljavljali...
Letna premija je pa odvisna od vrednosti, ki jo napišeš za psa. Npr. psica vrednost 2500€ + zavarovanje legla plačujemo letno premijo okoli 400 €.
Izplačila pri njih so ažurna, nam so za vet.storitve izplačali v enem tednu na TRR.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #154 : četrtek, 31.01.2008 : 08:10:27 »

Rose...če te prav razumem plačaš 400€ za več zavarovanih kužkov?
Ali potrebuješ pri sklenitvi police tudi kartoteko psa- pri Triglavu po novem lahko zahtevajo tudi to. Huh
Drugače pa srečno kužkom in brez nesreč Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #155 : četrtek, 31.01.2008 : 08:19:12 »

Pa vedeti je treba, da krijejo le do max. toliko kolikor si dal vrednost psa.

A to govoris za pogin ali za poskodbe???

Glede premije je vse odvisno od tega kaj zavarujes in kaksna je vrednost psa. Za poskodbe mislim da je znesek vedno 90 EUR, za osnovno pa od vrednosti psa, za odgovornost pa ne bi vedla koliko je (ker imamo to zavarovano s hiso). Meni so dali popust ker ima mami pri njih zavarovano stanovanje in avto ... ceprav sem pozabila, da imam jaz pri njih zivljensko, pa bi me prislo 40 % ceneje, tako me je prislo pa 30% ceneje in sem placala slabih 100 EUR za psa.

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #156 : četrtek, 31.01.2008 : 08:29:48 »

Aja ... se glede kartoteke. Pri Adriatiku ne zahtevajo kartoteke, ampak moras pa psa peljati na pregled. Sicer na njihovi zlozenki pise, da ti psa pregleda celo zastopnik ... hehe. No, ampak pri nas je pregled pri (nasem) veterinarju potekal pol ure. Srce je poslusala 10 minut, potem je merila vrocino pa ne vem kaj se vse. V glavnem ornk pregled, potem pa je se po kartoteki gledala kako in kaj ... ce je pes res zdrav. Ni bilo to kr nekej.

Lp, Ursa
Logiran
tina82
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #157 : četrtek, 31.01.2008 : 09:40:13 »

Nisem brala cele teme in se opravičujem, če je tole že kje napisano...

Adriatic ponuja tudi skupinsko zavarovanje psov - preko društev ali reševalnih psov. Ponudba je pa sledeča: za plačilo 100 eur je žival zavarovana v primeru pogina (izplačilo 520 eur) poleg tega krijejo še stroške zdravljenja 100% in sicer 4x.
Malo se pozanimajte v kinoloških društvih, če imajo to urejeno... meni se zdi zelo ugodna ponudba.
Logiran
white rose
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 149



WWW
« Odgovor #158 : četrtek, 31.01.2008 : 20:58:25 »

Sally, 400 € plačam za eno psico, za ostale pa različno, odvisno od vrednosti in pri samcih nimam zavarovanja legla  Wink.
Drugače pa tako kot je napisala Tina, nekateri klubi in društva imajo skupinska zavarovanja, konkretno vem, da ima klub za hrte tudi zavarovanje pri Adriatiku in pred kakšnim letom je bila cena cca 150 € letne premije na člana oz. na psa.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #159 : petek, 01.02.2008 : 13:38:40 »

A to govoris za pogin ali za poskodbe???

Glede premije je vse odvisno od tega kaj zavarujes in kaksna je vrednost psa. Za poskodbe mislim da je znesek vedno 90 EUR, za osnovno pa od vrednosti psa, za odgovornost pa ne bi vedla koliko je (ker imamo to zavarovano s hiso). Meni so dali popust ker ima mami pri njih zavarovano stanovanje in avto ... ceprav sem pozabila, da imam jaz pri njih zivljensko, pa bi me prislo 40 % ceneje, tako me je prislo pa 30% ceneje in sem placala slabih 100 EUR za psa.

Lp, Ursa


Za oboje. Mene je ravno to odvrnilo od sklenitve. Odvisno pa kdaj si sklenila polico, če si jo še po starih pogojih, zate veljajo stari pogoji - vsaj tisto leto do poteka oz. ponovnega plačila.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #160 : ponedeljek, 04.02.2008 : 15:03:14 »

Da se bo vedelo o cem pisem:

Pa vedeti je treba, da krijejo le do max. toliko kolikor si dal vrednost psa.

A to govoris za pogin ali za poskodbe???

Za oboje. Mene je ravno to odvrnilo od sklenitve. Odvisno pa kdaj si sklenila polico, če si jo še po starih pogojih, zate veljajo stari pogoji - vsaj tisto leto do poteka oz. ponovnega plačila.

Sem klicala na Adriatic ... tole zgoraj ne velja - tako so mi zatrdili na Adriaticu, ko sem ravnokar preverjala. Oni krijejo 70% (brez DDV) za 4 veterinarske storitve ne glede na znesek!!!

WildAngel ... a lahko tole ti se enkrat preveris tam kjer si to informacijo dobila? Prosim.

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #161 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:01:11 »

Klicala sem strokovno službo na sedež Adriatic-Slovenice.

Sama sem bila tik pred tem, da bi sklenila zavarovanje. Jaz se vedno zelo temeljito pozanimam o takšnih stvareh. Klicala sem na ene tri različne lokacije zavarovalnic, poslala vprašanja preko mailov, zahtevala vse pogoje v zvezi z zavarovanjem in jih nadrobno preštudirala. Ker so mi različni agenti različno odgovarjala (veliko jih ni imelo pojma niti o tem kar piše v pogojih), sem klicala direkt strokovno službo. Po takratnih pogojih (to je bilo začetek jeseni) bi še lahko sklenila zavarovanje po starih pogojih in bi mi za poškodbe krili neomejeno - se pravi pač 70% od zneska zdravljenja, ampak ne glede na to kolikšna je vrednost psa. Takrat mi je rekla, da se bodo pogoji spremenili zelo zelo kmalu in po zadnjih informacijih so se že nekaj časa nazaj.
To pomeni, da če daš vrednost psa 500eu in zato seveda plačaš nižjo premijo, ti krijejo za zdravljenje max 500eu.
Če je pes vreden ene 2000eu je pa premija tako grozno visoko, da se mi ne splača.

Pa ne pozabit, da ves davek krijete sami - se pravi, če je strošek zdravljenja 100eu z DDV, pomeni, da krije zavarovalnica 70% od 80eu. To je 56eu in vi sami preostanek - 64eu.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #162 : ponedeljek, 04.02.2008 : 20:04:12 »

Pa seveda je kup izključitev..npr. ne krijejo sterilizacij/kastracij, lepotnih posegov, zobozdravstvenih storitev...

Če bi se sedajle odločala, bi šla raje k Triglavu. Res je, da krijejo manj, ampak je premija precej precej nižja. Oni imajo dve opciji - ena je s 70% kritjem, vendar le do zneska 295eu, druga pa s 50% kritjem neomejeno.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #163 : torek, 05.02.2008 : 07:44:51 »

Pa ne pozabit, da ves davek krijete sami - se pravi, če je strošek zdravljenja 100eu z DDV, pomeni, da krije zavarovalnica 70% od 80eu. To je 56eu in vi sami preostanek - 64eu.

Tale racun je malo napacen Grin

Mi placamo 44 EUR, se pravi krijejo 54%!!!

Bom danes to se enkrat preverila, ker so mi vceraj jasno povedali, da znesek NI omejen pri veterinarskih storitvah v znesku ampak samo v kolecini - 4x!

A pri Triglavu je 50% z DDV ali tudi brez DDV?

Lp, Ursa
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #164 : torek, 05.02.2008 : 12:55:50 »

Pri Triglavu ti krijejo 50%  zneska z DDV in mi nimamo nobene omejitve ne v številu obiskov niti pri znesku. Smo plačali malo višjo premijo zaradi vrednosti mladiča (1500€)-kar je zneslo cca.120€ (v vsemi popusti)
Lp
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines