mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:01:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 47968 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #180 : četrtek, 07.02.2008 : 19:41:39 »

Hvala za odgovore  Smiley
lp Teja.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #181 : ponedeljek, 11.02.2008 : 08:02:50 »

Pri Adriaticu imas popusta do 40%! Glede Triglava je ocitno, da ce ima klinika pogodbo z zavarovalnico, krijejo 50 % z DDV, drugace brez DDV (ce gres na zavarovalnico z racunom).
Pri Adriaticu se je potrebno ornk pozanimat, ce krijejo 4 zdravljena in ali je znesek zdravljenj omejen.

Vrednost psa je odvisna od kupnine (za koliko si ga kupil), ce ima titule z razstave, ce ima narejeno solo (s tem da je potem zavarovanje nekaj cenejse, ker je kao učen), če je resevalec ali kaj podobnega ...

Lp, Ursa
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #182 : ponedeljek, 11.02.2008 : 20:03:54 »

Glede števila zdravljenj in omejitve je sigurno tako.
Oni nudijo popuste, če imaš pri njih zavarovano kakšno nepremičnino, sklenjeno življenjsko zavarovanje...
Včasih ni bilo te omejitve glede kritja strškov do vrednosti psa, potem pa so ljudje seveda to zlorabljali in dAJali nizke vrednosti psov, plačali nizke premije, dobili pa kritje ne glede na vrednost psa. Sedaj pa pač plačaš več, dobiš več. Npr. za rodovniškega psa si rekel, da je bila cena 300eu, v resnici je pa 1500....
Določa se pa glede na tržno vrednost, se pravi glede na to po koliko se določeni psi prodajajo na trgu.
Logiran
almal
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #183 : petek, 27.03.2009 : 16:01:44 »

Pozdravljeni. Zanima me kje imate urejeno zavarovanje odgovornosti psa in za kakšna zavarovalna kritja in vsote. Glede na *** moramo to nujno urediti. Predvsem me zanima, na kaj je treba biti pozoren pri tem zavarovanju?
Logiran
Jara
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #184 : četrtek, 07.05.2009 : 22:18:38 »

Ups pa res. Se opravičujem. Sem se zmotila, mislila sem napisati testirati ne cepiti. Pa prebrala sem tudi površno, ko sem prebrala da zdravilo ne obstaja, namesto cepivo. Očitno je čas, da se odpravim spat:).
Samo še eno vprašanje prej. Sej ne vem, če sem v pravi temi za to, ampak vseeno. Ali ima kdo izušnje z zavarovanjem za kužke? Baje, da povrnejo 70% stroškov za veterinarja. Koliko se palčuje, pri kateri zavarovalnici ipd. Hvaležna bom za vsako informacijo. Sem že parkrat pustila pri njih malo premoženje (no ja, vsaj kakšne počitnice no) in dozdeva se mi da se spet bližajo še ene "zapravljene počitnice".
Lp
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #185 : petek, 08.05.2009 : 06:47:43 »

Zavarovanje ima več zavarovalnic, višina zavarovalnine je odvisna od velikosti, starosti psa. Za mojo 36-kilsko 2,5 leti staro psico bi prišlo nekaj čez 110 evrov. Ampak zavaruješ lahko zdravega psa (sicer res ne sprašujejo po kakih zdravniških spričevalih, bi ti pa mogoče izpodbijali zahtevek za povračilo, če bi ga vložila takoj par dni po sklenitvi zavarovanja).
Glede cene testiranja krvi. Mi smo lani poleti za teste za erlihijo/borelijo plačali 50€. Mogoče bi imelo svoj smisel tudi vprašati še kje, koliko to stane.
Glede "splošnih" antibiotikov pa še tole - ko je imel taščin NO lani erlihijo, je vet rekel, da če bi mu dali namesto clinofuga kake druge antibiotike, bi to bolezen še bolj razvnelo. Mogoče so mi bučke prodajali, ampak če je to res in ima tvoja psica slučajno erlihijo, bi to pomenilo dodatne težave zanjo.
Pa še glede cepiv: proizvajajo jih različni proizvajalci. Vsi NE garantirajo, da njihovo cepivo za npr. steklino ne povzroča reakcij, če se cepi kombinirano s cepivom za kužne kakega drugega proizvajalca. Tako da ti nič ne garantira, da če doslej ni imela reakcije, je tudi v prihodnje ne bo imela. Mogoče je vet preprosto zamenjal dobavitelja cepiva.

Lp, Tjasa
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #186 : petek, 08.05.2009 : 22:13:01 »

Ali ima kdo izušnje z zavarovanjem za kužke? Baje, da povrnejo 70% stroškov za veterinarja. Koliko se palčuje, pri kateri zavarovalnici ipd. Hvaležna bom za vsako informacijo. Sem že parkrat pustila pri njih malo premoženje (no ja, vsaj kakšne počitnice no) in dozdeva se mi da se spet bližajo še ene "zapravljene počitnice".
Lp

Jaz sem našega 33 kg psa zavarovala (sem bilj ziheraške sorte  Wink ) in šele nato ugotovila, da to niti ni kakšen poseben benefit  Undecided

Glede na to, da je pes mešanec in nima neke prave "tržne vrednosti" so ga "ovrednotili" na 200 eur. Za zavarovanje sem plačala 113 eur, v ta znesek pa je všteto:
- osnovno zavarovanje stroškov zdravljenja v višini 500 eur Sad
- dodatno zavarovanje odgovornosti lastnika psa v višini 10.000 eur (v primeru, da bi pes nekoga napadel)

Težko verjamem, da bi moj pes kogarkoli napadel, ampak OK, naj jim bo. Zdravljenje v višini 500 eur pa pravzaprav niti ni kakšna posebna ugodnost - če upoštevam, da sem plačala zavarovanje 113 eur, mi zavarovalnica torej vrne dejansko samo 387 eur (s tem, da ne vrnejo celotnega zneska zdravljenja ampak odbijejo vrednost DDV). Moram pa še preveriti ali krijejo vsaj stroške cepljenj.

Meni osebno se zdi, da je zavarovanje psa bolj ali manj BV (za nemen kritja stroškov zdravljenja; druga zgodba je lastniška odgovornost)
Cepljenje za kugo, kužne bolezni in steklino je ceneje kot 113 EUR (niti nisem prepričana, če se cepljenje upošteva kot zdravljenje in ti ga zavarovalnica torej pokrije). V primeru pa, da ti pes zboli je pa vsako zdravljenje bistveno dražje kot 387 eur. Je pa res, da se tudi slabih 400 eur zelo pozna, ko jih je potrebno zbrati na kup  Lips Sealed


Vprašala sem tudi, če ga lahko zavarujejo vsaj za 1000 eur (zdravljenje), pa je premija tako poskočila, da je bilo  Shocked
Tako, da jaz naslednje leto zavarovanja ne bom več sklenila (vsaj ne pod temi pogoji).

Aja, pa še to. Če pes pogine, dobim odškodnino v višini 200 eur  Roll Eyes

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #187 : petek, 08.05.2009 : 22:14:39 »

Cepljenje ni zdravljenje, zato ga ne krijejo. Lukavi so, lukavi Smiley
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #188 : petek, 08.05.2009 : 22:17:16 »

Glede lastniške odgovornosti je pa takole, da če imate zavarovano stanovanje/hišo, ta polica krije tudi odgovornost. V primeru torej, da vi ali vaš pes povzročite kako poškodbo ali škodo, gre to lahko iz stanovanjske police. Vsaj pri "najvišji" zavarovalnici je to tako.
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #189 : petek, 08.05.2009 : 22:22:57 »

Meni v primeru pogina vrnejo vrednost mladiča (1500€), sem morala nekaj doplačati zaradi visoke cene, krijejo pa mi 50% zdravljenja ( do 2000€ ali 3000€-moram poiskati polico)

Meni se definitivno splača-zavarovanje me stane 190€ (približno) in sem ga letos že nazaj dobila. Je imel Roy nekaj preiskav in so precej drage.
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #190 : petek, 08.05.2009 : 22:33:26 »

Glede lastniške odgovornosti je pa takole, da če imate zavarovano stanovanje/hišo, ta polica krije tudi odgovornost. V primeru torej, da vi ali vaš pes povzročite kako poškodbo ali škodo, gre to lahko iz stanovanjske police. Vsaj pri "najvišji" zavarovalnici je to tako.

Točno tako (jaz sicer nimam zavarovanega stanovanja)
Če imate zavarovano stanovanje, potem lahko psa (mislim, da se šteje to pod osnovno čredo?! Huh ) zavarujete v sklopu tega, in pride neka malenkost za doplačat. Bistveno ceneje kot, če zavarujete psa posebej. Lastniška odgovornost se lahko koristi v primeru, da vas "napadeni" prijavi in zahteva odškodnino. Ampak sem prepričana, da bi se v takem primeru lahko tudi s kakšno "flašo" zmenili (v kolikor je lastnik sicer odgovoren in je bil res le nesrečen splet okoliščin)  sram


Cepljenje ni zdravljenje, zato ga ne krijejo. Lukavi so, lukavi Smiley

 Angry se mi je zdelo  Angry



Baje, da povrnejo 70% stroškov za veterinarja.

Ja, povrnejo le 70% zneska v katerem ni upoštevan DDV (torej 70% od osnove za DDV)  Angry


Meni v primeru pogina vrnejo vrednost mladiča (1500€), sem morala nekaj doplačati zaradi visoke cene, krijejo pa mi 50% zdravljenja ( do 2000€ ali 3000€-moram poiskati polico)

Meni se definitivno splača-zavarovanje me stane 190€ (približno) in sem ga letos že nazaj dobila. Je imel Roy nekaj preiskav in so precej drage.

Za čistokrvne pse oz. vzreditelje se verjetno res izplača.
Meni se niti ne, vsaj kolikor sem preračunala.  Undecided Pa tako se mi je je fajn zdelo, ko sva skupaj s kužom uletela na zavarovalnico  Cheesy in odletela z novim papirčkom in mislijo, da sva lahko brez skrbi, kar imava itak tako fajn zavarovanje. Šele potem sem se pa lotila branja police in preračunavanja  Undecided
Sicer pa, bog ne daj, da bi se mu kaj zgodilo. Raje vsako leto plačam, pa da je zdrav.

A to obstaja? Da plačaš letno rento, ki ti zagotovi, da ne bo tvoj kuža nikoli zbolel? Cool  Wink

Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #191 : sobota, 09.05.2009 : 09:46:25 »

Cepljenje ni zdravljenje, zato ga ne krijejo. Lukavi so, lukavi Smiley

Tudi stroškov sterilizacije ne povrnejo, razen če veterinar na račun napiše kakšno drugo diagnozo  - mežik, mežik   Wink Wink . Bodite v dobrih odnosih s svojimi veti - se splača tako in drugače. Več tukaj najbrž ne smem napisat, lahko pa na ZS, če koga bolj zanima.
Jaz sem lani dobila pri Triglavu polico, ki krije 50% stroškov do višine 2500 evrov letno (se pravi, da imam stroškov lahko za 5000 evrov, to pa mislim da zajema že skoraj čisto vse nepredvidljive zaplete). Plačala sem nekaj čez 90 evrov - enako za mešanko, katere vrednost je kar zavarovalni agent ocenil na 150 evrov, in enako za rodovniško yorkshirko. Splačalo se mi je že nekajkrat, tako da zavarovalnino odštejem, ne da bi mignila s trepalnicami! Wink

Ne vejo pa vsi zavarovalni agenti, da to sploh obstaja. Večinoma ti ponudijo osnovno zavarovanje, ki krije stroške do 500 evrov. Jaz sem težila, da je to v današnjih časih čisto premalo, pa je malo brskal po računalniku in našel še nekaj variant zavarovanja živali. To pri nas še ni močna tržna niša in se na tem področju očitno nič ne izobražujejo, zato se moramo sami toliko bolj potrudit.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #192 : sobota, 09.05.2009 : 09:54:26 »

torej bi zav. krilo tudi kakšno testiranje za klopne bolezni na primer, če se kažejo znaki, da bi bilo potrebno?
Logiran

alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #193 : sobota, 09.05.2009 : 09:58:05 »

Jaz sem ravno prejsnji teden zavarovala psico pri Triglavu. Premija je bila 144€, v primeru pogina dobim nazaj 500€, stroske zdravljenja pa mi krijejo letno v visini do 2000€.
Tako da ne vem od kje ste vi dobili stroske zdravljenja samo 500€? Huh Je pa res, da marsikateri agent nima pojma kako se zavaruje zival, zato je dobro, da greste k takemu ki se ukvarja prav s tem..

skogkatt: kolikor jaz vem se preventiva ne placuje.. je pa cisto odvisno katerega veterinarja dobis na Triglavu, da obravnava tvoj primer..vem, da so nekomu placali kar polovico zneska zdravljenja (z ddv-jem), na racunu pa so bile med rugim tudi konzerve z dietno prehrano..
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #194 : sobota, 09.05.2009 : 09:59:49 »

za preventivo mi je jasno, ampak če kaže znake bolezni in se da zato testitrati, bi verjetno morali kriti?!
Logiran

Strani: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines