mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:57:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 48382 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #30 : sreda, 17.11.2004 : 06:36:28 »

Zavarovanje iz odgovornosti psa 13.585,00 sit letno za škodo 3 mio. nematerijalnih in 1 mio. materjalnih sredstev. Zavarovalnica Maribor. Preverite.
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #31 : sreda, 17.11.2004 : 09:06:07 »

kristijan pa moraš imeti pri njih še kako drugo zavarovanje sklenjeno ali lahko skleneš samo zavarovanje iz odgovornosti??

LP Noli
Logiran
kristijan
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 100


« Odgovor #32 : sreda, 17.11.2004 : 15:29:13 »

Jaz ga sicer imam (avto) ampak ni bilo pogojeno.
Logiran
ross
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 14


« Odgovor #33 : sreda, 17.11.2004 : 20:06:03 »

Sem se že pozanimal. iAdriatic tudi zavaruje psa in ne dela nobenih razlik med pasmami.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #34 : sreda, 17.11.2004 : 23:01:36 »

Za zavarovanje psa priporocam Zavarovalnico Adriatic - ni potrebno imeti zraven zavarovano nic drugega ... ce pa imas se dve stvari dobis se nek popust ... ni pa obvezno!!! Nekaj o zavarovanju psa je napisano tudi na njihovi spletni strani! Cena je pa odvisna od vrednosti psa, od solanja, ...
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #35 : četrtek, 18.11.2004 : 10:04:21 »

1. Vsaka zavarovalnica nima z dobroto ničesar skupnega...vse je v zaslužku.....in sedaj premislite...plačajo vam 30% zdravljenja...to je malo...s tem, da vi njim plačate recimo 35 000 za zavarovanje...vsako leto morate imeti na veterini čez 100.000 računa, da ste na nuli in tu obvezna cepljenja niso všteta. S to predpostavko, da vam psa naslednje leto ne bodo več zavarovali če se je izkazal za bolehnega...v primeru smrti....trikrat plačate premijo...in recimo, da pes preživi ta tri leta in ste potem...spet na izgubi...tudi premija se viša glede na ,,vrednost psa...trej če je vaš pes vreden  miljon...bo tudi premija mnogovišja kot 35 000. Straega psa za primer smrti ne bodo zavarovali (in njihove tabele o starosti so čist na minimalcu--bokser 8 let npr.) Zavarovalnice so oderuške institucije in denar gre iz njihovih rok izredno težko...vedno je kak drobni tisk al pa neka alinejica, ki vam onemogoči, da bi karkoli dobili.
Primer izpred let: gospa je imela čov čova zavarovanega tudi za primer ugriza itd...no in pes je lepo ležal pripet s povodcem na stol in nobenemu ni nič hotel...pa se je našel ,,poznavalec,, in kljub opozorilom lastnice, da pes ni prijazen, sicer sam od sebe ni popadljiv ampak ne mara božanja itd...pa se mu ni dalo nič dopovedat...pa je rinil v psa in ta ga je ugriznil......tožba...odškodnino je plačala ona, ker zavarovanje je veljalo samo v primeru, da je pes na povodcu in povodec ima lastnik v roki....in v tem primeru je bil pač pes brez nadzora.

Jaz imam mojega zavarovanega skupaj s hišo..če ga povozi avto...če slučajno uide (še nikoli ni)...drugje pa ga ne more noben povozit...ker enostavno ga imam v naselju pripetega noz kjerkoli je najmanjša nevarnost, da se mu kaj podobnega zgodi).
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #36 : četrtek, 18.11.2004 : 10:58:00 »

PetraS,

en manjši popravek- dobiš lahko tudi 70% stroškov povrnjenih, če se odločiš za tako obliko zavarovanja (primer je zavarovalnica Adriatic). So pa take premije seveda višje.

O drobnem tisku in alinejicah pa takole- tam so namreč zato, da jih ob sklenitvi zavarovanja preberemo (ne pa zato, da nam česa ne omogočijo). Če jih ne preberemo, je potem samo naš problem, če nekaj zahtevamo, do česar sploh nismo upravičeni Wink Če pa se s pogoji ne strinjaš, potem nima smisla skleniti takega zavarovanja.

Lp,
Tina
Logiran
Noli
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 587


« Odgovor #37 : četrtek, 18.11.2004 : 11:55:20 »

 Wink točno tako kot je napisala TinaZ.
Pa da dodam še en popravek, nekateri lahko dobimo celo 100% povrnitev (seveda brez DDV)  Smiley. To je bila sicer posebna ponudba za eno določeno skupino. Tako kot pri sklepanju posla, je tudi tu potrebno vse prebrati in premisliti, kaj se ti splača in kaj ne.  Wink

LP Noli
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #38 : četrtek, 18.11.2004 : 12:09:32 »

No, zdej pa še moje mnjenje: Sama imam že eno leto zavarovanega bernca. Zavarovalniški agent Adriatica je na prišel na dom, mi razložil vse kar me je zanimalo. Psa sem imela že prej zavarovanega skupaj s hišo, ampak to je zavarovanje, ki velja samo v primeru, da povzroči pes škodo (nesrečo) osebi ali na neki lastnini in velja samo na tvojem lastnem ozemlju. Hotela sem zavarovanje kjer bi mi povrnili stroške zdravljenja in mi povrnili škodo v primeru smrti psa. Prinesla sem jim potrdilo, da je kuža zdrav, cepljen pred vsemi nalezljivimi boleznimi in plačala celih 19.000. Tako mi krijejo stroške zdravljenja (70% cene brez DDV-ja oz. 50% cene z davkom) in v primeru smrti mi povrnejo kupno ceno psa (1000 Evrov). Cheesy
In tako je bilo tudi v praksi. Pri veterinarju sem dobila račun za 80.000, ki mi ga poštempljaj veterinar, poslala sem ga na zavarovalnico in dobila nakazano denar v 14ih dneh! Cheesy
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #39 : četrtek, 18.11.2004 : 12:21:59 »

OK....sej ne govorim kok te nategnejo...samo opozarjam...da razmislite in preračunate zadeve...me pa zanima če pes ,,resno zboli,,--kot je moj npr., da ima raka.....ali bi mi ga drugo leto spet zavarovali??? (recimo, da bi do sedaj bil zavarovan) Če gledam da je imel pes kar nekaj zdravstvenih težav....ni zneslo na leto življenja 35.000.... (je klakšno leto več vendar vsaj 3 leta ni bilo nič). Letos bi se mi zavarovanje definitivno izplačalo...za vsa ostala pa ne s tem, da je to moj prvi pes, ki je dost pri zdravnikih... obadva najdena mešančka nimata nobenih amprak prav nobenih težav, in tudi še od prej, ko sem imela samo po  enega psa (oba rodovniška)....nista imela imela do starosti (zobje, kolki...) nič posebnega---na stara leta pa ne vem če bi ju kdo zavaroval.
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #40 : četrtek, 18.11.2004 : 13:07:47 »

Meni so na Adriaticu povedali, da psov starejših od 7 let tako ali tako ne zavarujejo.Vsak posameznik oz. njegov pes pa je v letu upravičen samo do 4ih različnih zdravljenj (če ima pač postavljene 4 različne diagnoze). Sem definitivno mnenja, da če imaš psa, ki ima več kot 10 kil se ti ga splača zavarovat, že zaradi zdravil, ker se pač vse dozira po kilaži. Meni se je vplačana zavarovalnina povrnila že pri prvem obisku pri veterinarju.

Petras!
Ko zavaruješ psa mora biti zdrav, potem pa ni problema....Mislim,da se zavedajo tega, da imajo tudi psi kronične bolezni, ki zahtevajo doživljenjsko zdravljenje.
Razmišljati tako, da je bil kuža 2 leti zavarovan pa mu ni blo nič in je bila zavarovalnina vržena stran, je pa totalno MIMO!!! >:(Hvala bogu...Raje vsako leto vržem stran 30 jurjev (pa sploh ni toliko), kot pa, da ga vlačim po klinikah!
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #41 : četrtek, 18.11.2004 : 13:17:30 »

Mi smo tudi nekaj časa imeli idejo, da bi psa zavarovali. Pa smo prišli do zneska 40 tisoč na mesec. In zavarovalnica bi nam povrnila samo 50 % računa (pa še brez ddv-ja)=> to je bilo 2 leti nazaj. Se pravi, da bi morali na leto pri vetu "zapraviti" več kot 80 tisoč, da bi se nam spralačalo zavarovati psa. V to pa nismo šli.

Pa (vsaj takrat je bilo tako) ne poravnajo vseh posegov pri vetu. Na to je treba biti zelo previden.

Lp jana
Logiran
PetraS
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 88


« Odgovor #42 : četrtek, 18.11.2004 : 13:29:51 »

Ni problema?...ti je to rekel agent mogoče?
Rada bi konkreten primer,izkušnjo, ne kaj ti reče agent....sicer ti ne privoščim, da bi se kdaj bodla z zavarovalnico...jaz sem se (ne zaradi psa) in ti povem, da jim prijaznost in ustrežljivost hitro izpuhti.
Zdravila...mah ta se mi resnično ne zdijo draga....res pa da sem pri privatniku plačala 10.000 za škatlico na kliniki pa za isto (druga firma iste sestavine (pa ne gre za ,,generiko,,)--no vsaj navodila so bila v slovenščini))
3 000.
Za 30 000 ....redkokatero zdravljenje stane več...operacije pa tudi nima vsak teden --a ne? Sicer je pa to čist vseeno...ti le imej kužata zavarovanega..MENI se pač ne izplača....

Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #43 : četrtek, 18.11.2004 : 13:48:16 »

Kakšen primer?
Bina, se strinjam s tabo, res ne povrnejo vsega. Kastracijo, sterilizacijo, čiščenje zob in ostale lepotne popravke ne plačujejo...Ti pa povem iz lastnih izkušenj, da vedno ko se prikažem pri veterinarju stane najmanj 10.000!
Lepo, Petras, da se ti zdravila ne zdijo draga...Ko sem namreč dobila račun za zdravila za zdravljenje borelije za 34.000 in to za cele 4 tedne sem debelo pogledala vrjemi!!! Shocked

Za 30 000 ....redkokatero zdravljenje stane več... Shocked
Ne se hecat??? Vidim, da res že dolgo nisi peljala psa na zdravljenje"!!!!Ceno 80 tisoč sem namreč plačala za nekaj najbolj osnovnih preiskav, pregled psa in zdravila!!!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #44 : četrtek, 18.11.2004 : 13:50:30 »

Ja, saj se nobenemu ne izplača, dokler ni treba zaradi poškodbe kakšne večje operacije. Takrat se pa lahko samo sebi zahvališ, da imaš psa zavarovanega- operacije kosti pa kakšni vijaki in ploščice,... nanese takoj čez 100.000 SIT. Ne vem, no, meni se zdi to celo bogastvo (sej če je kdo Rockefeller, potem res ne rabi zavarovanja). Da pa greš na riziko v stilu "sej ne bo rabil operacije" oz. da se mu pa sigurno ne bo nič zgodilo, je pa čista neumnost (razen, če si kdo to lahko privošči).

Pa če si izračunate, da je dodatno zdravstveno zavarovanje za nas okoli 50 jurjev letno, se mi cene pasjega zavarovanja ne zdijo prav pretirane. Ista stvar je tudi pri kasko zavarovanjih avtomobilov- se zgodi ali pa se ne (in če se ne, je denar vržen stran, kao).
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines