mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:15:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 48164 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #75 : petek, 19.11.2004 : 10:12:41 »

LP!
Pred leti, ko sem še razmišljala tako kot vi, sem bila tudi sama tako neumna, da sem dala zavarovati še pse. Ker sem pri isti zavarovalnici imela zavarovano stanovanje, podjetje, zaposlene, vse avtomobile in dodatno zavarovanje, so mi pse zavarovali s popustom, pa sem kljub vsemu plačevala po 220 dem na leto za kompleten "kasko". To pomeni, 440 za dva psa. Po 6 letih mi je enega povozil avto (na pločniku Angry Angry Angry). Zavarovalnica je na podlagi policijskega zapisnika podala odgovor (namesto denarja!!!), da je povzročitelj smrti psa poznan in naj ga civilno tožim. Sramota!!! Drugi pes je imel dedno hibo in šele kasneje so povedali, da za dedne napake ne vračajo škode. Ker sem plačevala 6 let zavarovalnino sem izračunala, da sem vstran vrgla 2640 dem. Za ta denar bi si lahko kupila dva in pol druga psa!
Moja izkušnja me je izučila, da raje dam tisti denar na banko (dobim še nekaj malega obresti) in imam dovolj kupnine za psa pa še za zdravljenje ostane!
Ne bom povdarjala, da sem po tej izkušnji še isti dan zamenjala zavarovalnico. Psov pa nisem nikoli več zavarovala! Sem mnenja, da zavarovalnice živijo na račun naivnežev!
LP,Miša
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #76 : petek, 19.11.2004 : 10:31:45 »

Sem mnenja, da zavarovalnice živijo na račun naivnežev!

Ja, tistih naivnežev, ki ne preberejo vseh določil, preden podpišejo pogodbo- potem se pa "bunijo", da so zavarovalnice škrte pa izkoriščevalske, ipd. Tisto, da so šele kasneje povedali, da ne zavarujejo dednih hib, je pa za lase privlečeno (če pa tega ni bilo v pogodbi, jih pa lahko tožiš).

Za tiste, ki imate tako slabe izkušnje, me pa zanima, ali bi vseeno zavarovali svoje pse, če bi prej prebrali vsa določila? Ali bi šli raje k drugi zavarovalnici, kjer imajo mogoče boljše pogoje? Ali pa mogoče padate na lepe oči zavarovalnega agenta  Wink Ustni dogovori pač ne veljajo. Drobni tisk je pa za to, da se ga PREBERE.

Je pa (žal) še vedno tako, da če nimaš zavarovano, tudi odškodnine ni- pri vseh takih in drugačnih zavarovanjih gre pač samo in za nič drugego kot riziko.

Lp,
Tina
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #77 : petek, 19.11.2004 : 10:54:30 »

LP!
TinaZ, moja izkušnja je izpred več kot 10 let, ko je bila na trgu samo ena zavarovalnica, ki se je začela s tem ukvarjati. Bila sem med prvimi, ki so zavarovali psa. Droben tisk je bil zelo kratek, pa tudi zdravniškega potrdila še niso zahtevali. Tako kot jaz, so bili tudi oni novinci na tem področju in so se "učili". Zato nikar ne misli, da se kaj bunim.  Tisti, ki smatrajo, da bodo to potrebovali, naj kar zavarujejo. Jaz tega ne potrebujem. Veš zakaj? Ker nimam psa zato, da bom durh marš stala pri veterinarju. Tudi v avto se ne vsedem z namenom, da se bom zaletela. Na žalost je zavarovanje obvezno! Vsaj pri nas. Na Kanarskih otokih lahko avto zavaruješ ali pa tudi ne. Razmišljam, da bi moj novi avto registrirala tam Grin Grin Grin
TinaZ, hecam se!
LP,Miša
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #78 : petek, 19.11.2004 : 11:59:37 »

Trudi, si se kaj pozanimala glede sladkorne in dedovanja? Vidim, da svojemu kužonu med oglasi iščeš "prijateljico". Kakor sem se jaz pozanimala se sladkorna v nekaj procentih deduje.
Logiran
kirka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 75



« Odgovor #79 : petek, 19.11.2004 : 13:10:30 »

Za vse tiste, ki menijo, da se njim oz. njihovim psom ne more 'pa nič zgoditi':

- mene osebno je letos zdravljenje oz. bolje rečeno 'reševanje'   mojega psa prišlo približno (izračunano tako na okroglo) 600.000,00 SIT - in naj povem, da pes pri tem v svojih 2 letih življenja ni bil bolan niti enkrat (trkam!), pač pa je zaradi svojega temperamenta pretirano 'nagnjen' k poškodbam. V ta znesek je všteta 1 večja  operacija - in ne, ni ga zbil avto!- (ugibanje o tem, koliko stane 6 ur trajajoča operacija - in to z negotovim izidom, prepuščam vaši domišljiji), postoperativna nega (skupaj 10 dni - pri različnih veterinarjih, zaradi praznikov) , ter dodaten dober mesec (prakično skoraj vsak dan)  trajajoči obiski veterinarjev zaradi komplikacij; sledi ji 10 mesecev kasneje druga, na srečo manjša operacija, ki mine brez zapletov, ter vmes kot manjši intermezzo  eno 'vikend' šivanje ran (z vikend tarifo, seveda), ki mu jih je zadal drug pes.  Hja bi rekla, da se v takem primeru zavarovanje še kako splača.

Tako, da sedaj pospešeno iščem zavarovalnico, s pravimi pogoji seveda, ki bi mi psa nezgodno zavarovala - in potem, ko bo končno zavarovan, UPAM (iz srca), da bo to stran vržen denar.  
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #80 : petek, 19.11.2004 : 13:23:53 »

Trudi, si se kaj pozanimala glede sladkorne in dedovanja? Vidim, da svojemu kužonu med oglasi iščeš "prijateljico". Kakor sem se jaz pozanimala se sladkorna v nekaj procentih deduje.

** sem Trudi M-spola  Grin

** Naš Riki nima sladkorne bolezni Wink

** tukaj sem pa dal samo primer ker za sladkorno, pač rabijo insulin vsak dan in me je zanimalo, če to tudi zavarovalnica povrne

LP
Trudi
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #81 : petek, 19.11.2004 : 13:27:05 »

Potem se opravičujem.
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #82 : petek, 19.11.2004 : 13:27:40 »

Jah...............

Ima pa manjše težave z ščitnico - KAR PA NI DEDNO, in tudi rabi tablete vsak dan, pa mi do sedaj so v zavarovalnici povrnili 'stroške' in me je še zanimalo, če pač kdo ve kako bo naprej, ko bom podaljšal zavarovanje

LP
Trudi
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #83 : petek, 19.11.2004 : 13:28:56 »

Potem se opravičujem.

Ni panike  Wink Wink

Res pa je da iščemo kako Bobiteilko  Grin Grin Wink Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #84 : petek, 19.11.2004 : 13:57:40 »

Za vse tiste, ki menijo, da se njim oz. njihovim psom ne more 'pa nič zgoditi':

- mene osebno je letos zdravljenje oz. bolje rečeno 'reševanje'   mojega psa prišlo približno (izračunano tako na okroglo) 600.000,00 SIT - in naj povem, da pes pri tem v svojih 2 letih življenja ni bil bolan niti enkrat (trkam!), pač pa je zaradi svojega temperamenta pretirano 'nagnjen' k poškodbam. V ta znesek je všteta 1 večja  operacija - in ne, ni ga zbil avto!- (ugibanje o tem, koliko stane 6 ur trajajoča operacija - in to z negotovim izidom, prepuščam vaši domišljiji), postoperativna nega (skupaj 10 dni - pri različnih veterinarjih, zaradi praznikov) , ter dodaten dober mesec (prakično skoraj vsak dan)  trajajoči obiski veterinarjev zaradi komplikacij; sledi ji 10 mesecev kasneje druga, na srečo manjša operacija, ki mine brez zapletov, ter vmes kot manjši intermezzo  eno 'vikend' šivanje ran (z vikend tarifo, seveda), ki mu jih je zadal drug pes.  Hja bi rekla, da se v takem primeru zavarovanje še kako splača.

Tako, da sedaj pospešeno iščem zavarovalnico, s pravimi pogoji seveda, ki bi mi psa nezgodno zavarovala - in potem, ko bo končno zavarovan, UPAM (iz srca), da bo to stran vržen denar.  


No, še en dober dokaz, kako zna zavarovanje še kako prav pridet! Grin
Sicer držim pesti, da ga nihče nikoli ne bi več rabil, a realnost je žal drugačna!
Priporočam Adriatic. Brez dvoma!!!Lahko ti pošljem št. "mojega" agenta! Wink
Logiran
Trudi
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 25


« Odgovor #85 : petek, 19.11.2004 : 14:29:53 »

Priporočam Adriatic. Brez dvoma!!!Lahko ti pošljem št. "mojega" agenta! Wink

Jaz bi se tle priporočil, če lahko sedaj imamo zavarovanega pri Triglavu, pa mi ni preveč všeč in me zanimajo še nove možnosti

Lp
Trudi
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : petek, 19.11.2004 : 15:12:03 »

A pa cisto cisto cisto vse zahtevajo ta cepljenja?
Mi ne bomo nic zavarovali, sploh ce tole o cepljenjih drzi. Verjetno titri ne veljajo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #87 : petek, 19.11.2004 : 21:35:43 »


Citat
Mi ne bomo nic zavarovali, sploh ce tole o cepljenjih drzi. Verjetno titri ne veljajo?

Kar sanjaj! Wink Mislis, da sploh vedo kaj so titri? lp
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #88 : petek, 19.11.2004 : 22:20:16 »

Se mi je zdelo.  Grin Kaj ves, mogoce se pa kdo zamisli... Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #89 : ponedeljek, 22.11.2004 : 07:34:19 »

A pa cisto cisto cisto vse zahtevajo ta cepljenja?
Mi ne bomo nic zavarovali, sploh ce tole o cepljenjih drzi. Verjetno titri ne veljajo?

Nanook, zanima me, zakaj pes ni cepjen...Imam namreč tudi sama pomisleke! Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines