mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:36:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zavarovanje psa  (Prebrano 47983 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #210 : ponedeljek, 12.07.2010 : 16:20:13 »

Katera zavarovalnica ti povrne 70%?
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #211 : ponedeljek, 12.07.2010 : 16:34:30 »

Ne vem, ce smem napisati, pa ajd: Adriatic-Slovenica. Te stvari rihta mami (je bila prej tam zaposlena in ji polno zaupam izbiro kombinacij... tudi pri avtu - sama se v te stvari ne spuscam, ker nimam blage veze; tako sem ji prepustila vse skupaj tudi za zivali), jaz le dam denar. Tako kaj drugega ne vem povedati kot ceno, da ni problemov pri teh 70% nazaj...
Logiran
Matejka
novinec
*
Sporočil: 15


« Odgovor #212 : ponedeljek, 12.07.2010 : 16:42:08 »

Barbara10, kaj vse pa ti krije to zavarovanje? Vse veterinarske storitve?

Hvala in lp!
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #213 : ponedeljek, 12.07.2010 : 16:57:35 »

Bu? Nimam pojma - to rihta mami. Veterinar ti na racun napise diagnozo, zaenkrat sem imela bolj kozne zadeve... sem so vsteta zdravila potrebna za zdravljenje, veterinarjevo delo... Nobenih komplikacij nisem imela nikoli s placilom teh 70% - sicer nisem imela do sedaj nekih bajnih stroskov, je bilo pa veckrat po malo. Ti sicer pri veterinarju placas 100%, a dobis tistih 70% kar kmalu nazaj (ko seveda zavarovalnemu agentu neses racun).

Se to je pomembno (tako je bilo lani): do 700evrov vrednosti psa ti zavarujejo brez pregleda veterinarja, nad to vrednostjo opravi pregled psa njihov veterinar (od zavarovalnice). (Sam dolocis premijo oz. za katero vrednost bos zavaroval - kot pri cloveku.)

Vcasih naj ne bi zavarovali mesancev, sedaj jih.

Se to je pomembno: poleg vseh titul, rodovnikov, diplom in blablabla moras dati se fotografije psa: jaz sem dala v sedi, stoj z druge strani, sliko glave, v prostoru... sicer ni bilo potrebno toliko so mi potem sporocili - pa ajd. Poleg tega moras povedati ali je sterilen ali ni in ti to tudi vnesejo (v rubriko "datum osemenitve" ali nekaj takega).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #214 : ponedeljek, 12.07.2010 : 17:14:42 »

Mi nismo dali prav nič od tega, razen osebnih podatkov lastnika in psa/psov in nobenih razlik ni med mešanci in pasemskimi. Povrnjeno pa dobimo vse razen davka. 4 zdravljenja na leto, kar je lahko več računov hkrati, če gre za isto zadevo, do vrednosti zavarovalne vsote. Letna premija je pa 1/5 te vrednosti. Smo pa uredili skupinsko preko KDja.
Logiran
Barbara10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 216


« Odgovor #215 : ponedeljek, 12.07.2010 : 17:37:31 »

Za pasemske ste sigurno morali priloziti rodovnik - ali je bila "dovolj" cepilna knjizica (ne provociram, samo sprasujem) - in ce je bila dovolj le cepilna knjizica, za katero zavarovalnico se gre?
Logiran
taramura
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #216 : ponedeljek, 12.07.2010 : 18:13:01 »

Se bom še sama pri svoji zavarovalnici pozanimala kako je z zavarovanjem domačih živali, ker to kar piše barbara10 se mi zdi kar drago. Dosti boljša varjanta se mi zdi od osebe angseter. Mogoče je to samo moja ocena na hitro ampak prej se moram res pozanimat preden rečem kakšno neumnost. Aja.. pa mimo grede - moji kosmatulji imata neprecenljivo vrednost, tko da bi težko ocenila koliko bi naj bili vredni Wink

Lp,
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #217 : ponedeljek, 12.07.2010 : 18:41:59 »

Ne nič ni bilo potrebno zraven priložit. Samo vsi podatki, če ima rodovnik ima številko rodovnika in to se je zapisalo Wink Pa čip seveda. Nobene kopije ničesar, razen zahtevanih podatkov.

Prijavil se je pa cel KD in še malo morje ostalih preko nas. Sigurno ni isto, kot če se posameznik prijavi.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #218 : petek, 04.03.2011 : 15:19:26 »

Saj ne vem, mogoče ta tema obstaja, se opravičujem. Ker sva sz Mincem začela bolj aktivno delati tudi uradno, moram pesjana zavarovati proti tretji osebi. Zanima me, če je kdo že zbiral kakšne ponudbe, kdo ve, kje je najceneje ... Hvala za namige in nasvete.
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
AndrazM
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 89


« Odgovor #219 : ponedeljek, 21.11.2011 : 12:46:00 »

Upam, da spada tema sem...

Zanima me kako je kaj z zavarovanji naših kužkov? V tujini se da skoraj vse zavarovati, kako pa je kaj pri nam?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #220 : ponedeljek, 21.11.2011 : 13:26:56 »

V bistvu tudi. Vse je odvisno od premije, ki si jo pripravljen plačat  Tongue
Po navadi se bolj splača preko kakega društva, ker je večje število ljudi, če to sploh majo...
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #221 : ponedeljek, 12.12.2011 : 16:09:33 »

Torej, zanimam se za zavarovanje.
Kako ste zavarovali svoje pse? Samo za zdravljenje? Meni je to bolj pomembno. Zakaj se zavaruje pse za smrt? Kaj imas od tega?
Katere dejavnosti potem krijejo? Same preglede tudi krijejo? Majhne vsote recimo? Kaj pa te ampule in tablete proti zajedalcem? Brikete, ce jih kupis pri veterinarju tudi-v primeru diete? Ima Triglav tudi tako, da imas na voljo 4 diagnoze? In to premijo placujes mesecno, ali moras placati naenkrat za eno leto? Koliko sploh je letna premija samo za zdravljenje?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #222 : ponedeljek, 12.12.2011 : 16:19:47 »

Kaj pa telefon v roke in poklicat na posamezne zavarovalnice?
Brez zamere, ampak dizertacija iz zavarovanja je skorajda že narejena v tejle temi. Prebrati je treba, potem pa vprašati, kar še manjka, oz. kaj konkretnega, kar ostane nejasno po pogovoru z zavarovalnico.
Logiran

mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #223 : ponedeljek, 12.12.2011 : 16:23:59 »

Se bom oglasila ta teden pri Triglavu, ampak me je strah njihovega strokovnega objasnila, ki ga ne bom razumela. Pri takih stvareh cisto prevec razmiljam in sem potem cisto izgubljena. Tudi tukaj sem brala do 9 strani, pa sem bore malo razumela. To, da krijejo 50%, nekateri 70%, pa da cepljenja ne krijejo.
Glede placila nikjer nisem zasledila, ce ga placas 1x ali po obrokih. Se opravicujem za vprasanja, bom sla k Triglavu, upam, da bom kaj razumela.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #224 : ponedeljek, 12.12.2011 : 16:28:40 »

Nisi zasledila, ker je to odvisno od dogovora. Kot za avto ali hišo... Če maš denar, lahko plačaš na enkrat, lahko se pa zmeniš za večkrat  Tongue Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  predpisi in dokumenti  |  Lastništvo psa  |  Tema: Zavarovanje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines