mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:39:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Dol
Natisni
Avtor Tema: plavanje  (Prebrano 26704 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #75 : ponedeljek, 03.05.2010 : 15:54:37 »

Če greš čez mejo kontrolirajo. Pri nas maš pa isto verjetnost na morju ali doma Wink

Če si se odločla počakat s steklino, je čisto vseeno kje si. Je pa v vsakem primeru priporočljiovo, da je pes čipiran in to čimprej, če morda še ni, ko ga dobiš.
Logiran
eva84
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 123


WWW
« Odgovor #76 : petek, 06.08.2010 : 12:21:18 »

Mene pa zanima v kakšno vodo spustite svoje pesjanarje. Mislim ok za morje, Kolpo, Bled še razumem - tam se nenazadnje tudi ljudje kopajo. Kaj pa recimo kakšna Kamniška Bistrica ali vaški potočki? Skratka ali psu pustite, da plava tudi takrat, ko ne veste, kako čista je voda, od kje prihaja?

Mi se bomo kmalu preselili in imamo 15 m od hiše en potoček in malo naprej Bistrico. Ko sem bila majhna sem se tudi sama kopala v Bistrici, zdaj pa ne vem, če bi šla noter, ker včasih čudno smrdi  Huh
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #77 : petek, 06.08.2010 : 12:30:46 »

Ocenimo pač. V onesnaženo ne, v recimo srednje dobro vodo pa brez problema. V Bistrici (če je to Kamniška) smo se tudi mi kopali, ko smo bili majhni. Je bilo čist fino, le v banjo so nas potem zmetali doma. Jaz bi jo pustila, če je bolj občutljiva, bi jo mogoče doma potem na hitro stuširala.
V fejst umazano pa ne (tako kot tudi sami ne bi šli vanjo), ni fajn ne za kožo, še manj pa zato, ker jo zraven nekaj vedno popijejo. Boš pa sama videla, nekateri že od pitja mrzle vode lahko drisko fašejo. Drugi pa brez posledic žurajo, samo da zagledajo mlakužo.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #78 : petek, 06.08.2010 : 12:39:46 »

Mi živimo ob Kamniški Bistrici in ti lahko povem, da našo spuščam not "po občutku". Nad Papirnico Količevo jo, nižje pa raje ne. V razne majhne pritoke Bistrice tudi raje ne.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #79 : petek, 06.08.2010 : 13:17:55 »

To verjetno ni odgovor na vprašanje, pa vendar: podatki o kakovosti kopalnih voda, ki se vzorčijo na 14 dni, so dostopni na spletnem naslovu http://www.arso.gov.si/vode/kopalne%20vode/

Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #80 : petek, 06.08.2010 : 13:18:50 »

Heheh, hvala cats, škoda, da vseh naših lokalnih voda ne vzorčijo.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #81 : petek, 06.08.2010 : 13:23:39 »

Bi bilo za poiskat še na Institutu za javno zdravje ali kakor se že temu reče. Ne vem natančno, če vsak vzorčuje zase ali vzamejo podatke od ARSO.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #82 : petek, 06.08.2010 : 13:25:44 »

IVZ se reče Smiley http://www.ivz.si/?ni=116
Ampak niso pretirano ažurni, kolikor imam v spominu, to delajo bolj enkrat letno.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #83 : petek, 06.08.2010 : 14:16:24 »

Mi mirno spuščamo v Bistrico vse do čistilne naprave (nižje pa res ne), pa tudi v Mlinščico in Pšato. Danes je Bistrica bistveno bolj čista, kot je bila pred recimo 30 leti, ko si dejansko lahko fasal izpuščaje (ene take svinjske, ki se jih potem zlepa nisi več znebil) če si se preveč namakal notri. Naše psice niso občutljive in nimajo alergij - pa menim, da je voda, v kateri uspevajo ribe dovolj dobra za namočit. Je pa vseeno fino, če imaš vodo s seboj in daš psu piti prej preden ga spustiš v vodo - tako da požlampa manj rečne vode.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #84 : petek, 06.08.2010 : 14:35:35 »

Mi spuščamo naše pse v Savinjo, Hudinjo in Šmartinsko...čeprav sem ravno prejšnji teden od veta poslušala pridigo, kot da jih bom s tem najmanj ubila in mi boso vsi v neizmernih izpuščajih.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #85 : petek, 06.08.2010 : 14:54:12 »

haha, kaj bi šele rekel, če bi pristavila zraven, da recimo tudi pijejo vodo iz luž in in občasno požro kakšno crko in ujamejo kakšno miš.
Logiran
v.i.
novinec
*
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #86 : petek, 06.08.2010 : 23:25:59 »

Kako je pa kaj z Ljubljanico in Savo? Moj pes se kopa v Ljubljanici ter Savi in do zdaj še ni bilo nobenih problemov...Ga pa po kopanju v reki doma sperem z vodo.
Logiran
Andie
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 23.08.2010 : 23:25:06 »

Js svojega spustim brez problema v Bistrico malo naprej od Lidla v Domžalah kjer se da prit do vode pa ni nobenega problema, saj do zdej ne. (:
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #88 : torek, 24.08.2010 : 10:15:23 »

Na Gorenjskem je Sava (baje) primerna tudi za kopanje, Kokra pa ne...
Zanimivo - ker če gledaš tako "na uč", zgleda Kokra neprimerno bolj čista!

V Kranju torej psa spuščamo samo še v Savo.  Wink
(ker je ena rit scrkljana, ki takoj faše izpuščaje)

Kosorep žal odpade: http://www.kranj.si/povezava.aspx?pid=942
(eno izmed najljubših in najboljših pasjih sprehajališč tu okoli)
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Igre in zaposlitve  |  Tema: plavanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines