mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 01:48:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Problematični sosedje
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problematični sosedje  (Prebrano 19960 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #30 : torek, 16.07.2013 : 10:19:54 »

Ja, vem, dobrososedski odnosi so včasih vredni celo več kot širši familiarni  Lips Sealed

Potem pa probaj še enkrat, z jasno izražo željo, da se nekaj spremeni, ker to ni moteče samo zate ampak tudi za druge. Lahko dodaš tudi: "da obstaja možnost reševanja tudi po drugi poti, česar pa vsekakor ne želiš, ker so dugače zelo fajn ljudje"  Wink

Vsekakor pa fotkaj, fotkaj, tudi spričo sosede, vse lahko še prav pride. Mogoče ji bo celo to, da brez besed fotografiraš njenega stalno spuščenega psa, dalo dovolj vedeti.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : torek, 16.07.2013 : 11:48:34 »

Ce se en pogovor in tale Carkin "obstaja se druga moznost resevanja, ..." ne bodo obrodili sadov, se lahko zmeniva in pridem enkrat okrog in bomo poskusili se prek "drustva za zascito zivali" (vcasih pomaga, ker se slisi bolj uradno), ce se to ne bo pomagalo ti pa res ostane prijava na policijo oz. prodaja stanovanja.
Logiran
MojaLu
novinec
*
Sporočil: 36


WWW
« Odgovor #32 : torek, 16.07.2013 : 11:56:13 »

Maja in vsi ostali hvala... Maja, saj veš o kateri psici govorim... Sploh ne trdim, da sta moji "opici" vzorni ampak to kar pa njihova psica počne gre pa prek vseh mej... In sama sebi se zdim grozna, ker prvič v življenju čutim sovraštvo do živali, čeprav mi je kristalno jasno, da psica ni NIČ kriva. Bom poskusila še z eno kavo in še z enim pogovorom, čeprav mislim, da ne bo padlo na plodna tla, ker ne razumejo... enostavno ne razumejo... Jaz vem, da smo do svojih bolj popustljivi in jih vidimo na drugačen način... Ampak če ti nekdo večkrat pove kaj ga moti in ti tudi pove kakšne so rešitve za te probleme, ti pa ignoriraš in delaš še naprej isto... Ne vem...

Hvala vsem še enkrat. Javim kakšen bo razplet.
Logiran
nelka94
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #33 : torek, 26.11.2013 : 12:27:15 »

Lep pozdrav moje ime je Neli. Stara sem 19 let. In bi rabila vašo pomoč, če mi bi lahko pomagali. Živimo v stanovanju jaz sestra in mama in imamo 2 psa. Samček star 1 leto in pol, ter samička stara komaj 4 mesece. različni pasmi. Samček je mešanec med kokršpanjelom in terierjem, in samička je pittbull-stafford. Oba pridna in igriva. včasih oz. največ časa je fant pri meni in pripelje svojega psa z sabo ki je zmeraj na povodcu. Se pravi imam 4 pse. 14 dni nazaj so prišli k nam na vrata in nas spraševali koliko psov imamo in sem jim odgovorila da 3, samičko bom cepila in čipirala ko bo stara 4 mesece, en pes je na obisku in en je prijavljen. Pa so mi rekli da bodo vse podatke preverili in nevem še kaj. Mene je pa mal strah da mi vzamejo katerega koli psa, ker smo se vsi navezali. Mi lahko kdo pomaga prosim ? LP Neli
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #34 : torek, 26.11.2013 : 12:53:21 »

Ne morejo ti kar vzeti psov  stop, si pa v večstanovanjski stavbi/bloku po zakonu dolžna prijaviti vse pse v stanovanju (če bivajo v njem vsaj 14 dni na mesec), saj se jih upošteva pri obračunu stroškov za čiščenje skupnih prostorov (ne pa tudi za kakšne druge stroške). Vsak pes šteje za 1/2 osebe.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #35 : torek, 26.11.2013 : 12:54:14 »

Kdo je prišel k vam na vrata - sosedje?  Sosedje namreč niso noben uraden organ in se nimajo pravice vtikovati v vaše osebne zadeve. Še posebej, če živite v lastniškem stanovanju (v  najemniškem je treba za živali imeti dovoljenje lastnika). Če so torej prišli na vrata sosedje, gre za navadno ustrahovanje.

Kar tako se psa ne da "vzeti", nič se ne boj.  Poleg tega zakon dovoljuje 5 živali na gospodinjstvo - pa še to mislim, da niti ni natančno definirano, da gre samo za število 5, ali za pet živali ene vrste (se pravi, da imaš teoretično lahko 5 psov, 5 mačk, 5 hrčkov, 5 kač itd.) - naj me prosim kdo popravi, če se motim.

Zakon o zaščiti živali najdeš na tem linku:  http://www.uradni-list.si/1/content?id=113070
 - zagotovo boš našla še kaj, s čimer boš sosedom zaprla usta.

Pa še nekaj: nimaš kaj razlagati sosedom, da boš psičke čipirala in cepila, ker jih to popolnoma nič ne briga. Čipirani in cepljeni morajo biti iz drugih razlogov, ne zaradi sosedov. Sosedje ti tudi ne morejo "poslati inšpektorja", ker inšpektor nima pravice vstopa v stanovanje (lahko te pa ustavi zunaj in preveri čipe psov). Stanovanje je nedotakljivo, to si zapomni - vanj nima vstopa niti policija, če nimajo sodnega naloga. Ne samo v ameriških filmih, tudi pri nas velja enako!

LP  Wink
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #36 : torek, 26.11.2013 : 12:54:54 »

 In seveda, SunnyDay ima prav glede stroškov v bloku.
 Smiley
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #37 : torek, 26.11.2013 : 12:55:34 »

Na podlagi česa naj bi ti pa vzeli katerega koli od psov?  Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #38 : torek, 26.11.2013 : 12:56:18 »

Na podlagi česa naj bi ti pa vzeli katerega koli od psov?  Smiley

No saj.... butnglavc  Na podlagi ničesar!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #39 : torek, 26.11.2013 : 13:04:27 »

...imamo 2 psa. Samček star 1 leto in pol, ter samička stara komaj 4 mesece...
..pripelje svojega psa z sabo...
Se pravi imam 4 pse.


Kako 4?  Huh
Logiran
natis
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.518


« Odgovor #40 : torek, 26.11.2013 : 13:07:21 »



Jaz sem gledala za pse (in ne vem če je morda tako kot je napisala pepsi (5 psov, 5 mačk, 5 ....)

5 psov v katerega se ne vševajo mladiči. mladič je vsak pes do 12mes. starosti.

Nobenega soseda nima kaj brigat a maš ti pse cepljene ali ne. Prijaviš jih zaradi stroškov in to je to. Da boš imela pa kot kaže probleme, se pa kar pripravi  Sad
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #41 : torek, 26.11.2013 : 13:09:59 »

Poleg tega zakon dovoljuje 5 živali na gospodinjstvo - pa še to mislim, da niti ni natančno definirano, da gre samo za število 5, ali za pet živali ene vrste

5 živali ene vrste, ja, ne 5 skupno.


ker inšpektor nima pravice vstopa v stanovanje (lahko te pa ustavi zunaj in preveri čipe psov).

Res? Zakaj pa si potem na podlagi prijave lahko ogleda oz. preveri, kako živijo živali in ali je bila prijava upravičena?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #42 : torek, 26.11.2013 : 13:11:42 »

Kako 4?  Huh

Ja, jaz sem jih samo tri naštela iz napisanega, pa sem šla petkrat brat  Smiley
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #43 : torek, 26.11.2013 : 13:23:51 »

V nekaterih blokih imajo interne hišne rede, po katerih v stanovanju ne smeš imeti več kot dva psa ali dve mački, razen če imaš dovoljenje vseh sosedov. Koliko lahko v praksi izvajjo take pravilnike ne vem, vem pa, da tam, kjer jih imajo se jih kar držijo. V stanovanje brez naloga res ne sme nihče (še prav posebej ne raznorazni samozvani....), moraš pa inšpektorju živali pokazati, če to zahteva. Verjetno da lahko pridobi nalog, če obstaja razlog za to.
Ni res, da nikogar nič ne briga ali je pes cepljen /registriran ali ne. Če sumiš, da ima nekdo necepljenega/neprijavljenega psa,  lahko prijaviš in mora inšpektor preveriti.
Tudi ni res, da se mladiči do enega leta ne štejejo, točno je določeno, koliko časa se mladiči iz legla ne štejejo.
Pa tudi meni ne gre matematika: en odrasel, en mladič in fantov pes so trije in ne štirje.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #44 : torek, 26.11.2013 : 13:46:41 »


Res? Zakaj pa si potem na podlagi prijave lahko ogleda oz. preveri, kako živijo živali in ali je bila prijava upravičena?

Ne more si, če ga ne spustiš v stanovanje. Kar pa je tvoja odločitev. Enako velja za poštarja, vodovodarja ipd. - če ga rabiš in ga po svoji volji povabiš v stanovanje, potem v redu. Če pa tega ne želiš in inšpektor vseeno vstopi, lahko TI pokličeš policijo in bo letel ven kot sneta skira, pa še kazensko ovaden bo.

Glej: Ustava RS, 36.člen: http://www.us-rs.si/media/ustava.republike.slovenije.pdf

evo ga 36. člen:
Stanovanje je nedotakljivo.
Nihče ne sme brez odločbe sodišča proti volji stanovalca vstopiti v tuje stanovanje ali v druge tuje prostore, niti jih ne sme preiskovati.
Pri preiskavi ima pravico biti navzoč tisti, čigar stanovanje ali prostori se preiskujejo, ali njegov zastopnik.
Preiskava se sme opraviti samo v navzočnosti dveh prič.
Pod pogoji, ki jih določa zakon, sme uradna oseba brez odločbe sodišča vstopiti v tuje stanovanje ali v tuje prostore in izjemoma brez navzočnosti prič opraviti preiskavo, če je to neogibno potrebno, da lahko neposredno prime storilca kaznivega dejanja ali da se zavarujejo ljudje in premoženje.


Kakšne stvari štimajo tudi pri nas. Smiley Samo pustit se ne smemo - kar pa ni ravno značilnost Slovenčkov. Roll Eyes
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Problematični sosedje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines