mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:07:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Preproga
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Preproga  (Prebrano 7082 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sasa.rock
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« : sobota, 03.12.2011 : 18:49:38 »

Kakšne so kaj vaše izkušnje s preprogami in psi? Vem, najlažje je brez, ampak našemu na laminatu drsi, zato imamo v najširšem delu ogromne sobe/kuhinje eno večjo preprogo - preračunano, da tam, kjer od koderkoli zaštarta, štart tudi preživi  Wink. Preproga je iz gosto tkanega blaga, debela nekaj mm, pod njo pa je še ena plastična podloga, ki (kao) preprečuje zdrse. Problem je, ker jo s kremplji trga, umazanija se težko očisti, pesek vseeno uide skozi reže na tla, madežev od dveh bruhic nikakor ne spravim ven...

Ali obstajajo kakšne primerne preproge za take reči - da jih vsaj lažje očistim in se dokaj hitro posuši?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 03.12.2011 : 18:56:11 »

Po logiki je taka bolj ali manj guma in podobne zadeve, ki niso iz blaga.

Moje mnenje je preproga ven, pes pa notri nima kaj noret. Če mu pa tace narazen lezejo iz kakega zdravstvenega razloga pa bi jaz verjetno psu dala kaj na tace. Tako je čeveljlčke za po bloku dobil naš pasji penzionist in je bil kar zadovoljen Wink
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #2 : sobota, 03.12.2011 : 19:06:56 »

Naša ima v svoji sobi večji vrečast tepih, v natur barvi (mečkatorjeva pohištvena trgovina). Podložen z antislip podlogo. Fajn se puca, tudi bruhice, lulanje in podobno sem doslej uspešno spucala ven. Hitro se suši.
V kuhinji imam pa eno povečano verzijo predpražnika - podloga iz gume, na vrhu tekstil. Je ekstra velika, po pomoti kupljena v lidlu (sem mislila, da bo za predpražnik, pa je velika za ene šest predpražnikov). Guma se fajn prime na tla, tako da mi še nikoli ni spodrsnilo, tudi če mi v kuhinji kaj prehrambenega na tla leti, ni problem spucat.
Logiran
Urla
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 431


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 03.12.2011 : 21:23:31 »

Pri nas se preprogre nikakor ne obnesejo. Životinjsko carstvo bi jih sicer najraje melo povsod, ampak jih je pri dveh psih, treh mačkih, sestrinih dveh psih na čuvanju in zdaj še dojenčku preprosto nemogoče vzdrževati vsaj približno čiste. Bi jih morala sesat vsako uro in pucat z globinskim vodnim sesalcem. Tko da jih nimamo. Pač postrižemo kremplje in dlake med blazinicami in znajdi se. Sem pa razmišljala o tisti bolj trdi preprogi iz materiala, podobnega vrvem (se ne spomnim, kako se reče), ampak še nismo probal. Pa ne vem, kako bi tisto prala.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #4 : sobota, 03.12.2011 : 21:39:26 »

Mi imamo, ampak ne povsod. Jutri bova verjetno v dnevno spet vselila 2x2 tepih, da jim ne bo tako drselo. Čiščenje je zoprno, ker ima razne vzorčke in so različni "nivoji", tako da se v vse vmesne reže zažrejo dlake. 2x letno vse tepihe operemo z (industrijskim) sesalcem za vodno pranje, za sproti je pa običajni vodni sesalec z globinsko krtačo dovolj. Je definitivno bolj čisto, če tepiha ni, ampak pozimi pa ful prav pride ena taka nedrseča podlaga.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #5 : sobota, 03.12.2011 : 22:19:47 »

Ko je bil nas peso mladic oz. v dobi odrascanja, smo vse zascitili s tapisoni + tepihom. Nisem vidla minute, da se jih znebim. Roll Eyes Roll Eyes Ampak v dnevni sobi, na vecji povrsini, kjer se najvec igramo, se je izkazalo, da bi blo res fajn imeti nekaj na tleh. Sam ne tepiha Lips Sealed. In smo kupili kar kos linoleja. Uspesno preprecuje drsenje, nikamor ne leze in se odlicno cisti (vem, ni estetsko, ampak lahko bi bil celo lepsi, saj izbire ne manjka Tongue).
Logiran
sasa.rock
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 04.12.2011 : 09:23:41 »

Jah, preproga bo morala kar ostat:
1. zato, ker je laminat hladen pa se je fajn na toplem in mehkem mečkat (še nimamo kavča)
2. ker je vrhunski "pripomoček" pri vzgoji - umirili smo norenje, ve, da se tam počaka za nadaljna navodila (sploh, ko je čas za papo), če pridno počaka med kosilom in ne prosjači, dobi nagradico... v bistvu imamo ukaz "tepih" in točno ve, da zdej so pa stvari resne  Smiley... sploh ga je praktično poslat na tepih, ko se med pripravljanjem kosila razleze med hladilnik in štedilnik in potem moram delat ovinke  Wink

Linolej je kul ideja, ampak res skrajna varianta. Kako bi se pa od bruhic poznalo na laminatu? Bi ga kislina kaj razžrla oz. vsaj razbarvala? Ker v tem primeru, sem Šnitkotu hvaležna za uvidevnost, ker vse svoje kakršnekoli slučajne in neučakane izločke opravi ravno na tej preprogi  Wink

Najbolš, da si kakšen vodni sesalec nabavim...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #7 : nedelja, 04.12.2011 : 09:47:01 »

Noben izloček, hitro pobrisan, ne bo pustil sledi. Wink
Jaz ti priporočam, da sedanji tepih nadomestiš z enim težjim/debelejšim (ki ga ne bo mogel skrempljat). Tak bo tudi bolj stabilen. Pri nas se tisti vrečast zelo fajn obnese, tako glede obstojnosti kot glede čiščenja. Je pa res, da smo enega iz istega materiala pred dvema letoma upokojili, ker smo imeli grizatorskega začasnika. Ampak pred grizatorji ni varno tako in tako nič Wink
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 04.12.2011 : 11:11:49 »

Pri nas imamo preprogo iz sisala. Se kar dobro obnese. Glede na to, da je pri hiši zlata prinašalka, ki je notri in ima dolgo dlako, se ga z lahkoto očisti z navadnim sesalcem. Je pa res, da ni tako mehka kot običajne preproge, je pa toplo in ne drsi.
Logiran
sasa.rock
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 04.12.2011 : 12:09:07 »

Zaenkrat sem estetski problem rešila tako, da sem preprogo samo obrnila  Wink (dobra stran preprog brez nedrsne podlage). Za pol leta bo še čist kul.

Hvala za predloge, zdaj vsaj vem kaj iskat.
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #10 : nedelja, 04.12.2011 : 12:36:20 »

Mi imamo pri 16 tacah v dnevni tepih, ki ga preklinjam vsak dan ob sesanju, po drugi strani pa sem mu
nadvse hvaležna, ker se, kljub rednemu brisanju tac po sprehodih, na dokaj svetlečem laminatu, pozna
VSAKA pasja stopinja  jezen in je tepih namenjen prav brisanju tac oz. prikrivanju sledi  Tongue.
Bom pa imela (po novem) nedrsni, manj svetleč in malo šareni laminat (vsaj močno upam, da bo tako izpadlo)

Vsekakor je meni laminat ZAKON, pobrišeš vse kar se polije, NOBENIH sledi, ne po bruhanju, ne po kakšnem začetniškem
upsu, kadarkoli lahko prestavljaš pohištvo ...   Afro Se pa vsak arhitekt zgrozi nad to "plastiko"  Wink Grin
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.12.2011 : 19:03:42 »

Kaj pa bambus "tepih"? Tisto, ko so nedlakaste paličice skupaj prilepljene. Se super čisti, edino, če se ga polula, zna mogoče bit malo problem, pa še to nisem ziher ....
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.12.2011 : 20:10:36 »

Kaj pa ce se pobruha? Po mojem ostane flek. No, seveda, razen morda ce je bruhec ful nevtralen pa hitro opazen. Bambus mora nujno imet spodaj podlogo proti drsenju, sicer je se slabse kot sam laminat po moje. Imela tak tekac - "prt" na mizi. Do prvega politega kozarca terana Roll Eyes.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Preproga
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines