mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:19:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Psi v najemniškem stanovanju
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psi v najemniškem stanovanju  (Prebrano 17456 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« : četrtek, 01.05.2008 : 12:19:03 »

Zanimajo me malo vaša mnenja o naslednji temi.
Namreč... prejšnje leto septembra sva si s fantom iskala stanovanje-najemniško. Ker je doma že gneča sva se z Rokijem odločila popokat obleke in njegovo košaro in iti na svoje. Seveda z nakupom doma bomo morali še malo počakati in nabrati kakšen cekin Smiley
Pa sva se lotila s fantom česanja ponudb za stanovanja. Strah in trepet, ko si lastnikom omenil, da imaš psa  sram   Seveda o tem, da bi šla brez Rokija ni bilo niti govora. Edina znam poskrbet za njega in poznam vsako dlako na njegovi riti Smiley  Pa smo iskali in iskali... če se je že lasnik strinjal smo pa ugotovili, da ni lifta. Mislim, da vsi vemo kaj pomenijo stopnice za pse. No in končno po mesecu in pol naju doleti... Lastnica ima tudi psa in ni bil problem. Lifta sta celo 2  Cheesy
Ampak v tem času, sem še kako videla, kako so ljudje še vedno malce omejeni v razmišljanju, da so psi umazani, da lajajo, da uničujejo, in da so vse drugo kot čista in pridna bitja, ki tu pa tam malo nasmejijo lastnike s kakšnimi triki, kot je omara ki izginja, ure petja, ko lastnika ni doma...  Cheesy Cheesy Cheesy

Zanima me, kako pa na to gledate forumovci? Bi oddali svojo nepremičnino paru s psom? 

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : četrtek, 01.05.2008 : 12:26:29 »

Jaz kot najemodajalec ne morem govoriti, sem pa podnajemnica, pa lahko nekaj drugega povem. Več stanovanj nisem dobila v najem zaradi otroka in zaradi tega, ker sem samohranilka, kot zaradi tega, ker imam živali.
Pač, tako je...
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #2 : četrtek, 01.05.2008 : 12:50:29 »

Moj oče je oddajal stanovanje dokler se ni notri preselil moj brat. In ne bi pustil psa notri, pa ne zaradi lajanja ampak zaradi strahu pred uničevanjem stanovanja. Prav zato naš pes ne sme biti notri.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #3 : četrtek, 01.05.2008 : 14:06:22 »

Moja sestra je oddajala stanovanje družini z dvema hrtoma. Stanovanje je bilo po njihovi izselitvi v boljšem stanju kot prej. Me pa zanima, zakaj je za psa obvezen lift? Ta dva hrta sta bila v 4 nadstopju brez lifta, pa tudi, ko sem še jaz tam živela, smo imeli malega mešanca in ni bil problem. Saj za določene pasme sigurno, ampak sicer me pa res zanima!

Glede "razgledanih" ljudi pa tole: naš sosed, ki stanuje nad nami tudi trdi, da mu gor smrdi po mačkih.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #4 : četrtek, 01.05.2008 : 14:17:09 »

Me pa zanima, zakaj je za psa obvezen lift? Ta dva hrta sta bila v 4 nadstopju brez lifta, pa tudi, ko sem še jaz tam živela, smo imeli malega mešanca in ni bil problem. Saj za določene pasme sigurno, ampak sicer me pa res zanima!

Zdaj si pa predstavljaj svojega 90 letnega dedka kako leze v 12 nadstropje  Cheesy
Prej smo bili v 4. Stopnice so strup za pse bi jaz rekla, sploh za tiste, ki so starejši. Nič kaj niso balzamične za kosti in kolke.
Se spomnem ene 2 leti nazaj, nam lift ni delal. Pa sva šla po stopnicah. Naslednje jutro, ko sem prišla v kuhno in se je Roki ves vesel poskušal vstat iz košare... Shocked  Groza. Zadnje tačke sploh niso ubogale. Sploh se ni mogel postavit na zadnje tačke. Tisti dan je bilo grozno. Se mi zdi da je bil to najdaljši dan v mojem življenju. Roki je dobil malo masaže, strogo so mi prepovedali stopnice, tako da jih več ne poznamo Smiley  In zdaj po 2 letih od tistega dogodka noge laufajo kot nove Smiley 
Če že silimo na vrh, ga raje odpeljem na kakšen izlet in manj strm hrib. Smiley  
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : četrtek, 01.05.2008 : 14:25:05 »

Tudi mi smo oddali stanovanje paru, ki si je kasneje omislil psa, bokserja. Sta lepo vprasala, ce nas kaj moti in nas seveda ni. Wink Bi pa oddali stanovanje tudi, ce bi psa imela ze prej. Ko vidim kaksno razdejanje naredijo nekateri otroci, imam pa res raje psa v svojem stanovanju kot taksnega otroka. Wink lp
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #6 : četrtek, 01.05.2008 : 14:55:48 »

Okj naslednjič, če bomo iskali stanovanje se vsekakor oglasim pri Kaji Smiley in Vis in Nox Smiley
Seveda pripeljemo glavo družine (Rokija  Wink) poleg, da si ogleda stanovanje. Potem se pa odločimo  Grin
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #7 : četrtek, 01.05.2008 : 16:08:32 »

Hehe, ce bom se kdaj oddajala stanovanje bodo psi vsekakor dobrodosli.  Wink 
Logiran

Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #8 : četrtek, 01.05.2008 : 17:46:53 »

Joooj, ne me strašit glede kolkov... Mislim, sem v študentskem stanovanju v 1. nadstropju pa doma imamo tud štenge (iz kleti v pritličje in naprej v 1. štuk) pa Glu čist lepo laufa gor in dol. Tud prejšnji kuža ni imel težav zaradi stopnic... Upam da ste vi bolj izjema kot pravilo Smiley
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : četrtek, 01.05.2008 : 18:02:02 »

Jaz bi oddala stanovanje najrajši nekomu, ki ima psa. Ker je to znak, da je človek odgovoren, zanesljiv,urejen, dobrosrčen...- Še popust bi dobil!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #10 : četrtek, 01.05.2008 : 18:08:49 »

Jaz bi oddala stanovanje najrajši nekomu, ki ima psa. Ker je to znak, da je človek odgovoren, zanesljiv,urejen, dobrosrčen...- Še popust bi dobil!

Smiley  Ja še dobro, da smo res naleteli na lastnico, ki ima psa. Drugače bi se pa kar pod milim nebom zakampirali  Cheesy 
Logiran
luna83
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 301


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.05.2008 : 22:27:23 »

 Angry ja ja poznam take,ki ne marajo psou,..mah jaz se strinjam z rekom, da tisti ki ne mara živali niti ljudi ne. Ne morem verjeti koliko ljudi je še leta 2008 prepričanih da so psi divje živali,ki spadajo ven pred hišo in,... jojj kar pobesnim! Če bi ali kadarkoli bom oddajala stanovanje bom sprejemala samo ljudi z živalmi! Grin
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.05.2008 : 22:44:00 »

 Wink Cheesy Grin Roki se strinja Smiley
Logiran
Lubenica
novinec
*
Sporočil: 25


« Odgovor #13 : četrtek, 08.05.2008 : 07:53:46 »

V Celju in okolici sva s fantom iskala skoraj celo leto stanovanje za najem pa so naju velikokrat že po telefonu zavrnili, da psi pa nimajo v bloku kej za počet... Men tut to ni logično... Pa tudi, če je pes nevzgojen in grize pohištvo, se to vse lepo v pogodbo napiše, pred vselitvijo se itak da varščina in ne vidim, zakaj je živalca takšen problem. Sva bila pa enkrat celo zavrnjena češ, da sva mlada in bova verjetno kmalu imela otroke, potem pa naju ne morejo ven izseliti. Ženska je dobesedno to rekla. Pa psihologijo uči na eni srednji šoli. Folk je pač zelo ozkogleden. Kaj čmo...
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #14 : četrtek, 08.05.2008 : 08:43:18 »

Ker sem bila pred kratkim v vlogi najemodajalca,imam za sabo še to izkušnjo.
Ne glede na to,kaj mi je v stanovanju naredila moja psička(razgrižena stena,šapke po stenah,mogoče kak obglodan stol,lužice na parketu,spraskan parket) bi vseeno zelo rada oddala stanovanje nekomu,ki bi imel psa.
Zato ker se vse to da popravit-pohištvo se magari nadomesti,stene se prebelijo,...drugače se pa malo pazi,pa je  Smiley
Priznam,malo raje bi oddala stanovanje ljudem,ki imajo odraslega psa,za mladiča pa bi priporočila boks v času odsotnosti.
Dogovorila bi se o morebitni škodi in o stroških popravila,čeprav sigurno moraš računat,da v nobenem primeru ne boš dobil stanovanja nazaj takega,kot si ga dal-pa je vseeno ali je pes,otrok ali pa samo odrasel človek notri.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Psi v najemniškem stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines