mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 10:25:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: hrbtenica zamaknjeno vretence
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: hrbtenica zamaknjeno vretence  (Prebrano 4818 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« : sreda, 07.12.2011 : 11:34:46 »

Pozdravljeni,

prosila bi vas za nasvet ali mnenje.Imamo 7 mesecev staro psičko francosko buldoginjo. Veterinarja nam je predlagal slikanje hrbtenice, saj je rekel, da pri teh pasmah je deformacija hrbtenice zelo pogosta. Ugotovil je, da ima zadnje vretence nekoliko pomaknjeno navzdol. Ker je psička še mlada je rekel, da trenutno se ne da narediti nič in se ne more napovedati kaj se bo ob razvoju zgodilo s hrbtenico, vendar nas je opozoril, da obstaja možnost, da bo psička postala hroma. Svetoval je ponovno slikanje čez nekaj časa, da sledimo kaj se dogajo ob razvoju. Rekel je tudi, da je trenutno prezgodaj za kakršno koli operacijo dokler se ne ugotovi kaj se bo dogajalo ob razvoju psičke, saj pravi, da lahko ne bo imela nikakršnih težav.

A je imel kdo podobne težave?

Ne morem verjet, da se ne da trenutno nič naredit in nam ne preostane drugega kot "čakati" da se psička popolnoma razvije, da vidimo ali je deformacija ne bo motila ali pa bo postala hroma? !

A mislite da lahko psička "normalno" živi (teče, skače, se igra z drugimi psi) ali je bolje, da se omejimo le na mirnejše sprehode? Trenutno psička ne kaže znakov bolečine in je zelo živahna. Veterinar pravi naj se trenutno normalno obnašamo, ker lahko ne bo težav. Počutim se grozno, totalno nemočno, vsako jutro me je strah pogledati psičko, ker nikoli ne vem ali bo vse ok ali ne bo mogla vstat.

Hvala.

Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #1 : sreda, 07.12.2011 : 11:56:32 »

Je bil ta veterinar ortoped?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 07.12.2011 : 11:58:57 »

Zakaj je sploh slikal, če zdaj itak ne more kaj? Je to res stalna praksa pri frenchijih?
Logiran

luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #3 : sreda, 07.12.2011 : 12:27:53 »

Hm, zagotovo bi povprašala še kje drugje, kjer imajo priporočila. Da se prepričam, da morda pa le ni tako hudo...
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #4 : sreda, 07.12.2011 : 13:34:46 »

Ja veterinar je nevrolog/ortoped. K veterinarju smo šli zaradi uhajanja blata med spanjem. Pri pregledu je ugotovi, da je mišica anusa čisto ok, vendar se mu je zdelo nekaj sumljivega na dotik bolj v notranjosti...predlagal je slikanje zaradi možnosti deformirane hrbtenice (da je to pogosto pri teh pasmah) in je možno da ji kaj pritiska dol in ima zato občutek da jo skoz na blato pa ji zato uide. Težavo uhajanja smo rešili z djetno hrano (ker ji dela trdo blato in ji mehki koščki ne uhajajo več), vendar sedaj sem zaskrbljena zaradi izvidov slikanja.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: hrbtenica zamaknjeno vretence
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines