mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:15:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: pozna kdo taksne izpuscaje?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pozna kdo taksne izpuscaje?  (Prebrano 9659 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #30 : četrtek, 01.09.2005 : 21:55:38 »

Kaj misliš da ne more bit od bolh?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #31 : četrtek, 01.09.2005 : 21:59:49 »

Mi smo tud imeli take probleme, pa smo ugotovili, da je alergija na pokošeno travo. Shocked
So bili taki srbeči izpuščaji, pa smo namazali z jodom in je bilo hitro ok. Je pa imela največ pod pazduhami in po notranji strani stegen.
Drugače pa nam je vet dal tudi mazilo Kuterid, samo sem malo skeptična glede njega oz. sestavin, ker ga nekateri ne odobravajo. Undecided
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #32 : četrtek, 01.09.2005 : 22:01:53 »

oh trave že nismo dolgo kosili tako da od pokošene trave ziher ne more bit. Jaz mislim da mora bit nek vzrok v gozdu,kjer sma bili pred dvema dnevoma.
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #33 : četrtek, 01.09.2005 : 22:05:09 »

Kaj misliš?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #34 : četrtek, 01.09.2005 : 22:21:22 »

Mogoče res kakšna mokra praprot al pa podobne zadeve. Nekateri so tud na posebne vrste trav občutljivi, tako da.... Undecided
Priporočam, da mažete z jodom, saj škodit ne more. Vsaj srbelo ne bo, pa posušili se bodo spuščaji hitreje, pa ne pustit, da si liže.
Sporoči kako in kaj.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #35 : četrtek, 01.09.2005 : 23:07:45 »

Citat
Drugače pa nam je vet dal tudi mazilo Kuterid, samo sem malo skeptična glede njega oz. sestavin, ker ga nekateri ne odobravajo.
Moja mami ima tudi alergijo in ima mazilo Kuterid. Zadeva je zelo učinkovita, sicer je antibiotik, ki ni ravno kremica za vsako vrsto poškodovane kože. V pasji sicer ne vem kaj bi bile drugačne sestavine, lahko je le blažja ali močnejša. Lahko pa povem, da kožo vidno izboljša in pomiri srbenje,...
Še vedno pa čakam na odgovor Kin in ostalih, ki ste obiskali veterinarja, saj imam en podoben primer s prinašalcem. sedaj smo zamenjali hrano, katera ne vsebuje nekaterih sestavin kakor ostale hrane in mislim, da se je koža že po parih dneh umirila. Bomo videli, če se bo alergija popolnoma ustavila!  Wink
Lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #36 : petek, 02.09.2005 : 07:49:21 »

Kuterid je kortikosteroid in ne antibiotik. Pomaga pri lajsanju alergijskih koznih tezav, ne odpravlja pa vzroka. Pri dolgotrajni uporabi lahko pusti konkretne posledice (tanjsanje koze, "zretje" pigmenta). Jaz imam/sem imela atopijski dermatitis, lani poleti v zelo hudi obliki. Kortikosteroidna mazila sem uporabljala res samo takrat, ko ni slo drugace (bilo je tako hudo, da sem se v spanju praskala do zivega), pa sem bila na obeh podlahteh povsem bela - brez pigmenta.
Boljse kot ponavljajoce packanje s Kuteridom (in podobnimi zavbami) je, da se odkrije vzrok alergije in se ga odstrani.

didi - v vasem primeru bi lahko slo tako za alergijo na bolhe (daj ji nek repelent proti bolham), lahko pa gre tudi za alergijo na kaksno vrsto trave, praprot, ...
m.
Logiran
didi
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #37 : petek, 02.09.2005 : 21:39:46 »

No da vam povem kako je blo danes pri veterinarju. On je rekel da je po vsej verjetnoszi alergija na hrano. Vprašal me je če se gricka po tačkah in sem odgovorila da ja.In tu je vzrok da ima alergijo na hrano. Glede izpuščajev,ki jih je dobila pa bo verjetno kar držalo za travi in praprot,ker so ji danes že začeli izginjat. Glede hrane pa še bomo videli.Sedaj mi je veterinar rekel, da mora jesti briketke z jagnjezino in rižem. In dobila še je neko cepivo, da se ne bo več tako praskala. No bomo videli kaj bo to s hrano.


lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #38 : sobota, 03.09.2005 : 12:50:27 »

aha. alergijo na hrano je diagnosticiral samo po tem, da se grize po tacah ... Preberi si se malo ostale teme v zvezi z alergijami na tem forumu. Ce gre res za alergijo na hrano, potem se priporoca izlocevalna dieta (ali hipoalergena dieta - npr. eukanuba dermatosis, RC in Hill's imata verjetn tudi kaj). No, jaz sem v tem primeru pristas domacih dietnih obrokov, ker pac sestavine zreduciras na min. (en vir OH in en vir beljakovin) in s postopnim dodajanjem hranil lahko dosti hitro odkrijes alergen. Ce gre res za hrano.
m.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #39 : četrtek, 08.09.2005 : 22:44:00 »

No da vam povem kako je blo danes pri veterinarju. On je rekel da je po vsej verjetnoszi alergija na hrano. Vprašal me je če se gricka po tačkah in sem odgovorila da ja.In tu je vzrok da ima alergijo na hrano.

 Grin Grin Grin Grin Grin Shocked Roll Eyes

Logiran
scythe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 430


« Odgovor #40 : torek, 13.09.2005 : 09:57:07 »

Sicer nimam slikic "izpuščajev", ki jih ima Astor, vendar vseeno.

Okoli gobčka (točno natančno pod spodnjimi ustnicami) si je Astor spraskal dlako. Ta "spraskan" pas je širok cca 1-2cm in se počasi vije na zgornjo ustnico. Ni rdečice - samo manjka dlaka (ne popolnoma - izgleda kakor da bi mu jo nekdo po manjših šopih pulil).

Ko sem bila pri veterinarki je rekla, da naj za začetek mažem z Lamisilom. Če se bo stanje slabšalo pa naj pridem nazaj.

Sedaj pa me zanima - kako naj 4-mesečnemu živahnemu mladiču 2x na dan namažem oboleli del?  Undecided Mislim - namažem že lahko, ampak čez pol minute kreme ne bo več na gobčku.  Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: pozna kdo taksne izpuscaje?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines